PDA

View Full Version : komunizma i bol6evikite



10-20-2006, 19:26
kakvo mislite za tova upravlenie (komunizma) ? I kakvo vi e mnenieto za bol6evikite? Kakvi spored vas sa polojitelnite i otricatelnite im strani?

DoPye
10-20-2006, 19:40
kakvo mislite za tova upravlenie (komunizma) ? I kakvo vi e mnenieto za bol6evikite? Kakvi spored vas sa polojitelnite i otricatelnite im strani?


ами това е било в Русия ами какво да мисля деда знам

АТАКАБГ
10-20-2006, 19:44
Самата идея Комунизъм на Маркс и Енгелс е една утопия.
Псевдо-комунизмът,който е бил на власт в СССР и в някои други страни като Китай и България не е добър режим. Когато няма свобода на словото,когато се тероризират гражданите значи режима не е добър. Специално в България положението сега е такова главно,заради комунизма. И може би още 30 години няма да се оправим. А минаха повече от 15,откакто режима уж падна.

RoyTheReaper
10-20-2006, 19:52
за мен комунистите са най-големите злодеи в историята (като изключим инквизицията). хитлер е бил благороден в сравнение със сталин. хитлер може да е убивал чужди, а сталин е отговорен за смъртта на милиони - от своите.

самата идея която седи зад комунизма е много, много тъпо замислена. не е възможно хората да са равни, защото те НЕ ТРЯБВА да са равни. някои се отличават с амбиция, трудолюбие и мозък, и те трябва да властват над оставащата маса. не може собствеността да е обща - всеки трябва да притежава колкото е заслужил. дори и със техните по-умерени събратя социалистите не мога да се съглася: те твърдят че работят за увеличаване на пенсии, на заплати на държавни служители. но парите за увеличението откъде ще дойдат когато ги няма? ако се бръкне в някое друго перо на бюджета, това ще донесе нестабилност.

за тоталитарната им диктатура няма какво да говоря: никой няма право да се меси в личния живот на човек и да му диктува какво да мисли.

АТАКАБГ
10-20-2006, 19:57
за мен комунистите са най-големите злодеи в историята (като изключим инквизицията). хитлер е бил благороден в сравнение със сталин. хитлер може да е убивал чужди, а сталин е отговорен за смъртта на милиони - от своите.


Много точно.
И ми е много чудно как някакви позьорчета,дори тук във форума,подкрепят комунистите и им се радват. За 50 години комунистите съсипаха повече България,отколкото турците за 500...

skate_warrior
10-20-2006, 20:06
Има си и положителни и отрицателни страни (както всяко нещо)

Харесва ми това, че при комунизма цялата собственост би била притежавана от общността и всички хора биха имали равен обществен и икономически статус. Цел на комунизма е безкласовото общество.
Да, но една е била целта, а съвсем друго е станало..
Стремейки се до такава степен да създадат такъв ред, комунистите само могат да подклаждат граждански войни.
Естествено, че всеки човек би искал свобода на словото (най-малкото), а
освен това има хора с повече амбиции и възможности, които имат заслужено право да са над останалите. Такова приравняване естествено не би се харесало на много хора и това е една от главите причини за този провал на строя...

АТАКАБГ
10-20-2006, 20:16
Другото което е един професор и един чистач са получавали еднакви заплати,защото нали всички трябва да са равни. А това е нелепо просто.
Да,ама някои са били "по-равни" от другите... Партийните членове,агентите на ДС и така нататък.