PDA

View Full Version : kak da se spravq s pupkite?



10-22-2006, 12:35
Imam pupki po cqloto lice i nz kvo da pravq. Vsi4ki mi se podigravat
Ima li nqkoi sus su6tiq poblem i kak se spravq s nego. Kato sepogledna v ogledaloto ne moga da povqrvam 4e tova sum az. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Help me predi ne be6e taka. :( :( :( Sega nz kvo stana :evil: :evil: :evil:

maybelline
10-22-2006, 12:42
Кажи на майка си да отиде до аптеката и да ти купи хума(продава се в пакетчета и е много евтина).След това прочети указанията на опаковката(да я смесиш с вода до получавамето на каша) и нанеси малко на лицето си.След 5 минути измий.Прави това всяка сутрин и вечер и до 2-3 дни ще има забележимо подобрение,а след седмица вероятно ще се махнат напълно.Най-важното е да не си ги стискаш.Избягвай да си гледаш лицето в огледалото няколко дни,защото желанието да стискаш пъпките ще е по-силно отколкото предполагаш.Късмет!

10-22-2006, 12:51
Кажи на майка си да отиде до аптеката и да ти купи хума(продава се в пакетчета и е много евтина).След това прочети указанията на опаковката(да я смесиш с вода до получавамето на каша) и нанеси малко на лицето си.След 5 минути измий.Прави това всяка сутрин и вечер и до 2-3 дни ще има забележимо подобрение,а след седмица вероятно ще се махнат напълно.Най-важното е да не си ги стискаш.Избягвай да си гледаш лицето в огледалото няколко дни,защото желанието да стискаш пъпките ще е по-силно отколкото предполагаш.Късмет!

Mersi mn za suveta
A kato mi se mahnat pupkite trqbva li da produljavam da q polzvam taq huma?

Swinkenhoffer
10-22-2006, 15:01
на мен от хумата ми се появиха пъпки... о.О

няма да се мажа отново с това!
то си зависи от кожата всъщност. :) може и да ти помогне.

иначе.. бих ти препоръчала триците за лице.. някви пшенични за 90 ст. има и с кестени, и с не знам си кво още. също така и на L`OREAL PURE ZONE (около 10 лв.) за дълбоко почистване на порите, но то е главно за черни точки + Acne Active Out, което отново е за пъпки и доста помага, но всичко това изсушава кожата доста, така че използвам и крем Бочко. ;)

AliceSw
10-22-2006, 15:45
я да дам идея и аз, ако нямаш мн суха кожа пробвай с най-обикновен спирт, знам 4е мн хора ще кажат 4е съм луда, 4е гори кожата, ама помага - добра дезинфекция - всяка ве4ер се мажи ( спиртът трябва да е 2-5 % не по-силен ) и до сутринта кожата се успокоява, а и след тва с някво крем4е за да не е мн суха кожата

maybelline
10-22-2006, 16:36
Mersi mn za suveta
A kato mi se mahnat pupkite trqbva li da produljavam da q polzvam taq huma?

Да,добре е да продължиш,защото иначе бързо отново може да ти излязат пъпките(поне при мен така става ако спра с хумата).Но да знаеш,докато се намажеш,изчакаш 5 минути и се измиеш,ще мине поне половин час;)Аз понякога се изнервям докато измия цялата хума от лицето си,защото трудно се мие.Някои хора си смесват хума с кисело мляко или с яйце(за косата),но аз не съм пробвала и незнам дали се мие по-лесно.

maybelline
10-22-2006, 16:39
я да дам идея и аз, ако нямаш мн суха кожа пробвай с най-обикновен спирт, знам 4е мн хора ще кажат 4е съм луда, 4е гори кожата, ама помага - добра дезинфекция - всяка ве4ер се мажи ( спиртът трябва да е 2-5 % не по-силен ) и до сутринта кожата се успокоява, а и след тва с някво крем4е за да не е мн суха кожата

Не бих казала,че си луда.Аз цяла година се мазах със салицилов спирт и ефектът беше добър.Сестра ми все ми казваше,че спиртът изсушава кожата и аз се уверих в това когато един ден пропуснах да се намажа и на другия ден кожата ми се беше омазнила много и пак ми излязоха пъпките.А разликата при хумата е,че тя не изсушава кожата по този начин(изсушава я,но ефектът е по-...красив:) ).

[ConverseGirL]
10-22-2006, 16:57
Нека ви кажа какво е най-ефикасното и СЪС СИГУРНОСТ изпитано нещо:))
Значи...аз нямам много пъпки. Смисъл имам няколко на челото и мъничко по лицето, но не ми е чак такъв голям комплекс. Е, щеше да е по-добре, ако ги няма, но ги има... Иии отидох на козметик. Майка ми ме заведе, защото си бях запушила порите( Хора, да знаете от мене, че е много вредно ползването на фон дьо тен, пудра!)Но аз съм такъв характер, и съм голям перфекционист и не искам да имам пъпки по лицето. Та...отидох на козметик, сега ходя всеки месец и лицето ми се изчисти. Дам, малко боли, но има ефект. Много съм доволна.
Препоръчвам на всички, които имат нужда да отидат :)

maybelline
10-22-2006, 17:47
]Нека ви кажа какво е най-ефикасното и СЪС СИГУРНОСТ изпитано нещо:))
Значи...аз нямам много пъпки. Смисъл имам няколко на челото и мъничко по лицето, но не ми е чак такъв голям комплекс. Е, щеше да е по-добре, ако ги няма, но ги има... Иии отидох на козметик. Майка ми ме заведе, защото си бях запушила порите( Хора, да знаете от мене, че е много вредно ползването на фон дьо тен, пудра!)Но аз съм такъв характер, и съм голям перфекционист и не искам да имам пъпки по лицето. Та...отидох на козметик, сега ходя всеки месец и лицето ми се изчисти. Дам, малко боли, но има ефект. Много съм доволна.
Препоръчвам на всички, които имат нужда да отидат :)

Подкрепям напълно,че процедурата при козметик е наистина ефективна,но въпреки че незнам какви са цените за козметик...имам чувството че едно пакетче хума е доста по-евтино.Не съм била на козметик,но съм чувала че после един ден си цялата на червени петна по лицето,а на другия ден кожата ти е супер-готина.