PDA

View Full Version : Относно Баловете



techCandy
10-16-2006, 00:07
Чудя се...понеже тая година трябва да завърша, замисляли ли сте,
някога изобщо, относто какъв култ на снобарията и човешката простотия са баловете? Цяла година се карате със съучениците си, или с тези от другите паралелки, за ресторанти и куверти, цяла година мислите за рокли/ костюми, прически, гримове, бижута и т.н. Набивате огромни суми за целта, нервната ви с-ма се скапва, за да може перфектния завършек на желаната вечер да е в някоя гъзарска чалга дискотека. Огромни суми, за да може да се напиете до безпаметност, да унищожите прическата, цяло прозиведение на изкуството, да съсипте роклята или костюми, и о не би, да загубите бужата? На всичкото отгоре, трябва да се търси и мега гъзарска кола, за да ви види целия свят колко сте "велики", или пък алтернативно решение, за да привлчете внимание (камион на ДИЦ, примерно). Моя въпрос е, защо се прави това, защо вие го искате и правите, като вежедневието съвсем не разполгате с това, или поне повечето от вас? Незнам, но мисля, че това не е разпространено по света, никак даже... Вие сте :arrow:

kenny_
10-16-2006, 00:54
ЦЕНЗУРА!!!

.: machoka :.

Amayo
10-16-2006, 02:34
Аз па два дни преди бала си купих костюм, един ден преди бала се изрусих и си уредих едно Ауди, и въпреки сичко пак ми беше незабравимо. 40 лева ми беше куверта в БИАД :shock: , е-и му бала аз в нормални дни повече пари потрошвам. Дажи таксиджиите не ме излъгаха. :-D

hamilcar
10-16-2006, 03:46
При мен ще бъде така, но само изключвам бижута(визирам ланци, гривни). Защо ли ? Това е бала ми, ще съм още една година с класа ми, искам вечерта в която ми е бала да бъде интересна, да бъде нещо по-различно от дънките, тениската, маратонките и градския транспорт. Донякъде е глупост, но предпочитам да съм глупав от колкото въпросният ден да мине както обикновенно.

Тази година и аз съм абитурент.

samotna
10-16-2006, 06:17
Моят бал мина.Аз също мисля,че тези работи са глупост,но на мен не са ми се случвали,защото не ми е по възможностите.Роклята ми беше 150лв.А за колата,ме закара един приятел.Мисля,че е хубаво да има такъв,но без много превъзнасяне

Jamalska
10-16-2006, 07:09
Мисля да пропусна по-голямата част от това...Надявам се деня на бала да съвпадне с някое нормално парте,че да ходя да ям гадости и да слушам чалга с хората дето последните 4 години само ми вгорчават живота някак си не ми се нрави...Хъм а за "роклята"...вече съм си поизбрала някои части от тоалета дет ше си ги нося и после...

10-16-2006, 08:32
ай, да..балът...хехе, радвам се, че моят мина..
балът, деца, е глупост!
няма абсолютно никакъв смисъл да пръскате парите на майките и бащите си само за една единствена вечер!
по някое време на вечерта всички ще са доволно пияни, с разскубани коси, боси с изпокъсани чорапи....грозна гледка!
поне за мен друг трябва да е смисълът..но явно моите съученици не бяха на същото мнение...
както и да е..
лично аз бях с най-обикновена рокля, черна, малко под коляното и общо взето супер евтино ми излезе...
трябва да мислите повече за това, което ще си ви случва юли месец (кандидатстване), а не за това какви обувчици и чантичка си вземете...

Cosmo
10-16-2006, 08:36
pri men bala predstoi,no nqmam namerenie da hvyrlqm izlishini pari za roklq koqto poveche nqma da oblecha.... :wink: vyobshte ne iskam da se izhvyrlqm s "gazarski" gluposti...za men denq na bala e vajen zashtoto klasa ni sme zadrujni i prez poslednite 3 godini sme super qk klas(s malki izkluicheniq)....mislq che shte e gotino da se saberem.....otnosno kolata...bashtata na edin syuchenik ima kola i sme reshili che shte az i toi shte sme zaedno...taka,che nqma da se davam pari za neshta koito sled tova da hvashtat prah v nqkoi garderob :) :) :)

fake
10-16-2006, 08:56
пф, аз като отсега съм си измислила каква ще ми е роклята..кво да кажа ебати :lol: а съм 11 клас...
мисля, че бала ми ще е готин.въпреки, че ще има чалга и месо.харесвам си класа и ще ми е кофти като се разделям с тях...мисля да не се ръся много пари, наистина няма смисъл, за една вечер е тъпо да даваш лудите кинти, и накрая да приличаш на прасе...затова едни яки кецки(никакви токчета, абсурд), корсетче, пола и стига толкз...не е като една позната да дам 260 лева за рокля само

the_o.c_girl
10-16-2006, 11:05
бала е едно от най-запомнящите се неща...нещо като сватбата е!само това ще кажа!

Atika
10-16-2006, 13:17
Дори не съм мислила .. ама ми предстои след няколко месеца .. но никога до сега не съм се изхварляла за нищо, може би и сега няма да се случи .. искам просто една запомняща се вечер , както винаги ще се старая да изглеждам добре, а най важното е да се забавлявам ..

.. ти добре съдиш за алкохола , ами хората колко пари дават за наркотици и се предрусват крайно..

™.:CeCkO®BoY::.™`
10-16-2006, 13:53
Moq bal za sujalenie e dosta dale4 no si go planuvam samo ot sega kakviii raboti shte si nakupq kak shte se napravqqq iii nai vajnotoo s nqkva mn skupa kola trqq otida nqkoi mercedes qk ili bmw maleee shteeeee poshturq si4ki :D:D:D:D baq pari shte se izsfurlq no shte si zaslujava :D:D:D

protoss
10-16-2006, 14:01
хаахахахах вие луди ли сте? Аз се чудя дали да ходя на моя бал (задължително ли е :smt017 ) пък вие...
Ще е най-обикновенна вечер, може около 4-5 лв да ми излезе....пък и освен това не пия, а явно там ще са само пияници :-D

Psycho Realm
10-16-2006, 15:03
бала е едно от най-запомнящите се неща...
А ти на колко си? На 15?
Както всичко в жалката ни държава, и момента с баловете се изврати. То не са 911-ки, костюми/рокли за някакви космически суми, ланци, гривни, абе жалка история. А, колко бЕло се продава... :D

10-16-2006, 15:30
бала е едно от най-запомнящите се неща...нещо като сватбата е!само това ще кажа!
моята учителка по театрално казваше, че човек, който си мисли подобно нещо, явно няма амбицията и стремежа да му се случват наистина важни и стойностни неща в живота..
затуй така си се радва на Бала...

kudravoto
10-16-2006, 15:51
Bala mi be6e super!!!ne sme se karali s nikoi za nikvi kuverti bqhme si v gorna banq v diplomati4eskiq s nai dobrata mi priqtelka ni zapomniha s tova 4e s4upihme 6 4a6i!!!sled tova 4algajiite otidoha v sin city a moita kompaniq bqhme v exit be6e nezabravima ve4er!!!!

х
10-16-2006, 16:02
i az s1m aburigentka tazi godina! sigurno 6te si izbuhna qko! a otnosno parite...roklq pod naem mu e maikata! 20lv 6te naema roklq ot 300lv... :-D obi4am sk1pite obuvki! tova mi e strast! nqmam v1zmojnost da si kupuvam takiva po-princip, i bih se v1zpouzvala ot slu4aq da dam 100-200lv za obuvki :mrgreen:

machoka
10-16-2006, 17:50
Хмхмх,

връщаш ме в приятни спомени :D

Значи аз по принцип не бях много "ЗА" бала.. но знаете как е - първо родители и рода, после компанията.. привикват те и ща не ща бях и аз на бал ) Трябва да ти кажа, че беше доста по-добре, от колкото очаквах.

Костюмчето и аз си взех 3 дни преди бала, но не защото не хаех с какво ще съм облечен. Всъщност костюмът ми е като всекидневно облекло, тъй че не беше нещо ново за мен да си купя такъв, но проблема с този беше, че за една нощ изпуснах последната бройка и после 20 дни чаках новия внос от Италия, някакви проблеми на границата и .. шитава работа.

Аксесоарите от злато ми бяха подарени от родата /имам доста голяма такава, следователно доста подаръци :-D /.. заявиха ми в прав текст - 'така или иначе ще похарчим пари за теб, кажи по-добре какво искаш ти, вместо да ти вземем нещо, което няма да ти хареса/.. и тъй като съм фен на златОто, тази част от 'екипировката' получих от тях.

Мога да те уверя в едно. Както и да мине, ще бъде незабравимо.. Не знам защо върлува идеята, че трябва задължително да се напиеш до състояние за болница, независимо трябва да се из*укаш с някой.. ебати и простаците :shock:
Ние си прекарахме една прекрасна полу-вечер до около 12-1 в ресторанта на Радисън, после на групички по столични заведеня, на ротационен принцип през час :)

Много зависи от това какъв клас/випуск сте ;) Ако сте от по-задружнит и сплотени - екстра..ако не, ще си го направите ;)

Но емоцията е много голяма - самото предвижване, изживяването като цяло... смятам че е нещо, което човек трябва да преживее и от което няма да загуби нищо :D Скъпите автомобили и всякакви други суетни елементи от празненството са подробности, оставащи на пренебрежително заден план :)

fake
10-16-2006, 17:56
А, колко бЕло се продава... :D
като знам, че едни познати бяха взели 2 буци амфет големи колкото топче за пинг-понг, и не им беше стигнало...за 3 дни в някъв хотел... :smt017

sherry
10-16-2006, 18:02
Има нещо такова...Наистина е глупаво да се гласиш много, ако примерно после се напиеш като лайно и не помниш нито балната си вечер, нито пък приличаш на човек :mrgreen:
И аз като всички искам бала ми да е приятно изживяване, искам да съм с рокля, с прическа...знам, че не си струва толкова пари да се хвърлят само за една вечер, но все пак балът е веднъж в живота...А и не мисля да се напивам като леке...Ще пия само колкото за настроение :)

LunaTriCk
10-16-2006, 20:55
Моя мина що-годе добре. Имах други очаквания, но пък и не съжалвям, че отидох. И определено е нещо, което се помни доста дълго. :roll:

Momchence
10-16-2006, 21:07
Хммм вие говорите специално за вас....по-интересно е ако си кажете мнението въобще по въпроса....възможно е повечето от вас да са имали нормални балове...но всички мисля сте били свидетели на по горе споменатите от сестра ми (fire_of_satan) изгъзици.

За мен цялата работа е жалка! Има хора които задлужняват, и не с малко за да направят бала на детенцето си "незабравим" Ужано глупаво е....за някой бала не е бал ако не се напиеш и не се надрусаш с всички наркотици за които си чувал...За какво всичко това, за къде тая радост като истинския живот тепърва ти предсоти...на мен ще ми се плаче няма да ми е до радост....кат ги гледам тея направо ми се драйфа...

Amayo
10-16-2006, 21:11
Хммм вие говорите специално за вас....по-интересно е ако си кажете мнението въобще по въпроса....възможно е повечето от вас да са имали нормални балове...но всички мисля сте били свидетели на по горе споменатите от сестра ми (fire_of_satan) изгъзици.

За мен цялата работа е жалка! Има хора които задлужняват, и не с малко за да направят бала на детенцето си "незабравим" Ужано глупаво е....за някой бала не е бал ако не се напиеш и не се надрусаш с всички наркотици за които си чувал...За какво всичко това, за къде тая радост като истинския живот тепърва ти предсоти...на мен ще ми се плаче няма да ми е до радост....кат ги гледам тея направо ми се драйфа...
Еми то тва е нормален бал. Яд ме е че моя беше преди да отворят Син сити. То и в БИАД си еше готино ама ако трябва да е най готиния бал просто трябва да е в фолк клуб хелп :-({|= .

Jamalska
10-16-2006, 21:46
Хъх разни хора разни идеали...Аз съм си избрала кецките дет така или иначе ше си ги зема ама нека са чистак за бала...а шапото вече ме чака у гардероба...
Струва ми е се мн яко бала да се падне с някое яко парте примерно на което се ходи редовно и се знаеш с хората...Влизаш вътре изтупан и черпиш сички...поне парите дет иначе ше дадеш за глупости ше са уползотворени позитивно:)
Само чалга и хаус маняците са привилегировани че туй го има на всякъде ;)

LunaTriCk
10-16-2006, 22:05
Хммм вие говорите специално за вас....по-интересно е ако си кажете мнението въобще по въпроса....възможно е повечето от вас да са имали нормални балове...но всички мисля сте били свидетели на по горе споменатите от сестра ми (fire_of_satan) изгъзици.

За мен цялата работа е жалка! Има хора които задлужняват, и не с малко за да направят бала на детенцето си "незабравим" Ужано глупаво е....за някой бала не е бал ако не се напиеш и не се надрусаш с всички наркотици за които си чувал...За какво всичко това, за къде тая радост като истинския живот тепърва ти предсоти...на мен ще ми се плаче няма да ми е до радост....кат ги гледам тея направо ми се драйфа...

Ем, разбирай бала като последното ти глезене. Защото ти сам го каза. Оттам нататък почва живота. :roll:

Amayo
10-16-2006, 22:08
Почва вчния бал - студеннтския живот :-D 8) .
А тая къде написа че ше ходи на бала си с кецовете - #-o

fake
10-16-2006, 22:10
Почва вчния бал - студеннтския живот :-D 8) .
А тая къде написа че ше ходи на бала си с кецовете - #-o
и аз шсъм по кецове, нещо лошо ли има?това не пречи нагоре да съм с рокличката, просто тя ще отива на кецовете както никои други обувки;)

Amayo
10-16-2006, 22:21
Почва вчния бал - студеннтския живот :-D 8) .
А тая къде написа че ше ходи на бала си с кецовете - #-o
и аз шсъм по кецове, нещо лошо ли има?това не пречи нагоре да съм с рокличката, просто тя ще отива на кецовете както никои други обувки;)
Е ти си от монтана се пак. :)