PDA

View Full Version : proshka ili ne ?



mechtaq_za_teb
10-29-2006, 15:31
Bihte li prostili za vsichko,na choveka kogoto obichate?Nezavisimo kolko vi e naranilo to.Ili ima neshto,za koeto nikoga ne bihte prostili?Ako da kakvo e to?

Reich_06
10-29-2006, 15:32
изневяра

Slave4You
10-29-2006, 15:33
яко наистина си мн мн мн яко влюбен в човека ставаш мн наивен и му вярваш а ако те нарани ..едва ли ще му простя но няма да спра да го обичам.

Cherlotte
10-29-2006, 15:35
Не мисля, че бих простила всичко. Но, за да знам дали съм склонна да простя за дадено нещо, трябва да се случи. :wink:

nikinkaaa
10-29-2006, 15:35
Наскоро пуснаха много интересна и получителна история аз мисля да я пусна и тук , защото си заслужава да се прочете


Беше дъждовен ноемврийски ден.Един от тези мрачни дни,които подтискат настроението,карат те да се чувтсваш тъжен.Един от тези дни,в който предпочиташ да останеш в къщи.Дъждът валеше като из ведро.Небето беше мрачно и навъсено.В близкия парк дърветата бяха голи,а падналите наоколо листа изглеждаха като красив шарен килим.Студен вятър пронизваше всичко...На мокрите пейки нямаше никой,паркът беше пуст.Само от време на време забързани минувачи,скрили се под чадърите си преминаваха и се скриваха в далечината...
Само едно момиче,стоеше под дъжда.Вперило поглед в далечината,пъхнало премръзналите си ръце в джобовете на якето си.Тя чакаше него.Чакаше го на тяхното място,там където всеки път се срещаха.Където винаги е била щастлива,благодарение на него.Защото той я дари с толкова любов и нежност,
подари й най-красивите мигове в живота й...Но щастието преминава неусетно,красивите и хубави неща приключват бързо,често всичко се оказва една измама.Щастливите мигове са заменени от болка и нещастие.Сега тя не беше щастлива,за първи път от толкова много време...Беше видяла нещо,което така я нарани.Видя го да целува друга,да я топли в прегръдките си.Той й беше изневерил.Беше предпочел ласките на друга.Все едно тя не го даряваше с любовта си.Та тя му се бе отдала тялом и духом,а той се подигра с нея.Нима всичко,в което е вярвала-любовта,думите и всичко останало е било лъжа?Тя все още не можеше да го повярва?Не можеше да повярва,че това наистина се е случило,че я е предал така.Сърцето й изгаряше от болка,душата й се разкъсваше,от очите й напираха сълзи.Всеки момент той щеше да дойде.Дори и не подозираше,че тя знае всичко.А тя вече бе взела своето решение,най-добре всичко да приключи до тук.Трябваше да го направи,въпреки,че все още го обичаше,дори по-силно.Но не можеше да предаде достойнството си,не
можеше да търпи той да я лъже в очите,да твърди,че я обича,а да търси любов при друга...
Ето го.Идва.Бързаше с усмивка на лицето към нея.Приближи се и понечи да я целуне,както обикновено.Но този път тя хладно сложи ръка пред устните му и обърна глава настрани.Усмивката се скри от лицето му.Учуден той я погледна с въпросителен поглед:
-Какво има?Нещо не е наред ли?
Тя го погледна и каза:
-Дълго мислих.
Замълча за минутка и несигурно добави:
-Най-добре да спрем до тук.
Вече не го гледаше в очите,нямаше сили,едва сдържаше сълзите си.Гледаше унило надолу.Вятърът си играеше с косите й.Дъждът не спираше да вали.
-Но защо?
Тя го погледна за миг и отново сведе поглед към земята:
-Така е най-добре и за двама ни.
Той стоеше и я гледаше.Беше толкова объркан от думите й.
-Моля те,обясни ми...Нищо не разбирам...
Тя не вдигаше поглед от земята:
-Знам всичко.Видях те с нея.
-Не,не е това,което си мислиш...
Тя го прекъсна,очите й се напълниха със сълзи,които замъглиха погледа й:
-Не е нужно да ми обясняваш нищо.Няма смисъл.
Сърцето й се късаше,душата агонизираше.
-Вече си свободен.Дано бъдеш щастлив с нея.-каза тя и понечи да си тръгне.
Той я хвана за ръката.
-Нека да ти обясня.Изслушай ме.Сгреших...Моля те,прости ми.Бях с нея една вечер.Дори и не я познавах.Бях пиян.Дай ми втори шанс.
Колко я болеше от тези думи.Не искаше всичко да свършва така.Обичаше го и не искаше да се разделя с него.Но трябваше..Нямаше сили да прости изневярата...
Със сподавен от сълзи глас тя успя само да каже:
-Трябва да тръгвам...
Тя побърза да си тръгне.Капките дъжд мокреха тялото й и се сливаха със сълзите й.Не се обръщаше,защото знаеше,че ако се обърне ще бъде безсилна и ще се върне при него...А не трябва...
Колко много й се искаше да му прости.Искаше жадно да го целуне,отново да усети топлите му обятия и нежните му милувки.Но не,тя има достойнство...Не бива...Не трябва да се унижава заради него...
В този момент някой я дръпна за ръката.Тя се обърна и видя НЕГО.Той я притисна до себе си.
-Обичам те!-прошепна й
Впи жадните си устни в нейните.Вплете ръцете си с нейните.Тя нямаше сили да се отдръпне.Не искаше да го отблъсне.Той погледна в красивите й зелени очи,помилва нежно лицето й,прокара пръсти през мокрите й коси.
-Не мога да живея без теб!Няма да ти позволя да си отидеш.
Тя гледаше в черните му очи.Погали с пръст устните му.Вече му беше простила всичко.Изневярата,цялата мъка,всичката болка.Как можеше да си помисли,че може без него?Как би живяла без любовта му?

Любовта прощава всички грешки...
:arrow: Любовта прощава всички грешки... :wink:

kobrichka
10-29-2006, 15:35
когато обичаш истински би трябвало да простиш всичко,но аз лично не бих простила изневярата това е нещо което мн мразя и не бих простила,защото това е вид предателство,а за предателството няма прошка,но това си е мое мнение

Ice Princess
10-29-2006, 15:38
Изневяра не бих простила, както и се подиграят с чувствата ми по какъвто и да е начин.. [-X

Smiley_Girl
10-29-2006, 15:46
Ако знам,че той ме обича ще му простя абсолютно всичко.

Sazi
10-29-2006, 16:01
Ami neznam moje i da mu prostq zavisi ot tva koeto e napravil.Ne6toto koeto ne bih prostila tova e iznevqrata.

JaklinA
10-29-2006, 16:02
Ако толкова обичам даден човек мисля че бих му простила всичко колкото и да не ми се иска

FrankTheTank
10-29-2006, 16:03
Като много наивен, винаги прощавам, ама какво да се прави :wink:

Th3WildAng3l
10-29-2006, 16:11
Когато хлътна сериозно по някой, мога да напраавя толкова много компромиси, че чак не мога да се понасям на моменти. Веднъж приятелят ми щеше да ходи на рожден ден .. на приятелка на бившата си приятелка (малко сложна връзка). И аз реших да се бъзикам и му казах "И сега какво .. ще зарибяваш приятелките на бившата си приятелка??", при което той ми каза "Не .. ще зарибявам сестрата на бившата си приятелка" ... аз му казах "добре" и го целунах.
Мога да простя в такива ситуации. Не мога да простя единствено ако се подиграе с чувствата ми. Мога да простя даже и изневярата.. е зависи и от конкретните обстоятелства. ако ми е изневерил, защото сме имали някакъв дребен спор и той е решил да спи с друга, за да ми отмъсти не мога да го простя в никакъв случай.

GLeZoRanA
10-29-2006, 17:33
когато обичаш истински би трябвало да простиш всичко Когато обичаш истински , с чиста пламенна детска любов би простила ВСИЧКО буквално всичко!!!!!!!!!!!!!!! Аз съм прощавала дори и изневяра,може би защото силно обичАх и аз не бях Света вода ненапита O:)

HopeLesss
10-29-2006, 17:40
изневяра
И аз... просто никога не бих простила изневяра. Колкото и да обичам... [-(

ssiimmoonna
10-29-2006, 17:44
ami ne ne mislq 4e moga da prostq ne6to koeto me e naranilo tolkova mn a i ne bih prostila nikoga lujata licemerieto i iznevqrata tova vinagi ostava i ne moje da se zabravi

koalka
10-29-2006, 17:45
В момента съм лудо влюбена в момчето,което винаги ще обичам и съм УБЕДЕНА,че бих му простила всичко,каквото и да е то.Дори и изневяра,която ще понеса адски трудно,но аз ЗНАМ,че той никога няма да направи такова нещо,но нали такава е темата...просто не мога да живея без него и един миг...само при мисълта ми се насълзяват очите. :(

Bloodlust
10-29-2006, 18:01
Не бих простила! Каквото и да е. Ако човека, който обичам, ме нарани по някакъв начин, най-вероятно ще охладнея. Мразя да се подиграват с чувствата ми и не бих го позволила на никой, колкото и да го обичам.

siXt_senSe
10-29-2006, 18:16
Прощавала съм и отново бих простила,стига не е сторено с някаква цел,за отмъщение например

tedinkata_
10-29-2006, 18:19
Kolkoto i da go obi4am nikoga ne bix mu prostila IZNEVQRA =;

priti_kiti
10-29-2006, 18:20
изневяра :!:

KuReC
10-29-2006, 18:34
bih i prostil samo za da q ... i da q zareja ako trqa da buda 4esten :P

IlLuSi0nS`
10-29-2006, 18:49
бих простила всичко ако той знае как да поиска прошка

gorskata_feja
10-29-2006, 20:51
ако го обичам защо да не му простя всичко?!? Е естествено, че ако ми изневери ще искам да му го върна, ама пак бих му простила!!! :::

assd
10-29-2006, 20:54
не бих и простил ако ракията е изветряла по нейна вина :-D

IKisseDAGirL
10-29-2006, 21:02
не, не бих простила всичко
той да ми каже, че например е убил някого и аз да му простя? :shock: :lol:

пък дори и не толкова брутално - изневяра например.. [-X щом го е направил веднъж, няма да го спре и втори път, винаги съм била на това мнение :wink:

да прощаваш не винаги е израз на любов.. а много често и на глупост и наивност :?

Shogi
10-29-2006, 21:05
За мен ЛЮБОВТА НАД ВСИЧКО! Сигурно ще ми трябва време, но бих простил всичко!

ssiimmoonna
10-30-2006, 07:44
abe za da ne se nalaga da se 4udima dali da prostim ili ne e nai-lesno da ne se pravqt gafove za6toto posle stava mn slojno ama nqkoi takiva horica deto ne mogat da go proumeqt si govorqt kakvoto si iskat i si pravqt kakvoto si iskat.........

iiirish
10-30-2006, 09:17
има непростими неща. такива като изневярата, като лъжата за чувствата и т.н. има постъпки или действия, при които колкото и да искаме да простим сякаш нещо в нас се противи да кажем "прощавам ти". има думи, които прекално много нараняват за да бъде измолена прошка за тях...
и както вече казах има непростими неща, колкото и силно да обичаме

sweet__bitch
10-30-2006, 09:23
яко наистина си мн мн мн яко влюбен в човека ставаш мн наивен и му вярваш а ако те нарани ..едва ли ще му простя но няма да спра да го обичам.SagLasNa sAm =D> =D> =D>

ABSOLUTme
10-30-2006, 10:11
когато обичаш истински би трябвало да простиш всичко Когато обичаш истински , с чиста пламенна детска любов би простила ВСИЧКО буквално всичко!!!!!!!!!!!!!!! Аз съм прощавала дори и изневяра,може би защото силно обичАх и аз не бях Света вода ненапита O:)
:!:

~Poison_girl~
10-30-2006, 10:46
яко наистина си мн мн мн яко влюбен в човека ставаш мн наивен и му вярваш а ако те нарани ..едва ли ще му простя но няма да спра да го обичам.SagLasNa sAm =D> =D> =D>

и аз съм съгласна...изневери ли ми.. =;