PDA

View Full Version : "Srednovekovni" muzi4ki



Mimka_sweet
10-28-2006, 18:49
Taka hora tva lqto po BTV davaha edin film(zabravih mu imeto) tam za edno mom4e kadeto otiva da stava magiosnik be6e ot 2 4asti no ne me pritesnqva sega tolkova filma kolkot muzi4kata ot nego.Zna4i az mnogo se kefq na takiva muzi4ki no nz kak im kazvat i ako ne se se6tate moga da vi dam dr primer- muzikata ot igrata Heroes 4.Ta vaprosa mi e zn li ne6to za tazi muzika i mojete li da mi dadete linkove?

Sweety-Tweety
10-28-2006, 19:12
Ами филмувата музика е саундтрак.Предполагам ,че говориш за филма Землемориа.Да ти кажа незнам дали ще се намери музиката.

machoka
10-28-2006, 22:01
Не мога да ти помогна, но мога съвсем малко да те насоча като дръпна една лекция за Средновековието.

Късното Средновековие е към 14, началото на 15 в. Във Франция 13-я век е наречен Арс Антик - епохата на готическото изкуство, а въпросния 14 за който говориш и ти е Арс Нова.

Не знам кой клас си, но може би ще ти е познато името Данте Алигиери - е, тогава той прави един трактат, ама това са вече други истории.

Идеята ми е, че тогавшната музика най-вероятно не е това, което търсиш. Тогава са 'модерни' мотетите, месите, има рицарско изкуство, което е даже едногласно, на т.нар. 'вулгарни езици' , т.е. не на латински.

Виж, вече времето от 15-16 в. е по-известно като Ренесанс. Тогава характерна е вокалната имитационна полифония.

-===--

Ето защо ме хвърляш в тъча като ми казваш 'трябва ми Средновековна музика' :lol:

Я си представи, след още 600 години някой каже 'трябва ми малко музичка от преди 6 века, някъде началото на 21в' - какво ще му дадат - чалга, метъл, джаз, етно.. какво ? :))

Дано намериш това, което търсиш, но силно се съмнявам че е 'Средновековно' ;)

Mimka_sweet
10-29-2006, 14:15
mi zn 4e ne e srednovekovna offffffff nz az sam si zle po istoriq problema e 4e nz kak se opredelq taq muzika i kade da q tarsq ina4e sam 8mi klas :lol: