PDA

View Full Version : Какво мислите за телевизията?



BornFromPain
11-01-2006, 19:04
Аз я МРАЗЯ! А искам да видя до колко гледате ТВ и кво мислите за нея щото всички са тотално повлияни. В негативен аспект говоря :>
За мен това е най-голямата промивка, и тя до голяма степен ви прави да сте това което искате(като ви кара да мислите че го искате). Както и създава много удобни криви представи, по много въпроси, които повечето хора приемат за свои собствени. Примерно преди 20 години определението за готино момиче е било строго индивидуално нещо, а сега покрай тия телевизии това определение се уеднакви прекалено много у всички. Както и представата че всичко се върти около парите. Изобщо ако питате мен телевизията не трябва да съществува и ако с един самоубийствен атентат мога да я изкореня изцяло бих го направил! Колкото и крайно да звучи.. Просто знам че после света ще е много по-хубав и ще бъде такъв какъвто ние си го искаме, а не такъв какъвто ни карат да си мислим че го искаме.
И за втори път ще цитирам една любима книжка - Джордж Оруел - 1984:
"И тогава се появиха телевизията и медиите - най-сигурния начин за постигане на единодушие на тълпите по всички въпроси"...
Всичко казано в 1 изречение.
А вие какво мислите?

reason
11-01-2006, 19:16
По твоята логика не трябва да има и интернет.Пък и светът никога няма да бъде такъв,какъвто го искаме.Не мога да се съглася с доводите ти,че не тр да има ТВ...защото всичко това,което описваш го гледаме едва ли не навсякъде...

scissorhand
11-02-2006, 09:56
Аааа книжката 1984, сега я чета и е върховна, поне докъдето съм стигнала http://www.cheesebuerger.de/images/midi/froehlich/a038.gif
По темата :arrow: не гледам телевизия, безсмислено е, две трети от времето дават реклами, през останалата една трета - глупости, а и не ми харесва идеята да завися по някакъв начин от това какво и кога ще дават...

quench
11-02-2006, 10:10
Гледам само новините - за да видя поредните мистификации на национално ниво. Иначе - има комп,кръчма,университет - все неща,дето пак ми гълтат времето...

koalka
11-02-2006, 11:04
Ами цитата е правилен...аз не гледам много телевизия,само ако дават нещо интересно.Предпочитам компа,защото е по-зарибяващо и интересно.