PDA

View Full Version : Омраза след обич ?!?



tedinkata_
10-15-2006, 07:50
Според вас възможно ли е това да обичаш някой-да си бил готов на всичко за него/нея а той така да те нарани че после да го презираш и да съжаляваш че си била някога с него...или омразата е по скоро внушение предизвикано от болката след раздялата ? :-k

KisskilleRcHe
10-15-2006, 07:55
Дам... Но това е следствие от раздяла и болката, която се преживява при раздяла... Много е гадно, но това е начин да те забрави...... Бъди сигурна него мисли!!!!

alkobalko
10-15-2006, 07:57
Много ми харесва една поговорка, в която се казваше нещо като:""След раздялата не превръщай любовта в омраза, защото е подло да мразиш човека, за който до вчера си твърдял, че обичаш".
Много е вярна и в повечето случаи според мен не се чувства омраза, просто хората са наранени и се опитват да превърнат обичата в омраза, за да намалят болката.

Tender Poison
10-15-2006, 07:57
Много често се случва и е нормално.Последствие от раздялата ;) но поне после не ти е трудно да го гледаш защото го обичаш,а защото го мразиш :wink:

CrazyWitch
10-15-2006, 08:02
или омразата е по скоро внушение предизвикано от болката след раздялата ? :-k

Напълно възможно е, но може и да го ненавижда по доста силен начин. Не само зареди самата раздяла, ами и за това .. какви са били постъпките на половинката му спрямо него след самата раздяла.

iskamTe_vednaga
10-15-2006, 08:02
Дам... Но това е следствие от раздяла и болката, която се преживява при раздяла... Много е гадно, но това е начин да те забрави...... Бъди сигурна него мисли!!!!
така е. но ако обичаш някои достатачно много няма да го намразиш каквото и да направи както и да постъпи.може най-много да си му ядосана за известно време но чак до го мразиш.варянти много .......

priti_kiti
10-15-2006, 08:07
абсолютно възможно

IKisseDAGirL
10-15-2006, 08:16
естествено, че е всамовнушение, за да се опиташ да го преодолееш по-лесно и заради наранената гордост.. опитваш се да покажеш, че си силен, а всъщност е смешно, защото точно така си проличава колко си слаб :?
пфф колко приказки съм чувала от рода на "не искам да го виждам повече" или "не ми пука", "аз никога не съм го обичала, само се преструвах", "да си гледа работата, вече ми е все тая" :lol:
и кого залъгваме?

10-15-2006, 12:59
da az mn pati sam si mislila za samoubiistvo no ne sam go pravila i mislq 4e iziskva smelost no e priznak na slabost :|

kobrichka
10-15-2006, 13:06
Много ми харесва една поговорка, в която се казваше нещо като:""След раздялата не превръщай любовта в омраза, защото е подло да мразиш човека, за който до вчера си твърдял, че обичаш".
Много е вярна и в повечето случаи според мен не се чувства омраза, просто хората са наранени и се опитват да превърнат обичата в омраза, за да намалят болката.

съгласна съм с това мнение,а и мисля че няма как да мразиш човека на когото до вчера си казвала Обичам те и си била готова на всичко за него а от утре вече не,мисля че така си внушаваш че го мразиш за да не те боли и да не страдаш

Kisses_P
10-15-2006, 14:23
Някъде бях чела че омразата която според нас изпитваме след раздяла с човек който много обичаме е начин по който да прикрием любовта и чувствата си... според мен това си е чисто самозалъгване.. може да си наранен, обиден ,но не и да мразиш човек който обичаш..

dream_dragon
10-15-2006, 14:25
Възможно е. Но по-скоро това е само опит да преодолем другия.

sherry
10-15-2006, 18:13
Едва ли...Ако си обичал силно някого, няма как да го мразиш. Е, да, болката ще те накара да страдаш, да си му ядосана дълго време, но това не е омраза.

FiRe_LaDy
10-15-2006, 18:26
Vyoreki,che bolkata mi e golqma - nikoga ne sym go mrazela.MOje da mi e bilo gadno,no prosto obichta mi beshe prekaleno silna i ne moga da go mrazq,kolkoto i da me e naranil.Pone spored men tova obichta da se prevyrne v omraza e nevyzmojno.

tedinkata_
10-15-2006, 18:30
Vyoreki,che bolkata mi e golqma - nikoga ne sym go mrazela.MOje da mi e bilo gadno,no prosto obichta mi beshe prekaleno silna i ne moga da go mrazq,kolkoto i da me e naranil.Pone spored men tova obichta da se prevyrne v omraza e nevyzmojno.

ei mila i az taka si mislex che nemoga da mrazq nqkoi koito obicham obache predi okolo polovin godina bqx mn vlubena i sega mrazq vaprosnia chovek zashtoto postupi ujasno s men no dnes se pitam dali naistina go mrazq ili prosto ot bolkata koqto mi prichini si go vnyshavam za da go zabravq po lesno

koalka
10-15-2006, 18:39
Сигурна ли си,че омраза?Тази дума е адски силна и трябва човека адски много лоши неща да ти е причинил,за да го мразиш.Просто след раздяла хората се чувстват адски наранени и искат да забравят човека,който до вчера са обичали и още обичат в повечето случаи.

Forslor
10-15-2006, 19:09
Нали знаете ,че границата между любовта и омразата е много тънка .... :wink:

strange__
10-15-2006, 19:37
Можеш да мразиш само човек,който те е наранил,който те е разочаровал...същество,коет о си обичал,но не е оправдало очакванията ти :!: И все пак с омразата,също както с любовта,се злоупотребява и то доста :roll:

Viktoriq_
10-15-2006, 20:35
да ... и това според мен е като защитна реакция ! Мразиш за да не бадеш наранен отново !

hforce
10-16-2006, 03:06
Ами възможно е, преди 6 месеца обичах много едно момиче, скъсахме, обичах я 1 месец след като се разделихме и бях в депресия, после я мразех около 1 месец, и после ми мина и сега си спомням само хубавите моменти и в сърцето ми винаги има местенце и за нея (малко, но има) така че споко, ще го преодолееш, и после ще си спомнаш с добро (макар че сега като я вида и ми става адски кофти)

tedinkata_
10-16-2006, 10:11
Ами възможно е, преди 6 месеца обичах много едно момиче, скъсахме, обичах я 1 месец след като се разделихме и бях в депресия, после я мразех около 1 месец, и после ми мина и сега си спомням само хубавите моменти и в сърцето ми винаги има местенце и за нея (малко, но има) така че споко, ще го преодолееш, и после ще си спомнаш с добро (макар че сега като я вида и ми става адски кофти)

ponqkoga i az si mislq 4e v surceto mi ima mqsto za nego pone kato priatel no drug pat se seshtam kak samo se "ebava" s men moje bi... obache pri men vaprosa sedi taka che i toi mai me mrazi sled vsi4ko mejdu nas ili pone taka se pravi i e mn kofti s choveka koito ste bili tolkova blizki sega kato te vidi da se chudi po kakuv nachin da te zasegne izdrazni i da ti pokaje kak ti za nego si e edno nishto ... taka i ne razbrax zashto se durji s men taka :| :?

Cosmo
10-16-2006, 15:13
te horata sa go kazali "ot liubovta do omrazata ima edna krachka".......v sledstvie ot razdqlata pravim tazi krachka bez da go osaznavame... :)

Disorder
10-16-2006, 16:21
Само слабите хора са способни на подобно нещо, особено ако говорим наистина за любов. Просто е по-лесно да намразиш някой който те е изоставил или е направил нещо което не ти е харесало, отколкото да признаеш пред нараненото си самолюбие, че вината може и да е в теб. Не е възможно любовта да се превърне в омраза ако е истинска(не става дума за тези тийн любови)

kenny_
10-16-2006, 16:32
ЦЕНЗУРА!!!

.: machoka :.

sladi4ka03
10-16-2006, 17:14
Spored men ne trqbva da sajalqvame za minali ne6ta!

10-17-2006, 11:59
границата между любов и омраза е найстина тънка :| аз мисля че е възможно 8-[