PDA

View Full Version : BREKETI



MUmo
10-29-2006, 13:37
Здравейте! Пускам тази тема,защото в момента много ме вълнува.В най-скоро време ще ми слагат брекети,а от няколко месеца нося друг апарат който е за разширяване на челюста.Интересува ме дали като дойде времето за слагане на брекети ще ме питат какви искам да са те или това зависи от лечението и всичко свързано с поставянето,подръжката махането и ефектът.И към всички-за или против брекетите?Имате ли приятели,които носят и различно ли е отношението ви към тях?Надявам се да ми отговорят хора,които са се сблъсквали с проблема. :D

moonbeam
10-29-2006, 13:53
ami az sam s aparat4e ot godina i polovina skoro 6te mi go mahat,v na4aloto 6taha da mi slagat breketi,no ne6to ne me kefiha osobeno,a sega kato 4e li malko me eqd za6to ne sam si slojila,ne 4e s tezi nqma efect,prosto may s breketi efectut e po-burz

DetE-Idi0t
10-29-2006, 14:01
Другият път го напиши с шрифт 72 !!! Може и да успеем да го прочетем!
Нямам никакво специално отношение към хора с брекети. Имам една приятелка с брекети и никога не ми прави впечатление, че е с тях.

KpuCuTo0o
10-29-2006, 14:26
Okolo 5 choveka v noviq mi klas nosqt breketi i vyobshte ne mi pravi vpechatlenie che sa s tqh, nito imam nqkakvi po osobeni chuvstva kym tqh zaradi tova (ako imash predvid podigravane - ne nikoi ot cqloto mi daskalo ne se prismiva na horata s breketi), a az ot nqkolko meseca sym s aparatche i syshto ne prqvq vpechatlenie na drugite... Az sama poiskah da sym s aparatche.... i predi kato po-malka "nosih" aparatche ama tolkova da e sedqlo v ustata mi.... a sq veche go nosq shtoto iskam da si izpravq zybkite :)

Sweety-Tweety
10-29-2006, 14:26
аз нося апарат и май ще ми слагат брекети ,разбирасе ,ако наще имат пари.има различни видове брекети ,но разликата е само във външния вид.Не мисля че лечението има значение.Имам още 2-3 приятели ,които носят апарати и никога не ми е правило впечатление.

skate_warrior
10-29-2006, 17:56
kvi sa tiq "aparati" ?

teenage_drama_queen
10-29-2006, 18:03
edna moq priqtelka do skoro nose6e breketi i edinstvenoto koeto znam e 4e tq nose6e razli4ni cvetove ako moje da se narekat lasti4eta okolo breketite i sedqha mn veselo a ina4e nqmam nikakvi predrasadaci kam nose6tite tezi raboti, daje mi se struva gotino da ima6 nekvi jeleza po zabite O:)

brain_stew
10-29-2006, 19:11
Имам една приятелка с брекети!Много е сладка с тях.Много й се кефя.Но по принцип не обръщам внимание, когато е с брекети.Първия месец ми беше много интересно, все пак беше нещо ново, а и на мен май ше ми слагат, и постоянно исках да ги разглеждам, а тя все се криеше...Но сега си се хили, показва ги на бял свят...хич не й пука!Не им обръщам внимание, вече свикнах.Освен когато й ги затягат, защото я боли и си изкарва яда върху мене!

priti_kiti
10-29-2006, 19:27
хаа
еми брекетите..
имах една приятелка дето си сложи брекети - нито получи по-различно отношение от другите,нито пък на нея й пукаше,че ги носи.. ма то всъщност голяма работа - приемайте ги като украшения за зъби :lol:
ахах мен ме кефят.. някфи интересни са наистина :)

sarang
10-29-2006, 19:38
Аз съм с брекети от половин година вече и ако искаш, ми пиши на лични, доста неща мога да ти кажа. Можеш да си избереш брекети, разбира се, има прозрачни, има бели, има и всякакви други, но са по-скъпи от стандартните, а по-често падат. А и лекарят си преценява какво точно лечение ти е нужно, освен брекетите се слагат и други даджи в устата в зависимост от случая ти. Ако искаш, мога да съм по-подробна.
Няма какво да се притесняваш от отношението, това не ти е началното училище да се подиграват за такива неща. Само да знаеш, че в началото много боли, не съм и подозирала такова нещо, но това е само няколко дена в месеца, като в началото болката е най-голяма. Но си заслужава, ефектът е доста бърз. А после ще имаш наистина хубава усмивка.

10-31-2006, 16:46
Ami...utre she mi gi slagat....i mi e mn kofti...Nqkoi znae li dali pojaltqvat zabite ot breketite i ako da kak se opravqt.Pri svalqneto na breketite pravqt li se specialni proceduri?Ako nqkoi znae da mi otgovori mn she sam mu blagodarna:)Mersi predvaritelno:)

drawers
10-31-2006, 17:49
не, не пожълтяват зъбите. поне мойте не са пожълтели. и аз едно време носих брекети и сега зъбите са ми перфектни. така че слагай.