PDA

View Full Version : за марихуаната!



kalitar
10-19-2006, 23:43
Една от организациите които се борат срещо дрогите е Булгартабак. Борбата против забранените дроги у нас е само пореден повод за реклама на легалните дроги.

Смятаме, че обществото понася много повече вреди от продължаването на политиката на забрана, отколото от самата дрога
- Комитет по Национална Стратегия относно Дрогите, Австралия

Невъзможно е да се каже дали Забраната бе добра или лоша идея; тя така и не можа да бъде приложена
- Фиорело Ла Гуардия, за алкохолната забрана,

.. то е къту хашишъ, кое некои си българи пушатъ. От ухания му се упойва человекъ необикновено
- Георги С. Раковски Показалецъ

Зависимостта в крайна сметка, е характеристика на хората, а не на дрогите
- Проф. Стантън Пийл Слисълът на зависимостта

Злоупотребата не е аргумент против употребата
- Древноримски юридически принцип

Човек злоупотребява с някоя дрога, когато тя сутринта му пречи да отиде на работа
- Мартин Карбовски

Лекарствата често предизвикват странички ефекти. Понякога те са физически неприятни. Канабисът също има неприятни ефекти, но те неса физически, а политически
- Economist

Канабисът има много висок индекс на терапевтична безопастност ( други думи, почти невъзможна е смърт от канабисова свръхдоза
- Специален Сенатски Ккомитет по Нелегални Дроги, Канада

Затова потребителите на трева неизбежно развиват пшределено отчуждение от обществото. Те започват да се чувстват като еднооки в Царството на слепите
- Робърт Антон Уилсън

Аз съм милионер и пуша трева
- Джон Гилмър, милионер, основател на компанията Sun Microsystems активност и спонсор на движението за легализацията в САЩ

Стресът е най-големия убиец на планетата и аз все още мисля, че най-доброто лекарство е и винаги ще бъде канабисът
- Уили Нелсън

Момчетата, които пият много бира вечерта преди мача, имат махмурлук. С марихуана нямат махмурлук
- Нарк Степноски, център-нападател (ръгби)

Сексът без трева никога не е бил толкова хубав, както секса с трева
- Норман Мейлър

По мое време всички пушеха и пиеха, но нямаше никакви дроги
- Томас Константайн, шеф на Бюрото за Борба с Наркотиците на САЩ,

Хората все едно пушат трева и е погрешно да ги обявяват за престъпници. Човек става преступник в затвора
- Сър Пол МакКартни, арестуван 4 пъти за марихуана

Този порок донася в хазнатамилиона франка всяка година. Сигурно веднага щях да го забраня. Но само когато измислите някоя добродетел, която носи поне толкожа доходи
- Неаполеоон Бонапарт

Големите разбойници качват на бесилката малките разбойници
- Чешка поговорка

Кой ще ни пази от пазачите
- Древноримска поговорка

Не искам да говоря за връзките на наши хора с нарко-мафията, защото ме хваща срам, че работя в полицията
- офицер от НСБОП

Не се доверявай на тези, чието желание е да наказват силно
- Фридрих Ницше

Идеята да решим проблемите, създавами от дрогите, като ги забраним, по нищо не се отличава от идеята да победим СПИН, като забраним секса
- Проф. Роналд Сийджъл Интоксикация

Забраниха растението Номер 1 на цялата планета
- Проф. Тимъти Лиъри

Знам, че ви се дават пари да легализирате марихуаната у нас, а после и в други страни. Полицията също знае
- Д-р Николай Томов, Национален Център по Наркотици

Разбира се, че дрогите са приятни. Най-глупавото във всички кампании Антидрога е, че те не го признават. Не мога да кажа, че се чувствам особенно уплашена или ощетена от моите експерименти с дроги
- Анджелина Хюстън (която най-много харесвам в ролята на Мортиша Адамс)

Като дете дишах лепило. Много си падах по лепилото, после минах на бира и спийд, и накрая се хлузнах към хероина; защото, докато растях, всички ми говореха: <Не пуши марихуана. Тя ще те убие
- Ървин Уелш, шотландки писател, отказал хероина и преминал на трева.

:-({|=