PDA

View Full Version : kak da u4a sistematizirano?



meri _
11-01-2006, 13:46
tazi godina 6te kandidatstvam i po istoriq imam da nau4a 24 temi.do sega nikoga ne mi se enalagalo da u4a tolkova mnogo material.a do 2 meseca trqbav vsi4ko da sum nau4ila.kajete mi nqkakuv na4in na sistematizirano u4ene? po kolko 4asa na den da 4eta? mnogo me boli glava kato po4na da u4a meteriala :(

11-01-2006, 13:58
ami 6tom ima6 2 meseca,purviq si u4i vsi4ki temi.primerno na den po 1 i vtoriq mesec si gi pregovarqi pak 1 po 1 i taka mislq,4e 6te gi zapomni6 dobre,vupreki,4e istoriqta e dosta trudna,slojna i oburkana,no nali si re6ila da se zanimava6 s neq,zna4i ti se otdava.uspeh! :wink:

11-01-2006, 14:20
a ina4e za samoto u4ene-4eti tolkova puti,kolkoto misli6,4e ti stigat,posle si go razkaji(na sebe si ili na nqkoi drug ako ima koi da te slu6a) i sled tova go pro4eti pak.az pone zapomnqm taka ne6tata nai-dobre.ne e nujno da znae6 vsi4ko na izust,a da go razbira6 i da zapomni6 nai-vajnoto. :twisted:

HopeLesss
11-01-2006, 15:48
Защо до 2 месеца трябва да си научила всички теми като изпитите са юли? И темите не са 24, а 32 :D Аз също ще кандидатствам с история, ама не мисля да ги научавам за 2 месеца, защото на третия вече ще съм изпушила. И още нещо - изключено е да научиш една тема за един ден. Просто е невъзможно. Предполагам, че ходиш и на училище, което е още един проблем. Аз те съветвам да прочетеш първо всички теми, по време на което да си правиш планове с най-важното. След това сядаш и всяка една по една я пишеш. Без писане просто не става. Айде успех ти желая и повече воля. Мобилизирай се и всичко ще е наред. Ако имаш желание всичко ще постигнеш и дай боже догодина да сме студентки :D

titin4eto
11-01-2006, 16:31
Къде без подчертаване!!! Прочиташ едната тема и почдертаваш в нея всичко най-важно - така когато си преговарящ, ще знаеш кое направо да четеш + това и зрителната ти памет може да ти помогне... Та после си вадиш годините и си записваш какво се е случило тогава (след като учиш история се съмнявам малко да нямаш години...) така по-лесно ще ги научиш и годините... Прочиташ си няколко пъти урока (на глас е много по-добре да учиш), после го разказваш, после писмено горазказвш и така... А най-важното е да не го научаваш наизуст, а да го разбираш!! Напр. защо онзи е обявил война на другия, защото еди какво си и тн. А да-спомням си, че сестра ми когато се готвеше за кандидатсване си четеше темите и си ги записваше на касетофона и после като си вървеше по улиците, ги слушаше на уокмена... са в днешно време може да си ги запишеш на MP3-то...
това е от мен... дано съм ти помогнала и да изкараш хубави оценки на изпитите :-D

Тудор
11-03-2006, 06:58
Най-важното е да не мислиш само за тях. Аз също исках с История да кандидатствам. Само това ми бе в главата, учех по цял ден и "изпуших" на шестата тема. И, може да ти звучи малко гадно, но не си ли почнала малко късно? Темите е трябвало поне през лятото да си ги почнала.

iiirish
11-03-2006, 13:41
ами аз тази година ще кандидатствам с икономика и също се чудя как ще уча повече от 20 теми, особено при условие, че не ги знам кои точно ще са, защото всяка година ги сменят по микро и макроикономика. но пък затова са частните уроци :roll:

а иначе ще имам държавен изпит за квалификация малко след абитуренската и във даскало вече ни дават темите една по една. и като дадат някоя тема (на две седмици по принцип, понякога и повече), си отделям време през почивните дни когато я научавам. и като дойде време за държавния само ще преговарям ;)

Тудор
11-03-2006, 15:55
Затова си кандидатствам с БЕЛ и не ми е на еня. Просто пиша, чета и съм сигурен, че ако съм се подготвил, няма да ми изиграят номер с подмяна на конспекти.

HopeLesss
11-10-2006, 16:34
Тудор, не мисля, че е късно да учи по история. Колкото и да си чел преди това темите, било то и през лятото, истинското учене е точно преди изпита. Пък и с литература определено няма да ти е по-лесно. Въпреки това ти желая успех и дано влезеш по първо желание :D