PDA

View Full Version : Градския транспорт



Eleonora
10-28-2006, 05:33
Днес сутринта към 7 докато пътувах с баща ми в рейс 84 се изумих от мизерията вътре.Седалките бяха надраскани, прокъсани.На облегалките бяха написани 1000 глупости със спрей.И за кво си плащам билетчето.Не стига, че и парно нямаше.Добре, че седяхме най-отзад и двигатела работеше и ми топлеше дупето :-D
Добре, къф е тоя превоз.Ако не ми беше студено, щех да си хода 20 спирки пеша, ама клинчих 15 минути на първата спирка, после 10 на другата.Не стига, че в единия рейс най-крайната врата шофьора сякаш нарочно не я затвори.И както си беше тихичко...и изведнъж баща ми ми викна на ухото :-s - НЯМА ЛИ ДА ЗАТВОРИТЕ ВРАТАТА :lol: .
Шофьора се сети, натисна копчето и хоп вече бях спокойна.Но шофьора доста се изнерви, че го юркат!!!

Кажете вие всеки ден с кой рейс пътувате, как е атмосферата вътре.Разкажете 1 ден от своите пътувания :-D

koalka
10-28-2006, 05:47
Наистина не е честно да се плаща билетчето-права си.И не е честно някои да се возят в Мерцедеси,а други в раздрънкани Икаруси,и пак една цена.И ако нямаш билет контрольорите само това чакат и веднага.И то най-вече нападат деца,а не възрастни мъже,които тежат по 100 кг.Не стига,че самия транспорт не е на ниво,а искат и билети да дупчим.

leko_otkachena
10-28-2006, 06:04
Oo ot dnes shte patuvam bez bilet!!Ami az sum ot Bankq ucha v 33-to i patuvam s 43 obache sqka vecher kato se pribiram edvam se butam da se kacha,zashtoto ne sa pusnali po-golemite reisove,zashtoto iskali mnogo pari za benzin/gas i obshtina Bankq "nemojela" da si pozvoli tova,a ima pari da se stroqt razni gluposti!!I takam kachvame se az i edna fr-ka v 43 i sledvashtiq moment v koito tq stava da si dupchi bileta celiq i rukav beshe nacapan sus sprei posle se kachi nqkakuv rom s nqkakva banica i q izpusna vurhu neq s dve dumi q omazaha cqlata.Dobre,a zashto kato se kachi kontrol ne iska da proveri romite koito capat celiq reis(ne vsichki ama povecheto)???????

radito
10-28-2006, 06:15
A az pyk kvo da kaja kato tuka v vn ne si dup4im biletite,ami sme s konduktorki i v taq liniq v koqto az pytuvam 4e avtobusite sa qki qki sa si-ne se oplakvam,oba4e kontroliorkite sa ujas!imam 4uvstvoto 4e gi izbirat po tova dali se brysnat,dali sa debeli i nai-vajnoto dali miri6at.ako ne miri6e6 nqma da stane6 konduktorka!izklju4eno [-(

Mo6nooo
10-28-2006, 06:26
A az pyk kvo da kaja kato tuka v vn ne si dup4im biletite,ami sme s konduktorki i v taq liniq v koqto az pytuvam 4e avtobusite sa qki qki sa si-ne se oplakvam,oba4e kontroliorkite sa ujas!imam 4uvstvoto 4e gi izbirat po tova dali se brysnat,dali sa debeli i nai-vajnoto dali miri6at.ako ne miri6e6 nqma da stane6 konduktorka!izklju4eno [-(
Не. Просто никоя друга не би се съгласила за такива пари...

Не се оплаквайте. Като не ви харесва транспорта не пътувайте. Замисляли ли сте се, че именно защото не си плащате е такава мизерия. И подяволите данъците от цяла България отиват, за да може да не си плащаш смотаното билетче и да ми се оплакваш тук.

Smiley_Girl
10-28-2006, 06:31
Аз пътувам с дванайска и рейсовете са хубави.Но въпреки че минават през около 5 минути са супер натъпкани.Създава се една интимна атмосфера между хората :P

hamilcar
10-28-2006, 06:36
Не се оплаквайте. Като не ви харесва транспорта не пътувайте. Замисляли ли сте се, че именно защото не си плащате е такава мизерия. И подяволите данъците от цяла България отиват, за да може да не си плащаш смотаното билетче и да ми се оплакваш тук.

А ти сещаш ли се, че политиците всяка година си взимат най-новите S класи които струват сумати пари. Вместо да правят това може да се замислят за хората които пътуват с автобусите. Щом те не мислят за нас, защо ние да милим за тях ? Да плащам билет и паричките да отиват за тяхното гориво.

Лично аз се возя в 43 и 310.

43 през лятото са мерцедеси, зимата Икарус или някакви малки автобусчета от старите мерцедеси тези бежовите и пак е студено.

310 само 1 ден видях да са пуснали хубави автобуси, иначе Икарус.

Като си изкараме шофьорски книжки ще си решим проблема.

white_chik
10-28-2006, 06:39
Аз пътувам с автобуси 214,213,305 и от мизерията не се оплкавам,но е такъв гъч.И е супер тегаво,като некой така се притисне до теб,че му усещаш,аре да не казвам какво и те бутат от всякъде и правиш ебати маневрите,за да се измъкнеш.Ама,тва е положението,ако някой се оплаче ще му кажат,че никой не го задължава да използва градския транспорт и като толкова не му харесва да си купи кола или да вземе такси.

Sid
10-28-2006, 06:45
Bileti ne se kopuvat ! :smt018

Mo6nooo
10-28-2006, 06:50
xaxo_xixi,
тая логика с политиците нещо не ми се вързва. Ми като искаш да се возиш в Ес класа баща ти да беше станал политик.

Ти ползваш дадена услуга и трябва да си плащаш за нея. Като не искаш не я ползвай, но това което правиш като не си плащаш е да ощетяваш тези, които си плащат. И защо подяволите не ви турят по една контрольорка във всеки автобук както правят тук във Варна? Да ви видим дали няма да си плащате.

MidnightScream
10-28-2006, 06:50
tva si napulno vqrno... az putuvam s 76 74 204 trolei 8 i tramvai 7 i 1 ... edin put se pribiram pesha ot ndk i gledam na spirkata do nas 4 koli kontrola.. i 8 kontroliora spira avtobusa vlizat izkarvat sichki bez bileti i chak togava trugva avtobusa... ebatii tva super mn me depresira i si dupcha biletite :D shtoto predi vikam da spestq.. za nqkoi uchebnik po istoriq ahaha :D:P

i'm so excited!
10-28-2006, 06:54
бих си платила билетчето ако беше на някаква разумна цена.но някакъв билет за раздрънкан автобус да ми струва повече от закуската ми... айде не мерси :-s гратис се возя аз, а проблеми с контролите почти нямам \:D/ \:D/

hamilcar
10-28-2006, 07:04
xaxo_xixi,
тая логика с политиците нещо не ми се вързва. Ми като искаш да се возиш в Ес класа баща ти да беше станал политик.

Ти ползваш дадена услуга и трябва да си плащаш за нея. Като не искаш не я ползвай, но това което правиш като не си плащаш е да ощетяваш тези, които си плащат. И защо подяволите не ви турят по една контрольорка във всеки автобук както правят тук във Варна? Да ви видим дали няма да си плащате.

Не ти се връзва ли ? Вместо да дават луди пари за тези коли, както казах вече. Да почнат да купуват и автобуси. Ти от къде мислиш, че идват парите за тези коли ? Да не би да ги изкарват като ходят да копат градината на някой.

Да ние използваме тази услуга наречена "градски транспорт", но да се возиш в нещо за което си струва да дадеш 80ст. А не в куците Икаруси които са от детството на баща ми. Те ми казват нямаш билет не се возиш, аз им казвам няма да имам билет докато са тези автобуси.

Mo6nooo
10-28-2006, 07:10
Тези пари идват от много места и надали е точно от автобусите ти? Ако всички си плащаха хората щяха да се движат в хубави автобуси. Убеден съм в това.

И не вярвам, че ако направят автобусите хубави и цената достойна хората ще си плащат. Ще си намерят друг повод да не си плащат. Това е просто оправдание на хората, които не си плащат.

hamilcar
10-28-2006, 07:13
Тези пари идват от много места и надали е точно от автобусите ти? Ако всички си плащаха хората щяха да се движат в хубави автобуси. Убеден съм в това.

И не вярвам, че ако направят автобусите хубави и цената достойна хората ще си плащат. Ще си намерят друг повод да не си плащат. Това е просто оправдание на хората, които не си плащат.

Ехехехе на ден в София един милион да си купуват поне по 1 билет, сметни колко пари са. Нека да сменят автобусите пък тогава ще видим как ще бъде.

RoyTheReaper
10-28-2006, 08:03
Тези пари идват от много места и надали е точно от автобусите ти? Ако всички си плащаха хората щяха да се движат в хубави автобуси. Убеден съм в това.

И не вярвам, че ако направят автобусите хубави и цената достойна хората ще си плащат. Ще си намерят друг повод да не си плащат. Това е просто оправдание на хората, които не си плащат.

според мен приходите са предостатъчни, за да се модернизира парка, но има някой който си прибира парите и оставя разбитите автобуси. и да, имам право да се оплаквам; като клиент имам право на човешко отношение и качествено обслужване. освен това почти винаги си плащам.

автобусите които ползвам са 1,3, 94, 280, 413. 1 и 3 са доста раздрънкани, но за щастие рядко ги ползвам. 94 и 280 имат гадния навик да не идват по половин час и след това да дойдат 4 автобуса един зад друг. и почти винаги са претъпкани. но все пак са нови автобуси, но не мога да разбера защо вътре трябва да слагат плазмени телевизори, вместо климатици. а 413 е под всякаква критика. нормално идва на половин час, а понякога се бави до 2-3 часа.

Mo6nooo
10-28-2006, 08:10
но не мога да разбера защо вътре трябва да слагат плазмени телевизори, вместо климатици
Телевизорите ги слагат, за да печелят от реклами.

Аз проблеми с чакането нямам, автобусите са хубави, не е много студено през зимата, движат си мелко по-бързо, тъй като не са на общинската фирма "Градски транспорт", а на частна. И вас ви съветвам движете се по линии на частни фирми. Предполагам и в София е така. Затова просто не ползвайте линиите на общинските фирми.

ErinEverly
10-28-2006, 08:22
Еми... Аз пътувам с 76, 305, 213, 214. Най-много със 76, защото ми спира пред нас и ми е най-удобно. Затва пък, когато е зима, вътре температурата е колкото навън. Миналата година, когато температурата достигна -17 градуса, а училищата ни дадоха само един почивен ден и при тва не беше най-студения, тогава се качвах облечено като за Ледената епоха, а в автобуа нямаше никакво парно и си правих кръгчета от парата, треперейки на някоя седалка. Обличах се със всичко възойно - бодита, потници, дебели блузи, половери, якета, чорапогащници, ръкавици, вълнени чорапи и кожени ботуши, но нищо не можеше да ме спаси. Беше точно денят след свободният - беше -17 градуса, а аз пътувах в 6 часа ссутринта. Беше... заппомнящо се.

Иначе и през лятото е яко. Бабичките и дедовците обожават да ходят за минерална водичка точно когато е час пик. 76 закъснява често. Понякога с 20-30 минути, но съм го чакала и 4 часа. После виждаш 20-30 автобуса един след друг. Гламава работа. Иначе, като се връщам от училище ситуацията е отввратителна. Гъз до гъз, хора, мирисещи на пръст тичат за свободни места. Но сичко се търпи, стига да не е жега. Нека ви разкажа една историйка:
Седях притисната от 2 бабички и сечудих, защо 3тото поколение се къпе толкова рядко. После един циганин влезе и се размърдя на пот. Жега. Усетих че се носи някаква странна миризма отвратата и видях един човяек, който си хрупаше бирените фъстъци и мляскаше жестоко. Задушният въздух превръщеше миризмата в отвратителна, такава че можеш да се изповръщаш спокойно. Помолих да се отвори прозорците, но ми казаха че няма такива. Бях попаднала в най-гадния 76. Почва да ми прибелява пред очите. Позната реакция, но не и приятна. Бях на 2 метра от вратата, а вече почти нищо не виждах, само бели силуети. След 2 секунди и тва не виждах. Правихме завой, а на мен ми беше много лошо. Питах някой, който дори не виждах дали сме до спирката, той ми каза че след 1 минута ще спрем. Усетих че вратите се отварят и тръгнах напред като бутах хората и продължавах да виждам само бяло. При слизането за малко да падна. Седнах на тротоара, гледайки какпо д лекия ветрец цялата картина връща цветовете. После, чувствайки се зле, преминах 1-2 километра пеша, за дасе върна вкъщи.
Тва някъв проблем с кръвното идостаз често се случва. Но никога, когато автобусът е празен.

WwanAdoO
10-28-2006, 08:35
Аз най-често се возя на 9ка трамвая, той е добре. Също често се возя в 14ката и 72... защо ли си мисля,че 72 е най-смръдливия рейс. Веднъж се качвам на НДК и тряя стигна до Редута... та качвам се и още от вратата ме лъхва приятната миризма. Добирам се до прозореца, но 3човека ме затискат... единия приятен младеж, който не смърдеше и убиваше малко вонята с парфюма си, но ми беше неудобно съвсем да му се завра :lol: Поглежам аз на другата страна и понеже съм нисичка погледа ми попада на една подмишница... пожълтяло петно на изтъркана риза, леко прокъсана по шевовете и палави косми стърчат тук-таме :lol: Айде това щях да го преживея за 5-10 минути, но не- трябва да има задръстване от началото на Евлоги Георгиев, че чак малко до след Ариана... автобуса се поопразва и въпреки,че вече ми се повръща и се задушавам леко се зарадвах, но на следващите спирки се качват голям брой цигани... боже опази... Е, вече не толкова жива и здрава дойде реда и на мойта спирка и щастлива,че слизам отивам до вратата, понеже има повече място и мисля,че там въздуха е по-чист :lol: Но откъде да знам, че една близко стояща циганка смърди на конски фъшкий... ](*,) ](*,) ](*,) Да, това беше едно мое незабравимо возене в градския транспорт :lol:

RoyTheReaper
10-28-2006, 08:42
но не мога да разбера защо вътре трябва да слагат плазмени телевизори, вместо климатици
Телевизорите ги слагат, за да печелят от реклами.

.

тази логика води до още 2 въпроса:
1. защо мислят първо за печалбата, а след това за комфорта на пътниците.
2. защо след като печелят от реклами не подобряват качеството?

между другото, защо искате през зимата да е топло в автобусите? представете си: навън е -20 градуса, а вътре е 20; вие сте облечени като за северния полюс. влизате вътре, става ви горещо и дискомфортно. иска ви се да се съблечете, но не можете, защото няма място. започвате да се изпотявате. слизате от автобуса потни и буквално замръзвате от комбинацията пот-полярни температури. яко, а?

през лятото обаче трябва да има някаква температурна регулация, защото навън да е 35, а вътре 55 градуса и като слезеш потта да ти капе от дрехите - не е оферта.

но все пак най-важното за което трябва да се погрижат е автобусите да са редовни. ако ще да са икаруси - само да не закъсняват. така ще се избегне претъпкването и преебаването на тези за които времето е пари.

WwanAdoO
10-28-2006, 08:47
Хм, сега се сетих за градския транспорт в Бургас... много по-добре е от в София. Верно, че ако нямаш пари няма как да се возиш, ама пък там един път не съм чакала много муршрутка (те са като малки автобусчета и са супер удобни), един път не ми е смърдяло дори в най-голямата жега през лятото...

priti_kiti
10-28-2006, 08:49
ми.. аз нямам так такива проблеми. в автобуси и тролеи супер рядко се качвам,почти никога..
за даскало си пътувам с трамвай 12ка и в 6-7 часа си е супер спокойно вътре,няма тъпканица.. не е чак такава мисерия квато я описвате в 76 и т.н. що годе нормално е..
пътувам и с тролей 9ка,6ца и мноого рядко с 14..
не се оплаквам :) но съм съгласна,че да се дават 70 стотинки за ада си е просто безумно!

IdontGiveaFuck
10-28-2006, 09:06
Пфу,аз пътувам със тролеи 1 и 5,а автобуси -76,111,305,306,214,213,204,280,604...Каквот дойде,това взимам,дори и за една спирка.

Кофтито е,че пътувам в най-гнусните часове,особено вечер- между 6 и 8.Хем е гаден студ,хем е адска блъсканица,има задръствания.Не се живее в тези автобуси.Единственото хубаво е,че когато има много хора,шансът да те хване контрольор е по-малък...Всеки ден съм свидетел на скандали,псувни и простотии...
А 76 е един от най-мизерните автобуси!Закъснява,бавен е и почти винаги - претъпкан.Направо е невъзможно да се качиш на него от Орлов мост,посока младост /вечер/.Точно както девилче каза -чакаш сто часа и накрая идват сто автобуса.Тъпа работа.

Мразя градския транспорт.

fresh_@
10-28-2006, 09:35
И аз ползвам автобуси честичко и някои път е голяма тъпканица. #-o От претъпкан автобус по-гадно място няма. :roll: Някога да е ставало проблем заради чантата ви в автобус? На мен няколко пъти. :smt013 Била много голяма. :roll:

magesnik
10-28-2006, 10:39
В 76 спокойно можеж да останеш без наследства като седнеж най-отзад,то не са вибрации и кво ли още не.Аз се возя в 83,хубаво че го хващам от по ранна спирка та си сядам иначе става мегадет. :lol:

machoka
10-28-2006, 10:41
Хаха, евалата на ErinEverly, споменах ли, че я обичам? :lol:

Инак ситуацията в повечето случаи е точно такава, каквото я описа. Обичам да гледам как шофьора без да иска захапе ръкава на някоя пенсионерка и от там се почва 'Гледай кога затваряш вратата бе, седесар' .. а някой друг пенсионер изцепи 'Айде бе, щото па по социалистическо време това щеше да се случи' и започва един същински парламентарен контрол в автобуса или семинар на тема 'От каква партийна принадлежност е шофьора', a същевременно се чува китно изброяване на роднини от шофьорската кабина, на типично селски диалект, примесено с чалга-турбо-мега кючек мотиви, волюмето на които е на мах естествено :lol: :lol:
Да не говорим, че все повече шофьори не знам защо са решили, че трябва да си инсталират CD и 100ватов говорител в кабината :shock:

fresh_@
10-28-2006, 10:55
Случвало ми се е да попадам и на жена-шофьор. :roll:

magesnik
10-28-2006, 10:57
Жените ги слагат само по тролейте и по трамвайте.

fresh_@
10-28-2006, 11:41
В автобуса беше :!: :lol:

ErinEverly
10-28-2006, 12:18
Хаха, евалата на ErinEverly, споменах ли, че я обичам? :lol:

Инак ситуацията в повечето случаи е точно такава, каквото я описа. Обичам да гледам как шофьора без да иска захапе ръкава на някоя пенсионерка и от там се почва 'Гледай кога затваряш вратата бе, седесар' .. а някой друг пенсионер изцепи 'Айде бе, щото па по социалистическо време това щеше да се случи' и започва един същински парламентарен контрол в автобуса или семинар на тема 'От каква партийна принадлежност е шофьора', a същевременно се чува китно изброяване на роднини от шофьорската кабина, на типично селски диалект, примесено с чалга-турбо-мега кючек мотиви, волюмето на които е на мах естествено :lol: :lol:
Да не говорим, че все повече шофьори не знам защо са решили, че трябва да си инсталират CD и 100ватов говорител в кабината :shock:

Е, кво искаш? Тва да беше веднъж, да го преодолея. Ама секи ден да се случва... Забравих да спомена факта, че като се оправих видях 5-6 76-са един след друг, а аз се бях качила на най-тъпкания.

Не казахте нищо за дебеланите, които се блъскат за места, смачкват всички и се разполагат после на 2 седалки...

magesnik
10-28-2006, 12:33
Aбе аре бе,ама не е като да се качат контроли и да ви кажат,картата която си си извадил преди 2 дена е с изтекъл срок вече. :lol:

techCandy
10-28-2006, 13:22
Lake_Bodom, ти живееш в София, нали така, не ми казвай, че не си
минавал по централните булеварди, то и по малките улички всъщност където задръстванията са километрични, хора живеете в София. Как искате да ви идват автобусите на време, когато попадат в тия задръствания, да летят ли, и 100 автобуса да тръгнат заедно, попаднат ли в задръстването, до там. И аз искам хеликоптер да имам, щото ми е писнало, ама няма начин. Как може да не го проумявате това? А освен това, на мнението на Mo6no съм, за тва няма повече да коментирам каквото и да било.

Swinkenhoffer
10-28-2006, 13:55
използвам градски средно веднъж на месец... действам с кракомобила :lol:

и в тоя ред на мисли, проблемът не ме засяга особено, но не мога да отрека, че от това, което съм видяла не съм особено очарована... и мисля, че имам право да се оплаквам, защото, колкото и рядко да се развявам с тролеи, рейсове и трамваи, винаги си купувам билетче. а след като човек си плаща, начи може да изисква нормален градски транспорт.

относно издрасканите и разпорени седалки... то тва си е до манталитета и възпитанието на возещите се.

The_White_Witch
10-28-2006, 15:14
Ami az patuvam s 306 i 280 ... i sa dosta pretapkani .... i taka da razkaja ne6to a ? Ami edna sutrin se uspivam az i ti4am do spirkata (stanah v 8.10 a v 7.30 mi po4va parviq 4as) i gledam tam - polovin Mladost 4aka i v uma mi idva misalta "oOo ne !" i takak 20 min ne mojah da se ka4a na avtobus i posle se natupkah v 313 i stigndo Pliska s avtobus deto vuzdyha be6e otroven
i ot pliska si hvanah 280 koito be6e pretupkan . Kakto i da stignahme na Universiteta i az o4akvam da sa spokoini xorata i da slizam bavno malko po - malko -no ne [-X , te trugnaha kato jivotni bluskat se bluskat i teq po vratite i
te smazvat :smt013 MRAZQ GRADSKIQ TRANSPORT !

WILD__BOY
10-28-2006, 15:18
чакам по 40 мин 604, за да се прибера след училище и често не го дочаквам, а се прибирам с 84 или 204 и после 500м пеша :-&

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-28-2006, 15:29
vuh po princip polzvam avtobus po rqdko... kogato sum na drugiq krai na grada ili kogato sum mn`izmorena ina4e pesha.. vednuj kato vlqzoh taka se beshe napulnilo 4e imashe hora po stulbi4kite i edin dqdo do men mirisheshe na pot... abe ujas :-s

RoyTheReaper
10-28-2006, 16:35
Lake_Bodom, ти живееш в София, нали така, не ми казвай, че не си
минавал по централните булеварди, то и по малките улички всъщност където задръстванията са километрични, хора живеете в София. Как искате да ви идват автобусите на време, когато попадат в тия задръствания, да летят ли, и 100 автобуса да тръгнат заедно, попаднат ли в задръстването, до там. И аз искам хеликоптер да имам, щото ми е писнало, ама няма начин. Как може да не го проумявате това? А освен това, на мнението на Mo6no съм, за тва няма повече да коментирам каквото и да било.

то и задръствания не би трябвало да има, но това е съвсем отделен въпрос.

Angel_Girl
10-28-2006, 16:51
бих си платила билетчето ако беше на някаква разумна цена.но някакъв билет за раздрънкан автобус да ми струва повече от закуската ми... айде не мерси :-s гратис се возя аз, а проблеми с контролите почти нямам \:D/ \:D/
Така, така и аз правя същото. Тоя смърдлив билет е по-скъп от един хляб. БАСИ УЖАСА!!! Аз билети не купувам и няма да си купя. Тая мизерия дето е...ужас...нямам думи. И тея гучканици...о забрави да си купя билет. А иначе пътувам с автобус 120.[-X [-X [-X [-X [-X

machoka
10-28-2006, 17:38
Така, така и аз правя същото. Тоя смърдлив билет е по-скъп от един хляб. БАСИ УЖАСА!!! Аз билети не купувам и няма да си купя. Тая мизерия дето е...ужас...нямам думи. И тея гучканици...о забрави да си купя билет.

ъ, тогава кой ти дава право да се движиш с рейса?! ?! :?

Като е мизерно и си решила да не плащаш, от къде на къде ще се возиш на вересия?

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=1058869#1058869

-==========-

то и задръствания не би трябвало да има, но това е съвсем отделен въпрос.
Лейк, задръствания няма как да няма, тъй като пътните артерии на София не са предназначени за толкова возила, колкото има в момента :) Ама важното е, че българина е беден де, нищо ще цяла столица не може да смогне на автомобили..

RoyTheReaper
10-28-2006, 22:29
-==========-

то и задръствания не би трябвало да има, но това е съвсем отделен въпрос.
Лейк, задръствания няма как да няма, тъй като пътните артерии на София не са предназначени за толкова возила, колкото има в момента :) Ама важното е, че българина е беден де, нищо ще цяла столица не може да смогне на автомобили..

има го и това, но има и други фактори. прави ми впечатление че някои важни централни кръстовища нямат светофари и там всеки се бута да мине първи, което доста утежнява пътната обстановка. освен това идват и ремонтите, но за това не мога да се оплача, защото ремонтите трябва да се направят.

Sweety-Tweety
10-29-2006, 09:01
Аз пътувам с 42 и си струва 70 ст.Винаги има парно,когато е студено.Даже през най-топлите дни шофьора отваря врата и се разхлажда целия автобус.

In4iTu_
10-29-2006, 10:36
Пътувам със 148 (за Варна става въпрос) и съм доволна от подръжката на превозното средство ( :lol: ) обаче е супер натъпкано по почти всяко време...дори сутрин в 6.30

titin4eto
10-29-2006, 13:13
Аз пътувам с тр. 18 и да малко е разбрицано, но има и нови модели... Иначе всеки следобед е претъпкано и е направо ужас. Да не говорим за 213, 214 и 305, в които имам щастието да се возя само един път седмично!!! Там е ужасно! Първо чакаш около 40 мин. след което идва 305 (които по принцип са по-гадните...) в който започва яко блъскане - качващите са два пъти повече от колкото слизащите и включително на спирката остават някои разумни същества да чакат следващия автобус... Та ония ми ти се качват, грешка!, ония ми ти се блъскат в автобуса, вратата не може да се затвори, но човекът като че ли има непреодолимото желание вратата да го мачка и прави на баница... та след като минава този ад аз продължавам да чакам с надеждата да дойде нещо по-добро... Чакам още 10 мин и най-накрая тръгвам пеша... стегам до следващата спирка - пак чакам и пак тръгвам. Стигам до Орлов мост, където виждам познатия вече 305 (с подаващи се крайници) да завива! говоря за участъка Софийски театър (майче така беше) - Орлов мост - ужасно задръстване! А ако погледнем от хубавата страна - когато е претъпкано можеш да се облягаш на останалите, което може да се превърне в минус, ако някой се обляга на теб....
Та за това ли да плащам 70 ст!?!?! Още повече след този случай дето 280 ли или някой друг ав., не бил в изправност и минал в отсрещното платно, като разбил мантинелата!!! вече ще се возя с още по-голям страх, като включим страха и циганите да не те ограбят... абе мани-софияски транспорт

fresh_@
10-29-2006, 13:43
Тук билета е 60ст. :roll: Не че 10ст. са голяма разлика, но като сметнеш колко хора всеки ден ползват автобуса....

mon4eto
10-29-2006, 14:16
Mi az li4no ne patuvam s reis a s tramvai moga da kaja 4e se poddarja no ima nadraskani ne6tta(to ne moje bez tqx :mrgreen: )no ob6to vzeto ne6tata sa normalni ama az i bez tva ne davam pari za bilet,po prostata pri4ina 4e ne izpolzvam takiva ekstri :mrgreen: :mrgreen:

teenage_drama_queen
10-29-2006, 16:59
amm az patuvam s velikiq avtobus 11 do sto4na gara i patqt mi e nqkade 10tina spirki,prez vremeto v koeto patuvam se sblaskvam s tai nare4enite super grandman ili pensionerki s 4adari v ruka, koito te rugat kadeto im padne v zadu6evnata obstanovka.Tazi kartinka se povtarq vseki den po 2 puti ako imam kasmet i re6a da se pribera s ne6to drugo se slu4va vednaj dnevno.Ne moga da vi kaja za6to tezi babi4ki re6avat da se vozqt v avtobusite to4no kogato ima nai mn hora,pri uslovie 4e imay cql den na razpolojenie da otidat do kirkov za 3 domata i edna krastavica.Tova e ko6mat koito nai veroqtno vseki prejivqva no kakvo da se pravi tova e gradskiq transport a posle elate i me pitaite za6to ne davam 70 stotinki za bilet!

brain_stew
10-29-2006, 18:46
Всеки ден се друсам в тролей 11!Нещо невероятно.Може да се каже, че е редовен.Ама си е студеничков него.На повечето вратите им са от онези дето при отварянето се тряскат сякаш гръмва пушка и ти изкарват акъла.Тръгват тея шофьори преди да си се качил/слезнал от тролея.Билет не дупча-не заслужават!Не ми харесва тролея, ама като ми е единствения транспорт към училище!

АТАКАБГ
10-30-2006, 00:11
НЕ СИ ХАРЧЕТЕ ПАРИТЕ ЗА ГЛУПОСТИ - ПЪТУВАЙТЕ ГРАТИС! 8) [/b]

молец
10-30-2006, 06:43
До моето даскало единственият пряк превоз от нас е 313....нямам думи
Хубавото е,че автобусите са нови,от оранжевите
Лошото е,че са толкова малки,че не можете да си представите как към седем и нещо вечерта половината 31-во се мъчи да се покатери на рейса,а отделно че той предварително си е пълен с бабки и хора,които се връщат от работа
Освен това по това време вече рейсът минава един път на 30-40 минути и не може да чакаш,при положение,че зима иде
В такива автобуси не може да се диша,хората се ръгат в отчаяните опити да се хванат някъде,а освен това вероятността да те настъпят точно по болния пръст е 90%

На отиване към училище е по-спокойно,щото е обяд,но като сме първа смяна е още-по кошмарно

Вече отдавна спряхме да се бутаме по 313 с приятелката ми и затова ходим малко пеша и отиваме на спирката на тролеите,откъдето минават 4 тролея и 2 автобуса

такам...

OPEL
10-31-2006, 14:44
Аз по принцип използвам най-вече дванайската. Става дума за Пловдив. Рейсовете са си супер, и много редовни. Е да наистина има моменти които са фул- това са сутрин, когато се отива към училище и вечер на връщане. Да, но това е само за този. Например в другите е ужас. Ето ви пример- 20, 222 също е голяма боза, за 26 да не говорим защото той отива до изгрев и просто вътре е... А и 29. Голям рейс е. Изминава много път, ама вътре също си е мизерия. И като го гледам, той си е пригоден да стоиш вътре прав. Има много малко седалки. Но пак. Повечето рейсове се търпят... все пак когато си с карта, билета ти е 30ст.

skate_warrior
10-31-2006, 17:34
zaradi tiq typi avtobusi dneska zakusnqh za trenirovka da go eba... ](*,) :smt068 :smt067

not_the_same^
10-31-2006, 18:55
amm az patuvam s velikiq avtobus 11 do sto4na gara i patqt mi e nqkade 10tina spirki,prez vremeto v koeto patuvam se sblaskvam s tai nare4enite super grandman ili pensionerki s 4adari v ruka, koito te rugat kadeto im padne v zadu6evnata obstanovka.Tazi kartinka se povtarq vseki den po 2 puti ako imam kasmet i re6a da se pribera s ne6to drugo se slu4va vednaj dnevno.Ne moga da vi kaja za6to tezi babi4ki re6avat da se vozqt v avtobusite to4no kogato ima nai mn hora,pri uslovie 4e imay cql den na razpolojenie da otidat do kirkov za 3 domata i edna krastavica.Tova e ko6mat koito nai veroqtno vseki prejivqva no kakvo da se pravi tova e gradskiq transport a posle elate i me pitaite za6to ne davam 70 stotinki za bilet!
abs sa6toto samo 4e se vozq za 20-25 spirki ama se ka4vam na 1vata i vinagi sqdam.Obaaaaaaa4e posle trydno se sliza :-D

Oth^Fenka^
11-04-2006, 13:24
Еми аз пътувам всеки ден с 111.Нови са обаче ги няма редовно по 40мин. и после се изредят 3,4 реиса наведнъж и става някакъв ужас препълнен няма място къде да стъпиш даже.
Незнам кои отговаря за градския транспорт ама да вземе да се усети и да се купуват по дълги реисове щото така просто нестава.
А за пенсионерите просто нямам думи.Някакви бабки наконтени с прическа,гримирани и като ти кажат"Стани бабе да седна"и направо ми идва да им тегля една :smt013
Искат да даваме по 70ст. за едно возене което е направо смешно реисовете станаха по скъпи от хляба егати.Има реисове,тролеи на които след малко ще им паднат вратите и ще се разглубят всеки момент за които не си струва да платиш и 10ст.Първо да оправят транспорта и да идва по често и тогава да искат по 70ст.

sa6ik
05-23-2007, 15:29
Аз съм от Стара Загора и всеки ден до даскало съм в два автобуса.Качвам се от нас на тролея(двойката) и слизам на центъра и от там хващам каквото дойде то почти всичко ходи до даскало.Тролейте сега почнаха да ги ремонтират.Но има Икаруси които като минат и мирише на скара,толкова са разбити че са прегънати на две

Valar
05-23-2007, 15:33
Градския ни транспорт е помиина яма! :-D
Само той да беше обаче...

Offer*Nissim
05-23-2007, 15:35
Аз се таралянкам само със 102 и трамвай 7 :-D
и понякога някъв тролей.. 2 или 9 ...

мизерничко ама кво са... като няма как иначе.
а билети много рядко дупча..
само като видя страшната физиономия на баба Цура в трамвая.. тогава и 100 билета ше продупча :-D

05-23-2007, 15:41
Таг до ламарината и да няма прощаване!
СКГТ СЪКС!

zloto
05-23-2007, 15:43
Аз се возя на маршрутка... същата мизерия като рейса... сутрин в 6:25 има около 26-27 човека в нея и вратата едва се затваря... ама поне ако потичам малко рано сурин успявам да си намеря свободно място... предпочитам да пътувам с нещо друго, ама трябва да сменям някъде 3 превозни средства, за да стигна до даскало и да тръгвам от вкъщи в 6:05 :?

SINDEL
05-23-2007, 18:04
По4ти всеки ден пътувам с тролей 5ца и то то4но в интервала между 4 и 6 4аса в посока Плиска към НДК и всеки божи ден висвам в тоя шибан тролей за не по-малко от половин 4ас.
Айде, добре, разбирам 4е няма как без задръствания в София особено, ама не стига тва, ами и тролеите никога не си спазват разписанието. Ти го 4акаш да дойде в 17.30, ве4е си си из4ислил времето да стигнеш до работа, пък той идва в 17.55. И после ходи обяснявай на шефката що закъсняваш толкова 4есто. На два пъти да ме уволнят, ама все ми се разминава :-D
Друг е въпросът, 4е вътре положението е мизерно. Претъпкано е, дишат ти в лицето, стъпвате си по краката, все някой ще се намери дето да не се е къпал от месец-два. Ако не тва, сто процента ще има недоволни пенсии, 4е седяли прави, уморени били, днешната младеж била пропаднала, горещо им е, студено им е, шофьорът е не знам си къв си, преди 50 години нещата как били, пък сега как са... Вси4ки са им криви, а градският транспорт си им остава любимо място за нищене на житейските проблеми.
А шофьорите... хи4 и не ги е*е, 4е возят живи хора. Мани, веднъж един си мина съвсем на 4ервено на Орлов мост, при което се разминахме със завиващ откъм канала 213 на милиметри. И после на вси4кото отгоре напсува хората, 4е му правели забележка как кара...

anastacia89
05-23-2007, 19:37
Аз имам щастието да си ползвам крачкомера :smt040 и не пътувам често с градския.Но да пълна мизерия е в автобусите.Нищо чудно няма.

ninsy
05-23-2007, 19:56
По4ти всеки ден пътувам с тролей 5ца и то то4но в интервала между 4 и 6 4аса в посока Плиска към НДК и всеки божи ден висвам в тоя шибан тролей за не по-малко от половин 4ас.
Айде, добре, разбирам 4е няма как без задръствания в София особено, ама не стига тва, ами и тролеите никога не си спазват разписанието. Ти го 4акаш да дойде в 17.30, ве4е си си из4ислил времето да стигнеш до работа, пък той идва в 17.55. И после ходи обяснявай на шефката що закъсняваш толкова 4есто. На два пъти да ме уволнят, ама все ми се разминава :-D
Друг е въпросът, 4е вътре положението е мизерно. Претъпкано е, дишат ти в лицето, стъпвате си по краката, все някой ще се намери дето да не се е къпал от месец-два. Ако не тва, сто процента ще има недоволни пенсии, 4е седяли прави, уморени били, днешната младеж била пропаднала, горещо им е, студено им е, шофьорът е не знам си къв си, преди 50 години нещата как били, пък сега как са... Вси4ки са им криви, а градският транспорт си им остава любимо място за нищене на житейските проблеми.
А шофьорите... хи4 и не ги е*е, 4е возят живи хора. Мани, веднъж един си мина съвсем на 4ервено на Орлов мост, при което се разминахме със завиващ откъм канала 213 на милиметри. И после на вси4кото отгоре напсува хората, 4е му правели забележка как кара...

така ее... и тези пенсий ау не ги понасям ..и кво ся като съм с кола още по големи нерви да не зема да се ударя в някои... задръстванията които позволяват да стигна от лозенец до младост за впечатляващите два часа...а пък с градския транспорт може и 3 ..и да се задуша от някой не изкъпал се..

sa6ik
05-23-2007, 20:01
Аз се возя на два автобуса за даскало с тролея.А пък под нас минават 14 и 17 дето ходят направо на даскало ама не качвам на тях щото 14 минава през циганския квартал Лозенец и от се качвам мангали.Пък 17 щото пак минава през Лозенец и ходи до гробищатата и за тва е пълно само с дърти спранджи.Най-хубаво е с тролея и после някъв автобус и на даскЛО.а ся ми изтече и картата ама аз лъжа кондукторките и не плащам :smt044

Mimka_sweet
05-23-2007, 20:04
Леле,тфа хич не го обичам.
Добре че не съм от София!!!
Не мога да си представя всеки ден да се возя в някфи мизерни неща.
В градски транспорт не съм се качвала може би от година-две :-D

malka_sladuranka
05-23-2007, 20:56
В градски транспорт не съм се качвала може би от година-две :-D Завидях ти. Аз днес се качих веднъж. :smt012

05-24-2007, 12:26
хехе в моя град няма градски транспорт ^^ (тъй де може и да има,но аз винаги ходя пеша или с колело,та не ме вълнува мн мн) Все пак от време на време виждам някакви маршрутки ли,микробусчета някфи дето откарват хора напред назад,ама не знам дали е "градски транспорт" но важното е,че изгледат добре и са чисти.

m0rb1d
05-24-2007, 14:40
Тук в Бургас градския траспорт е ужас в интервала 4:30 - 7 часа пълно с народ по рейсовете и слагат някакви дебели контрольорки ама дебели има предвид към 120 кила и като тръгнат да проверяват за билети става оле мале. Поне не съм се возил на автобус стана 3-та година :)

SouL^*DiViNe
05-24-2007, 17:30
Тук в Бургас градския траспорт е ужас в интервала 4:30 - 7 часа пълно с народ по рейсовете и слагат някакви дебели контрольорки ама дебели има предвид към 120 кила и като тръгнат да проверяват за билети става оле мале
абсолютно си прав =D> епа аз като трябва да пътувам с машината на времето наречена ``тролей``...No coment #-o

RAWRRR
05-24-2007, 19:00
Бойкот :P !
Както пишеше в един стикер от Федерацията на българските анархисти,залепена на прозореца на един рейс :-D :-D

05-26-2007, 18:42
дами и господа великото състезание трамвая с/у костенурката
на финала е ,,очевадно" костенурката печели

eclipseee
05-27-2007, 10:30
Аз пътувам в 4(автобус) Мерцедес, вози удобно, малък е. Сутрин е яко тъпканица и всеки си мирише на кфото си знае... :smt012 Но добре, че се качвам отначалото на линията му и си намирам място O:) От началото на учебната год 2 пъти съм си вадила карта, ама и да има контролата нито гледа кфа е, от кога е, нищо :lol: и са си карам със старата карта...