PDA

View Full Version : Кавъри- какво е мнението ви за тях?



teenkopele
10-26-2006, 04:46
Какво мислите за тях?
Не смятате ли, че това си е един вид мързел , да платиш за правата на дадена песен, и опаааа на готово? :wink:

10-26-2006, 07:07
така си е,но някои кавъри са по-добри от оригиналните песни/ :wink:

Swinkenhoffer
10-26-2006, 07:37
що пък да е мързел?! в някои от случаите е просто отдаване на почит към някоя голяма група или изпълнител. хиляди примери има... даже се правят цели албуми с кавъри на някой си (например - Dead Can Dance tribute). пък и доста от групите, които правят кавъра, вкарват нещо и от своя стил, става яко... даже понякога по-яко от оригинала :-) ест. не говорим за краденето на наще бг певачки от съседите ни на Балканите :lol: тва верно си е чист мързел и липса на идеи.

RoyTheReaper
10-26-2006, 08:05
аз харесвам кавъри. кавъра представлява различна интерпретация на дадена песен и не бих го нарекъл мързел. Weird Al Yankovic управлява :lol:

Поздрав с Children of Bodom - Oops... I Did It Again :lol:

OtherDimension
10-26-2006, 10:21
така си е,но някои кавъри са по-добри от оригиналните песни/ :wink:

haha ?

Smiley_Girl
10-26-2006, 15:16
Не виждам нищо лошо.Но неква мадама беше праила на Nothing Else Matters и беше просто извратено :evil: Някой песни са си класика и ако им правиш кавър по-скоро става гавър.

Mo6nooo
10-26-2006, 15:29
аз харесвам кавъри. кавъра представлява различна интерпретация на дадена песен и не бих го нарекъл мързел. Weird Al Yankovic управлява :lol:

Поздрав с Children of Bodom - Oops... I Did It Again :lol:
Уейрд Ал Йанкович лулззз и туй на Бодом също е много яко. Мен ме кефят именно кавърите пародии. Но понякога и (доста по-рядко) кавърите, в който се дава малко от стилът на групата (както каза Буут). Но да крадеш всичките си песни и да ги копираш почти изцяло едно към едно и да ги представяш като свои, това вече е друга работа...

magesnik
10-26-2006, 15:53
Има супер добри кавъри направени от блек и дет метъл групи,които звучат просто уникално.

Norther-The Final Countdown
Naglfar-The Evil That men do
Graveworm-Fear of the dark

В аренабг има няколко компилации с убийствени метъл кавъри.

Sweety-Tweety
10-26-2006, 16:36
Някои кавъри наистина са по-добри от някои песни.

sherry
10-26-2006, 16:37
Ако кавърът е направен добре, ако е сполучлив и с хубав текст, не мисля, че е лошо.

The PoNy-GoTh
10-27-2006, 07:17
Чрез кавърите доста български групи проправят пътя си (който хич не е лек) а пък и докъто се научат да свирят хората все пак трябва да се упражняват на нещо не мислите ли ?Но известни групи да правят кавъри - т'ва е тъпо...
Друго поп-фолк-а какво е ?Кавър на балканската музика :-#

{sweet4e}
10-27-2006, 07:34
Съгласна съм с кавърите,защото ако ги направят добре стават яки песнички и даже по-добри.А колкото до нашите чалги-така им е по-лесно да си изкарат парите,колкото да отбият номера-е тва вече е мнооггооо гадно!