PDA

View Full Version : Za kosata



venera^^
10-21-2006, 07:30
Problemyt mi e, 4e kosata mi stava na kle4ki. Tova, koeto pravq s kosata si e- miene prez 2-3 dena, kynosvam q( smqtam, 4e kynata mi vliqe dobre na kosata- dobiva blqsyk i t.n.), ne polzvam seshoar, presa i dr. takiva, polzvam hininva voda, te4ni kristali rqdko i balsam-zabelqzala sym, 4e ot nego mi se omaznqva po- byrzo,dori i da e nanesen samo v kraishtata, pravq i i domashni maski. No vypreki tova 15 minuti sled resane, kosata mi si sedi bukvalno na kle4ki-mn e grozno. Ne e nacyftqla- syvsem skoro q podstrigah na plastove. Ako nqkoi znae nqkakvo izpitani sredstvo da predam nqkakyv po-dobyr vid i obem na kosata si-molq da spodeli, nezavisimo dali himi4en ili domashen produkt:)Blagodarq za vsi4ki mneniq:)

SINDEL
10-21-2006, 08:46
Ами по принцип можеш да попиташ в козмети4ните магазинии за някакви маски за коса. Вършат работа, но за съжаление добрите са и доста скъпи. Ина4е на мен ли4но съм забелязала 4е косата ми бухва супер много като и направя маска от жълтъци - нали знаеш - разбиваш 2-3 жълтъка, може да капнеш и малко ябълков оцет, намазваш си хубаво главата и седиш увита около половин 4ас. После се измиваш хубаво. При мене действа. Ина4е друг вариант... правиш същото нещо с бира - демек поливаш си хубаво косата с бира, увиваш, седиш половин 4ас и се къпеш. Ако ти се занимава, пробвай. Айде успех :)

venera^^
10-22-2006, 11:02
Dobre, kakva maska za kosa bih mogla da polzvam?Nqkoi, ako e polzval nqkakva, ot koqto kosata da sedi po-plytna, i bez da stava na klechki, da spodeli marka i cena, ako moje! :)

[ConverseGirL]
10-22-2006, 17:09
Попринцип косата става на пръчки, когато е по-рядка :)
Зависи за какви пръчки става на въпрoс. Моята става само понякога на снопчета, когато е мазничка, но разбира се не я оставам така :mrgreen: Ами...какво да ползваш?? Това си е твоя типаж коса, не знам какво трябва да направиш. Питай по-добре някои специалист, коафьор...

Game_Over_Boys
10-22-2006, 17:25
Може би не ползваш правилните продукти!Ако косата ти е склонна към омазняване ползвай някой добър шампоан за мазна коса!Според мен косата ти ще изглежда по-добре,ако използваш и балсам!За мен той например е задължителен!Прави косата ми по мека и с обем!Защо използваш кристали като не я сушиш с сешоар и преса?По-добре е според мен да направиш следното:
1.Изкапи косата си с подходящ шампоан и балсам (по възможност от една марка и серия)
2.След като косата ти е вече чиста,но мокра сложи и подходяща маска за обем и плътност(втрии не само в краищата,наблегни на корените)Престой с нея около 5 мин.
3.После си сложи кристали на краищата(не прекалено)
4.За да добие косата ти форма изсуши я със сешоар!Със кръгла четка хвани кичур коса и наблегни на сушенето в корените във вътрешната страна на кичура!Така косата ти ще добие обем!

Това е от мен!Наслука!

SINDEL
10-23-2006, 09:10
Кви са тея кристали за които вси4ки говорите?!!! Изобщо не съм и 4увала за такова нещо!

{}
10-23-2006, 11:40
кристалите са за плътност, блясък и помагат уж много да не цъфти
косата :? аз използвам всеки ден преса и ми ги препоръчаха вече около година ползвам и съм доволна , правят косата яка :lol:

SINDEL
10-23-2006, 11:41
А от къде ги купувате?

{}
10-23-2006, 11:48
във всеки козметичен магазин има
поне аз досега не ми се е случвало да не
намеря в някой 8-[

CrazyWitch
10-23-2006, 13:56
Измивай я по рядко.. 1 до 2-пъти на седмица. Така по рядко, ще се омазнява. До колкото знам на запад отричат къната понеже в Индия на времето се е ползвала и за обезкосмяване. Така, че мислете му :)

venera^^
10-23-2006, 16:36
Blagodarq za mneniqta:)Iskam da vi popitam oshte neshto- kakyv balsam,ili maska bihte mi prepory4ali(ako znaete i priblizitelna cena)?I uda4no li shte e,predvid,4e moqta kosa e sklonna kym omaznqvane,da slagam i balsam i maska ednovremenno,ili nqkak da gi reduvam?Mersi :)

{}
10-23-2006, 16:52
можеш да си вземеш на орифлейм - горещо масло за коса
сега новото е с кокос и то е точно за третирана изтощена коса, много е
хубаво аз си взимам отвреме на време и е около 2 лв
пък и има всякакви маски за изтощена и боядисвана коса,аз ползвам
една червена на ейвън
мисля че по-добре да си правиш маска 1 път седмично примерно, или нещо такова, но не
маска и балсам едновременно :-k

In4iTu_
10-23-2006, 17:49
Вземи си някакъв шампоан за обем, и се къпи по-рядко...от прекомерно къпане, косата се омазнява..(естествено недей да не влизаш в банята 2-3 седмици - нямам това предвид) :mrgreen: