PDA

View Full Version : Нахалство при приятели!



Amy
10-16-2006, 20:21
Значи не е особен проблем,но ми е неприятно!По музика имаме да пишем(всеки отделно) за някой художник(по избор)!И имам една приятелка и я питам за кой художник ще пише,защото не трябва да се повтарят и т.н. и тя ми вика -"Ми ти ще ми извадиш от интернет и утре ми го донеси!За утре ми трябва,да си го оправя!Недей забравя!" и си замина.Да поясня тя няма компютър,а пък как ли ще реши да иде до библиотеката.Не знам толкова ли ще е трудно да ме помоли???ПП:Това е само единичен случай за пример,но има още много.И въпроса ми е какво да правя?Да й вадя ли,или?ПП2:МН. сори на всички,ако нещо съм объркала или е заплетена историята ми! :smt006

10-16-2006, 20:23
Emi mn qsno che nqma da i vadish :)

NaDuFcHe
10-16-2006, 20:26
Ami ako ste naistina dobri priqtelki i go izvadi shtom nqma pc e po lesno ot internet kakuv e smisul da roi iz knigi cql dne kato na octo na teb shte ti oneme 10 min max..no ako e prosto nqkoe momiche ot klasa i kaji che ne si biblioteka i ako iska moje da si nameri teq nehsta ot drugi mesta v kraen sluchai vliza v nqkoe zala i ot tam si printira..Zavisi v kakvi zaimootnosheniq ste

10-16-2006, 20:34
emi malko e nahalno da ti kazva taka,no sigurno tq si e takava po-glezena i e sviknala vseki da i dava tova,koeto iska bez da se interesuva ot 4ujdoto mnenie.ako ima mnogo takiva slu4ai i ti e pisnalo da stava taka,ne i vadi,vse pak ne si s dlujna.no ako ti e dobra priqtelka i pomogni.ti si re6ava6 kakvo da pravi6.moje toq put da ne napravi6 tova,koeto iska i sledva6tiq put da se nau4i da te moli kato horata,a ne edva li ne da ti zapovqdva,vse edno e tvoe zaduljenie da i pi6e6 doma6nite. [-(

MuJIoTo
10-16-2006, 20:40
А друг вариант, за да разбере, че не трябва така да злоупотребява с приятелството ви, е просто да поговорите. Ако пък не ти е чак такава приятелка, винаги може да се оправдаеш, че си забравила. Да не мислиш само за неиното домашно, я?! :::

6emet4e
10-17-2006, 07:23
Ami ako ste naistina dobri priqtelki i go izvadi shtom nqma pc e po lesno ot internet kakuv e smisul da roi iz knigi cql dne kato na octo na teb shte ti oneme 10 min max..no ako e prosto nqkoe momiche ot klasa i kaji che ne si biblioteka i ako iska moje da si nameri teq nehsta ot drugi mesta v kraen sluchai vliza v nqkoe zala i ot tam si printira..Zavisi v kakvi zaimootnosheniq ste да и аз съм на тва мнение
ако ти е просто позната ти да не си и длъжна с нещо че така... [-(

quench
10-17-2006, 07:37
Нали знаеш поговорката: "Дай му пръст и ще ти отхапе ръката". Като научиш некви (колкото и да си близка с тях) веднъж,не можеш да се отървеш. Така аз пишех домашните на няколко души от класа по литература - един-два пъти ме помолиха,помогнах им,имали са пирчина,но се превърна в рецидив. Ама като навикнаха нямаше "моля",бех все едно ратай "айде напиши ми темата".Натири ги в кофите по тоя въпрос - има си източници на информация,като ти се обидят,да не ти пука!

white_chik
10-17-2006, 08:00
Еми много зависи в какви отношеия сте.Ако ти е от близките приятелки много ясно,че ще й извадиш доклад,изобщо не трябва да се замисляш,а даже и да не ти е от най-близките,защо да не й помогнеш все пак ти трябват не повече от 10 минути.Не знам аз явно съм бъгната,защото понякога даже ми доставя удоволствие да помагам на хората,само понякога де :mrgreen:

Loshotia
10-17-2006, 08:13
Абослютно зависи в какви отношения сте. Наблюдавай поведението и ако трябва поговори с нея

Amy
10-17-2006, 09:31
Не изобщо не съм казвала,че не ми са вади или нещо подобно.Но все пак тя така е свикнала-постоянно за всичко аз.Всички контролни,всяко домашно.Не ми е мн. близка приятелка.Просто я мързи да иде до библиотеката-има цял раздел изкуство,при положение,че живее точно до библиотеката. =; Ше си поговоря аз с нея...

koalka
10-17-2006, 09:54
Ами виж...ако ти е добра приятелка и доста близка просто не е сметнала з анеобходимо да ти се моли.Но ако е някоя от класа...с която от дъжда на вятър си говорите просто няма смисъл.Не може така да ти се качва на главата.Кажи и,че не можеш да и извадиш или си забравила.

SINDEL
10-17-2006, 10:26
Ако по принцип си забелязала 4е е нахална като 4овек и се опитва да те използва, не й прави услуги. От опит ти казвам 4е нахалните хора им трябва само да те усетят 4е си добра душа и услужлива и после няма отърване. Но ако сте добри приятелки и тя не е такава приеми 4е просто друго й е било на главата и без да иска го е казала така, а не те е помолила и й помогни. Все пак на всеки се слу4ва да има кофти ден и тогава е в гадно настроение и се държи зле :)