PDA

View Full Version : zashto?!?!?



Iviqna
10-13-2006, 23:23
nqkoi se pitat za6ot sa se rodili to4no v balgariq?hora gordeite se ot tozi fakt.... az se gordeq makar 4e na momenti iskam da se mahna ot tuk no se pitam za6ot vsi4ki bylgari iskat da zaminat za 4ujbina?kakvo 6te spe4elqt ?pove4e pari?nima te sa vsi4ko ?ne mislq!!!! samo kato se setq 4e vsi4kite mi fr sa tuk i ako zamina nqkade ...kka 6te jiveq bez tqx , bez rodninite mi, kak nqma da moga da im zvanq vseki den i da si lafim po telefona 30min !!!tova e typo adski typo ... iska6 da izbqga6 ot bg?zna4i iska6 da izbqga6 ot stranata za koqto sa se borili tolkova mn bylgari samo decata im da jiveqt v edna po spokoina darjava..neiskam da se mahan ot tuk kakvoto i da stva ,za6otot povqrvaite mi mahnete li s eposle mn 6te sajalqvate ta bg e va6ata rodina kolkoto i da si mislite 4e dr darjavi sa po dobre ot drugite...ne e taka povqrvaite mi....e hodix v ispaniq franciq .....moje da e krasiva da ne go otri4am..no dori na plajovete tam nqma pqsak a kamani ..nqma vtora kato nashata priroda... da se mahna ot rodinata si ,e vse edno da umra !!! ima li smisal da se premesti6 v dr dyrjava hubava dyrjava no rodninite ti priqtelite ti vsi4ko da ostane tuk ?!?!!?shtastlivi li shte ste taka?

RoyTheReaper
10-13-2006, 23:47
hora gordeite se ot tozi fakt

аз се гордея само с лични постижения, е не с подобни случайности като да се родиш еди-къде-си.


samo kato se setq 4e vsi4kite mi fr sa tuk i ako zamina nqkade ...kka 6te jiveq bez tqx , bez rodninite mi, kak nqma da moga da im zvanq vseki den i da si lafim po telefona 30min !!!tova e typo adski typo ...

със старите приятели можеш да поддържаш връзка, а там да си намериш нови.


iska6 da izbqga6 ot bg?zna4i iska6 da izbqga6 ot stranata za koqto sa se borili tolkova mn bylgari samo decata im da jiveqt v edna po spokoina darjava

аз се боря сам за своето спокойствие.


и само още един въпрос - не че съм против латиницата, но защо след като си обичаш страната толкова не пишеш на нейната си азбука?

10-14-2006, 13:02
защото снощи бях в зала а там нямаше кирилица!!! проблем???? :evil:

RoyTheReaper
10-14-2006, 15:34
това не е оправдание, защото има кирилизатор. и не, нямам никакъв проблем.

10-14-2006, 22:09
и не си сагласен с моито мнение, така ли ?

teenkopele
10-15-2006, 02:15
nqkoi se pitat za6ot sa se rodili to4no v balgariq?hora gordeite se ot tozi fakt.... az se gordeq makar 4e na momenti iskam da se mahna ot tuk no se pitam za6ot vsi4ki bylgari iskat da zaminat za 4ujbina?kakvo 6te spe4elqt ?pove4e pari?nima te sa vsi4ko ?ne mislq!!!! samo kato se setq 4e vsi4kite mi fr sa tuk i ako zamina nqkade ...kka 6te jiveq bez tqx , bez rodninite mi, kak nqma da moga da im zvanq vseki den i da si lafim po telefona 30min !!!tova e typo adski typo ... iska6 da izbqga6 ot bg?zna4i iska6 da izbqga6 ot stranata za koqto sa se borili tolkova mn bylgari samo decata im da jiveqt v edna po spokoina darjava..neiskam da se mahan ot tuk kakvoto i da stva ,za6otot povqrvaite mi mahnete li s eposle mn 6te sajalqvate ta bg e va6ata rodina kolkoto i da si mislite 4e dr darjavi sa po dobre ot drugite...ne e taka povqrvaite mi....e hodix v ispaniq franciq .....moje da e krasiva da ne go otri4am..no dori na plajovete tam nqma pqsak a kamani ..nqma vtora kato nashata priroda... da se mahna ot rodinata si ,e vse edno da umra !!! ima li smisal da se premesti6 v dr dyrjava hubava dyrjava no rodninite ti priqtelite ti vsi4ko da ostane tuk ?!?!!?shtastlivi li shte ste taka?

Споделям голяма част от нещата, които каза.
Според мен, това, че в България нямаш бъдеще, едва ли не ще умреш от глад, нямаш пари за нищо и т.н., е един комплекс у българина, породен от постоянното натякване на именно тези неща.
Живял съм в чужбина преди, както и сега от кратко време отново съм извън България, не по собствено желание, и мога от личен опит да кажа, че животът в чужбина, в друга страна, изобщо не е такъв, за какъвто го мислят огромна част от хората, които едва ли не дават мило и драго да се махнат от България. Гледат те все едно си нещо по-малко от тях, само защото си чужденец много пъти те прецакват по един или дург начин, трудно се адаптираш, за много неща, като стандарти, начини на вършене на определни неща и т.н. Въобще това е един огромен, най-вече психологически удар.

П.П. България се пише с главна буква! :wink:

RoyTheReaper
10-15-2006, 07:04
и не си сагласен с моито мнение, така ли ?

разни хора, разни идеали, нали знаеш...

моето мнение се различава от твоето, по няколко причини:

1. не съм от "големите българи" с лозунгите българия над всичко, българия на 3 морета, българия на българите; това е тъпо.
2. смятам че всеки трябва да се възприеме първо като човек, част от цялото човечество, и след това като българин, руснак, китаец, германец. ако прави нещо трябва да го прави за всички хора, а не само за страната си.
3. как ще се чувстваш в чужбина е до някъде въпрос на нагласа. ако си мислиш че ще е ужасно, най-вероятно така и ще бъде. но например брат ми, на който мечтата му беше да се махне оттук, си е доста добре в САЩ.

teenkopele
10-15-2006, 08:00
и не си сагласен с моито мнение, така ли ?

разни хора, разни идеали, нали знаеш...

моето мнение се различава от твоето, по няколко причини:

1. не съм от "големите българи" с лозунгите българия над всичко, българия на 3 морета, българия на българите; това е тъпо.
2. смятам че всеки трябва да се възприеме първо като човек, част от цялото човечество, и след това като българин, руснак, китаец, германец. ако прави нещо трябва да го прави за всички хора, а не само за страната си.
3. как ще се чувстваш в чужбина е изцяло въпрос на нагласа. ако си мислиш че ще е ужасно, най-вероятно така и ще бъде. но например брат ми, на който мечтата му беше да се махне оттук, си е доста добре в САЩ.

Виждам, че не си глупав и предполагам разбираш, че всеки си има собствено мнение, собствени разбирания и собствени идеали. Според мен, това всичко играе ключова роля в изграждането на личността, начина на мислене и т.н.
Бих искал да поспоря за това, което каза: "...как ще се чувстваш в чужбина е изцяло въпрос на нагласа. ако си мислиш че ще е ужасно, най-вероятно така и ще бъде...". Можеш да отидеш с много добра нагласа да изградиш живота си на ново, до постигнеш много неща, но ако пред себе си имаш една непреодолима стена, какво става?! Да, ако човек се бори и дава всичко от себе си може да постигне адкси много, спор няма в това.
Специално за чужбина, до голяма степен нещата зависят от условията, обстоятелствата и т.н. :wink:

RoyTheReaper
10-15-2006, 08:07
хм, щом казваш, сигурно е така, все пак си живял там, а аз съдя по разкази на познати. но все пак, нали знаеш колко силно може да е самовнушението? може да е много хубаво, но на някой да не му харесва просто така, на инат. друг може да му е зле и, пак на инат, да казва "о колко е хубаво". трети пък може да гледа реално на нещата. като се замисля сбърках като написах думата "изцяло" и ще я редактирам.

teenkopele
10-15-2006, 08:19
хм, щом казваш, сигурно е така, все пак си живял там, а аз съдя по разкази на познати. но все пак, нали знаеш колко силно може да е самовнушението? може да е много хубаво, но на някой да не му харесва просто така, на инат. друг може да му е зле и, пак на инат, да казва "о колко е хубаво". трети пък може да гледа реално на нещата. като се замисля сбърках като написах думата "изцяло" и ще я редактирам.

Определено самовнушението играе голяма роля, но в случая каквото и самовнушение да имаш ако нещата не стават, не стават и това е. Тук се сблъсква самовнушението с реалността. :wink:

techCandy
10-15-2006, 22:41
Заставам плътно зад мнението на Lake Bodom (за пореден път, пич
кефиш :D )...само едно малко изключение, бръмзе е прав, не винаги нещата опират до нагласа, и аз отидох с неотрална нагласа...по- скоро, само че се ударих в стената, паднах и пак се изправих, и така известно време, докато не ми писна и не се върнах.

teenkopele
10-16-2006, 01:22
Заставам плътно зад мнението на Lake Bodom (за пореден път, пич
кефиш :D )...само едно малко изключение, бръмзе е прав, не винаги нещата опират до нагласа, и аз отидох с неотрална нагласа...по- скоро, само че се ударих в стената, паднах и пак се изправих, и така известно време, докато не ми писна и не се върнах.

Къде си била?
За колко време? :wink: