PDA

View Full Version : Nightwish



mad_kaliii
10-13-2006, 08:29
Здравейте фенове на Nightwish :wink: (съжалявам,ако темата се повтаря)така...Кои са любимите ви песни на Nightwish....Кой е любимеца ви от групата?...Справедливо ли беше според вас изгонването на Таря?...Същото ли е в групата без нея и дали ще успеят да и намерят достоен заместител,който ще ни грабне сърцата както направи Таря?....

IdontGiveaFuck
10-13-2006, 08:54
Мнооого ме е яд,че я изгониха ! Тъпаци !
Тя ми беше любимката...

Част от любимите ми песни са - >Eramaajarvi, Tutankhame,Elvenpath, Nymphomatic Fantasia,Angels Fall First,beauty and the beast,The phantom of the opera,Romanticide,Wish i had an angel,She is My sin,Bare Grace misery, Sacrament Of Wilderness....и въобще всичко.

Swinkenhoffer
10-13-2006, 08:58
с ръка на сърцето мога да кажа, че това е любимата ми група за всички времена и от всички жанрове музика, които слушам.
аз не знам как да го опиша, но всеки, който има любима група знае какво е :)

тъ... за песните - по-лесно ми е да ти кажа кои не ми харесват, щото да са най-много 2-3 :lol: но все пак - Century Child - няма слаба песен тук! по-мрачен и "драматичен" - гениален (особено ми харесва изпълнението на The Phantom Of The Opera в Хелзинки от последното ДъВъДъ, даже е по-яко от оригинала). иначе, ако почнем по хронологичен ред:

Angels Fall First - всичко е чудесно, ама, ако Туомас не е пееше вътре щеше да е по-яко. харесва ми много :)

Oceanborn - целият албум върви като една приказка... естествено, че и той ми харесва :lol:

Wishmaster - песни като Dead Boy's Poem (много важна за Туомас, доколкото знам), Deep Silent Complete, Crownless, Two For Tragedy, She Is My Sin, Come Cover Me... ми нямам какво да кажа...

Оver The Hills And Far Away - малко, но качествено :lol:

Century Child го казах вече

иии
Once - баси противоречивите чувства вади тоя албум, ама дори и да е комерсиален и всичките лайна, които се изсипаха от тру феновете за него, за мен си остава нещо като култ в съчетанието на симфонични инструменти и метъл... искаше ми се да има повече жица, ама нема.
и всъщност от тук се пръкна Nemo, заради който се навъдиха разни зли фенчета, които отвориха ееейй такива усти кви са били яки Nightwish... бла бла... мамка им мръсна. и естествено не знаят други песни ](*,)
недоволна съм само, че направиха нов клип на Sleeping Sun, който, колкото и да е гъзарски... е, не чак толкова, ама все пак е бая барнат.. та, старата версия си беше много по-хубава! факт! евтина, но много по-истинска и красива.
и за изгонването на Тария...ми, аз вече свикнах, ама в началото бях о.О... тя не е най-добрата певица, естествено, че има по-добри от нея, та сигурно и по-красиви.. няма да вземат някоя пача. надявам се. пък и Тария май верно си го заслужаваше... тоест - не знам, не съм била там и не искам да се изказвам, но е крайно време някои да разберат, че тя не прави групата!!! факт!
все пак... аз си я харесвам... Boot знае :lol:

Boot
10-13-2006, 09:20
Сегааа, колкото и да ме намрази порЪ, ще кажа, че Найтпиш никога не са ми били особено любима група. Даже не съм ги и слушала особено задълбочено. В смисъл... да, красиви са, Таря(Тария?!) с прекрасния глас, невероятните клавири и т.н., обаче са ми прекалено красиви. Няма е гротеската, някак си. Няма агресия и... де да знам. Абе, просто не ме докосват по начина, по който докосват някои други хора ( :lol: )
А за изгонването на Тария(Таря?!?!?!) съм се изказвала и няма да го правя пак.

10-13-2006, 10:12
kakvo moga da kaja osven VELIKA grupa!mnogo me e qd,4e Tarja napusna ili sa q izgonili.ne znam kakvi sa pri4inite.moje tq da e naduta i da ne i puka kakto e kazala za Nightwish i iska da se realizira sama ili puk da se e skarala s grupata i da sa q izgonili.ne znam koi e vinoven.ne gi poznavam kato hora,4e da opredelqm,no fakt e,4e edva li drugata 6e e tolkova dobra kato Tarja.nai-mnogo da se opitva da q imitira,kato taq ot Epica.nqma vtori takuv glas,no dano da si izberat nqkoq dobra vokalistka,a ne ligava piskliva gothic madama.i vse pak Nightwish nqma da bude su6tata bez Tarja nikoga.imat strahotni albumi i tova,koeto napraviha dosega e super!mnogo sujalqvam,4e ne doidoha v bg o6te s Tarja kogato bqha.i vse pak se govori,4e skoro 6e izlizat pesni s novata ili sa izlezli ve4e?ako nqkoi znae kude ima moje da dade link ili da kaje imenata.mnogo sum lubopitna da 4uq za kakvo stava vupros.nqma da q diskriminiram taq novata predi da sum q 4ula o6te,no ne o4akvam ne6to koi znae kakvo. :roll: :smt017 :-k

10-13-2006, 10:21
Найтпиш
moje li da ne obijda6,a?kato ne ti haresva ne e nujno da se podigrava6 s imeto.po-dobre si naso4i negativnata energiq kum Azis Oguzis. :lol: :twisted:

mad_kaliii
10-13-2006, 10:27
Sigurna sum 4e na Tarja i puka za grupata...estestveno 4e i puka...Tolkova vreme zaedno,tolkova muzika napravili i po tozi na4in da q izgonqt.Edva li Tarja go zaslujava.Makar i obvinena v nadmennost i dori i da se kazva 4e Tarja e tursila samo materialnoto az se sumnqvam v tova i sum sigurna 4e Tarja ne e takuv 4ovek...Dam 6te i namerqt zamestni4ka no nqma da e su6toto,edva li tq 6te e tolkova dobra kolkoto Tarja.Grupata nqma da e su6tata bez Tarja...A i az do kolkoto znam vse o6te ne sa namerili nova vokalistka...Vie ako znaete ne6u...spodelete :mrgreen:

10-13-2006, 12:34
Super mn se kefa.Tova e lubimata mi grupa. s Tarja bez Tarja mi ostava lubimata.Da nqma da e su6toto no 6te namerqt su6to tolko dobra vokalistka.Lubimeca mi e Tuomas.Mn e sladuk :D a Lubimite mi pesni sa ujasno mn daje po4ti vsi4ki.eto nqkoi:Wishmaster,Over the hills and far away,Dead boys poem,away,forever yours,sleeping sun iiii o6te mn mn.... :lol: NIGHTWISH FOREVER!!!

slipknot_fenka
10-13-2006, 13:35
Slu6am gi no ne sum im osobeno golqma fenka...ina4e staat.Gore dolu sum suglasna s Boot,no verno nqa smisal da si prai ebavka s imeto im :)

scion_of_Storm
10-13-2006, 16:32
Таря и изгониха по ясната причина, че е мислила само за кинтите, беше станала някаква драма там, не ми се търси писмото...Иначе не е лоша групата, имат някои добри попадения, но като цяло не ми харесват особено. Любима тяхна песен ми е Dark chest of wonders :)

Boot
10-13-2006, 16:48
Найтпиш
moje li da ne obijda6,a?kato ne ti haresva ne e nujno da se podigrava6 s imeto.po-dobre si naso4i negativnata energiq kum Azis Oguzis. :lol: :twisted:
Дишай. Не го казах с лошо чувство.

10-13-2006, 19:54
Nightwish...mn sa dobri.Naistina moje da se kaje 4e e edna ot lubimite mi grupi...Lubima tqhna pesen mojebi nqmam,vsi4ki po4ti mi haresvat.Lubimka mi be6e Tarja i e mn kofti 4e q izgoniha.Naistina ima neveroqten glas,unikalen,trudno bi mogla da bude zamestena :)

:(((
01-20-2007, 12:22
da naistina i az sas 4ista suvest moga da kaja 4e nightwish si ostava lubimata mi grypa vsi4kite im pesni sa stra6no melodi4ni
lubimite sa mi:
dark chest of wonders,wish I had an angel,pharaoh sail the orion,fantasmic s edna dyma absolutno vsi4ki :lol: :-D

Sarabi
01-20-2007, 16:45
Nightwish :-D Първата ми група.С тях се зарибих по жицата.Велико чувство всяват.Текстове.Изпълнение .Всичко ме кефи.Наистина би ми било много по-лесно да кажа кои не ми харесват...но няма.Защото просто явно не са ми по вкуса,не,че не са добри.
Таря.Страхотно си пасваше с всичко.Но все пак не точно ние решаваме кой ще пее и кой не в дадена група :twisted: .В началото изобщо не вярвах.Смятах,че са го направили за рекаламата(колкото и да мразя такива простотии...предпочитах да смятам,че Таря си е там а те само се излагат).Но...ще го преживея-няма какво да направя.Във всяко нещо трябва да има и малко свежа кръв.Може новото попълнение да е дори по-успешно.(Ще имаме още много години,за да проследим развитието им :twisted: това е предимството да се хванеш с жица от малък).
И,за Бога,ще спрат ли някога всички да казват "Изгониха Таря-край с групата.За кво си купуваш тениска?" :evil:

Nightwish_fen
01-20-2007, 17:11
И аз се запалих по метала от тази група. Няма песен която да не ми харесва. През всичкити години, в които сущестлуваше групата, се смениха доста музиканти, но тя остана все така харесвана от всички ни. Но този път ми си струва че няма да е същото. Вярно е че никои човек не е незаменим. Ще има пак Nightwish, но вече ще е със съвсем друго звучене. Може би ще стане като е D2. (дано не е така)

Nightwish_fen
01-20-2007, 17:13
И аз се запалих по метала от тази група. Няма песен която да не ми харесва. През всичкити години, в които сущестлуваше групата, се смениха доста музиканти, но тя остана все така харесвана от всички ни. Но този път ми си струва че няма да е същото. Вярно е че никои човек не е незаменим. Ще има пак Nightwish, но вече ще е със съвсем друго звучене. Може би ще стане като е D2. (дано не е така)

abstraction
01-20-2007, 19:34
на мен за щастие не ми се наложи да изживея шока от изгонването на Таря, защото точно след този случай ми стана любопитно кои пък ще са тези.
Мисля че игонването на Таря по-скоро ще се отрази положително на групата. Края на една ера и началото на нова. В Once почна да се усеща изчерпаността им.
Любими песни са ми Ghost love score, Beauty of/and the beast, Planet hell, Kinslayer, но като цяло всички песни ми харесват.



и всъщност от тук се пръкна Nemo, заради който се навъдиха разни зли фенчета, които отвориха ееейй такива усти кви са били яки Nightwish... бла бла... мамка им мръсна. и естествено не знаят други песни

не можах да не се изкажа:
ти да не се мислиш за много велика заради това че си "праведна фенка" на Найтуйш. Дано осъзнаеш колко тъпо е изказването - дразниш се че хора, които попринцип слушат друга музика харесват Немо. Това трябва да е комплимент за групата, а не обратното.

Mooo6nooo
01-20-2007, 19:39
Аз пък хич не ги харесвам Найтуиша. Даже бих казал, че съм Хейтуйш (Хейт + Найтуйш= Хейтуйш). Има само една тяхна песен, която харесвам - "Over The Heels An Far Away"и до колкото знам тя даже не тяхна...

Nightwish_fen
01-20-2007, 21:36
Аз пък хич не ги харесвам Найтуиша. Даже бих казал, че съм Хейтуйш (Хейт + Найтуйш= Хейтуйш). Има само една тяхна песен, която харесвам - "Over The Heels An Far Away"и до колкото знам тя даже не тяхна...
А чия е?????????

Boot
01-20-2007, 21:39
Аз пък хич не ги харесвам Найтуиша. Даже бих казал, че съм Хейтуйш (Хейт + Найтуйш= Хейтуйш). Има само една тяхна песен, която харесвам - "Over The Heels An Far Away"и до колкото знам тя даже не тяхна...
А чия е?????????
http://en.wikipedia.org/wiki/Over_the_Hills_and_Far_Away

Shadow_Walker
01-20-2007, 21:46
Ами имам няколко песни на Nightwish, жанрът им е интересен, музиката им е красива...но просто не е точно за мен.

Swinkenhoffer
01-20-2007, 23:07
и всъщност от тук се пръкна Nemo, заради който се навъдиха разни зли фенчета, които отвориха ееейй такива усти кви са били яки Nightwish... бла бла... мамка им мръсна. и естествено не знаят други песни

не можах да не се изкажа:
ти да не се мислиш за много велика заради това че си "праведна фенка" на Найтуйш. Дано осъзнаеш колко тъпо е изказването - дразниш се че хора, които попринцип слушат друга музика харесват Немо. Това трябва да е комплимент за групата, а не обратното.

да, мисля се... и в случая твойто е по-тъпо, щото изобщо не разбра какво съм написала :lol: нямам против хората да харесват Nemо... идеята ми бе, че не понасям индивиди, които знаят само тая песен, щото е известна и вече се пишат за супер яките фенове на групата.

Juicy_Lucy
01-20-2007, 23:33
пфф..Nightwish за мен си остават една невероятна група.те ми бяха една от първите любими по-твърди групи и..много кофти,че се получиха така нещата с Таря.едва ли ще намерят вокалистка,която да я замени подобаващо :? а и Таря малко или много си е емблематична за групата..с божествения глас,с невероятното излъчване..
любимият ми в групата е Marco :lol: :-D
а песните,които най много ми харесват - Bless The Child , Walking In The Air , Come Cover Me, Deep Silent Complete , Nemo , A Dead Boy's Poem , Over The Hills And Far Away

vinum_letiferum
01-21-2007, 08:08
Това е една от малкото групи които са в състояние да ме накарат да взривя плеъра. Убийте ме, ама тяхната музика, въпреки опитите на приятели, не успя да предизвика в мен каквото и да е чувство, освен раздразнение. Според мен просто им липсва сила, емоция. Песните им ми звучат някак монотонно, а мадамата ми пее едно безизразно такова... Знам ли, проблемът сигурно е в моя телевизор, обаче за мен това е група, лишена от всякаква живинка, сила, тръпка... Едно такова мазно, безидейно, лесно смилаемо, псевдо красиво... Всички разправят, че имали уникална музика, велики текстове, пък и вокалистката пеела неземно..Е,убийте ме, ама аз такова нещо в тях не забелязвам. Всеки с вкуса и възприятията си...

Shadow_Walker
05-26-2007, 17:32
[color=indigo]Понеже не ми се правеше нова тема...изнамерих тази в търсачката...стори ми се удачно тук да постна това:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e8/Nightwish2007.jpg
Новата вокалистка се казва Anette Olzon
Абе не съм им много фен ама реших да информирам хората :-D
А и мацката ме кефи като визия, нищо че е леко особена 8)

Swinkenhoffer
05-26-2007, 17:36
а аз пак да си кажа, че мацката има някъв много обикновен глас, грозна е и ме дразни. :roll:
и Nightwish станаха ебати педерасите, заклевам се.

Shadow_Walker
05-26-2007, 17:39
а аз пак да си кажа, че мацката има някъв много обикновен глас, грозна е и ме дразни. :roll:
и Nightwish станаха ебати педерасите, заклевам се.Ааа нз за гласа...и нз за бандата...ама снимката е шантава верну :lol: ама мене ме кефи :lol: На нея малко мязат на пирати (още ме държи от вчера :-D )

Swinkenhoffer
05-26-2007, 18:27
слушай Eva. :-)

AliceSw
05-26-2007, 18:32
тая е противнаааааааааааа и е смешна :|

koalka
05-26-2007, 19:12
Те имат ли нов албум, та да го чуя и аз да дам оценка? :lol:

Swinkenhoffer
05-26-2007, 19:16
можеш да си дадеш оценката чак септември месец... ако не се появи по-рано из торентите, де. :-)
аз да се повторя - слушай новата им тъпа песен Eva. :lol:

koalka
05-26-2007, 19:20
Що бе, не пее толкова зле момичето...

koalka
05-26-2007, 19:21
Но определено песента е слаба, в сравнение с предишните.
Не искам да измествам темата, ама някой да е чул и за новата вокалистка на Тристания и дали има такава, горещо ме интересуват.Щото и тя се маха :cry:

Swinkenhoffer
05-26-2007, 19:27
в сайта на Тристания не пише ли?

а тя не пее зле, пее обикновено. напоня ми Шарън от Within Temptation, коята е страшнаа, ама за какво ни е нейно копие...? абее, слаба работа за момента.

koalka
05-26-2007, 19:31
Дааа, за момента е слаба ракия. :lol:
Гласа й с нищо не се отличава.А и това ме подсеща да видя в сайта на Тристания...не се бях сетила. :lol: Малее.

koalka
05-26-2007, 19:34
Знаех си....нищо не пише.

Swinkenhoffer
05-26-2007, 20:29
ем, поне не се надуват като Найтпиш и не тормозят феновете си с цялата тая потайност... пък и оная Анете на никого не е известна, кво я криха толкова време не знам. :lol:
ама и Тристания няма да е лошо да пуснат малко информация как върви издирването на нова певачка...
пфф, скапани метъли.

Swinkenhoffer
05-27-2007, 18:07
невероятно е да постваш след себе си, но гледам, че няма тенденция да се зяпат сайтовете на групите, така че - http://www.nightwish.com/en/files/audio
3 нови семпъла от новия албум, който звучи МЕГА!!! АМА МЕГА КУЛТОВО!! с тъпа певачница като за капак. :smt013
как ли щеше да звучи с невероятният глас на Тария, а не това безлично, дърто говедо...

Shadow_Walker
05-27-2007, 19:27
в сайта на Тристания не пише ли?

а тя не пее зле, пее обикновено. напоня ми Шарън от Within Temptation, коята е страшнаа, ама за какво ни е нейно копие...? абее, слаба работа за момента.Относно Шарън...като я слушам не ми звучи да се стреми да пее оперно, а по скоро си пее нормално...което е доста интересно всъщност :)
Тая Анете била някаква певица във Финландия доколкот разбрах.
А пък Тристания - и на мене ми е интересно коя ще сложат...се пак съм им фен :-D

Swinkenhoffer
05-27-2007, 19:40
е, Шарън е велика. :) ама Анете се пъне там и ми прилича на нея, а такъв глас няма място в Найтвиш, просто не пасва. шведка е, имала е няква банда, която правила кавъри на Абба. о.О
да не говорим, че е чула музиката на Nightwish малко след уволняването на Тария... таз е яко проста, нямам никаква идея къде се бута.

Shadow_Walker
05-27-2007, 19:43
е, Шарън е велика. :) ама Анете се пъне там и ми прилича на нея, а такъв глас няма място в Найтвиш, просто не пасва. шведка е, имала е няква банда, която правила кавъри на Абба. о.О
да не говорим, че е чула музиката на Nightwish малко след уволняването на Тария... таз е яко проста, нямам никаква идея къде се бута.ЪЪЪЪ?? И тея пък как са я сложили в такъв случай :shock:

Swinkenhoffer
05-27-2007, 20:12
ще ми се да знаех... :lol:
Туомас се е наложил според мене. не може да има толкова тъпи и глухи финландци на едно място. съмнявам се останалите да я харесват чак толкова... просто, много ме е яд. изсрали са се на метеното направо. ](*,)

btw, а как ще пее Wishmaster или Deep Silent Complete ми е много интересно. о.О

RoyTheReaper
05-27-2007, 20:13
Наистина ли тази е най-добрата, която намериха? ](*,)

05-28-2007, 20:54
Нощният мерак сами си подписаха смъртната присъда...Новата НЕ струва.

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-03-2007, 09:32
tova mi e lubimata grupa .. est ` 4e bez tarja nqma da imat sushtiq uspeh... prosto edna grupa smeni li si vokala stava druga.. sq s taq novata prili4at na WT :smt017 i anet mn`piska.. ne moe da pee :lol: :lol:

Mo6no3
06-03-2007, 10:54
Чух новата песен и ми хареса. Не е нещо особено де, но ми хареса, пък аз общо взето съм си Хейтуиш. Може и с новата вокалистка да ми хареса групата... ще видим.

kimi_raikonen
06-06-2007, 06:30
Новата вокалистка е пълна боза а и песента е тъпа.Започват да приличат на Уидин Темптейшън (нищо лично просто не ме кефят).
Но все пак ТАРЯ Е ЛАМЯ ЗА ПАРИ ! .
Ако ходеше по-често на репетиции а не се таковаше с мъжа си (екс мениджъра на групата) може би сега Nightwish щяха да са си Nightwish.
А освен тва и Анет е мн дърта!

www.anti-fashion.org

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-12-2007, 15:59
Новата вокалистка е пълна боза а и песента е тъпа.Започват да приличат на Уидин Темптейшън (нищо лично просто не ме кефят).
Но все пак ТАРЯ Е ЛАМЯ ЗА ПАРИ ! .
Ако ходеше по-често на репетиции а не се таковаше с мъжа си (екс мениджъра на групата) може би сега Nightwish щяха да са си Nightwish.
А освен тва и Анет е мн дърта!

www.anti-fashion.org

a ti si obeden 4e e taka zashtoto..........?!?! :shock:

Sand_Storm
07-06-2007, 21:12
Ami kakvo moga da kazha za Nightwish!!! To kakvoto i da se kazhe shte e malko. Kolkoto do Tarja neq nqma koj da q zamesti, vapreki che Anette ne e losha pevica, no az Nightwish gi svarzvam naj - veche s Tarja. Liubimite mi pesni sa : Slaying The Dreamer, Dark Chest Of Wounders, Wishmaster, She Is My Sin, Dead To The World, Nemo, Kuolema Tekee Taiteilijan, Ever Dream, Wish I Had An Angel. Za men Nightwish sa edinstvenata grupa, na koqto muzikata mozhe da mi vazdejstva. Imam chustvoto che se prenasqm v edin drug svqt.

eXtrem3-g1rl
07-06-2007, 21:30
Невероятно въздействие ми оказват песните на Nightwish - като ги слушам и забравям какво става покрай мене. Много жалко, че Таря вече не е в състава, защото без нея не е същото, липсата й се усеща. Новата вокалистка хич не ми допада.. :x Някои от любимите ми техни песни са: Nemo, Away, She Is My Sin, Sleeping Sun, Kuolema Tekee Taiteilijan, Beauty of The Beast, End of All Hope, Over The Hills And Far Away, Phantom of The Opera, Wanderlust, Wishmaster, Ever Dream и т.н. :roll:

faster_pr
07-07-2007, 20:14
Новата вокалистка е пълна боза а и песента е тъпа.Започват да приличат на Уидин Темптейшън (нищо лично просто не ме кефят).
Но все пак ТАРЯ Е ЛАМЯ ЗА ПАРИ ! .
Ако ходеше по-често на репетиции а не се таковаше с мъжа си (екс мениджъра на групата) може би сега Nightwish щяха да са си Nightwish.
А освен тва и Анет е мн дърта!

www.anti-fashion.org


Марко е по-дърт от нея
не я обиждай ебаси, много добре си пее, а това че не се връзва с звученето на Nightwish е друг въпрос

Sweety-Tweety
07-08-2007, 06:47
Много гадно,че изгониха Таря,защото скоро ще заплачат за нея.
иначе стария състав са супер.Любими песнииииии.....Ever Dream,Wishmaster,End of all Hope и още много много.

NightWish_4_ever
07-08-2007, 07:48
според мен Nightwish бяха мн велика група преди да изгонят Таря.не съм слушала новите песни на групата,но слушах коледния албум на Таря...не е чак толкова зле.А Любимия ми човек от групата е Tuomas или Toumas (бъркам се как се пише ) :) а любимите песни са ми..значи всичките от последния им концерт с Таря (End Of Era)
OБИЧАМ ТАЗИ ГРУПА!!!!

Child_In_Time
07-08-2007, 08:00
Изгонването на Таря беше голяма грешка за мен групата няма да е същата верно новата не е чак толкова зле ма Таря е доста доста по добре харесвам си ги но старите песни мога само да предполагам какъв ще е новият им албум...