PDA

View Full Version : Judas Priest.VS.Metallica



LostDemon`
10-23-2006, 10:59
Е, коя от двете групи ви кефи повече?
:arrow: Аз съм неутрален

Mo6nooo
10-23-2006, 11:08
Халфорд юбер алес..

Mo6nooo
10-23-2006, 11:14
А албумите по времето на Тим Оуенс със същото и Пейнкилърът със едно и също звучене ли ги определяш сравнинение с останалите албуми?

RedChil
10-23-2006, 11:22
Пък и Judas Priest са ако ли не единствената група, която не си е сменила стила и звученето за повече от 35 години. :P
Джидас не са единствените. :wink: Слушай първия и последния албум на Моторхед и ще установиш,че те също не са си променили стила.

Mo6nooo
10-23-2006, 11:30
Който е гласувал за Метълика бързо да се обжда, че да го набием. :-D

brain_stew
10-23-2006, 11:34
Който е гласувал за Метълика бързо да се обжда, че да го набием. :-D

:twisted: :twisted: :twisted:
навита съм!

Mo6nooo
10-23-2006, 11:35
Едит: Тим Оуенс има по-различен възглед върху Хеви Метъл-а от Халфорд. За това ти се струват по-различни. :P
Тим Оуенс е нямал никаква дума в Джудас, няма особено голямо право на глас и сега в Iced Earth. Това си го казва сам и затова е направил собствен проект с китариста на групата, в която е бил преди да отида в Джудас и здаде албум с нея Там половината от песните са изцяло негови, а другата половина ги е правил заедно с въпросният китарист. Албумът е доста добър.

Става дума за Beyond Fear.

Boot
10-23-2006, 12:02
Аз като фен, а не като критик предпочитам Металика. 100%
Мноу ми дреме кфо е въвел Халфорд, че не са претърпели развитие и т.н.
Винаги е по-важно, коя група те докосва, а не разни малоумни факти кой кфо направил.

Ако трябва да изкарваме такива - Халфорд е педал. И който слуша Халфорд също е педал.

Mo6nooo
10-23-2006, 12:03
Това го бях чел в едно интервю, иначе може да се провери в allmusic, тъй като там пише кой е правил песента.

Сравни:
Judas Priest - Demolition (http://allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:kv6ktr2rkl1x)
Judas Priest - Jugulator (http://allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:7h9sa9cgi23f)
Beyond Fear - Beyond Fear (http://allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:3v881vy6zzpa)
Iced Earth - The Glorious Burden (http://allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:ejuf6jp371w0)

Забележи, че Owens го има във всички песни на Beyond Fear, в една на Iced Eath и в нито една на Judas.

Mo6nooo
10-23-2006, 12:05
Ако трябва да изкарваме такива - Халфорд е педал. И който слуша Халфорд също е педал.
Халфорд може и да е педал, но музиката му не е такава докато част от песните на Метълика са педалска музика...хъхъхъ

Mo6nooo
10-23-2006, 12:08
Judas Priest са вдъхновили и металика. ;) Така, че по-спокойно. Какво ще кажеш, за хората които са вдъхновени от един педал?
Ами то и затова част от музиката на Метълика е педалска...

Какво да се прави? Педалска му работа...

Boot
10-23-2006, 12:09
Я конкретизирай "педалска музика"
И що пропусна да отречеш, че не сте педали. Или не е удобно да питам?!


Ще кажа, че с много идеи са го подминали педала.

quench
10-23-2006, 12:16
Дай Дай Май Дарлинг явно се счита за педалска - лирическият герой иска момичето да умре,защото явно жела да е с момче. Или Соу Факинг Уот - там нееднозначно се говори как героят е направил свирка на баща си. Ужас,спред мен,който слуша металикА е много зле - по себе си съдя. Ей,тва фентовете на металика сме големи предали,ей! Що не ида да чуя нещо по-малко предалско,като Азис например!

Mo6nooo
10-23-2006, 12:20
Я конкретизирай "педалска музика"
И що пропусна да отречеш, че не сте педали. Или не е удобно да питам?!
Ехх в какви работи ни подозираш. Засрами се. Как изобщо минават такива мисли през главата ти?

Ще кажа, че с много идеи са го подминали педала.
Всичко е нарид само дето направи малко правописна грешка. Вместо "подминали" трябваше да напишеш "минали".

Boot
10-23-2006, 12:23
Като слушам педалска музика кфи мисли да ми минават през главата :mrgreen:

quench
10-23-2006, 12:27
Даа,аз сикам да правя секс с дядо и тате едновременно. Педал съм,бате....

Mo6nooo
10-23-2006, 12:34
Даа,аз сикам да правя секс с дядо и тате едновременно. Педал съм,бате....
Боже мой :shock:

Какво предизвиква прекаленото слушане на Метълика, а аз ги мислех за по-нормални...

quench
10-23-2006, 12:40
Ееее,бате,що ме затапи така мошно бе? Сега нямам как да ти отвърна. Тая Металика ми изпи акъла,ей!

Swinkenhoffer
10-23-2006, 13:06
боли ме чепа за Джудас... квито ще да са.

Металика са култови като Ада (и това не подлежи на обсъждане, кхххх). който не мисли така е педал. факт! http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/stunned.gif

.


http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/wink1.gif

quench
10-23-2006, 13:10
:D :P

Mo6nooo
10-23-2006, 13:40
Метълика са страхотна група. Айде от мен да мине - култови са, но сравнение с джудас са нищо, пълна нула. Защото Халфорд е бог и неслучайно му викат "The Metal God". Нищо че групата се казв "свещенникът на Юда".

Smiley_Girl
10-23-2006, 16:19
Джудас за допринесли за метъла повече от Металика.И двете групи ме кефят,но предпочитам Миталицъ :-D

quench
10-23-2006, 16:26
Вижте,аз повече се кефЪ на металица,но дълбоко уважавам джудасите. Не затова се заядох с Мошно,а защото твърдеше,че металица е педалска музика. Впрочем,и на халфорд се кефя,но няма да си го пусна вкъщи - не е достатъчно упадъчен за мен. Пийс вече,а? :D

psycho_girl
10-23-2006, 17:33
az judas ne slu6am, taka 4eee METALLICAAA :-D damm :)

maldini
10-23-2006, 17:36
Металика! :twisted: :twisted:
Мошно-Ела пиле ела :twisted:

Mo6nooo
10-23-2006, 18:07
Металика! :twisted: :twisted:
Мошно-Ела пиле ела :twisted:
Няма ще бягам... :lol:

напоследък нещо стана дума за педали и за т`ва. не за друго. :lol:

Метълика водят в гласовете, но това е така, защото всеки ги е чувал пък джудас само метълите ги знаят. Това обаче няма да промени факта Judas>Metallica

maldini
10-23-2006, 18:13
За теб е така.Не ми пука за факти албуми години на създаване и каквото и да било.Важно е музиката да ми харесва тва е.
Абсолютно съгласен с Boot

maldini
10-23-2006, 18:23
Абе аз Джудас ич не ги слушам.Нещо хем почна да ги слушам и доникъде не стигам :lol: .

maldini
10-23-2006, 18:28
Хахаха окей ама тряя пак да те търса в скайпа,че те затрих :lol: Така де правих чистка :lol:

Boot
10-23-2006, 18:31
Металика! :twisted: :twisted:
Мошно-Ела пиле ела :twisted:
Няма ще бягам... :lol:

напоследък нещо стана дума за педали и за т`ва. не за друго. :lol:

Метълика водят в гласовете, но това е така, защото всеки ги е чувал пък джудас само метълите ги знаят. Това обаче няма да промени факта Judas>Metallica

Е, усети ли се колко тъпо прозвуча това - Металика водят, ама Джудас са по-яки.
В крайна сметка забравяте, че музиката е музика. Стига с това кой колко е направил, кой бил по-известен и т.н.
Кой те докосва повече? Чия музика слушаш и имаш чувството, че ще избухнеш? Слушйки коя група имаш чувството, че ще се разпаднеш на съставни части?

И ме дразни това, че веднага говорите с разни факти (визирам дънайтрайдър и мошно) вместо да говорите за това, което изпитвате докато слушате Джудас. МУЗИКА, хора, МУЗИКА! Не шибания факт, че Халфорд е педал, не че Металика са вдъхновени от него, не кожените дрехи, не сексапила на Джеймс. МУЗИКАТА.
Сетихте ли се сега защо слушаме музика?! Защото ни кефи, а не защото еди кой си е признат от цялото метъл общество. Смешна работа, другари.

И защо изобщо сравняваме двете групи? Допирни точки..? Слабо.


Бтв - Митбъстърс! :mrgreen:

die_die_my_darling
10-23-2006, 18:36
metallica...

DoPye
10-23-2006, 19:00
Metallica

Boot
10-23-2006, 19:03
Ясно е кое те кефи. Мисълта ми беше, че не изтъкна това, което ти носи музиката на Джудас, а това което е носела на дядо ти, примерно.

10-23-2006, 19:22
Сега...
Този който съпоставя тези две КОРЕННО различни банди може спокойно да се застреля.

А за тия дето плюят Металика.
Ок Джудас са много влиятелна банда, но има един факт, а той е, че в света все още НЯМА по-бърза банда от Металика. Другото интересно нещо е, че Металика са измислили всички рифове, които в момента биват използвани масово и за разлика от Джудас не циклят на едно място (албума St Anger не го броя, той е регрес. Говорим за албумите до тогава). Металика е една АДСКИ разнообразна банда с адски различни песни, въобще тяхната уникалност в създаването на музика е много по-отколкото тая на Джудас. Металика са метъл в пълния смисъл на думата. Вие осъзнавате ли, че Ride The Lightning е революция в МУЗИКАТА изобщо? Това не си го измислям, а ми си е така. Няма таква втора банда. От както Металика излиза на сцената всичко останало е просто бледо копие. Джудас може да са велики, може да са първи, може да са всичко, но Металика просто са ги задминали във всички отношения.

Boot
10-23-2006, 19:36
Ако ми беше прочел хубаво мнението, щеше да разбереш, че този факт го изтъквам само, за да ти покажа, че в случая изтъкването на факти е абсурдно.
И къф спор? Дискусия... :mrgreen:

Иначе има нещо вярно в това кой коя група знае, обаче след като ви е било ясно това, защо пускате безумни анкети.
И пак да попитам... защо сравняваме групи, които нямат общо?!

Boot
10-23-2006, 19:39
Прати му Халфорд :lol:

magesnik
10-23-2006, 20:14
Пу пичка му материна я да мълчите Сърбите са най велики. :!:

Mo6nooo
10-23-2006, 21:07
И така продължаваме дискусията...

Ако Метълика издадат такъв албум какъвто Джудас издадоха миналата година толкова години след създаването си ще ги призная ако не за по-велики поне, че са на нивото на Джудас. За мен последният на Джудас е велик албум (ако не и най-великият метъл албум), тъй като заради него прослушах Метъла. Албумът го открих съвсем случайно и ако не го бях чул може би сега нямаше да слушам метъл. Иначе пейнкилърът го чух за пръв път преди 3-4 месеца преди да чуя Angel of Retribution и това което си помислих тогава беше "боже мой това музика ли е?". Джудасите ги прослушвах постепенно като Пейнкилърът и Юголаторът ги прослушах в много по-късен период ( около 8-9 месеца пхо-късно), защото на онзи етап ми се струваха прекалено твърди. Все още има 2-3 албум, които общо взето не съм ги чул целите, но на този етап не изпитвам нужда да ги слушам.

kudravoto
10-23-2006, 21:09
METALLICA!!!!!

cvetityy
10-23-2006, 21:17
.Metallica

cvetityy
10-23-2006, 21:36
Unforgiven
Noting else mattres
blackened
King nothing
creeping death
feda to black
fight fire with fire

кво мислиш че не ги слушам ли?

Mo6nooo
10-23-2006, 21:42
Мале едната даже и аз не съм я чувал. :lol:

3 песни не са достатъчно, но е нармално. Иначе и аз да кажа нещо в полза на Метълика Nothin else Matters ми е любимата песен и я чувствам много близко да себе си (нали Буут-а искаше да говорим за чувства).

EDIT:Песните извиднъж станаха 7. :lol:

cvetityy
10-23-2006, 21:45
еми да и аз като теб реших че 3 песни няма да са достатъчни за това добавих още

quench
10-23-2006, 21:51
Всчики се държахме по тези въпроси достатъчно детински,нека сега да престанем! Просто няма даже спор,а заяждане - форумът не е за заяждане,а за спорове. Ако искате да се заяждаме,айде в чатя и така.

-------
10-23-2006, 22:53
The Unforgiven
Nothing else matters
blackened
King nothing
creeping death
fade to black
fight fire with fire


Скъпа,поне се научи да пишеш вярно имената на песните. :::

Boot
10-24-2006, 06:41
Хех, колко вярно.. Буут, кои песни си чула на джудас?
Изпитваш ли ме?!

cvetityy
10-24-2006, 07:09
The Unforgiven
Nothing else matters
blackened
King nothing
creeping death
fade to black
fight fire with fire


Скъпа,поне се научи да пишеш вярно имената на песните. :::

добре добре просто грешка при писането разменила съм буквите голяма работа всеки се случва

Boot
10-24-2006, 07:30
Така прозвуча. :mrgreen:
Иначе последния не съм слушала. Плюй ме колко съм ънтру! :lol: :mrgreen:

Boot
10-24-2006, 07:32
Чакам да получа линк към него. Образовай ме, айде. :)

Mo6nooo
10-24-2006, 07:37
http://store2.data.bg/nivs/Mp3/Metal/Judas%20Priest/2005%20Angel%20of%20Retribution/

Заповядай. :)
Лично за мен Hellrider, Demoizer и Angel са най-добрите песни в албума.

Boot
10-24-2006, 07:43
Мерси, другари.
Довечера ще чуя.

Sweety-Tweety
10-24-2006, 16:10
Judas Priest!Много повече ценя музиката им и имат най-неповторимия вокал.
Просто много повече ми допадат!

Mo6nooo
10-26-2006, 19:44
Леелее...

никога не съм очаквал, че толкова много хора ще харесват Джудас, очаквах че само аз и райдъра ще сме за джудас, а то какво излизе цели 33% :D

Чакам мнениицето на Буут.

10-26-2006, 19:50
Апа тоз последния се мисли за мноо хитър. Разберете хора няма дебели хора дето са хитри! Просто няма!

Mo6nooo
10-26-2006, 19:55
Какво забрави да се логнеш ли? :lol:

Напълнях (най-вече в лице) поради здравословни проблеми. Напоследък съм поотслабнал. :)

И прав си не съм Хитър...хитър е селският хитрец, дребният мошеник...аз съм умен. Има разлика.

Ванко 1
10-26-2006, 20:02
Ти се мислиш за победител,
но ще станеш кръводарител,
Мислиш, че съм мноо лесен!
Но аз съм мноо печен!
Здраво редя в тази песен,
а ти си грозен и си плесен!

DetE-Idi0t
10-26-2006, 20:04
Unforgiven
Noting else mattres
blackened
King nothing
creeping death
feda to black
fight fire with fire

кво мислиш че не ги слушам ли?

Кхаухауьахаамауахахаххахб уахахахаха. ](*,) :smt098 :smt101

Mo6nooo
10-26-2006, 20:14
Ти се мислиш за победител,
но ще станеш кръводарител,
Мислиш, че съм мноо лесен!
Но аз съм мноо печен!
Здраво редя в тази песен,
а ти си грозен и си плесен!
Оууу ти да не беше оня дето пееше

Погледни ме добре и запомни ме,
Баба 1 е моето име.
Само Забрадката ми срува 18 големи зелени
и Чантата ми струва 100 големи зелени,
Дядовците на опашка стоят наредени,
сигурно за това бабите ме мразят толкова мене.

rosskata
10-26-2006, 20:15
:roll: Ам гласувам за Металика ,защото на Джудас съм слушала само 2-3 песни, а на Металика доста повече, и много им се кефя (Съжалявам, че не им знам цялата дискография наизуст и кой албум през коя година е, мога ли да се кефя на Металика госпожици и господа тру метъли??? :roll: )

Ванко 1
10-26-2006, 20:27
Мошния, може да си мислиш за умен или хитър, ама аз карам Голф 4-ка, а ти нямаш пари за Москвич!

ssiimmoonna
10-27-2006, 14:31
mi to i az sum neutralna ama vse pak mislq 4e metalika

Senna Forever
01-24-2007, 21:52
Аз като фен, а не като критик предпочитам Металика. 100%
Мноу ми дреме кфо е въвел Халфорд, че не са претърпели развитие и т.н.
Винаги е по-важно, коя група те докосва, а не разни малоумни факти кой кфо направил.

Ако трябва да изкарваме такива - Халфорд е педал. И който слуша Халфорд също е педал.
Ти не си права въобще!Роб е наи великия вокал.Седем октави глас.Неслучаино му Викат металният Бог.Металика бяха голяма група до албумът от 88 справедливост за всички!После се промениха и не са това което бяха!Твърдо за Джудас на които съм им Фен от 82 ра.Имам все пак и всичко на металика.техния наи добър албум е Господарят на Куклите от 86. :wink:

Boot
01-24-2007, 22:01
Верно е. Харесвам мъже... :smt022

Senna Forever
01-24-2007, 22:21
Само Меидън са от класата на Джудас. :lol:

Senna Forever
01-24-2007, 22:28
http://images12.snimka.bg/001874999.jpg
Еи тук си личи дали е Педал!Тои тогава нарочно така го беше казал защото в Америка беше Модерно да си Геи!Да му се продава албумът с групата ту които направи през 98 ма. :wink:

evil_lady_in_black
01-25-2007, 06:51
Аз съм за МЕталика :wink: