PDA

View Full Version : Ако имате нужда от някакви преводи...



e_l_i_z_a
10-28-2006, 11:59
Харесва ми темата на Heaven_inhabitant_f за есетата (http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=28717).Затова реших да направя подобна-само че за преводи от английски на български или от български на английски.Та ето я :D

princess21
11-01-2006, 14:31
Ами....нямам време да пиша на български това есе,за да го преведеш,но ще ти посоча какво обичам да правя и ако може "сглоби"го както искаш:да стоя на компютъра,да карам мотор,да излизам с приятели,да плувам,да гледам тв,да слушам музика,да играя футбол,волейбол и т.н.Обичам да влизам в разни сайтове,любимият ми футболен отбор е Манчестър Юнайтед и т.н.Ако може да го напишеш ще ти бъда много благодарна,ако ли не ще се мъча да измисля нещо сама! :D

e_l_i_z_a
11-01-2006, 14:55
My favourite freetime-activities

Everybody has his favourite leisure activities.So do I.
When I come home,I usually study for school first.Then,if I
am free,I love sitting on the computer.That`s because I like
surfing in the internet so much.There are lots of interesting
sites,which I often visit.If I`m not in the mood for that,I
just listen to music or sit in front of the TV.
I also like hanging out with some friends.It`s always fun!
Just because I like sports,I usually spend most of my freetime
on swimming,playing volleyball or football.My favourite football
team is 'Manchester United'.
So,I have lots of ideas to spend my freetime.And I like all of
them so much,that I can call them all my favourite freetime-activities.

Става ли или да пиша още?

принцес21
11-01-2006, 15:53
Благодаря ти много!Ако трябва ще го продължа сама! :D

princess21
11-07-2006, 18:42
Zdr!Shte moje li da te pomolq da mi prevede6 edin text,za6oto nqkoi dumi me zatrudnqvat!Eto go texta: Christmas Eve is as important as Christmas day in Bulgaria. A special diner, consisting of at least twelve dishes is prepared. All of them are without meat and each of them represents a separate month of the year. The dishes consist of beans, different kinds of nuts, dried plums, cakes, and the traditional Banitza. On this day the whole family gathers, eat on straw and get off the table in the same time. In the past Christmas was celebrated differently. There were boys and non-married young men who were visiting the houses, singing songs for wealth and health for the hosts. They were rewarded with money, food and so on. They were bringing long sticks to put kravai which are round breads with holes in them. They were called Rkoledaris. In the houses the families gathered sitting on the ground or on dry grass and eating meatless food. There were 7 or 12 meals: wine, Rakia , sarmy and so on. There always was a huge round bread where all the cattle, the house and things like that were carved. Bulgarians make Christmas wishes around the fire and eat blood sausage.

e_l_i_z_a
11-09-2006, 17:52
В България коледната вечер е също толкова важна,колкото и коледният ден.Специална трапеза,съдържаща поне дванадесет ястия бива приготвяна.Всички са постни и всяко от тях представлява всеки месец от годината.Ястията са боб,различни видове ядки,сушени сливи,сладкиши,и традиционната баница.На този ден цялото семейство се събира заедно,яде заедно и става от масата по едно и също време.В миналото Коледа се е празнувала различно.Имало е момчета и млади ергени,които са посещавали къщите,пеейки песни за здраве и благополучие на домакините.Те са били дарявани с пари,храна и т.н.Те носели дълги пръчки за да слагат краваи,което е кръгъл хляб с дупка.Те са се наричали коледари.В къщите семействата са се събирали,седейки на земята или на суха трева и са ядяли постна храна.Имало е 7 или 12 ястия:вино,ракия,сърми и т.н.Винаги е имало голяма кръгла пита,където всички говеда и изобщо животни са били заколвани.Българите си отправят пожелания за Коледа около огъня и ядат кървавица.