PDA

View Full Version : Стенли: Стоичков, ти си двуличник!



teenkopele
10-13-2006, 12:49
Стенли: Стоичков, ти си двуличник!

13.10.2006

Емилиян Онуфриев


"Ти си двуличник!", е крещял в съблекалнята след мача с Люксембург капитанът Стилиян Петров, в отговор на обвиненията на селекционера, че футболистите не се раздават докрай за България.

Вчера играчът на Астън Вила шокира с решението си да прекрати участието си в националния тим. В късния следобед той обясни, че не желае да играе повече под ръководството на Христо Стоичков.

В материал по горещата тема от вчера, в-к "Тема Спорт" разкрива пикантни подробности около обстановката в българската съблекалня в сряда вечерта. Според изданието Христо Стоичков е влязъл бесен при играчите и в прав текст е обвинил Стилиян Петров, че не си дава много зор с националния екип.

"Ти си двуличник!", получил в отговор Стоичков. "Докато си ти треньор, аз няма да играя в отбора", отсякъл капитанът.

Напрежението между двамата не е от вчера. Паметливи припомнят, че Стилиян Петров е на мушката на селекционера още след нелепо изкараните картони в миналия квалификационен цикъл, заради които той и Мартин Петров не взеха участие в мача срещу Швеция. Още в следващия двубой Стенли бе на път да върне България в играта, но Унгария ни отбеляза гол в последната минута, с което изравни резултата.

Проблеми имаше и след 1:3 от Хърватия, когато Камата намекна, че капитанът го раздавал полека на терена. Последният скандал бе през лятото на турнира "Кирин" в Япония, когато от Селтик не пуснаха най-добрия си играч на безмислено печалбарско турне в Страната на изгяващото слънце, където брахме срам с 1:5 от Шотландия.

"Който не иска да играе за България - прав му път", заяви тогава Стоичков, явно забравил играта на "иди ми, дойди ми", когато беше играч и се моли на Христо Бонев да го върне в отбора, който сам напусна малко преди това.