PDA

View Full Version : Moderated by W.I.M.: Моето мнение за смисъла на живота !



dream_dragon
10-16-2006, 20:10
Тази тема идва веднаго след, като прочетох "Самокритика и девалвацията на съвременната младеж". Е тук е мястото да споделите смисъла на живота. А това е много подходящо място за темата, понеже винаги свързваме животта с любовта. Ето какъв е за мен смисъл ана животта: смисълът е да се влюбиш, да изгубиш и да продължиш да търсиш. Да работиш нещо, защото ти доставя удоволствие, а не защото печелиш много. Да намираш нови приятели и да се сближаваш повече със старите. Да сбъднеш мечтите си или поне част от тях. Да минаваш по нови пътища и да преоткриваш света. Да не бъдеш просто сянка, а да направиш нещо значимо, ако не за света, за околните. Да бъдеш запомнен.

Еми вие сте.

§§ Модерирано от I don't know who I am §§
§§ точка(и) 1,7 ! §§

iiirish
10-16-2006, 20:14
смисъла на живота е любовта, тя е и опората и подкрепата, тя е и сълзите и щастието. смисъла на живота са мечтите, те са и нереални, и осъществими, те са представата към която се стремим. смисъла на живота е победана над долното и низкото, над жестокостта на съдбата, над позорното прекланяне на глава... живота е всичко това и още много...

Tender Poison
10-16-2006, 20:20
Колко е трудно.Плащаш с толкова много болка и мъка за щастието,което изживяваш,намирайки се между това което е,което искаш и което ще бъде,продължавайки да крадеш незабравими мигове. А не трябва и да грешиш,достатъчно си грешил,за да допускаш пак да страдаш,да бъдеш наранен,да те боли.Безумно ти е трудно да си тръгваш,когато много ти се иска да останеш и да се връщаш отново и отново,да живееш само с настоящето,без да има утре.Странно е,но е така.Разкъсан си от тези,които обичаш,от щастието и неописуемата болка.Не физическата, а онази другата,раздробявайки душата ти на малки късчета

koalka
10-17-2006, 09:31
Със всички останали неща,които каза съмч съгласна,но не и с първото.Защо трябва да загубиш любовта?Ако после просто не можеш да търсиш и искаш да си само с този човек и не можеш да си с друг?

zoben_pitbul
10-17-2006, 10:02
Смисъла на живота според мен е най-вече любовта,това е най-важното(поне за мен).Да бъдеш полезен за себе си и за близките ти хора,защото да направиш близък човек щастлив прави теб самия два пъти по-щастлив :) Най-важното при мечтите според мен са не самите те,а пътят,по който се достигат(това го прочетох някъде и осъзнах,че всъщност е истината).

tX
10-17-2006, 11:16
За мен определено не е любовта.
Може би да станеш от човек -> личност. :-k

Psycho Realm
10-17-2006, 11:44
Skip всичко след заглавието. Чули, недочули нещо и вече готови за писане на простотиите...

techCandy
10-17-2006, 20:00
За мене живота е напълно безсмислен, може би защото съм атеистка,
не вярвам в митове и легенди. Нищо няма смисъл, защото така и така и пак умираш. Са ше кажете, е да ама нали си направил нещо все пак, да де, и кво от това? Аз моя ги живея, заради тия които обичам, и тия които бих наранила, ако евентуално се самоубия, ако ги нямаше отдавна щях да съм го сторила. Хаха и не съм отчаяна, самосъжаляващата се емо, просто така стоят нещата за мен, и съм ги приела вече, въпреки че понякога ми се иска да не беше така...

LunaTriCk
10-17-2006, 20:08
смисъла на живота е да намериш смисъл, т.е. да има за какво да живейш. поне за мен, де.