PDA

View Full Version : Моралът на ренесансовия човек в "Декамерон"



vankata10
10-23-2006, 10:10
много ви моля някой може ли да ми каже откъде мога да си намеря тая тема плс спешно е :)

Сънчо
10-23-2006, 17:36
Цяла тема не мога да ти кажа от къде да си намериш, нито ми се занимава да ти пиша, но понеже говорих по "Декамерон" в клас и мога да ти кажа в каква насока да пишеш. Значи има два типа ренесансова концепция за човека .. 1 аспект - човека който сам определя съдбата си, всемогъществото на личноста и общо взето за това, че човек може сам да избира какво да прави с живота си. 2 аспект - човек който е подвластен на превратностите на съдбата..
Дано съм била полезна по някакъв начин. Успех! Дано получиш 6тичка

vankata10
10-24-2006, 11:25
Цяла тема не мога да ти кажа от къде да си намериш, нито ми се занимава да ти пиша, но понеже говорих по "Декамерон" в клас и мога да ти кажа в каква насока да пишеш. Значи има два типа ренесансова концепция за човека .. 1 аспект - човека който сам определя съдбата си, всемогъществото на личноста и общо взето за това, че човек може сам да избира какво да прави с живота си. 2 аспект - човек който е подвластен на превратностите на съдбата..
Дано съм била полезна по някакъв начин. Успех! Дано получиш 6тичка
мерси за съвета ама съчинение сам немога да направя :-D ще се помъча да си го намеря отнякъде :)