PDA

View Full Version : Moderated by W.I.M.: Да спра ли да я търся ?



Vasko_
10-17-2006, 09:49
Здравейте!Имам много въпроси относно последната ми връзка.Аз съм момче на 16год и наистина хлътнах.Бифшето ми гадже е на 15.Ходихме 3 месеца и 3 седмици.Всичко си вървеше добре,докато не почнахме даскало.В различни училища сме.Аз съм 2 смяна,а тя 1.Виждахме се понеделника(тя почваше от 10 часа),съботата и неделята.В събота скъсахме.Тя каза че е заради друго момче,но аз не и вярвам,защото цяло лято бяхме заедно,разбирахме се прекрасно,за малко да не си легнем...Тя ми призна че съм и първото гадже и постоянно казваше че аз съм имал много,а тя не.Тя си мисли че е задръстена,защото не си е имала никoй освен мен.Много приятели ме посъветваха да не я търся,за да може да почене да й липсвам.Така и направих(не й цъкам,не я търся).Всички казаха че съм сбъркал като съм й обращал прекалено много внимание,защото наистина бяхме постоянно заедно.Гаджето ми си мисли,че сестра ми й се сърди.Много ми е чудно защо вчера прати смс на сестра ми,в които пишеше че ме обича още,но беше написала че не иска аз да разбирам за смс-а.Според сестра ми гаджето ми е написала смс-а,защото иска да си останат приятелки.Дали иска да е с мен или иска да си върне приятелството със сестра ми?Защо тя постъпи така?Моля ви пишете ми...е ако можете изобщо да я разберете.Благодаря ви предварително!

§§ Модерирано от I don't know who I am §§
§§ точка(и) 7 ! §§

koalka
10-17-2006, 10:08
Възможно е и за това да е писала смс-а.Тя самата е сложила край.Не я търси.Щом така е решила.Като нищо може да е за друго момче.Това,че нещата са вървяли добре,не означава,че тя не си е харесала друг.Остави я да си живее живота.

iskamTe_vednaga
10-17-2006, 10:36
причините да прати тоя смс могат да бъдат много.само тя си знае защо го е пратила.един от варянтите е да се е надявала сестрати да ти каже за смс и ти да я потърсиш.Защото много се съмнявам тя да те потърси при положение че те е скъсала дори и да го иска...друг варянт е да иска да си върне приятелството на сестрати.моя съвет е да поговориш с нея нищо негубиш.И така след разговора ще си наясно с нещата и няма да те мъчат каквито и да е въпроси.
Относно съвета който са ти дали да седиш далеч от нея е грешка щом искаш да си с нея.щом си толкова хлътнал не е трябвало да я оставяш така да си тръгне от живота ти....
УСПЕХ дано нещата се оправят.... :wink:

sladuraaa_
10-17-2006, 11:10
Bratle i az ne bix q razbral takava jena :| :-D :smt017

dAnnyb0y
10-17-2006, 11:48
Когато те съветват да не и обръщаш свръх внимание са прави. Понякога прекалената инициативност,ако продължи дълго, кара момичето/момчето да се отдръпне. Причините са различни и може да бъде всяка една от тях или няколко заедно:
- когато ти обръщат прекалено много внимание с времето омръзва, създава се подсъзнателно усещане, че човек е постигнал всичко в една връзка и иска да пробва нещо ново, където отново да достигне до връх.
- прекаленото внимание създава чувство за бързо темпо и невъзможност тя да отвърне на твоите чувства със същото безспирно голямо внимание. Това я плаши и я кара да се отдръпне.
- искреността, прекаленото доверие, сигурността, че си само неин също са причина за отдръпване при кратки връзки като вашата. Интригата дори и малка държи интереса у другия, леката загадъчност, която не наранява те прави по привлекателен... отдавайки абсолютно всичко на нея тези неща у теб изчезват.
Най-правилно наистина е да се отдръпнеш, защото:
* ако има друго момче, явно е предпочела него, тогава да продължаваш да и се обаждаш и да настояваш да излиза с теб ще убие и последните приятелски чувства
* възможно е наистина да няма друго момче, тогава трябва да осъзнае какво е загубила и има теоретична възможност да се върне. Преди всичко обаче трябва да те загуби, дай й шанс да те загуби :)
* ако тя бе се обади, значи не е човекът за теб, явно ти си поддържал тази връзка и тя просто не те заслужава. Дори и пак да си с нея по твоя инициатива, самия факт, че не те е потърсила тя означава че не влага много във отношенията ви

И накрая, не забравяй, че съществуват много други важни неща в живота - училище, семейство, приятели, лична реализация, хоби... отдай им се и не само, че с времето тъгата ще утихне, но и даваш възможност бившата ти приятелка евентуално да те потърси. Ако това не стане .. свиркай си, че си имал хубава връзка, някои са нямали и такава :) УСПЕХ !