PDA

View Full Version : Children of Bodom



The-WishmasteR
11-02-2006, 16:10
official website : http://www.cobhc.com/
текст на песните може да намерите тук :http://darklyrics.com/c/childrenofbodom.html
Children of Bodom досега са издали следните албуми:
-"Something Wild" (1997)
-"Hatebreeder" (1999)
-"Tokyo Warhearts" (1999) [concert edition]
-"Follow The Reaper" (2000)
-"Hate Me" (2000)
-"You're Better Off Dead!" (2002 SINGLE)
-"Hate Crew Deathroll" (2003)
-"Bestbreeder" (2003) [best songs]
-"In Your Face" (2004)
-"Trashed, Lost & Strungout" (2004 EP)
-"Are You Dead Yet?" (2005)

Анкета говори само по себе си ...ако имате отношение към групата пишете ако не просто гледайте !

die_die_my_darling
11-02-2006, 16:24
imat qki pesni

RoyTheReaper
11-02-2006, 16:33
разбира се че ми харесват. техните едновременно мелодични и технични сола на китара и клавиши са уникални и това е главното което ме привлича в тази група. Алекси Лайхо е велик китарист за мен. не мога да отрека обаче недостатъците като слабите текстове и посредствените вокали, но това далеч не е определящо за мен. най-добрия им албум за мен е Hatebreeder, a Follow the Reaper е почти толкова добър. следващите им албуми издават признаци на сбозване. като че ли солата от ранните им години започват да изчезват, което не ми се нрави.

The-WishmasteR
11-02-2006, 16:37
разбира се че ми харесват. техните едновременно мелодични и технични сола на китара и клавиши са уникални и това е главното което ме привлича в тази група. Алекси Лайхо е велик китарист за мен. не мога да отрека обаче недостатъците като слабите текстове и посредствените вокали, но това далеч не е определящо за мен. най-добрия им албум за мен е Hatebreeder, a Follow the Reaper е почти толкова добър. следващите им албуми издават признаци на сбозване. като че ли солата от ранните им години започват да изчезват, което не ми се нрави.
странно мен текстовете ме кефят ...а иначе за другото си прав

Shadow_Walker
11-02-2006, 16:41
Единствено съм чувал името на тази група...едно момче от даскалото се носи с "тяхна" блуза :-D
П.П.The-WishmasteR Орлине да не си ти бе :-D

Mo6nooo
11-02-2006, 16:45
Собра група са, но просто не са ми стила и нещо не ги възприемам.

The-WishmasteR
11-02-2006, 16:45
Единствено съм чувал името на тази група...едно момче от даскалото се носи с "тяхна" блуза :-D
П.П.The-WishmasteR Орлине да не си ти бе :-D
xa xa xa да .... Как позна :) а ти си ?

Selene
11-02-2006, 16:46
Не са лоши , имат готини песни .

scion_of_Storm
11-02-2006, 17:43
Бе малко им куца английския, обаче са изключително добри. Алекси издухва наистина голямо количество други китаристи със солата си, а клавирните такива си е**т майката. Любими албуми са ми Something wild и Hatebreeder.
Btw и аз имам тениска на СоВ-тата, намират се навсякъде, пък и обложките с чичо Reaper къртят ;)

11-02-2006, 18:10
Бяха добри преди да се провалят. Сега са по-зле и от нео-метъл...

magesnik
11-02-2006, 18:15
Maй и преди бях писал,който няма избеляла до полуда тениска тип Something Wild изгорена на поне 2 места от цигара,не е тру фен на Бодъм :lol:.Любим албум ми е Hatebreeder,абе мноо яка група дано доживеем да ги видим в БГ. :-D

scion_of_Storm
11-02-2006, 18:16
^Говориш като всички прекалено тру, за да бъдат истина. Ок, попреебаха си стила, старите им неща са по-яки, ама сега да не би да са зле? Я вземи една We are not gonna fall и пак провери ушите ти добре ли са... :mrgreen:

11-02-2006, 18:24
Бяха добри, но откакто станаха пропаднали пияници и лайхо се потроши докат' беше пиян на кирка не струват. Дори на концерти вече не може да си изсвири нещата от първите албуми, защото става накадърен от толко пиене и прави по 20 грешки на соло...

Swinkenhoffer
11-02-2006, 18:42
разбира се че ми харесват. техните едновременно мелодични и технични сола на китара и клавиши са уникални и това е главното което ме привлича в тази група. Алекси Лайхо е велик китарист за мен. не мога да отрека обаче недостатъците като слабите текстове.

+ 1, ама не всичките им лирики са слаби.

Бодъм са адски специална група за мен... както от емоционална, така и от техническа гледна точка. любим албум нямам, но преди време изсипах доста лайна по последния - ар ю дет йет... връщам си някои от думите назад :)

Boot
11-02-2006, 19:08
Ъъъъъъ ми Бодъм, ЕБАТИ.
Кефят ме.
Имат някои зверски, ама ЗВЕРСКИ лирики, не се праветееееее, ей!!!
Любим албум.... ба ли го Рийпъра сигурно (ох, колко съм патетична).
И... Алекси.... аааааааа, тууууу секси :smt007 И с тая китара. Ама е глупавичък горикия... :/

Briseis
11-02-2006, 19:21
Мм не ме кефят.

RoyTheReaper
11-02-2006, 20:19
е не всички лирики са слаби, примерно Towards Dead End е голяма, но като цяло Алекси не знае достатъчно английски за да е текстописец, отделно че е поет като Менделеев както се казва :lol: ама английския му е по-зле от на негър от бронкс; гледах едно интервю, интересни неща говореше за китара а-у, но просто не ми стигна търпението да го догледам. та той между всяка дума казва you know по 2 пъти :shock: отделно че нищо не му се разбира.

но като засвири на китара забравям за всичко това :P :lol:

Boot
11-02-2006, 20:28
ХАхаха и аз тфа за you know съм го забелязала от едно... видео за китари. Мнеее, мноу е зле миличкия.
Ама няма значение!!! Има една песен, дето лириките са на Кимбърли Гос (Silent Night, Bodom night) дето са яки. Сигурно и другите яки са нейни :)) тъпанар си е... ама е як!!!!! Факт.

Swinkenhoffer
11-02-2006, 20:28
^ пхаха... уроците му по жица (приемрно) са нещо уникално :lol:

ааа, ъъъ, оууу... смЕх.

RoyTheReaper
11-02-2006, 20:48
^ пхаха... уроците му по жица (приемрно) са нещо уникално :lol:

ама той е ненадминат музикален педагог: изсвири някакво бързо соло, погледне лошо, изсвири го 2 пъти по-бавно, погледне лошо и ... next exercise :lol:

magesnik
11-02-2006, 21:08
E aма вие съвсем го насрахте момчето то горкото нали не че не може да си отвори две врати ама жената вика нема моркови,еми нема,то едно то не може да се съизмерява с другото камионче,което купих на детето за нова година.

RoyTheReaper
11-02-2006, 21:14
не те разбрах много, но май наистина трябва да спра да грубя аватара си :lol:

Swinkenhoffer
11-02-2006, 21:37
хаха, Сашо е толкоз смотан, че всякакви ебавки по негов адрес са простени... той просто предразполага към гавра. :lol: така е с хубавите мъже...
чрез китарата си, обаче, говори достатъчно добре, чак ме е разплаквал.

EDIT: чудя се на кой повече се кефя... на него или на Janne o.O

Dr. Kazimbutt
11-02-2006, 21:40
Children Of Bodom не ме кефят особено... но все пак може да се каже, че биват.


разбира се че ми харесват. техните едновременно мелодични и технични сола на китара
Мелодична резня? :shock:


Алекси Лайхо е велик китарист
Тоз момък е далеч от големите, повярвай ми. Просто му липсва това, което прави един музикант добър - идейността.

scion_of_Storm
11-03-2006, 12:25
^Алекси не е идеен по отношение на рифовете? :smt005

Smiley_Girl
11-03-2006, 14:44
Не съм голяма фенка.Алекси не ме кефи като вокалист :?

Dr. Kazimbutt
11-03-2006, 16:03
^Алекси не е идеен по отношение на рифовете? :smt005
Да, има много по-талантливи и добри китаристи от него. Той е просто добър техничар. Само толкова.

scion_of_Storm
11-03-2006, 16:07
^ Да оставим простотиите настрана, посочи ми причини, които те карат да мислиш така? Кое му е безидейното?
Едит:Пфу, как бързо си едитна мнението :mrgreen: Имаш право, техничар е, има и по-добри от него. Но не може да се отрече, че свири прекрасно. И има доста добри попадения при рифовките ;)

Glorka_
11-03-2006, 16:40
ника ми говори сам по себе си!те са ми една от любимита групи :smt007
Lake_bodom гледам също е фен,както и Орлин
btw Lake_bodom аватара ти е страшен просто! :smt007 Алексииии...мухахахах ^^^

the_o.c_girl
11-03-2006, 17:14
Не!

koalka
11-03-2006, 17:44
Ами не ги слушам,но чух песента им,която е кавър на една песен на Бритни Спиърс. :lol: Oooops i did it again!Обаче кавъра е много по-добър.

RedChil
11-03-2006, 17:45
По принцип не слушам чак толкова тежка музика,но има две групи,които ми харесват.Napalm Death е едната,а другата е именно Children Of Bodom.Не знам какво точно им харесвам...просто ги харесвам.

Boot
11-03-2006, 18:53
Ами не ги слушам,но чух песента им,която е кавър на една песен на Бритни Спиърс. :lol: Oooops i did it again!Обаче кавъра е много по-добър.
Неееееее! Ебаваш се!?!о.О


Children Of Bodom - (Shining (Demo)) 04. Homeland II - Shining
с някакво такова ви поздравявам...

Joey Tempest
11-03-2006, 22:51
Бодъм имат най-яко продуцираните мело-дет албуми, които някога съм слушал. Една от бандите, които определят модерното звучене в метъла в момента.

Много добре изнесени клавири, умело подбрани бленди, бас линия на заден план, стандартни двойни каси, Руупе и Алекси цепят.

Относно Сашко Арпежа, вярно е, че от време на време солата му са едно безцелно пилене, но има и някои много, много добри попадения. Техниката му няма да я коментирам. За всички китаристи, които искат да понаучат нещо ново, им препоръчвам един негов видеоурок "A Passage To The Reaper", аз лично много съм научил от него.

Любими албуми са ми Follow The Reaper (2000) и Are You Dead Yet (2005).

Наскоро издадоха и Live DVD, озаглавено Chaos Ridden Years - Stockholm Knockout Live.

scion_of_Storm
11-04-2006, 06:36
^^Dvd-то кърти мивки, доста добре са забили в Стокхолм пичовете. Наденицата, наденицата!!111! :mrgreen:

koalka
11-04-2006, 07:20
Ами не ги слушам,но чух песента им,която е кавър на една песен на Бритни Спиърс. :lol: Oooops i did it again!Обаче кавъра е много по-добър.
Неееееее! Ебаваш се!?!о.О


Children Of Bodom - (Shining (Demo)) 04. Homeland II - Shining
с някакво такова ви поздравявам...Не бе сериозно ти говоря!Намери я-много е яка.

Boot
11-04-2006, 07:28
http://kolobok.wrg.ru/smiles/madhouse/suicide.gif

Glorka_
11-04-2006, 09:50
аз пък имам тениска на Follow The Reaper =Р
иначе Are You Dead Yet е велик,а и едноименната песен ^^ :smt049

TeditoOoo
11-04-2006, 09:53
Мии малко преди да започна да ги слушам...тоест тъкмо се запасих с техни песнички и щях да ги пробвам,когато един техен фен ми разказа историята за езерото,за децата,за...Нз обаче това,че са вдъхновени от толкова ужасно нещо ме разколеба.И до днес не съм изслушала песните...

The-WishmasteR
11-04-2006, 10:36
Браво бе ...ето какво става човек като не си погледнете темата 2 дена ... :)Радвам се че има толкова фенове на Бодъм иначе моя любим албум е Hatebreeder нищо че аватара е на Hatecrew deathrow :)
Silent Scream ..какво бе и ти ли ме познаваш ?! ай стига е ... :)

Boot
11-04-2006, 11:32
Мии малко преди да започна да ги слушам...тоест тъкмо се запасих с техни песнички и щях да ги пробвам,когато един техен фен ми разказа историята за езерото,за децата,за...Нз обаче това,че са вдъхновени от толкова ужасно нещо ме разколеба.И до днес не съм изслушала песните...
Струва ми се, че нещо не си схаванала особено смисъла. Историята ги вдъхновява в някъф... протестен смисъл.
Прослушай ги по-добре ;)

Kar4eto
11-04-2006, 12:10
Ами чувала съм им името и съм ги виждала по тениските на разни момчета,ама...не съм ги слушала :mrgreen:

11-04-2006, 13:19
Абре момци и девойке вие изкарахе лайхо супер велик китарист... Аре не се излагайте моля ви се... Беше добър - съмнение няма... Много му се кефех през далечната 98-99година, когато свирех жудас и металика и ми се струваше велик... Обаче след това като придобих малко опит схванах, че изобщо няма нищо велико в техниката му и солата... А пък в по-късен етап, когато почна да прави по 5-10 грешки на соло на концерт... Бах го и великия... В момента може да се каже единствено, че е посредствено добър нищо повече, а за вокала му изобщо няма да коментирам...

Glorka_
11-04-2006, 16:06
извинявай,но не може да кажеш,че е просто добър...
а какво за теб е велико ?

Dr. Kazimbutt
11-04-2006, 17:10
извинявай,но не може да кажеш,че е просто добър...
а какво за теб е велико ?
Джими Хендрикс, Ерик Клептън, Стийв Вай, Джо Сатриани, Даймбег Даръл, Браян Мей... Да продължавам ли?

scion_of_Storm
11-04-2006, 17:54
Ингви Малмстийн, дам. Р.И.П Даймбаг...
Ама все пак Алекси си е добър китарист, както и да го погледнете.

Glorka_
11-04-2006, 19:32
хубаво,хубаво...ше ме прощаваш но не всички песни са "простички" за свирене като тези на Бодъм.ми да...те се учат съвсем лесно и със затворени очи се свирят от първия път ;)

Kittie
04-06-2007, 19:44
Children Of Bodom са велики! Любим албум - може би Hate Crew Deathroll,a някой да е виждал нейде тениска на тоя албум, защото аз специално съм виждала само на Follow The Reaper и Something Wild

ShannonLarkin
04-06-2007, 19:50
Мда слушам ги доста.

Hate Incarnate
04-24-2007, 23:01
добра банда са спор нема ама Алекси като почне да показва тия "уроци" в стил "виж аз кво мога а ти не можеш" е некак си смешно да не говорим,че с малко практика се свирят без проблем!

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-25-2007, 16:37
daam kefqt me :P strahotni sa slu6am gi dosta :P .. samo da doidat v bg ravni nema da imat 8-[ 8-[

lady_bodom
04-27-2007, 07:06
Е това е групата!!! Влюбих се в тях още от първата тяхна песен, която чух - "Everytime I die". Обожавам ги, обожавам и тяхната музика. Стаята ми е облепена с техни плакати, имам си техни тениски, чаша, оригинални дискове... Наистина не мога да живея без Bodom! :smt050 :smt118 :smt050

GaNsTeR_RaPaR
04-27-2007, 07:26
УУУУУУУУУУУУУУУ ГАДНИ МЕТАЛИ ОМРЕТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Just_One_Girl
04-27-2007, 08:36
Сори за офтопика, той Орлин ще ми прости :)

GaNsTeR_RaPaR, МетЪл Умирам ...
Виждам те, че си много куул, но за да нямаш равен, пиши грамотно, че иначе си смешен... :::

ShannonLarkin
04-27-2007, 09:37
не се занимавайте с него въобще...



вчера чух че Бодъм щели да идват към края на годината :shock: запознати ли сте?

Boot
04-27-2007, 10:04
вчера чух че Бодъм щели да идват към края на годината :shock: запознати ли сте?

:smt026 :smt026 :smt026 :smt041 :smt041 :smt060 :smt101 :smt101 :smt101

Това ако се случи ще е най-яката година това.ААААААААААААААА

ААААА

АААААААА

ААААААА!!!

ShannonLarkin
04-27-2007, 10:41
напълно съгласен ама...не знам бяха доста сигурни в това... :) малко не ми се вярва обаче щото...твърде хубаво ще е за да е истина :lol:

Swinkenhoffer
04-27-2007, 10:59
вчера чух че Бодъм щели да идват към края на годината :shock: запознати ли сте?

по-вероятно е аз да отида във Финско, отколкото те да долазят тук. :-) предпочитам първото всъщност... ххехе. :lol:

btw, басистът (мисля) им е идвал на море във Варна преди някви години. 8)

ShannonLarkin
04-27-2007, 11:01
що пък да не дойдат...разбрали са за българската публика сигурно 8)

Mitio_man
04-27-2007, 11:02
bivat :D

Swinkenhoffer
04-27-2007, 11:02
на моменти бг публиката е доста лабава, ако трябва да сме честни. :?

ShannonLarkin
04-27-2007, 11:28
е нали казаха че българската публика била най-добрата :D (добре де не баш най-добрата...)

Swinkenhoffer
04-27-2007, 15:54
кой го е казал това? :)
аз гледам по концерти... пред сцената куфеят няколко души, а другите стоят кат пънове... или аз просто ходя на тъпи концерти.. хахах. :lol:
а то всеки, като го питат, казва - ооо, българската публика, много яки, страхотни и бла бла. няма да каже, че сме зле. :-D

ShannonLarkin
04-27-2007, 15:58
мда може и така да е... е зависи и от концерта дет викаш...на напалм дет и на кенибъл било резачка... :-D

Swinkenhoffer
04-27-2007, 16:23
там просто няма как да не стане. ама на някои по-спокойни концерти, дет се мята основно кичара (без пого) е почти мъртвило или наполовина празно. :lol:

ShannonLarkin
04-27-2007, 16:31
и тъй де...по темата...ся пак питах тоя дет ми каза за концерта и вика че казали по радиото...някъде юни месец щели да бъдат и те...може и да се бърка де...щом още не се продават билети значи не е сигурно...

ShannonLarkin
04-27-2007, 16:36
ето и малко инфо от про-рока

SLIPKNOT, FEAR FACTORY, CHILDREN OF BODOM, MOTORHEAD, JUDAS PRIEST, EUROPE, DIMMU BORGIR, IN FLAMES, MORBID ANGEL у нас догодина
(23.10.2005)


Малко след 22:30 ч. на 23 октомври в предаването "Фрактура" по телевизия "ММ" промоутърите на международния фестивал "Monsters of Rock" от компанията "Universum Entertainment" Мартин и Неди съобщиха официално групите, които ще свирят догодина у нас от 3 до 6 август. Българското издание на "Monsters of Rock" ще се проведе или край Каварна, или близо до Стара Загора или София. Бандите са както следва:

3 август:
CLAWFINGER
FEAR FACTORY
H-BLOCKX
SLIPKNOT
SOULFLY
CHILDREN OF BODOM

4 август
MOTORHEAD
SAXON
JUDAS PRIEST

5 август
WHITESNAKE
EUROPE
RUNNING WILD
DEF LEPPARD
Axel Rudi Pell

6 август
MINISTRY
DIMMU BORGIR
IN FLAMES
MORBID ANGEL
SODOM

За 4 август, когато хедлайнъри са JUDAS PRIEST, се очаква потвърждение от още една група, чието име засега остава неизвестно. Възможни са и промени от вече обявените, но на този етап те са дали своето съгласие. Билетите за четирите дни на фестивала ще струват 160 лв., а за един ден - 50 лв. Стана ясно, че е имало договореност и с NIGHTWISH, но след последните събития около групата те вероятно отпадат.
Коментарите по горния списък оставяме на вас.

По този начин само една година след като се зароди мечтата за български "Вакен", тя ще бъде осъществена.



:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Swinkenhoffer
04-27-2007, 16:39
ама... тва е от 2005 и се отнася за 2006. :lol:

ShannonLarkin
04-27-2007, 16:59
o_O къде са ми очите бе #-o

Iowa
04-28-2007, 06:48
Children of Bodom са ми една от любимите групи..
Много ги обичам,защото общо взето с тях започнах да слушам по-тежка музика..

Музиката им е мега жестоката..
Обожавам звученето на всяка една песен,текстовете също са много яки!

Миналата година ходих на техен концерт и направо се размазах от всякъде!
Live са просто неповтoрими..

И Алексии <33
Най-големият сладур!


Накратко..
Да,обичам CoB..

:-D