PDA

View Full Version : Помагайте, имам много сериозен проблем!



m1rdata
10-14-2006, 13:46
Хора, помагайте! Имам много сериозен проблем - не мога да ставам сутрин рано!!!! Днес трябваше да стана в 7 часа, а аз успях да си дигна задника чак в 1:00. Ужас! И винаги се повтаря това, но кога не мога да се отлепя от леглото. Утре трябва на всяка цена 7.00 да съм на крака(8 ми почва пренировката!!!) и ако я изпусна тренера ще се откаже от мене!!! :? Ко да прая, давайте мнения! :| #-o

XePouH
10-14-2006, 13:49
легни си рано

SinisterDoll
10-14-2006, 14:06
Легни си рано.Направи си часовник,телефон,уредба там каквото имаш да те събуди.И като станеш пий едно кафе и си пусни музика..От личен опит събуждането действа.И аз съм много проблемна със ставането,но се свиква :wink:

MiRaCuLiXbb
10-14-2006, 14:14
Аз ако бех на мястото на тренера ти доса да съм те изхвърлил. Да не мислиш, че в живота някой ще те търпи да му закъсняваш и да мързелуваш. Я земи се стегни и не се праи на 5 годишно. Не можел/а да става...Ако бях на мястото на ваште 1 шут в гъза и глей как ще фръкнеш от леглото. В 4 часа ще си накрак.

10-14-2006, 14:46
Еми какво да ти кажа -лягаш рано като преди това пиеш едно топло мляко и навиеш 3-4 джиесема .Ако веднъж успееш да станеш рано ще ти стане по-лесно. \:D/ :smt026

leko_otkachena
10-14-2006, 14:47
Еми какво да ти кажа -лягаш рано като преди това пиеш едно топло мляко и навиеш 3-4 джиесема .Ако веднъж успееш да станеш рано ще ти стане по-лесно. \:D/ :smt026 :mrgreen:

priti_kiti
10-14-2006, 14:58
хах през целия си съзнателен живот съм се успивала само 3-4 пъти :lol: всеки ден ставам в 6:00 , а събота и неделя в 9-10 макс. :) Просто нямам нужда от повече сън вече,чувствам че съм се наспала.. е,друг е въпроса че лятото като свикна си ставам в 1-2 :lol:
но не ми е добре след като съм спала до обяд..
та съвета ми е да си легнеш възможно най-рано,навий си алармата и си пусни няква силна музичка и най-важното.. имай воля :D

leko_otkachena
10-14-2006, 14:58
баси... аз редовно си лягам в 4-5 и ставам към 8-9...

истината е силен будилник/аларма с гаден дразнещ звук, малко воля и сутрешно пикаене и душче :) ama sled tova ne ti li se spi?Shtoto i pri men imashe edin akuf moment i prez denq bqh spala,nedospala

protoss
10-14-2006, 15:04
Аз имам същия проблем :( от 3 години съм все първа смяна и едва едва ставам в 6:00, после съм като пребит цял ден.
Моят въпрос е: Дали ако пия кафе сутрин ще ми е по-добре?

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-14-2006, 15:07
ti s kakvo se budish? .. az vzimam moq gsm stariq mi gsm i oshte po stariq mi gsm i vsi4ko tova mi sedi na glavata i kato trugnat vsi4kite da bu4at i to edno takova drazneshto... nqma da stana li :lol:

leko_otkachena
10-14-2006, 15:10
баси... аз редовно си лягам в 4-5 и ставам към 8-9...

истината е силен будилник/аларма с гаден дразнещ звук, малко воля и сутрешно пикаене и душче :) ama sled tova ne ti li se spi?Shtoto i pri men imashe edin akuf moment i prez denq bqh spala,nedospala

свикнал съм да спя максимум 6 часа...
повече и да се счупя не мога...
да спя 3-4 часа след едно душче и съм кукуряк... iskam i az taka :)

Ku4eNcE
10-14-2006, 16:08
Kaji na nqkoi ot va6ite da te vdigne.

MiRaCuLiXbb
10-14-2006, 16:30
a[N]D[i]T[k]a]ti s kakvo se budish? .. az vzimam moq gsm stariq mi gsm i oshte po stariq mi gsm i vsi4ko tova mi sedi na glavata i kato trugnat vsi4kite da bu4at i to edno takova drazneshto... nqma da stana li :lol:
Не е по темата, но недей да си държиш GSM-ми до главата.

midian
10-14-2006, 16:59
Ха.И аз не мога да ставам рано.И като си навия мобилния обикновено го оставям до леглото,така че като звънне просто се надигам,изключвам го и пак заспивам.За това напоследък като го навия и го качвам на гардероба и сутринта докато се завлека до там и вече съм се разсънила :D

In4iTu_
10-15-2006, 06:18
Гледай "Лека нощ деца" в 8.00, до 8.30 си измий зъбите и в леглото...сутринта си взимаш студен душ, пиеш едно кафе и си "свеж като краставичка" :smt005 А, и си сложи будилника/телефона далеч от теб, така звукът ще те дразни и ти ще станеш...като си станал, ще се облечеш и ще отидеш на тренировка или там, където ще ходиш :wink:

SweetYGirL93
10-15-2006, 07:13
Lqgai rano i si naprai telefona i kfoto i da e da svuni sutrin ili pololi nqkoi da te sabudi ili da ti izlee edno 6i6e sas studena voda nqma na4in da ne sabudi6 :wink:

WILD__BOY
10-15-2006, 07:18
слагаш навсякъде будилници и като познчат да звътя почваш да ги търсш да ги изключиш и като намериш и последния вече ще си буден.
а и на колко години си!? :shock:

teen^baby
10-15-2006, 15:59
Аз ако бех на мястото на тренера ти доса да съм те изхвърлил. Да не мислиш, че в живота някой ще те търпи да му закъсняваш и да мързелуваш. Я земи се стегни и не се праи на 5 годишно. Не можел/а да става...Ако бях на мястото на ваште 1 шут в гъза и глей как ще фръкнеш от леглото. В 4 часа ще си накрак.

ErinEverly
10-15-2006, 19:20
Имам няколко идеи:

1. Валериан+Мента+Глог+Вода. Всичко без водата по 10 капки.
2. Спи на отворен прозорец. Свежият въздух спомага за по-спокойното заспиване.
3. Ако пушиш, не пуши едно 1 час преди заспивазне - цигарите възбуждат организма.
4. Не яж п;ак едно 1-2 часа, за да ти бъде спокоен стомахът.
5. Лягай си със мисълта, че утре задължително трябва да станеш. Представяй си, какво ще стане, ако не се събудиш навреме. На мен много ми помага.
6. Направи си примерен час в който трябва да ставаш, който да бъде съгласуван с всички рутинни задължения. Примерно - 7 часа. Трябва да спиш по 8 часа на нощ, за да се чувстваш бодър. Люгай в точно определен час, примерно - 10 часа.В началото ще ти бъде трудно, затова се възползвай от валериана, ментата и глога. След време ще ти се приспива точно в 10 часа. Можеш през известо време да се размотаваш нощем, но максимум 2-3 дена един след друг. Иначе ще се върнеш от началото.
7. Слагай алармата на телефона ти да звъни на всяка 1 минута, примерно 10 минути. 100% ще се събудиш.

Ако ги съчетаеш, ще стане супер. Ще започнеш да се будиш в точно определен час, всеки ден.

kenny_
10-15-2006, 19:27
ЦЕНЗУРА!!!

.: machoka :.

midian
10-16-2006, 09:18
Един от предците ми, се е казвал Лимон.Ма верно ли?

sAsHeTo0_f
10-17-2006, 05:25
i az go imam toq pr predi si staah samo za sekundi samo dokato 4uq tela mi da zvani i ve4e sam stanala . pak sq nimoa i ni moa da staam nz kak 6te se opravqm po natatak sega mama me budi ama .....nqkoi den i sama trqq staam nz prosto kak da sa opravqm s tui staane rano sutrin XAHAXAHxhxahaxax

sAsHeTo0_f
10-17-2006, 05:26
hAXHAXhxahx daje si bqh zapisala maika mi na zvukozapis i si go bqh slojila kato alarma aHAXHXA 6toto samo ot neq moa da se sabujdam hxahxAHXA

koalka
10-17-2006, 12:12
А като си първа смяна какво правиш?Ти,ако си лягаш в един часа много ясно,че тогава ще ставаш.Лягай към 10 часа,за да можеш да се наспиш.

10-17-2006, 17:32
oh i az izob6to ne moga da stavam ranooo! ujas ](*,) #-o :smt015

Jessika_MG
10-17-2006, 18:10
хахах, е ти ако не си го наложиш, просто няма как да стане; започни постепенно да лягаш по-рано, буди се с 2-3 будилника, пускай си музика веднага щом чуеш 1я; няма друг начин, всичко си зависи от теб, савети нз какви да ти дам освен да накараш някой да ти мята сяка сутрин кофа със студена вода на главата \:D/