PDA

View Full Version : РЕВНОСТТА



solveig_m
10-26-2006, 12:21
ОСНОВАТЕЛНА ЛИ Е РЕВНОСТА? ПОЛОЖИТЕЛНО ЧУВСТВО ЛИ Е ? ДО КОЛКО МОЖЕМ ДА ВЯРВАМЕ НА ПАРТНИОРИТЕ СИ ВУПРЕКИ ЛЮБОВТА?



Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

10-26-2006, 12:27
spored men revnosta e polezna za vsqka vryzka stiga da e v ramkite na normalnoto-na lubimiq 4ovek mu bi stanalo priqtno ako go revnuvat tova pokazava 4e toi e obi4an i dyrjim na nego ,no ako revnosta e isteri4na i e pridrujena s golqmo nedoverie kym partniora ako postoqnno go sledim i revnuvame ot vsqka hubava jena to tova s sig 6te dovede do lo6i otno6eniq i do razpadane na vryzkata-s edna duma-revnosta e polezna ako znaem da bydem razumni i da byde v ramkite na normalnoto..dano ste me razbrali :wink:

MrAsNiKa
10-26-2006, 14:56
Ревноста не е лошо чувство стига де в нормите :wink:
Не трябва да задушаваме партниора си с ненужна ревност [-X
Никога не може да си 100% сигурен, но и не трябва пък прекалено да се съмняваш хубаво е да има доверие това е една добра основа за всяка връзка - доверието :roll:
Не е приятно за никой да го ревнуват повече от колкото трябва :twisted:

HanoMnaH
10-26-2006, 16:25
Положително е ...но в граници....явно в моята връзка стана по-голямо отколкото трябва и всичко рухна :))))))) :smt011

SINDEL
10-26-2006, 17:13
Положителна е ако не се превърне в обсебващо 4увство. Ина4е в умерени коли4ества си е голямо ласкателство да знаеш 4е те ревнува - зна4и има силни 4увства към теб и те иска само за себе си O:)

Komshiikata
10-26-2006, 17:25
Положителна е ако не се превърне в обсебващо 4увство. Ина4е в умерени коли4ества си е голямо ласкателство да знаеш 4е те ревнува - зна4и има силни 4увства към теб и те иска само за себе си O:)
съгласна сум :mrgreen:

christina_aguilera
10-26-2006, 18:26
Положителна е ако не се превърне в обсебващо 4увство. Ина4е в умерени коли4ества си е голямо ласкателство да знаеш 4е те ревнува - зна4и има силни 4увства към теб и те иска само за себе си O:)
съгласна сум :mrgreen:
И аз :D

MalKa_BLuDnica
10-26-2006, 18:28
za mene renosta e bolest..i az li4no sum mnogo bolna ot tva ne6to [-(

tedinkata_
10-26-2006, 20:31
oo revnosta e losh vrag v otnoshreniata na dvama vlubeni -spored men- nishto 4e e dokazatelstvo ot edna strana za lubov.,,.. xem ti se izmu4vash xem i 4poveka koito obi4ash sashto go izmu4vash..kofti e :(

ssiimmoonna
10-26-2006, 20:55
ne moga da kaja dali e osnovatelna za 4ovek koito ne poznavam ako 4oveka ima takiva namereniq i si e takuv estestveno 4e e osnovatelna oba4e ako momi4eto/mom4eto e pe4eno i moje6 da mu se doveri6.......nqma nikakuv problem

krem4et0
10-27-2006, 07:50
ревността е необходима за една връзка,но разбира се в умерени граници. Тя поддържа огъня и пламъка. винаги трябва да имаш 1 на ум,че човекът до теб не е твоя собственост и може да се намеси 3-ти във връзката ви. За това е хубаво да се ревнувате мъничко. Аз ревнувам приятеля си и той мен.Често пъти неоснователно,но все пак ревността не липсва. Норамално е,когато обичаш някой да искаш да е само твой и да се тревожиш дали е така!

solveig_m
10-27-2006, 10:28
Радвам се че темата ви допадна. Надявам се че е интересна на всичкки ви и се надявам да продължим да дискутираме.

Chiana
10-27-2006, 15:01
За мен ревността означава, че ти пука за този човек, че не искаш да го изгубиш. Аз съм ненормално ревнива. Готова съм да пребия някоя, ако приятеля ми например е излизал с нея, танцувал е с нея, дори ако се прегърнат. Ненормален скандал ще вдигна! Приятелят ми няма право да общува, да докосва, да чати да речем, да заглежда и каквото и да е било някое същество от женски пол. Е, примерно нямам нищо против да си поприказва с някоя съученичка за училище и т.н., но така някоя случайна... ох котйоо....! Ташаците ще му откъсна. Слава богу досега не го е правил. Както и аз съм същата. Аз не общувам с други същества от мъжки пол, освен да обеля някоя и друга дума със съученици.
Не казвам, че досега съм била в гореописаните случаи, но случи ли ми се такова нещо, незнам на какво съм способна. Досега не ми е давал поводи за ревност. Ся няма да тръгна да раздавам карате тупаници, ама просто ще скъсам с него. Мен той ми е ясен, няма да ми изневери. Аз съм единственото момиче, с което досега е имал нещо. Няма да бъде привлечен от други същества. Той сам не иска да общува с други момичета. Както и аз не мога да бъда привлечена. Ако аз например изляза с някое момче на кафе, той ще скъса с мен, или сигурно ще стане много жесток скандал. Но аз не се чувствам ограничена по никакъв начин! Както и той! Та искам да кажа, че той е съгласен с тези условия на връзката ни. Ако не беше съгласен, нямаше да е с мен година и няколко месеца.

^KaSiDi^
10-28-2006, 16:28
Chiana...am absoliutno uvajavam i priemam tvoeto si mnenie,prosto iskam da dopylnq neshto...spored men lichno,tva e absoliutno otnemanie na svobodata na drugiq...i ako na men nqkoi se opita da mi go naloji tva-KRAI...prosto az ne moga bez tva,OBOJAVAM priqtelq si,no v momenta,v koito mi byde zabraneno da izlizam i da kontaktuvam s drugi momcheta bih poludqla i to ne tolkova ot lipsata na kontakt,kolkoto ot samiq fakt,che se opitva da mi go naloji!!!Vse pak toi nqma pravoto da me lishava ot kakvoto i da bilo,az sama moga da se otkaja ot neshto,po moe jelanie,no ne i kato prinuda...kakto se seshtate toi ne me e i karal vypreki ujasnata mu revnost,tyrpi si...a i az razbira se ne davam tolkova mn povodi,izlizam si,no v ramkite na normalnoto...

ps"Wenn du jemanden liebst,dann gib ihm das Wichtigste fuer dich,und wenn er dich auch liebt,dann wird er es nie nehmen!"-na toq princip sym!!! :)

He3HauKa
10-28-2006, 16:44
Revnostta e chuvstvo koeto izpitva vseki,kolkoto i da e siguren v sebe si,kolkoto i da vqrva na partniora si..Osnovatelna ili ne,tova zavisi ot situaciqta.Kogato revnuvash nqkogo tova znachi che darjish na nego,priznak za privarzanost,no ponqkoga i na chuvstvo za sobstvenost.Prekalenata revnost granichi s paranoq i s neuverenost.Imah edna priqtelka koqto izbuhvashe v rev i isterichni krqsaci samo ako priqtelq i zagleda nqkoe momiche ,pyk nedai si Boje ako izleze s sauchenichka ili priqtelka. :smt040 :smt040 No prepolagam na vseki bi mu stanalo kofti samo pri misalta che drug/druga shte gushka i celuva negoviq/negovata lubim/lubima :mrgreen: :mrgreen:

Chiana
10-29-2006, 10:45
^KaSiDi^, мила, аз винаги съм казвала: Хората са различни и всяка двойка сама определя правилата във връзката. Някои двойки са по-отворени, така да се каже. Не се ограничават да излизат с други хора, да бъдат с други хора и т.н. Това разбира се не значи, че не се обичат. Ако преди 2 години ми беше зададен този въпрос, аз щях да отговоря по същия начин, по който и ти. Преди не ми пукаше гаджето ми къде ходи, какво прави и т.н.Пък и аз преди си излизах наляво-надясно, без да ми пука за мнението на гаджета и тем подобни. Постоянно купони, дискотеки, кафета. А пък сега по цял ден уча. Предстоят ми кандидатстудентски изпити и не ми остава време за нищо, освен вечер да се видя с приятеля ми.Както и на него не му остава време. А пък аз го поставям над всичко. Над всички приятели. Аз вече не общувам с приятели много-много. Просто не ми се слушат досадните им простотии. А и имам някъде 5-6 приятелки, не повече. И той така. Компаниите ни се разпаднаха. Аз нямам приятели момчета и той няма приятелки момичета. Та при всички тези условия как да не изревнувам, ако в живота ни се появи някое друго същество... А пък ако някой пухльо случайно иска да излиза с мен, няма да изляза с него, защото 1. нямам зор, досадно е това, а и 2. като знам, че на приятеля ми ще му стане гадно, сърце не ми дава да го направя. Ох, леле колко се отплеснах..
#-o

gre6nata
10-29-2006, 10:55
Според мен ревността е много лоша, а другия и проблем е че не може да се контролира. Можем ли да вярваме?! Труден въпрос - трябва да опитаме и да се доверим до известна степен, но също така трябва да очакваме най-лошото (по-лесно се понася като си подготвен...)

MrAsNiKa
10-29-2006, 11:23
Aз съм винаги готов :twisted:

No_LiMiTe^f
10-29-2006, 11:26
Аз лично предпочитам да ме ревнуват,защото така поне разбирам за чувствата на другия!Ако няма ревност значи той не ме обича достатъчно!Естествено трябва да е в границите на нормално,за да не ме задушава!

solveig_m
10-29-2006, 12:56
СКЪПИ ФОРУМЦИ РАДВАМ СЕ ЧЕ ТЕМАТА ВИ Е ДОПАДНАЛА МЕН ЛИЧНО МЕ ИНТЕРЕСУВА МНОГО , И ЗАТОВА СЕ ОБРЪЩАМ КЪМ ВАС ЗА МНЕНИЕ А И ЗА ДА СПОДЕЛИТЕ И ЛИЧНИТЕ СИ ТЕРЗАНИЯ ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ДА ПИШЕТЕ

sherry
10-29-2006, 13:13
Ревността е нормално нещо. Не казвам, че е положително, но не можем да я избегнем. Всеки ревнува, поне малко!
Иначе ако стане прекалена, може много да навреди на връзката на двама души.

PaChanGa_GiRl
11-09-2006, 12:53
Аз съм много ревнива и това определено е качеството, което най-мразя в себе си. Губила съм хората, който обичам само заради тъпата ми ревност. Но хорат казват, че съмнението е най-висшата форма на доверие, което би трябвало да означава, че ревността показва истинска любов...Не знам, може и да нее така..
Всички, които ревнуват са с нисичко самочувствие, имат усещането, че целия свят е по-добър от тях. Имат чувството, че не са достатъчно добри. И аз съм от тия хора :smt012
Ревността може да се изразява и по други начини. Този, който изпитва ревност, иска да знае всичко за живота на другия, наблюдава непрекъснато жестовете и постъпките му. В такива ситуации и най-невинните действия на партньора се тълкуват като знак, че нещо не е наред, че има трети...

Slunchy
11-09-2006, 18:48
хммм...ревността не е хубаво нещо-особено ако прекаляваме с нея.А все пак ревност без основание рядко съществува,така че който не дава поводи за нея няма да има и проблеми :)

iiirish
11-09-2006, 21:43
всеки който обича - ревнува. просто при едни двойти ревоста е повече, при други по-малко. когато тя е в определени граници и те не се престъпват с безпочвени обвинения и скандали, връзката може да бъде дори "пробудена" от това чувство.
аз лично ревнувам нито много, нито малко... явно намирам златната среда. макар че и аз понякога се изпускам и вдигам някое и друго дребно скандалче ;) но пък без това не може. приятели ми за сметка на това е доста ревнив (не до болестно състояние, но все пак ревнив). това понякога ме е издразвало до ента степен, но всичко минава бързо-бързо когато и двамата се успокоим и си дадем сметка колко безмислено и глупаво е това! ;)

IKisseDAGirL
11-10-2006, 10:30
за мен ревността е напълно излишно и ужасно глупаво чувство - опит да контролираш другия, да ограничаваш свободата му и да си въобразяваш, че имаш някакви "права" върху него, след като изобщо не е така [-(

всеки е свободен да прави каквото си поиска и никой не може да му отнеме това право.. ревността е обсебване и егоизъм... признак на слабост, признак, че не си сигурен в човека до себе си и по този начин се опитваш да изразиш недоволството си :? тъпо, тъпо, тъпо и пак тъпо! :| =;

"всеки, който обича, ревнува" - хаха, каква заблуда [-X

mimkata_kaulitz
11-10-2006, 10:35
понякога ревноста е не основателна.Като мен аз сам много ревнива примерно приятелят ми да си размени с някое момиче един сладичък поглед и вече съм бясна

kobrichka
11-10-2006, 12:09
Не винаги ревността е основателна,но ако неистина обичаш някого ти го ревнуваш,но разбирасе трябва да е в умерени количества.Но в никакъв случаи не е положително чувство,даже понякога пречи на връзката между двама души

ruff_rider_lady
11-10-2006, 16:04
Обичаш някого => ревнуваш го . Аз съм си ревнива , но не правя сцени , щото е хипер тъпо така . Нямам и нищо против да ме ревнуват (даже ми е приятно) стига да е в нормата и също да не ми правят сцени .

macka123
11-10-2006, 16:38
еее ревността е нещо супер нормално
въпроса е да умееш да я контролираш
и да не прекаляваш
тя е към отрицателните качества но мисля че е необходима за една връзка

madlencheto:)
11-11-2006, 01:01
Ревността е страх от превъзходство на другия! :p

Nikolai4o92
11-11-2006, 18:12
4esno kazano revnosta e osnovatelna pre4ina za mnogo razdeli i mnogo na4ala na lubovni vruzki no ne e hubavo ne6to za6toto dvoikite trebva da si imat doverie e tova e moeto mnenie
:smt008 :smt007 \:D/ =; [-( 8-[ O:) ::: [-o< =D> #-o =P~ :---) [-X :mrgreen: :| :arrow: :idea: :?: :roll: :wink: ;-) :!: :cry: :oops: :P :x :? 8) :lol: :-) :-D :D

solveig_m
11-12-2006, 17:27
Az, kato osnovatel na temata sum dlujen da si priznaq 4e li4no sum golqm revnivec, daje kogato si pravih testa za revnivost mi se izpisa"Otelo e cvete pred vas".
No kakto i da e na men li4no revnosta mi pre4i mnogo i ne oga daq kontroliram. Priqtelkata mi ot druga strana vyoub6te ne e revniva i mi se 4udi na haraktera.Ne znam dali e kompleks ili ne6to drugo ,no az znam 4e tq e hubavo momi4e i momchetata q zqpat koeto estestveno me izkarva izvun nervi , smisul staraq se da ne q ograni4avam ,no kogato q pusna nqkade bez mene napravo se sasipvam i mnogo se izmu4vam problema e 4e ne mog ada se kontroliram

sweety_hope
11-17-2006, 00:10
Ami revnosta e ka4estvo,s koeto trqbva da se spazvat granitzi-nali se se6tate!Az mai sam revniva,no ne prekalqvam>

MaRiYa_86
11-17-2006, 02:07
Пълно доверие НИКОГА и на НИКОЙ...Ако не ми вярвате сега,ще ми повярвате след време :) Ревността е нормална,когато е умерена.За съжаление около мен има само ревност,която направо не е ревност,ами си е болестно състояние...Нооо такъв е живота.Ако някой разбере някога как се лекува това,да ми каже,че е голяма мъка.

SeXyTo_f
11-17-2006, 08:16
ревността е странно чувство...то понякой път ти показва човека до теб колко много държи не теб, но понякой път чак те задушава...всеки човек е способен на ревност...

Miss`LoVe`
11-17-2006, 08:23
Revnostta e edno polojitelno ka4estvo,no samo kogato ne se natrapva prekaleno,nikoga ne trqbva da zadu6avame partniora si sus svoqta revnost,za6toto tova ne samo 4e ne pomaga no v mn slu4ai vredi !!! Taka 4e krainiq izvod ot moeto mnenie e : Revnossta e edno polojitelno 4uvstvo,koeto e hubavo da prisustva v otno6enieto na vseki dvama vlubeni,no ne da se natrapva prekaleno !!! 8)

{Sweety_f}
11-17-2006, 12:20
според мен ако 4овека с койти се те оби4а няма да те кара да ревнуваш макар 4е аз съм едно от моми4етата които евнуват много.....

panterata
11-18-2006, 00:27
според мен е положително чувство.. щом някой ревнува значи обича :) яко е да виждаш че др-я ревнува , че му пука за теб и те обича.. но ако е с граници.. ако всеки ден ми прави скандали.. ще е ужасно.. аз лично съм доста ревнива , но не си го показвам супер мн за радост :) абе не е хубаво да си ревнив съвсем малко може..

teenkopele
11-18-2006, 00:51
ОСНОВАТЕЛНА ЛИ Е РЕВНОСТА? ПОЛОЖИТЕЛНО ЧУВСТВО ЛИ Е ? ДО КОЛКО МОЖЕМ ДА ВЯРВАМЕ НА ПАРТНИОРИТЕ СИ ВУПРЕКИ ЛЮБОВТА?



Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

ОСНОВАТЕЛНА ЛИ Е РЕВНОСТА?

Зависи за какво точно става въпрос, зависи от ситуацията...понякога да, понякога не.


ПОЛОЖИТЕЛНО ЧУВСТВО ЛИ Е ?

Не.

ДО КОЛКО МОЖЕМ ДА ВЯРВАМЕ НА ПАРТНИОРИТЕ СИ ВУПРЕКИ ЛЮБОВТА?

Точен отговор, на този въпрос, няма. Зависи колко добре познаваме човека до нас, зависи какъв характер има...зависи от много други неща. :wink:

bibonka
11-18-2006, 11:33
az po tazi tema sym dosta obyrkano...zashtoto my imam ogromno doverie,no vypreki vsichko imam navika da se filmiram i tova go drazni...hem revnyvam.hem my vqrvam..i az ne moga da razbera...moje bi mi e ostanal nqkakyv navik da revnyvam i da sym po mnitelna ot predishniq,koito samo izneverqvashe...
Inache revnostta ne e polojitelno chyvstvo,no e hybavo da q ima v malki kolichestva,prosto za da ima trypka :] ne govorq za revnostta kato mania,a prosto da si imame edno na ym vinagi :P

PaMit0
11-18-2006, 11:40
еее ревността е нещо супер нормално
въпроса е да умееш да я контролираш
и да не прекаляваш
тя е към отрицателните качества но мисля че е необходима за една връзка

=D> =D> =D>
Съгласна съм с теб,аз ли4но съм мн ревнива но си имам граници :wink: