PDA

View Full Version : Христо Стоичков повика девет 'чужденци' за мача със Словакия



teenkopele
11-03-2006, 04:38
Христо Стоичков повика девет 'чужденци' за мача със Словакия

02.11.2006

Спорт НетИнфo

Националният селекционер Христо Стоичков обяви имената на девет футболисти, играещи в чужбина, на които ще разчита за контролата срещу Словакия на 15-и ноември в Жилина. По обясними причини в групата не попаднаха контузеният Мартин Петров (Атлетико Мадрид) и обявилият бойкот на Стоичков халф на Астън Вила Стилиян Петров.
Треньорът няма да търси услугите за този мач на Зоран Янкович, тъй като не си заслужавало заради контролен мач етническият сърбин да пътува от Китай, където играе. Останалите футболисти за тази среща ще станат ясни след мачовете от турнира за Купата на България, които ще се играят на 8-и ноември.

Стоичков е повикал и Радостин Кишишев, който преди няколко дни даде начало на нов скандал в националния тим. Играчът на Чарлтън заяви в интервю, че селекционерът е питал играчите в тима дали са продали мача с Хърватия. Преди това Стоичков споделил с отбора, че от хърватска страна са се опитвали да уредят срещата чрез него.

Деветимата легионери, на които се е спрял Стоичков са Димитър Иванков (Кайзериспор, Турция), Радостин Кишишев (Чарлтън, Англия), Здравко Лазаров (Ерджийесспор, Турция), Чавдар Янков (Хановер-96, Германия), Светослав Тодоров (Уигън, Англия), Георги Пеев (Динамо Киев, Украйна), Благой Георгиев (Цървена звезда, Сърбия), Валери Божинов (Ювентус, Италия) и Димитър Бербатов (Тотнъм, Англия). :wink:

bawarec
11-03-2006, 18:23
И какво от това :wink:

Простащината
11-03-2006, 18:37
mi super :?

air_J
11-03-2006, 21:00
Тоя защо вика Георги Пеев, който е известен в последните години, че е дълбока резерва без никакво желание за игра? И защо продължава да вика Благо Георгиев, след като вече го трансферираха? :-({|=

teenkopele
11-04-2006, 05:33
Според мен, в такива контроли трябва да се дават шансове на млади български футболисти, а не всеки път да се викат едни и същи. Това е контрола, а не официален мач и мисля, че Стоичков може да си позволи някой и друг дебютант. :wink:

мечтател
11-04-2006, 08:35
Според мен, в такива контроли трябва да се дават шансове на млади български футболисти, а не всеки път да се викат едни и същи. Това е контрола, а не официален мач и мисля, че Стоичков може да си позволи някой и друг дебютант. :wink:
отде толкоз акъл при Стоичков :lol: :-D

teenkopele
11-10-2006, 04:44
Ако изобщо експериментира, защо да не вземе един Николай Димитров, например? Да, момчето няма много опит в големи мачове, но тези, в които е взел участие показва отлична игра и техника. :wink:

BoboMaister
11-10-2006, 12:02
съгласен съм но Ники Димитров е още младичък-нека да играе при юношите,аа да пробва с някой по опитен играч