PDA

View Full Version : Мастърса в тениса



мечтател
10-22-2006, 11:51
най-голямото събитие в света на мъжкия тенис са турнирите от Големия Шлем, веднага след тях се нареждат сериите Мастърс. това е поредица от 10 турнира, като първите 9 се провеждат пред годината на различни настилки в Индиан Уелс, Маями, Монте Карло, Рим, Хамбург, Торонто, Синсинати, Мадрид и Париж. за последният турнир в Шанхай се класират най-добре представилите се от предишните турнири.



ако има и други любители на тениса освен мен тук ще се радвам да коментираме заедно изявите на най-добрите тенесисти в момента

maldini
10-22-2006, 12:41
Аз,не че съм любител,но просто ми харесва да гледам понякога.Красива игра е.Тенисисти има много,от тях имам много симпатични.Любимец ми е Карлос Моя.А най-добър в момента може би е Федерер,доста ми е противен обаче.Надал добре играе и прочие. :)

summer_04
10-22-2006, 18:23
Men puk Federer mng me radva!

ht_7j
10-23-2006, 13:11
Mda...Na men kato che li mji e vse 20 koi shte specheli...Dosega si znaeh: Agassi i tova e! Sled finala na US OPEN obache Federer mi dopadna. Moje bi zashtoto sym protiv Roddick ot macha mu na 1/4 finala. Pri jenite mi e vse taq. Ako shte i Sharapova da e...Tq mai e na momenti. Spechelva US OPEN i ne sled dylgo pada na 1/4 ot nqkoq ne izobshto izvestna (dori imeto i zabravih) :(

мечтател
10-24-2006, 11:15
Mda...Na men kato che li mji e vse 20 koi shte specheli...Dosega si znaeh: Agassi i tova e! Sled finala na US OPEN obache Federer mi dopadna. Moje bi zashtoto sym protiv Roddick ot macha mu na 1/4 finala. Pri jenite mi e vse taq. Ako shte i Sharapova da e...Tq mai e na momenti. Spechelva US OPEN i ne sled dylgo pada na 1/4 ot nqkoq ne izobshto izvestna (dori imeto i zabravih) :(

при жените няма Мастърс. при тях има WTA Tour. ако искаш пусни тема за това да лафим и за него:) но преди няколко дни Мария игра финал в Цюрих и май го спечели, не го гледах целия. тя все пак играе добре.

а за мъжете - кой спечели в Мадрид? Федерер ли?

10-24-2006, 13:00
Nali znaesh, che az trqbva da si kaja za Sharapova ako ima neshto...:D

Federer bie da...Tova mu e pyrvata Madrid Masters pobeda.

10-24-2006, 13:00
Nali znaesh, che az trqbva da si kaja za Sharapova ako ima neshto...:D

Federer bie da...Tova mu e pyrvata Madrid Masters pobeda.

мечтател
10-24-2006, 14:23
нещо против Марчето Шарапова да имаш?

ht_7j
10-24-2006, 14:27
Ne syvsem...Evala, che oshte ne e stanala kato Kurnikova!!! Umno momiche e...

Az prosto sym predubedena malko kym ruskini...Dylga istoriq :D

vra4ka
10-24-2006, 20:31
Ne syvsem...Evala, che oshte ne e stanala kato Kurnikova!!! Umno momiche e...



Никога няма да стане като Анна, нито е хубава, нито има излъчването.
А и хич не я имам за умна, всеки може да блъска... Умна е Хингис, Дейвънпорт, но не и Шарапова ;-)

10-24-2006, 20:34
Ne syvsem...Evala, che oshte ne e stanala kato Kurnikova!!! Umno momiche e...



Никога няма да стане като Анна, нито е хубава, нито има излъчването.
А и хич не я имам за умна, всеки може да блъска... Умна е Хингис, Дейвънпорт, но не и Шарапова ;-)

Pod "umna" imah predvid, che vse oshte se sysredotochava vyrhu karierata si. Ne q imam za tolkova umna kato tennisistka. No dai da ne se navivame mnogo sreshtu neq, che mechtatel shte ni se kara...:)

мечтател
10-25-2006, 14:15
Ne syvsem...Evala, che oshte ne e stanala kato Kurnikova!!! Umno momiche e...



Никога няма да стане като Анна, нито е хубава, нито има излъчването.
А и хич не я имам за умна, всеки може да блъска... Умна е Хингис, Дейвънпорт, но не и Шарапова ;-)

Pod "umna" imah predvid, che vse oshte se sysredotochava vyrhu karierata si. Ne q imam za tolkova umna kato tennisistka. No dai da ne se navivame mnogo sreshtu neq, che mechtatel shte ni se kara...:)

че как няма да ви се карам. момичето е прекрасна тенесистка. не е вярно, че само "блъска" защото има и поглед към корта и освен това мисли.

а като стана въпрос за нея бях гледал някаква реклама или нещо такова - клип с Мария. и той се състои в това, че тя отива на мач. по пътя всички и лазят по нервите. и на мача тя сервира. и вкарва "добродушната" физиономия, дето си играе с нея по принцип. и вкарва някакъв луд сервис с 200 км/ч и следва ас. клипа е дългичък, но за сметка на това е много весел.

като гледам за мастърса много не се говори, ама обсъждаме жените. хайде да не ми барате Мария Шарапова повече. за нея или хубаво или нищо. искате ли да захванем Хантукова?

ht_7j
10-25-2006, 16:04
Da, gledala sym klipa...S pesenta ot Westsideska istoriq - I feel pretty.....Mnogo e zabaven, da...

A v tennisa nqma novini...Samo Nadal se oplkva , che e umoren fizicheski i psihicheski, no igrael po-dobre naposledyk..."muskulite mu bili izmoreni"...

мечтател
10-26-2006, 10:31
Da, gledala sym klipa...S pesenta ot Westsideska istoriq - I feel pretty.....Mnogo e zabaven, da...

A v tennisa nqma novini...Samo Nadal se oplkva , che e umoren fizicheski i psihicheski, no igrael po-dobre naposledyk..."muskulite mu bili izmoreni"...

нищо чудно. той се раздава до последна капка сила на корта. но все пак е човек, има нужда от почивка

ht-7j
10-27-2006, 14:30
ne sym chula da ima nishto novo...ili pone ne senzacionno zasega???

Kakvo stava?

мечтател
10-29-2006, 18:13
засега наистина нищо ново няма. хайде да изчакаме финалните търнири - в Дубай при мъжете и Мадрид при жените

ht_7j
11-01-2006, 15:11
Pozdravlenie!!! :)

Prichipessa Sharapova pecheli Generali Ladies i ako specheli v MAdrid, stava No. 1 i zavyrshva No.1 godinata!

Nazdrave, mechtatel! :-D

мечтател
11-02-2006, 11:01
Pozdravlenie!!! :)

Prichipessa Sharapova pecheli Generali Ladies i ako specheli v MAdrid, stava No. 1 i zavyrshva No.1 godinata!

Nazdrave, mechtatel! :-D

не си много радостна oт това усещам :-D

сега малко инфо от мен :)

за турнира в Дубай при мъжете вече се класираха Федерер, Надал, Любичич, Родик и Давиденко

при жените не съм много сигурен за правилата на финалния турнир, но ти ще ми ги обясниш, надявам се. засега ще ви кажа как изглежда топ 10

1. Моресмо
2. Шарапова (твойта любимка)
3. Енен-Ерден
4. Кузнецова
5. Петрова
6. Клайстерс
7. Дементиева
8. Хингис(другата ти любимка)
9. Шнидер
10. Вайдисова

източници - официалните сайтове.

и ht_7j, искам само нещо да те помоля. кажи ми, ако знаеш, какъв е регламента на турнира в Мадрид и кога започва този в Дубай :) :) :)

иначе отсега казвам какво искам да стане - Мартина и Мария на финал. и двете не кефят, така че нямам претенции коя да бие, важното е те да са на финала :) :) :)

ht_7j
11-02-2006, 14:28
Ponqkoga prosto se izumqvam kolko razlichni predpochitaniq imame s teb v tennisa. Syglasna sym vseki da pbedi osven Hingis ili Sharapova. :-D

Shto se otnasq do reglamenta...Top 8, ili 8te nai-dobri :) v WTA se klasirat za season-ending WTA Championship v Madrid. Tova e edin vid finalyt na systezaniqta prez celiq sezon, koito zapochva mai ot fevruari. Machovete v Madrid sa ot 7 do 11 noemvri.

Shte se borqt Hingis :smt063 , Clijsters, Mauresmo, Sharapova :smt012 , Henin-Hardenne, Kuznetsova, Dementieva i Petrova.

Chestno kazano az sym za Mauresmo ili Clijsters. No imam nepriqtnoto chuvstvo, che Sharapova shte specheli. Tq e vyv vihyra si v momenta. ne e gubila ot US OPEN, a i ako specheli zavyrshva No. 1 v sveta. Ima po-golqmo jelanie. Nqma kakvo da gubi.

мечтател
11-03-2006, 11:59
значи точно както при мъжете... ок, мерси много.
мо какво имаш против Мартина? много добре си играе момичето. яааааа, стига! повече ни дума срещу някоя от двете :-D :lol: 8)

Моресмо играе добре, ама все пак предпочиам да не печели тя - скучно ще е един състезател за печели всичко, както е Федерер. по тая логика май съм повече за Хингис.

Клайстерс... не знам. кефи ме да гледам мачовете и, защото прави измутелни неща като гони топката, но беше контузена напоследък, така че...

за Шарапова се говори много, и с право. напоследък е много добра. само че загуби доста мачове от откритото на САЩ досега. за целия период от тогава има 2 титли, но те са точно последните 2 турнира. или е нещо подобно, може и малко да бъркам, не съм и секретар все пак.

Енен-Ерден също има шансове, но аз лично не я слагам сред фаворитите... но нищо не се знае.

Кузнецова, Петрова и Дементиева също имат какво да покажат, но и за тях си мисля, че няма да се намесят в борбата за отличията.


ами ти, мила ht_7j, мъжки тенис не гледаш ли? хайде да си говорим и за Федерер и Надал, не само за Шарапова...

ht_7j
11-03-2006, 13:13
A ti mili mi мечтател, ne chetesh li??? :-D
Gledam myjki tennis, daje go predpochitam pred jenskiq. No sym si kazala mnenieto veche. Az sym za Federer. Nqma znachenie dali e skuchno ili ne. Trqbva da ima edin absoliuten i bezsporen shampion. A i lichno mnenie e, che izobshto ne e skuchno da gledash Federer. Sled US OPEN, kogato vsichki vikaha za Roddick, Federer mi stana favorit. Ako ne e toi, togava da e Nadal, no toi nqma shansove, ako ne e na clay povyrhnostta.

мечтател
11-03-2006, 13:42
A ti mili mi мечтател, ne chetesh li??? :-D
Gledam myjki tennis, daje go predpochitam pred jenskiq. No sym si kazala mnenieto veche. Az sym za Federer. Nqma znachenie dali e skuchno ili ne. Trqbva da ima edin absoliuten i bezsporen shampion. A i lichno mnenie e, che izobshto ne e skuchno da gledash Federer. Sled US OPEN, kogato vsichki vikaha za Roddick, Federer mi stana favorit. Ako ne e toi, togava da e Nadal, no toi nqma shansove, ako ne e na clay povyrhnostta.

чета, ама на тия години помни ли се?
е, поне за мъжкия тенис сме на едно мнение. Федерер ме кефи. Надал също. но Родик не, ша ма извиняват всички. мен ако питаш и Надал и Федерер са достатъчно добри. Федерер е интересен за гледане. Родик не е - той най-вече "блъска". и Надал ми харесва как играе. аз обаче по принцип гледам повече жените, понеже там разиграванията са по-дълги и е по-интересно. но и мъжкия тенис ме радва много.

мечтател
11-08-2006, 11:50
изиграха се първите мачове от турнира в Мадрид... да се развихряме...

първо за мача на Моресмо - прекрасна игра на Петрова. но Моресмо не заслужава след този сезон да бъде спряна от контузия. дано тя все пак продължи...

сега за Мария... ами тя си беше класа над Елена, макар да направи много грешки. заслужена победа.

а Мартина... боля ме сърцето да гледам този мач. Хингис беше прекрасна - излизания на мрежата, нестандартни отигравания... и всичко това развалено от грешки... нищо. тя догодина ще е още по-силна. все пак да отбележим - загуба от Енен-Ерден в 3 сета. аз спрях мача по средата на втория сет. не можех да гледам повече Мартина така. все пак тя е тенесистката, с чиито мачове аз заобичах тениса. тя е тенесистката, която се бореше и побеждаваше сестрите Уилямс, когато никой друг не можеше. тогава тя беше по-малка, отколкото сега съм аз. нз дали има значение... но за мен Мартина е много повече от тенесистка. тя, поне за мен, е идол. тя въплащава най-красивата част на тениса - дълги разигравания, излизания на мрежата, нестандартни волета, умни решения. това ме накара да викам за нея когато бях малък. спирането и с тениса за мен беше гадно. но тя се върна. не толкова силна, колкото беше, но във всеки случай все толкова любима на мен. казах, че би ми било все едно, ако двете с Мария са на финал коя ще бие, но не е така. в тоя случай ще съм за Мартина.

ht_7j
11-09-2006, 17:30
Hahaha....a sega principessite neshto se oplakvat, che tezi, koito im gonqt topkite bili modeli i gi zaglejdali tennisistkite. :-D
T.e. Dementieva neshto se oplakva...drugite si pravqt shegichki...
:mrgreen:

Ne znaeh, che sa izpolzvali modeli za tazi rabota. Ne e chestno obache. A celta e poveche ot glupava. Tz tz tz... =; :-k :smt018 :roll:

ht_7j
11-09-2006, 20:10
Henen-Herdenne e na polufinla...Az sym mnogo dovolna. :-D
Mechatel, Sharapova shte ima nujda da i stiskash palci, zashtoto sega shte i e malko trudno da zavyrshi No.1. Trqbva da pobedi, a i Herdenne da zagubi na polufinala...Nali se seshtash, che nqma da stane, ili pone imma malyk procent i dvete da stanat. Hihihihi.... :oops:

мечтател
11-10-2006, 10:41
още в първия мач се видя, че Енен-Ерден не е дошла на екскурзия в Мадрид. за разлика от Дементиева :)

сега ще стискам палци за Енен-Ерден, защото ако тя бие Моресмо на полуфинала отива Мартина. аз за Енен-ерден също се радвам, харесва ми играта и. е, Мартина ми е повече на сърцето, но все пак аз започнах да гледам тенис заради нея.

честно да ти кажа не ми пука особено дали първа ша е Шарапова или Енен-Ерден. като се замисля колкото повече гледам играта на Мартина толкова по-еднакви ми стават другите. все пак ги харесвам повечето, де. с малки изключения.

както се развиват нещата, обаче, Мартина ще отпадне. и ще останат Моресмо, Енен-Ерден, Шарапова и Кузнецова. пък от тая компания май все пак ще съм за Шарапова.

лошата новинка за тебе е, че Моресмо слиза от трона. друго значими събитие в ранклистата тая година е, че Мартина миналата година изобщо не фигурираше, а сега е 8-ма. не знам дали това има аналог досега, но е изключително.

ht_7j
11-10-2006, 17:54
E ne...ne moga da ne q ponasqm Hingis...Procheti interviewto s neq sled macha. Tolkova me drazni, che dori se qdosvam kato pisha. Mnogo se radvam, che Mauresmo i natri nosa oshte vednyj i sym napylno ubedena, che shte go naprai pak i togava tolkova silno shte se izmsmeq, che chak v Madrid shte me chue v synq si.

A kakvo da ti kaja...Izrastnal si s neini machove, zashtoto kogato tepyrva si zapoochnal da razbirash kakvo e tova tennis, tq beshe hit. Dori ne se zadyrja tam tolkova mnogo vreme, za da byde neshto po-specialno ot drugite. Zavyrna se oshte mlada na 26 godini i vse edno e Navratilova. OMG...Ti dori znaesh li koq e Navratilova?

Oh, kak se qdosah...

vra4ka
11-10-2006, 19:55
Е ти пък!
Хингис е на светлини години пред сегашните "звезди".
Мартина има прекрасно поведение на корта, има прекрасно излъчване, играе с мисъл, а не с викове и напомпани мускули!
Никоя от сегашните не може да и стъпи на малкия пръст!
Около 4 години нямаше някой, който да я бие. Но като се появиха напомпаните Винъс и Серена не можа да се справи с тях.
Тениса сега не е това, което беше! Изгубиха се чарът на играта и ярките личности.

ht_7j
11-10-2006, 20:01
Тениса сега не е това, което беше! Изгубиха се чарът на играта и ярките личности

Za syjalenie e taka. I za poreden pyt: ne kazvam, che ne haresvam Hingis, zashtoto ne bila dobra tennisistka, sigurno e dobra, az ne sym i fen i mnogo ne q gledam, osven ako ne igrae s nqkogo, za kogoto vikam, no togava tq pada (Mauresmo naprimer ot skoro)...Vqrno e, che sa napompani. Za sestrite i Sharapova sym ubedena, kakto i za Mauresmo (moje bi :( )

мечтател
11-11-2006, 18:16
дали знам коя е навратилова? естествено че знам. все пак се интересувам от тенис. а ако не знаш Хингис е кръстена на нея :)
аз си казах какво е Мартина за мен. не искам да се повтарям и да те ядосвам.
за това кои приемат допинг мога да ти кажа - Моресмо, Шарапова, Клайстерс (за нея съдя по това, че има пъпки, а един мой познат ми е казвал, че това е страничен ефект от някои препарати). и още много има, но Мартина не е от тях.
сега - Енен-Ерден и Моресмо на финал. Енен-Ерден бие Мария, а Моресмо - Клайстерс. но май тука вече не се говори за резултатите.

мечтател
11-11-2006, 18:17
дали знам коя е навратилова? естествено че знам. все пак се интересувам от тенис. а ако не знаш Хингис е кръстена на нея :)
аз си казах какво е Мартина за мен. не искам да се повтарям и да те ядосвам.
за това кои приемат допинг мога да ти кажа - Моресмо, Шарапова, Клайстерс (за нея съдя по това, че има пъпки, а един мой познат ми е казвал, че това е страничен ефект от някои препарати). и още много има, но Мартина не е от тях.
сега - Енен-Ерден и Моресмо на финал. Енен-Ерден бие Мария, а Моресмо - Клайстерс. но май тука вече не се говори за резултатите.

мечтател
11-11-2006, 18:18
дали знам коя е навратилова? естествено че знам. все пак се интересувам от тенис. а ако не знаш Хингис е кръстена на нея :)
аз си казах какво е Мартина за мен. не искам да се повтарям и да те ядосвам.
за това кои приемат допинг мога да ти кажа - Моресмо, Шарапова, Клайстерс (за нея съдя по това, че има пъпки, а един мой познат ми е казвал, че това е страничен ефект от някои препарати). и още много има, но Мартина не е от тях.
сега - Енен-Ерден и Моресмо на финал. Енен-Ерден бие Мария, а Моресмо - Клайстерс. но май тука вече не се говори за резултатите.

ht_7j
11-14-2006, 15:16
Mechatel, moite pozdravleniq...:)
Az sym poveche ot dovolna ot razvitieto na neshtata. Henen-Herdennes e No. 1!!! E da, pobedi druga liubimka, no pone ne beshe starata mi priqtelka Sharapova. No ti ne se otchaivai, sigurna sym , che tq shte se typche s oshte mnogo neshta i sled oshte 3 godini shte specheli titla otnovo. :-D

A pri myjete...Malko se uchudih, che Blake pobedi Nadal, a i se razocharovah, no ne e fatalno. Vajnoto e, che Roddick pada otnovo i otnovo ot Federer. :)

мечтател
11-17-2006, 08:40
за допинга ти казах, че не го одобрявам. за разлика от теб май :) една приятелка като видя един мач на твоята любимка изтърси "махни го тоя мъж оттука" :)

иначе не следя много мачове от Мастърса. гледах на Любичич срещу Налбандян. много хубав мач беше.

засега в групите ситуацията е следната: http://www.masters-cup.com/1/results/groups.asp

Федерер е с 3 победи и се класира. останалите имат по победа и 2 загуби. Налбандян се класира със сетова разлика 4-4, докато Родик и Любичич са с по 3-5

в другата група има да се играе по още един мач.
Блейк се е класирал с 2 победи, а Робредо е с 2 загуби и ще си стяга куфарите. Надал и Давиденко имат по победа и загуба и в директен спор ще определят другия полуфиналист

на мен ми се искаше и Любичич да се класира, а от другата група 1 и 2 да са Надал и Давиденко, но кво да се прави. очертава се един полуфинал Федерер-Надал/или Давиденко, който може и да поднесе изненада/ и още един Блейк-Налбандян. във втория ще съм за Налбандян. за първия - не знам

ht_7j
11-17-2006, 11:52
за допинга ти казах, че не го одобрявам. за разлика от теб май :)

Bla bla bla....estestveno, che i az ne go udobrqvam. Ti ne useti li syrkazma s posta mi? A za Mauresmo sym kazvala mnogo pyti, zashto q predpochitam pred ostanalite. I tova, che e kato myj izobshto ne se dylji na tova, che vzima neshto. Te vsichki vzimat, ako trqbva da sme tochno, prosto znaqt kak da se chistqt. (za malka razlika ot nashata Karatancheva)

мечтател
11-17-2006, 12:10
за допинга ти казах, че не го одобрявам. за разлика от теб май :)

Bla bla bla....estestveno, che i az ne go udobrqvam. Ti ne useti li syrkazma s posta mi? A za Mauresmo sym kazvala mnogo pyti, zashto q predpochitam pred ostanalite. I tova, che e kato myj izobshto ne se dylji na tova, che vzima neshto. Te vsichki vzimat, ako trqbva da sme tochno, prosto znaqt kak da se chistqt. (za malka razlika ot nashata Karatancheva)

не ми се карай де :lol: :lol: :lol:

сега гледам мача на Давиденко и Надал. Надал току що изравни сетовете- 1 на 1. сега почна третия сет, който ще определи съперника на Федерер. Блейк явно е победил в последния си мач.

мечтател
11-19-2006, 11:49
Федерер отново е на върха. не можах да гледам мача, но само да видя резултата ми стига. той Федерер май през целия турнир не успя да загуби сет. о от почти 100 мача през годината има сигурно 5-6 загубени. той не е само за момента най-великия, а може би за всички времена