PDA

View Full Version : До всички шофьори!



machoka
11-01-2006, 11:19
Проверки за светлините и гумите на автомобилите започва КАТ. От днес до 31 март всички водачи трябва да карат със запалени фарове.
През първите няколко дни глоби няма да има, но след това за всички, които карат без запалени фарове, с изтрити гуми или некачествени чистачки, ще бъдат санкционирани, обясниха от КАТ и СБА преди започването на акция “Светлина“. Специалисти предупреждават, че при температури под седем градуса карането с летни гуми е опасно, защото спирачният път при мокър път е много по-дълъг. Пак според експерти много по-сигурно е да се кара с четири, а не само с две зимни гуми. Основните причини за големия брой произшествия са превишената и несъобразена с условията на пътя скорост, неспазването на предимството, шофирането без книжка и употребата на алкохол. 45% от загиналите в пътни произшествия са водачи, 25% са пешеходци, а 30% пътници в автомобили. В 14 страни от ЕС е задължително карането с включени светлини и през деня, като по този начин е регистрирано намаление на произшествията от 15% до 20%. В рамките на акцията ще бъде проверявано и уличното осветление в рискови участъци.

Нека седи тази тема като Съобщение 2-3 дни, за да намалим риска и от ПТП и от глупави глоби ;)

Eleonora
11-01-2006, 11:54
А някой ще ми обясни ли защо и през деня трябва да се кара със запалени фарове :roll:

11-01-2006, 12:10
за да може да се заяждат за повече неща.. в ЗДП са описани ясно случаите, когато се използват светлините на колата, нооооо.... майната им
абе тъпотии, ама какво да се прави..

Когато започнеш да караш малко по-вечко, ще разбереш че запалените фарове са много хубаво нещо, дори и през деня!
Фаровете не служат само ти да виждаш, даже много по-голямо предназначение е другите да те виждат!
Аз съм даже да се кара цялогодишно със включени фарове както е в много други държави.
Включените фарове помагат да видиш даден автомобил от много по-голямо разстояние дори и във сравнително добра видимост, а през зимните месеци тя не е чак толкова добра и при дневни условия.
А във ЗДП пише че фарове се използват при намалена видимост, не е чак толкова точно уточнено както ти твърдиш.

bulgarche
11-02-2006, 23:14
Само да спомена че това е тийнеджърски форум и са мако шоферчетата тук O:)
Ако се движеш с висока скорост (и по-скоро тоз срещу теб) е по-добре да е с пуснати фарове. Много по-точно се преценя разстоянието така. Пък и е някво..мен ме радват колите с пуснати фарове :)

АТАКАБГ
11-04-2006, 03:32
Поредната простотия на КАТ... Абе ушеви. Що е ушев - все е говно.

Amayo
11-05-2006, 19:08
Аз от както имам книжка винаги си пускам фаровете през деня и тва е най готиния закон който са приели тия гъзове. Като даже е имало случаи когато при свечеряване половината коли са без фарове и нищо се не види. Тва само в габрово не си пускат фарове да не се хаби крушката дето струва левче.
По въпроса с големия брой катастрофи - найлесното за дебелия полковник КАТаджията е да обяви тържествено как причината е превишена скорост и незнам сикво - може да е така ама ако имахме пътища без дупки :smt019 , без обратни виражи :smt013 със направена маркировка, осветление, мантинели и тн.. щеше да има много по малко такива случаи. С правилно изградена отводнителна инсталация за да не се получава наводняване на пътя и огромни локви които да се заледяват и невинни хора да си загубват живота по най безсмисления начин

А тоя дето вика че се изтощава двигателя да ходи да си изтощи хуя и да си ляга че сънчо мина преди час и нещо...

skate_warrior
11-11-2006, 12:02
Amayo, ти искаш да ти направят перфектните улици, за да можеш да караш с 120 и да забиваш селските дИвойки, които се кефят на жалки имитации на коли от НеФеСе Ъндърграунд... точно на тебе се съмнявам, че ти пука колко жертви има по пътищата.. само плюете, а не приемате факта, че самите вие (шофьорите) правите цялата свинщина! Все пътната полиция ви е виновна.. вие шофьорите сте ангелчета направо..

PiLeto~UbieC
11-11-2006, 13:41
Amayo, за да можеш да караш с 120 и да забиваш селските дИвойки, които се кефят на жалки имитации на коли от НеФеСе Ъндърграунд...

ГРУБООО !!! :smt005 :smt005

skate_warrior
11-11-2006, 18:23
виновни са неопитни хлапета дет са изкарали (купили) книжка преди 3 дена и дават газ на некое BMW да свалят мацките... какъвто е Amayo :lol:

Psycho Realm
11-11-2006, 18:38
Хъх, skate_warrior, колко пъти си карал кола в София, че да правиш такива заключения? Какво въобще разбираш от маркировка, движение, коли? Нещо не се вписваш в тези теми, ходи да хленчиш за скейт паркове & shits, повече ти допада.
Закона си е екстра, обаче винаги ще се намерят някои селски тарикатчета, които ще са против.

Amayo
11-13-2006, 17:27
Абе скейт лариар, скейта ти има ли климатик че гледам навънка е неква адска жега напоследък. :lol:

skate_warrior
11-13-2006, 17:52
Трябва ли да съм карал кола, за да разбирам от пътно движение? Мога да пиша където си поискам и нито ти, нито някой друг може да ми казва каквото и да било... Явно никой не чете какво пиша..
Като ми прочетете горните постове още няколко пъти и загреете за какво говоря ми се обадете ;)
Гледам и за скейта ми сте загрижени.. оценявам го ;)

Amayo, аз с метерологичните условия нямам проблеми.. ти си дръж дупарата на топло и събирай парички за тунинг, че нали тря'а да си гАзарче ;)

Amayo
11-13-2006, 17:59
Това и правя. Се пак тунинг машини се изкарват на пролет, като откриеме божура пак... Затуй зимата яко се изнемогва от бачкане за да има бюджет за перформанс.

Amayo
11-13-2006, 18:10
Междудругото да ви снеса малко почти пресна информация - оня ден божурския скайлайн е подобрил абсолютния рекорд за 400 метра в българия - 10.02 - това го прави по бърз от мотор сузуки хаябуза с тубро и нитро. :shock:
http://www.vbox7.com/play:f994f2f9

niki000
11-21-2006, 08:30
Междудругото да ви снеса малко почти пресна информация - оня ден божурския скайлайн е подобрил абсолютния рекорд за 400 метра в българия - 10.02 - това го прави по бърз от мотор сузуки хаябуза с тубро и нитро. :shock:
http://www.vbox7.com/play:f994f2f9

ixa toia dat4ik ne e ot4ital i na motor tolko predi kato se puska6e kazvaxa 4e ne bil gotov nadiavam se dogodina vremena pod 10