PDA

View Full Version : За любовта



Sarabi
10-29-2006, 18:45
Това ми е едно...есе или не знам какво...просто сега съм в едно такова настроение,та го написах това...нищо не искам...просто някой друг освен мен да го прочете....по принцип не пиша,та сега просто си изразих мислите...


За Любовта


Любовта-чувството,към което всеки се стреми,без значение дали съзнателно,или не.Любовта,за която се носят стотици легенди,сказания и рецепти.Чувството,което прави живота различен,което те кара да видиш красивото дори в изсъхналото цвете.Може би най-благородното,което човек е способен да изпита,което променя,преобразява изцялосвета,в който живееш,което прави погледа ти по-блестящ.

Първата любов-тази,която поражда у нас непознати чувства,които може би ни плашат,но и ни карат да отидем в свят приказен,вдъхновяващ,сладк о замъгляващ младото съзнание.Първата любов-това е трепетът при мисълта за обекта на мечтите ти,диво туптящото сърце,когато е до теб,нуждата от споделеното чувство.Любовта-мистична съвкупност от приятелство,доверие,общи мечти,равновесие между разум и душевност.Тази,която те опиянява,тази,която разбужда усмивката ти,която сякаш те кара да станеш сутрин от леглото и отново да излезеш в мрачната и студена утрин.Първата любов-силна,необуздана,караща те да издигнеш любимия си на високо,при ангелите,да го почувстваш необходимкато земята под краката си.Тази,която остава завинаги у теб,каквото и да се случи,идеалът,който не се забравя.Първото искрено,неопорочено от подлостта и мрака на света чувство,въздвйстващо на сърцето и разума ти.Любимият-за когото можеш да направиш всичко,само за дазнаеш,че е щастлив,само за да видиш усмивката на лицето му,за да разбере,колко безвъзвратно се е промъкнал дълбоко в сърцето ти.Първата любов,превръщаща ежедневието в приказка,пренасяща те от детските игри към нуждата от човек,който те обича и обичаш.Любовта красива и ослепителна като есента с меките й цветове,с хармонията,с изящно падащите листа от дърветата.Чувството,показв ащо ти нещо различно от обичта към родителите.Любовта-момчето,което събужда у теб нежност,загриженост,ласка. елувката на влюбените-съединяването на два свята в един,сливането на огън и вода,две хванати ръце.

10-29-2006, 18:51
:smt007 super e. :smt023 bravo! :smt008

meri88
11-09-2006, 08:29
edno golqmo BRAVO :smt038