PDA

View Full Version : Частнотното даскало



Lola^6emeta
10-14-2006, 18:28
Е кажете какво мислите за частните даскала
аз не мисля че са нещо сой знае какво тоест
според мен не дават кой знае колко
по-добро образование само дето хората си
дават парите

leko_otkachena
10-14-2006, 18:28
mdaa taka e

FlowerinesS
10-14-2006, 18:32
ami..zavisi za koe po-tochno uchilishte stava vypros..

10-14-2006, 18:36
mdaa taka e MI aide obosnovi se kato e taka de?!!Nemoje6,nali i pri4inata e 4e ne si y4ila nikoga v takova,prosto si govori6 naizust!tova vaji v pulna sila i za pove4eto hora v na6ta strana ,kakto sa kazali vuzrasnite hora ''Edno si baba znae,edno si baba bae'' :smt013 Istinata e 4e ne vzi4ki 4asni y4ili6ta sa tolkova zle,kolkoto se tvurdi.Pove4eto ot tqh predlagat prevuzhodna materialna baza i dosta dobri y4iteli,kato ima i takiva,v koito prepodavat 4ujdenci.I ne samo razglezeni mamini de4ica mogat da si go pozvolqt.Chovek sus malko po-visoka zaplata suvsem spokoino moje da prati deteto si v takova y4ili6te ! :-({|=

Lola^6emeta
10-14-2006, 18:42
ami..zavisi za koe po-tochno uchilishte stava vypros..
не не става въпрос за конкретно училище в смисъл аз съм чувала само няколко-Веда Ерих Кестнер Мария Монтсори...познавам хора само от Веда и Кестнер и те ми казаха мнооого кофти нещица за тези
училища а примерно като прочетох инфото на училищата ще кажеш че са златни

Just_One_Girl
10-14-2006, 19:16
Съдя по Американския Колеж във Велико Търново. Дават се луди, ама много луди пари. Теста за прием е повече от елементарен :arrow: и от галош да си по-тъп ще влезеш, нали си плащаш. Вярно, карат ги да учат, но например при нас в ПМГ и в Езикова се учи много повече. Друг е въпроса, че булшинството са разглезени лапета, на които им е невъзможно да порастнат. Е, има и свестни, но са малко.
И какъв е извода от цялата работа? Че в държавно училище ще получиш същото образование, ако не и по-добро, само дето няма да плащаш като луд. Обаче както се казваше в един разказ на Чудомир: "Имали сте бол пари, дали сте"...

marina star
10-14-2006, 19:40
SPORED MEN V 4ASTNOTO U4ILI6TE NE SE POLU4AVA PI-DOBRO OBRAZOVANIE A PROSTO U4ENICITE KOITO U4AT TAM IMAT POVE4E PARI ILI SA OT "ELITA"

HopeLesss
10-15-2006, 08:46
Съдя по Американския Колеж във Велико Търново. Дават се луди, ама много луди пари. Теста за прием е повече от елементарен :arrow: и от галош да си по-тъп ще влезеш, нали си плащаш. Вярно, карат ги да учат, но например при нас в ПМГ и в Езикова се учи много повече. Друг е въпроса, че булшинството са разглезени лапета, на които им е невъзможно да порастнат. Е, има и свестни, но са малко.
И какъв е извода от цялата работа? Че в държавно училище ще получиш същото образование, ако не и по-добро, само дето няма да плащаш като луд. Обаче както се казваше в един разказ на Чудомир: "Имали сте бол пари, дали сте"...

Точно така си е. А да не говорим, че съм чувала, че ако говориш на български - 10 лв глоба. Учителите имат постоянна връзка с родителите ти, пишат им е-майли и т.н. Отделно не можеш да бягаш по коридорите, не можеш да викаш, да псуваш. Абе нещо като карцер :D Вярно, че е много яко вътре. Имат си всичко, за което някой може да си мечтае. Сигурно само една от вратите за класните стаи струва 1000 лв. Но... парите нито дават добро образование, нито не правят по добър човек...

leko_otkachena
10-15-2006, 08:48
mdaa taka e MI aide obosnovi se kato e taka de?!!Nemoje6,nali i pri4inata e 4e ne si y4ila nikoga v takova,prosto si govori6 naizust!tova vaji v pulna sila i za pove4eto hora v na6ta strana ,kakto sa kazali vuzrasnite hora ''Edno si baba znae,edno si baba bae'' :smt013 Istinata e 4e ne vzi4ki 4asni y4ili6ta sa tolkova zle,kolkoto se tvurdi.Pove4eto ot tqh predlagat prevuzhodna materialna baza i dosta dobri y4iteli,kato ima i takiva,v koito prepodavat 4ujdenci.I ne samo razglezeni mamini de4ica mogat da si go pozvolqt.Chovek sus malko po-visoka zaplata suvsem spokoino moje da prati deteto si v takova y4ili6te ! :-({|=are molqti se ne mi govori neznaesh kade ucha i kade sam uchila zemi se skrii i ne mi govori koi kfo moje i kfo nemoje

Snap
10-15-2006, 11:45
Уча в Американския в София. След изпитите в 7 клас имах възможност да избирам между немската, СМГ и колежа. След дълъг разговор наще в крайна сметка решиха, че 1800 евро на година си струват като инвестиция, ако това би ми помогнало да взема стипендия в щатски университет. Каквото и да си говорим частните училища предлагат по-добра материална база, по-високите заплати на учителите - по-качествени преподаватели. 50% от преподавателите са чужденци, преподавали в доста страни. Нивото е доста по-високо от това, което знам от мои приятели в други гимназии. Според мен цялата идея с подобни учебни заведения просто дава едно рамо при кандидастване в чужбина и си е пълно набутване при вариант с кандидастване в български ВУЗ. За други частни училища нямам особена информация, затова и няма да коментирам.

mon4eto
10-15-2006, 13:45
4astnite u4ili6ta sa za piklivite bogata64eta,za da se mislqt za ne6to po- dobro(sorry,ako sam obidila nqkoi ama fakta si e fakt).V tezi u4ili6ta ne se polu4ava dobro obrazovanie :!:

10-15-2006, 14:13
4astnite u4ili6ta sa za piklivite bogata64eta,za da se mislqt za ne6to po- dobro(sorry,ako sam obidila nqkoi ama fakta si e fakt).V tezi u4ili6ta ne se polu4ava dobro obrazovanie :!: от личен опит ли говориш, що ли? :-s

Lola^6emeta
10-15-2006, 14:17
4astnite u4ili6ta sa za piklivite bogata64eta,za da se mislqt za ne6to po- dobro(sorry,ako sam obidila nqkoi ama fakta si e fakt).V tezi u4ili6ta ne se polu4ava dobro obrazovanie :!:абе доколкото знам даскалите никога не са идвали пияни или мноого рядко отсъстват не трошат децата от бой когато те не знаят и директорката не ги псува на майка докато в нащо даскало това си е ежедневие тоест трябва да има нещо по-добро за да дават луди пари за такова даскало трябва да съществува и някаква съществена разлика...не че му намирам смисъла де.А пък и там непрекъснато те наблюдават и имат родителски май всеки месец не могат да бягат от час и такива

Snap
10-15-2006, 14:31
@Лола, не знам какви са тия филми, но поне при нас имаш право на 7 неизвинени (като 1 неизвинено ти се брои цял ден отсъствие, тоест лимита = 7 цели дни без да се вясваш на училище). Друг е въпроса, че ако си имал контролни/изпити по времето когато те е нямало и не ти е извинено отсъствието получаваш автоматично 0 като оценка на изпита. (=> ако искаш да се самопрецакаш - спокойно можеш без родителите ти да разберат за месец-два...). Бележници нямаме, има Report Cards което представлява няколко страници рецензии от всички учители заедно с оценките ти в четвъртината. Получават се в края на всяка четвърт (1 срок = 2 четвърти) Има и пробации за нисък успех, отсъствия и поведение, които ако не издържеш те шитват, без да ти връщат никакви пари... Сама си прави изводите.
@mon4eto "пикливи богаташчета" има навсякъде, и при нас не са изключение. Но все пак там влизат и такива, които по-късно учат в Харвард, Йеил, Станфорд и тн...

maybelline
10-15-2006, 14:55
Тъпакът като е тъпак,и в частно училище и ако ще на Марс да го пратиш,си остава тъпак.Частното училище е като обикновеното,само че се плаща и там се влиза с по-лесни изпити(в някои частни училища се влиза само по документи),което дава възможност на по-ниско интелигентните да продължат образованието си в 'елитно' училище.Частните учлища са джакпот за учителите.Може учениците да не им допадат много,но получават четворни заплати,дори по-високи.

Slave4You
10-16-2006, 18:01
Съдя по Американския Колеж във Велико Търново. Дават се луди, ама много луди пари. Теста за прием е повече от елементарен :arrow: и от галош да си по-тъп ще влезеш, нали си плащаш. Вярно, карат ги да учат, но например при нас в ПМГ и в Езикова се учи много повече. Друг е въпроса, че булшинството са разглезени лапета, на които им е невъзможно да порастнат. Е, има и свестни, но са малко.
И какъв е извода от цялата работа? Че в държавно училище ще получиш същото образование, ако не и по-добро, само дето няма да плащаш като луд. Обаче както се казваше в един разказ на Чудомир: "Имали сте бол пари, дали сте"...

Точно така си е. А да не говорим, че съм чувала, че ако говориш на български - 10 лв глоба. Учителите имат постоянна връзка с родителите ти, пишат им е-майли и т.н. Отделно не можеш да бягаш по коридорите, не можеш да викаш, да псуваш. Абе нещо като карцер :D Вярно, че е много яко вътре. Имат си всичко, за което някой може да си мечтае. Сигурно само една от вратите за класните стаи струва 1000 лв. Но... парите нито дават добро образование, нито не правят по добър човек...

Това не знам за кой път ще го пиша ... Значи аз уча там и преди да вляза и аз си мислех какви ли не простотии за АК Аркус и вярвах на всичките слухове,които се разпространяват във Велико Търново.Тъй като аз не съм от тези "лигави мамини дечица",както вие им викате,трябваше доста добре да помисля дали да ида там или не защото на моите родители парите изобщо не им падат от небето както(тук съм напълно съгласна с вас) на мн голяма част от учениците там.По темата - че се учи,учи се.Ама тези работи за глоба 10 лева ако не се говори на БГ и какво беше още там са пълни простотии.Всеки си говори както си иска и никой нищо не може да ти каже.А пък в часовете имаме голяма свобода:дават ни да си бъдем с безалкохолни в часа,по английски език ни дават да пием по време на час...Не си мислете че там сме като някои роботи,които не смеят да мръднат.Напротив-дават ни пълна свобода и наистина мн се учи ... А относно тези които карат колите от по 5000000000 лева(тук пак съм съгласна с вас-има ги такива)-те си личат от далеч щом изкарат една-две двойки и ги махат !!!
А за ученето в другите гимназии не мога нищо да кажа ... за Велико Търново знам че в ПМГ че учи мн здраво,аз щях да ходя там ако не ме бяха приели.Аз си говоря за моето даскало и не смея да коментирам другите,за които не знам нищо.За останалите частни също не мога да кажа нищо 100% но според мен и там тези с многото парички бързо излитат от даскалото ако ме разбирате ;)

03-09-2007, 11:34
Еми зависи си... аз уча в чатно училище в София (няма да уточнявам кое). Първо за хората въобще не съм съгласна. И аз си мислех,че в такива училище учат само някви богаташчета дето се правят на голяма работа, но истината въобще не е такава ( а мойто училище е едно от най-скъпите).... пък и навсякъте има надувки и т.н. За учителите бих казала, че който иска да учи си учи. Бих казала, е училището ми има доста амбициозни хора...
Имаме добри, квалифицирани преподаватели по повечето предмети. За материалната база не искам да коментирам, защото въобще не отговаря на парите, които плащаме.... според мен Ам. Колеж единствено има хубава база в София.

SwEeT_pAiN_F
03-09-2007, 11:57
Съдя по Американския Колеж във Велико Търново. Дават се луди, ама много луди пари. Теста за прием е повече от елементарен :arrow: и от галош да си по-тъп ще влезеш, нали си плащаш. Вярно, карат ги да учат, но например при нас в ПМГ и в Езикова се учи много повече. Друг е въпроса, че булшинството са разглезени лапета, на които им е невъзможно да порастнат. Е, има и свестни, но са малко.
И какъв е извода от цялата работа? Че в държавно училище ще получиш същото образование, ако не и по-добро, само дето няма да плащаш като луд. Обаче както се казваше в един разказ на Чудомир: "Имали сте бол пари, дали сте"...

Точно така си е. А да не говорим, че съм чувала, че ако говориш на български - 10 лв глоба. Учителите имат постоянна връзка с родителите ти, пишат им е-майли и т.н. Отделно не можеш да бягаш по коридорите, не можеш да викаш, да псуваш. Абе нещо като карцер :D Вярно, че е много яко вътре. Имат си всичко, за което някой може да си мечтае. Сигурно само една от вратите за класните стаи струва 1000 лв. Но... парите нито дават добро образование, нито не правят по добър човек...
И аз съм на същото мнение! Имам чувството че в ПМГ и ЕГ се учи най-много.

03-09-2007, 13:00
Така да каже моето мнение по въпроса за частните у-ща.Такам аз съм от заможно семейство,за което парите не са проблем(не съм неква глезла или нещо подобно.Даже до преди година мойте родители са ме лишавали от много неща,щото не искат да съм някоя разглезена лигла)Миналата година,когато бях 7 клас кандидатствах в американския колеж(готвила съм се за изпита по малко от месец)Но мойте родители са адски амбициозни и искаха да вляза там и аз исках много,но бях 57 момиче по успех,а те жзимат 50 мими4ета.Когато излязнах от стаята ми вече изпита беше приключил.Почти всички деца от стаята викаха 'Всички задачи,бяха такива лесни то4но каквито гозпожата ми ги решаваше.'Така че имахеше и деца,който знаеха тестовете :-k Аз бях гледала само листовки и така не влязах(до ден днешен съжалявам за това и никога не мога да го преживея)Плаках с месеци,всичко рухна.Мам ме успокояваше,но аз виждах горчилката в очите и че не съм влязла.След което мам и тате решиха че не искат да ме пращат в др. частно у-ще щото аз не исках и ме пратиха в езикова гимназия и мога да кажа че преподаването на англ.език е много добро там да живее ГПЧЕ''СИМЕОН РАДЕВ'' и съм много доволна от него както и мойте родители.Моята най-добра приятелка учи в частно и мога да ви кажа че тя едно просто изречение на англ.език не може да сглоби а е най-добрата в класа.То просто си зависи от частното у-ще

positive
03-09-2007, 13:02
abe zavisi si ot u4ili6teto nqkoi naistina sa pulna anarhiq

miloto_girl_4e
03-09-2007, 13:03
Аууу.. ужас са ... малко хора в клас, малко хора като цяло в даскалото, всички некви богаташи, все се хвалят с пари и вещи.. имала съм приятели, които учат в частни училища.. Като цяло там има по-глупави, но по-богати деца.. И знам от него, че приятелствата в държавните училища са много по-хубави и истински :wink: А и якото е, че в държавните училища сме си повече говедца :-D

flouin:)
03-09-2007, 13:13
I az mnogo plakah,che ne uspqh da vlezna v acs..cqloto mi vnimanie,celiqt mi jivot beshe svyrzan s toq kolej..tolkova mechti prosto se srutiha kato vidqh,che sym neprieta....okolo 10 dni sled izpita nqkoi leko da mi kajeshe neshto svyrzano s acs i se udavqh ot sylzi..obache pone byrzo se opravih i sega ucha v nemskata,mnogo sym shtastliva...moje bi taka mi e bilo pisano..mnogo me radva faktyt,che otidoh na izpita v acs..tva beshe sreshta s neshto razlichno..s profisionalizma na vsichki onezi prepodavateli..tozi izpit i vsichko okolo nego se prevyrnaha v drug,otdelen period ot jivota mi :wink: i sega kato pisha si pripomnqm vsichko..moooje bi vse oshte malko syjalqvam,che ne se poluchi..No te gubqt,che ne sym tqhna uchenichka :wink:
Inache EDINSTVENO za acs moga da tvyrdq,che e hubavo chastno uchilishte..imam nabliudeniq vyrhu dosta drugi chastni uchilishta..emi tam povecheto hora ne si znaqt interesite..sorry... tip ''jivotyt mi e pop-folk''...

Kianna
03-09-2007, 20:40
За 2 години в класа ми дойдоха 2 "нови" ученички от частна езикова гимназия от Варна-едната я "наказали" да учи една година в ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ-ДОБРИЧ,защото се сбила,а другата заради отсъствия.Общо взето там влизат кретени накуп,т.е. те не влизат,те си плащат за "образование". :smt018

sherry
03-10-2007, 06:54
И аз не мисля, че образованието е по - добро. Ако някой има стимул да учи и иска да научи нещо, може да го направи и в нормално училище! Въпросът е, че повечето не слушат учителите, правят си каквото искат и даже не влизат в час. С желание всичко се постига. Ако не ти се слуша и ако не ти се учи, даже в частно училище да си записан, все тая!

HopeLesss
03-10-2007, 08:41
И аз съм на същото мнение! Имам чувството че в ПМГ и ЕГ се учи най-много.

Хаха, далеч си от истината :lol:

ivan4oooo
03-10-2007, 10:19
qko e . az u4a v 4asno daskalo samo 4e to e samo za angl

drawers
03-10-2007, 12:31
Знанията можеш да ги получих откъдето си поискаш.
Така че това не им е превъзходство на частните училища.
Но все пак... социалната среда си е друго. В държавното училище можеш да научиш много повече житейски правила и да си обогатиш опита, отколкото в частните :!:

malko mace
06-07-2007, 12:22
Mmm,ne sam mnogo saglasna s negativnite vi mnenia za chastnite uchilichta! [-X Kakvoto i da si govorim,chte predpocheta chastno pred darjavno! =;

Seducti0n
06-07-2007, 16:43
Здравейте,темата е малко старичка,но няма значение.Не мога да разбера,защо всеки говори общо за частните училища.Не разбрахте ли,че от всяко едно правило си има изключение.Да не би да няма и държавни училища,в които,като дадеш някое рушведче няма да те приемат-след 7-ми клас говоря.Относно,нивото е да вярно е,че може и деца с по-ниско интелектуално равнище да бъдат приемани,но като не ти се учиш,като не полагаш старания излиташ от там,никой не търпи мързели.Това поне е политиката на моето училище.Стига да искаш,можеш да постигнеш високи успехи,но ако няммаш желание,няма как да потръгнат нещата.Така,че си има разлика от частно до частно,но моля престанете да плюете само,защото това е масовото мнение,погледнето от друг ъгл и ще разберетие че и частните училища-не говоря за всички имат своя набор от преоритети.