PDA

View Full Version : Родители-диети



Slave4You
10-16-2006, 18:22
На диета ли сте?Какво мислят вашите по въпроса?Всъщност въпросът ми е конкретно по въпроса за храненето пред родителтие ви.Ако те не одобряват вашите диети и ако ви се карат като не си изядете яденето(или ако изобщо не ядете) как се отървате?Какво извинение измисляте за да не ядете пред тях? Ако кажете мн ще ми помогнете :)))

6emet4e
10-16-2006, 18:53
ами аз нямам такива проблеми щото аз си ям нормално!даже майка ми понякога ми прави забележка че много ям,а в тая възраст не трябва да прекалявам че като кача килца и после трудно ще ги сваля...и т.н. :roll:

Kisses_P
10-16-2006, 18:56
ми мисля че е по-добре да ядеш достатъчно и да не се спазват тия диети щот диетата не е полезна и ше свали временно някой др килограм.. по-добре със спорт и ограничаване на мазно, тестено, сладко.. а ианче за оправдание, мойто винаги е: "не съм гладна сега. знаеш че като огладнея взимам да ям, не ме насилвай няма да го изям.." и тва е..а наще ако чуят за диета не искам да знам кво ше ми се случи.. аз и без тва съм слабичка...

miloto_girl_4e
10-16-2006, 19:06
Наще никога не са ми казвали кога, какво и по колко да ям :mrgreen: Не, не съм на диета в момента, просто ме мързи :mrgreen:
А и съм против диетите, предпочитам спорт и ограничения :)

NaDuFcHe
10-16-2006, 19:13
Наще никога не са ми казвали кога, какво и по колко да ям :mrgreen: Не, не съм на диета в момента, просто ме мързи :mrgreen:
А и съм против диетите, предпочитам спорт и ограничения :) I az taka samo edinstvenoto koeto sa mi kazvali e tva da qm na den dori i malko no da qm zashtoto sum vlizala v bolnica shtoto 1 mesec qdqh smao kiseli mleka s niska maslenost i zmalko shtqh da umra..inache sim qm kogato kakoto i kolkoto iskam A naposleduk puk vvuobshte ne se zasicham s nashte oshte pomalko na masata

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-16-2006, 19:22
ne sum na dieta ... vsashtnost edin edinstven put sum bila na dieta min god lqtoto bqh samo na plodove i vseki den ti4ah kato luda po dva tri 4asa :-s nashte me vijdaha i se karaha no nishto ne praveha :? btw protiv dietite sum..

macka123
10-16-2006, 19:30
аз не спазвам диети
не ги одобрявам
мисля че ако някой иска да отслабне трябва да спортува а не да стои гладен
по принцип ям когато съм гладна а не когато родителите ми ми кажат
тва си е моя работа все пак

Swinkenhoffer
10-16-2006, 20:40
мйка ми мисли, че съм болна от анорексия...

все пак съм се "подлагала" на некви измислени от мен диети, но след два дена (максимум) почвам отново да се тъпча. и много ми се карат, като не си изям манджата или изобщо като не вечерям или обядвам. особено, като бях по-малка, ме преследваха с мазна лъжица/вилица с чорба/картоф и на нея беше цопнат/набучен залък хляб :lol: голям ужас беше.

и съм твърдо ЗА диетите, които са съобразени с тялото мн ясно :idea:

GLeZoRanA
10-16-2006, 21:04
:shock: не съм на диета а си имам режим :) наще нямат право на глас ама майка ми се опитва да ме саботира :( винаги когато съм в такъв период готви това което най - обичам ... :(

KaRameL_f
10-17-2006, 08:41
Ами да на диета съм и наще нямат нищо против защото ям - веднъж на ден но ям .( не се тъпча) само с диета не става ако искаш да отслабнеш трябва и да спортуваш.

Kam4eto
10-17-2006, 10:41
ами аз нямам такива проблеми щото аз си ям нормално!даже майка ми понякога ми прави забележка че много ям,а в тая възраст не трябва да прекалявам че като кача килца и после трудно ще ги сваля...и т.н. :roll:
и аз съм така - не мога да паза диети и си ям нормално и когато прекаля ми правят забележка - не че ми се карат ама ми казват че вече мн съм яла и да не се оплаквам после че съм дебела - нещо от сорта.

maybelline
10-17-2006, 18:23
Аз никога не съм на диета.Харесвам си фигурата.Като бях по-малка(на 9-10 години),сестра ми(тогава на 15) измисляше най-различни диети за да отслабне(а не беше пълна) и аз по нейния пример реших да си измисля диета.Казах на майка ми какво да ми купи(разни краставици и домати,някакви глупости още...) и тя се съгласи.Предполагам,че е знала,че няма да се задържа на диетата повече от 2-3 дни,както и стана между другото.После с накупените 'здравословни' храни направихме вечеря.
Обикновено когато реша да съм на диета,нашите не ми се месят и ме оставят да ям каквото и когато искам.А на вечеря ако не си доизям храната,никой не ми прави забележки или коментари.Майка ми знае,че когато се нахраня просто преставам да ям повече и вече е свикнала да не ми сипва много големи порции,а и винаги ни пита кой колко е гладен преди да сервира вечерята.Не ми се е налагало да се оправдавам за подобни неща,тъй като според мен храненето ми си е моя работа,а не на родителите ми.Тяхната работа е да осигурят да има храна у дома,а това колко от храната ще изям вече е мое решение.

malko mace
11-23-2006, 13:51
мйка ми мисли, че съм болна от анорексия...

все пак съм се "подлагала" на некви измислени от мен диети, но след два дена (максимум) почвам отново да се тъпча. и много ми се карат, като не си изям манджата или изобщо като не вечерям или обядвам. особено, като бях по-малка, ме преследваха с мазна лъжица/вилица с чорба/картоф и на нея беше цопнат/набучен залък хляб :lol: голям ужас беше.

и съм твърдо ЗА диетите, които са съобразени с тялото мн ясно :idea:
Е,все едно 4ета за себе си... :oops:

Drakthul
11-23-2006, 14:06
На диета ли сте?Какво мислят вашите по въпроса?Всъщност въпросът ми е конкретно по въпроса за храненето пред родителтие ви.Ако те не одобряват вашите диети и ако ви се карат като не си изядете яденето(или ако изобщо не ядете) как се отървате?Какво извинение измисляте за да не ядете пред тях? Ако кажете мн ще ми помогнете :)))

На диета съм .. 8)

Не ги оставям да мислят по този въпрос, това си е мой проблем .. 8)

Трябва да им обясниш въпроса относно диетите, правилното и здравословното хранене, те трябва да разберат, че това го правиш, защото го искаш, защото искаш да си здрав/а, с нормално тегло и т.н. .. 8)

Извинения и лъжи не вършат работа .. 8)

Друг е въпроса на каква всъщност диета се подлагаш и колко е полезна за теб и здравето ти .. щот тия диетки тип "женско списание" са мега зле .. 8)

DevilWish
11-23-2006, 14:08
Аз ако кажа ,че съм на диета има "олее много малко ядешш това-онова..."

Drakthul
11-23-2006, 14:12
Аз ако кажа ,че съм на диета има "олее много малко ядешш това-онова..."

Което говори за абсолютното неразбиране от страна на повечето хора .. проста предубеденост, чули, че диета означава да не ядеш ( смех ) и дотам .. :lol:

Трае се информират 'ората, иначе зле .. :lol:

midnight_
11-23-2006, 16:19
на мене майка ми пък постоянно ми вкарва някакви филми за диети и ми става адски гадно :shock: а според мен няма нужда.... :-s