PDA

View Full Version : Vaprosi po LiTeRaTuRa svarzani s mita za prometei



10-26-2006, 17:28
MNOGO VI MOLQ DA MI POMOGNETE ZA OTGOVORI NA TEZI VAPROSI AKO MOJETE DA MI NAMERITE OTNQKADE ZA6TOTO I AZ NZ KVO DA PI6A ILI AKO NEMOJETE DA NAMERITE DA MI NAPI6ETE NQKAKVI NASOKI ILI AKO NQKOI MOJE DA MI OTGOVORI I NA VAPROSITE MN 6TE SAM BLAGODARNA :smt009 :smt009 :smt009 :smt009 :smt009

1.v kakvi otno6eniq sa xorata sprqmo pogovete?za6to trqbva da im prinasqt jertvi?kakav e slisala na razdelqneto na jertvenoto jivotno?u4i li tozi mit xorata da izvar6vat jertvoprino6eniq?


2.kakvo ozna4ava oganqt za smartnite?dvoinstveniqt xarakter na tazi pridobivka specifi4en li e za neq,ili vsi4ko v sveta e dvoinstveno?sled kato bogovete izglejdat i deistvat kato xorata,po kakvo se razli4avat ot tqx?ako izku6enieto be6e podtiskano ot razuma i Epimetei be6e poslu6al Prometei 6tqxa li zlinite da sa sred xorata?

3.kategori4en li e razkazat,4e Prometei e blagodetel za xorata?kak bixa jiveli te bez oganq?a kak biha jiveli bez pandora i bez neinite zlina?




MNOGO VI MOLQ POMOGNETE MI ....BLAGODARQ PREDVARITELNO :smt009 :smt009 :smt009 :smt009

10-26-2006, 18:00
molq viiiiiiiiiiiiii

drawers
10-26-2006, 18:00
Прочети си текста колкото пъти е достатъчно и сама ще можеш да си отговориш на въпросите.

РеНиТо
10-26-2006, 18:23
4etox go xilqda pati ama nemoga ti pomogna sorry p1k i me marzi da pi6a tai 4e pro4eti go vij kvo ste pisali v 4as i 6te uspee6 ..uspeh

10-26-2006, 19:02
Тва го учих преди 3-4 години ама ае от мене да мине.
Начи
1.Хората в гръцката митология са по-нискостоящи от боговете и съответно им принасят жертва,за да ги омилостивят.Както сигурно знаеш с божествата древните са си обяснявали различните стихии и тем подобни глупости затова правят жертва да не стават лоши работи.Нещо в тоя смисъл...


2.Боговете не са като хората.Те винаги са по-висши.А огънят символизира иновативното,новото,еволюц ията,желанието за прогрес.Прометей разбира,че Боговете винаги ще са по-мъдри и силни от хората и решава да им помогне като им даде тласък в развитието,за което е наказан...

3.Прометей е символът на прогреса и без него хората са щяли да живеят като скотове.Огънят показва,че те са готови за еволюцията макари и с чужда помош-въпреки че пак божество им помога.Пандора е част от живота на хората.Кутията е пратена,за да уравновеси нещата в света след пращането на огъня.

10-26-2006, 23:14
mnogo ti blagodarq za nasokite,razrabotix si otgovorite na vaprosite ..pff umorix se ama nistina mn ti blagodarq za pomo6ta mnooogo...of do seg asam pisala ama vajnoto e 4e se polu4i ne6to


blagodarq mnoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo go =D> =D> =D> :smt016

aidi da otivam da spq ve4e xax :smt015 :smt015

ProstoAz
10-27-2006, 19:07
mnogo ti blagodarq za nasokite,razrabotix si otgovorite na vaprosite ..pff umorix se ama nistina mn ti blagodarq za pomo6ta mnooogo...of do seg asam pisala ama vajnoto e 4e se polu4i ne6to


blagodarq mnoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo go =D> =D> =D> :smt016

aidi da otivam da spq ve4e xax :smt015 :smt015

С този отговор считам темата за приключена!