PDA

View Full Version : в кои държави е разрешено да се прави ефтаназия?



elf4o
10-23-2006, 12:49
в кои държави е разрешено да се прави ефтаназия и е узаконено , знам че в българия не е но на мен ми трябва да знам къде е узаконено и разрешено ако може някои да ми каже ако не всичките държави то поне някои от тях.п.с. бях объркал темата с амнистия сорри.

Сънчо
10-23-2006, 17:31
Извинявам се за тъпичкия въпрос :oops: :oops: Но какво е ефтаназия? :oops: Стана ми интересно и реших да попитам, съжалявам, ако съм се отклонила от темата. Предварително благодаря.

Communist
10-23-2006, 17:47
Извинявам се за тъпичкия въпрос :oops: :oops: Но какво е ефтаназия? :oops: Стана ми интересно и реших да попитам, съжалявам, ако съм се отклонила от темата. Предварително благодаря.
Евтаназия е убийство или умъртвяване на тежко болен и неизлечимо болен човек за който няма надежда...най често се извършва чрез инжекция.

Сънчо
10-23-2006, 18:34
Извинявам се за тъпичкия въпрос :oops: :oops: Но какво е ефтаназия? :oops: Стана ми интересно и реших да попитам, съжалявам, ако съм се отклонила от темата. Предварително благодаря.
Евтаназия е убийство или умъртвяване на тежко болен и неизлечимо болен човек за който няма надежда...най често се извършва чрез инжекция.

А много ти благодаря, сетих се за какво става на въпрос, просто никога не съм знаела, че така му се вика...

DARKFIRE
10-23-2006, 18:37
w0w
П.С. и аз си мисла че темата е за тука .....

elf4o
10-24-2006, 06:30
никои ли няма да ми каже в кои държави в света е разрешена щото не можах да открия :( а това ми е въпрос по етика и право много ви моля трябват ми само държавите ако не всички то поне някои от тях :( в които ефтаназията е разрешена защото ще правим дебат и така .

Boot
10-24-2006, 07:16
http://en.wikipedia.org/wiki/Euthanasia#Legislation_and_national_political_move ments

Примерно тука.