PDA

View Full Version : Абортите - краен изход



olive_oil
11-01-2006, 15:07
Нежеланата бременност обикновено е в следствие на неконтролируеми сексуални контакти или такива при инцидентен контакт между двама партньори когато не се използват контрацептивни средства. Това е едно неприятно усложнение за всяко момиче, което оставя дълбок психоемоционален и естествено негативен спомен за цял живот. Снимките на тази страница умишлено са скрити. Ако имате проблеми със сърцето или психиката, Ви препоръчваме да не ги отваряте. Ако сте сигурни че искате да ги видите щракнете два пъти отгоре. Предпупреждаваме Ви че кадрите са изключително неприятни.

Кога се прилага?
Първите симптоми на бременността са свързани със закъснение на менструалния цикъл на момичето придружено с разнообразни неспецифични в ежедневието симптоми като гадене, повръщане, неразположение, депресия и други в чисто индивидуален план. В този век, на висока специализирана медицинска помощ, е недопустимо да не се потърси лекар, акушер-гинеколог, за преглед и съвет. Възможностите на съвременната медицина доказват експресно и надеждно наличието на бременност в първи и втори лунарен месец*. Въпреки наличието на медикаменти, на хормонална основа, използвани за предизвикване на менструален цикъл, в повече от 80% тази медикаментозна терапия е неефективна.

Внимание !
Къде мога да направя аборт?
Единствената оперативна и сигурна намеса прекъсваща нежеланата бременност се нарича - аборт по желание и се извършва максимум до края на 3-ти лунарен месец, без опасност за жената. Това става преди пълното развитие на зародиша до наченки на биологичен вид в утробата на майката. Абортът се извършва в специализирани акушер-гинекологични клиники с високо квалифициран персонал и необходимата за целта апаратура. Всяко прекъсване на бременността извън специализираните звена се нарича криминален аборт и се преследва от закона в най-високата му строгост. Това е необходимо с цел защита и гаранция на живота на младата жена, както и възможността в последствие да забременява отново и да репродуцира човешкия род.

Внимание !
Как протича процедурата?
След необходимите изследвания и доказване на бременността, при гарантирана дискретност на манипулацията, под обща анестезия се извършва абортът. Манипулацията продължава от 3 до 5 минути без спомен за нея. Обикновено след 3 до 4 часа работоспособността е 100% възстановена. Естествено съществуват усложнения които са изключително малък процент и са от всякакъв характер. Именно този компонент е причината да се апелира за активно използване на контрацептиви и недопускане на нежелана бременност. С не по-малка тежест, стои проблема СПИН и други инфекциозни причинители, чието недопускане е социален проблем изискващ освен контрацептиви и богата информация по разглеждания до тук проблем.

Цената на тази медицинска услуга варира в рамките от 80 до 100 лв. в различните клиники и не всеки би могъл да си я позволи. До навършване на пълнолетие абортът се извършва само със съгласието на родителите по установения законов ред.

BUBU_to4ka_TO
11-01-2006, 15:21
mn hubavo 4e si slojila info po tozi vypros vqrvam 4e 6te e polezna temata

Linaaa
11-04-2006, 17:31
Интересува ме какво е необходимо, за да направя аборт...В смисъл освен съгласието на родителите (макар че съм над 18 и то няма да ми трябва:) ) нещо друго трябва ли ? А и има ли друг начин, когато говорим за много ренен период ?

SweetBunny
11-04-2006, 20:30
Оххх, за мен абортът е ... оф нямам думи, реве ми се, като си помисля, че някой ден може да ми се наложи да го правя :( Една от най-добрите ми приятелки прави аборт на 14години :cry:
Може да звучи банално, но за мен това е абсолютно убийсто!!!
Ти не искаш бебето си и решаваш да го извадиш от корема си (а това няма да е бебе, а някакфо недоразвито, като изродче, колкото и ужасно да звучи :( ) и ти го изваждат, да го убиеш и то да не същестува :cry: Звучи много гадно наистина.
И къде са ония снимки, за които се казва, че не е препоръчително да се гледат. Наистина бих искала да ги видя, въпреки лабилната ми психика:(

П.П. Много ви се моля, ако някой реши да прави аборт :cry: по-добре да каже на родителите си, да изтърпи всичките скандали и т.н. ТОВА НАИСТИНА Е МНОГО ПО-ДОБЪР ВАРИАНТ, отколкото да си направите криминален аборт. Защото ако абортът е долнопробен и не толкова "качествен" (не е от специалисти) .... МОЖЕ ДА СЕ СТИГНЕ ДО СМЪРТ :-k :cry: