PDA

View Full Version : Да се предизвика...



11-03-2006, 17:47
Не съм гледала за друга подобна тема и ако има се извинявам.
Та искам по някакъв начин(безобасен по възможност) да предизвикам организма си,за да ми дойде.На 13 съм,абсолютно всичките ми приятелки вече имат цикъл.Обяснявах си го с факта,че просто съм по-дребничка,но и на по-ниските и леки момичета от мен им е дошло.
Наистина е неприятно.Преди седмица може би отидох до тоалетната и като се избърсах по тоалетната хартия имаше кръв.Помислих си "алелуя,крайно време беше"Но реших да не избързвам със заключенията.След половин час същото се повтори.Странното беше,че по бодито имах кръв,а по боксерките-не.Както и да е.Вече бях сигурна,че ми е дошло.Главоболие,болки в яйчниците и кръста.Кво можеше да бъде?!Но на другия ден нямаше и следа от каквато и да е кръв.Оттогава насам не ми се е случвало.Просто се притеснявам за себе си...Нали примерно ако на мама и е дошло в 6 срещу седми ,би трябвало и на мен да ми дойде тогава?Цяло лято го чаках,ама няма братче.В момента съм във седми клас.Може би някои ще кажат "Не трябва да бързаш да порастваш и тнт.Ти искаш,ама като ти дойде ще разбереш какъв ужас е."Толкова много пъти са ми го казвали.Също съм чела,че около две години след появата на бяло течение,би трябвало да ти дойде.Имам бяло течение от около три години.даже майка ми се притеснява за мен,а нямам навика да и споделям такива работи.Даже изобщо.Та примерно ако някой знае някакви храни или нещо такова за да ускоря "процеса" бих се радвала да ми ги каже.Чувала съм,че и с пиенето на аспирин става.И без тва много бе боли главата и пия аспирини редовно.Та се надявах на нещо като подобен страничен ефект.Да беее,шанс. :-k
Ако има такава тема заключее моята(пак казвам,че не съм търсила)
Мерси предварително,все пак.

SweeT_PussycaT
11-03-2006, 18:02
виж аз също съм на 13 и ще ти кажа едно-каквото и да правиш не можеш да го предизвикаш всичко зависи от организма ти-хормоните е др неща така че не прави глупости-не решаваш ти а тялото ти-ще ти дойде не се тревожи :-)

11-03-2006, 18:13
мм има една подробност,за която забравих да спомена-че пуша.Естествено,че наще знаят,а и съм ги намалила,но защо ли нещо ми подсказва,че цигарите пречат на организма ми да се развива нормално? :-k

11-03-2006, 18:18
spokoino.vseki se razviva po razli4no vreme.togava,koato si imala kruv sigurno ti e do6lo,no v na4aloto cikula e mnogo neredoven i moje da propusne nqkolko meseca.na men naprimer mi doide mnogo kusno-na 16.taka,4e izob6to ne se pritesnqvai.a i 6tom ti e do6lo vednuj ve4e,6te ti doide pak.i naistina ne ti trqbva.za kakvo ti e tolkova rano?a i vse o6te si malka,izob6to ne ti e tolkova skusno da nqma6 menstruaciq.i tova na koi koga mu e do6lo ne e sustezanie,ako tolkova go iska6 s taq cel.prosto po4akai o6te vreme i vsi4ko 6e se naredi.posle 50 godini nqma da se oturve6. :lol: ina4e ako otide6 na ginekolog moje da ti dade hap4eta da ti doide,no pak ti kazvam nqma smisul i edva li 6e ti dadut kato si samo na 13.sigurno 6e ti kaje da iz4aka6 samo da ti doide.pojelavam ti da e skoro 6tom tolkova go iska6. \:D/

SweeT_PussycaT
11-03-2006, 18:20
ми да ти кажа вземи ги спри защото... :smt012 изобщо става една...ти знаеш ли какво правиш те попринцип също влияят на развитието макар и не толкова но все пак-живота е хубав и без тях пък и да не говорим за дробовете ти-те все още се развиват знаеш ли какво си причиняваш :?: спирай ги и не се притеснявай-казах ти споко ще ти дойде

SweeT_PussycaT
11-03-2006, 18:26
естествено че вредят спирай ги никой не е станал по велик с тях-те вредят на растежа.а знаеш ли какво причиняват на дробовете-те се развиват в момента а ти ги унищожаваш още преди да са се развили докрай-спирай цигарите и не се притеснявай-ще ти дойдеtrust me ;-)

ludo_mace
11-03-2006, 19:17
Че то ти е дошло вече бе маце- тва, че е било само един ден нищо не означава ::: Може следващият път, когато ти дойде да е чак след нова година... В началото тая гадория не спазва някакъв режим кога и за колко време да ти идва :roll: А, за малко да забравя- на 13 си и пушиш?! #-o Отказвай ги, докато е време, че на тая възраст тотално ще си прецакаш организма [-X

fifi_friend
11-03-2006, 20:20
za6to prosto ne otide6 na ginekolog :idea:

11-04-2006, 08:06
Ти да не си мислиш, че първият път реки текат??? При мен даже и кръв не беше ами някакво кафяво...Дошло ти е - няма какво да се притесняваш, въпросът е само кога ще ти дойде за втори път...

white_chik
11-04-2006, 08:25
На мен ми дойде в 7 клас и аз като теб се бях попритиснила,ама нема защо.Първо,наистина най-вероятно вече ти е дошло и е нормално първият път да тече съвсем лекичко.Като ми дойде за първи път два месеца си идваше редовно и след това 5-6 месеца нямах.Та,няма начин да го предизвикаш,а и не виждам защо искаш да го правиш.На една приятелка и дойде чак лятото преди 9 клас и не знаеш колко много й завиждах.Всичко си зависи от холмоните и от развитието,ако все пак чак толко си се притиснала,а и майка ти също,иди на гинеколог

i'm so excited!
11-04-2006, 09:16
виж, не е ненормално на 13 да нямаш цикъл. това че днешните момичета са мутанти и в 5ти клас си имат ВСИЧко, не значи че при теб има нещо объркано.
но щом си имала кръв по бельото и всички симптоми, значи ти е дошло, просто първата година цикъла е доста нестабилен, сега е бил само един ден, следващия месец ще ти е 5 ... няма нищо необичайно. ще се нормализира с времето. и по-добре спри цигарите, щото сега е момента тялото ти да расте и да се развива, а ти потискаш всичко това с гадния тютюн.

п.с. и не забравяй да си водиш календарче с цикъла, щото много момичета не го правят.. а е много важно. ако ти се наложи да отидеш на гинеколог, винаги ще ти поиска календарче с отбелязани дати кога ти е дошло.

In4iTu_
11-04-2006, 10:42
Дошло ти е, но както вече казаха в началото идва на малко по-големи интервали от време. Изчакай малко, пак ще стане "Чудото" :lol: Това, че на майка ти и е дошло в 6-ти клас нищо не означава. На мен ми дойде в 5 клас (нисичка съм и определено не съм мутант, което също не мисля, че оказва влияние), на майка ми - в 8. Така, че не се тревожи. :wink:

Evil_ChilD_f_
11-05-2006, 00:20
Че то ти е дошло вече бе маце- тва, че е било само един ден нищо не означава ::: Може следващият път, когато ти дойде да е чак след нова година... В началото тая гадория не спазва някакъв режим кога и за колко време да ти идва :roll: А, за малко да забравя- на 13 си и пушиш?! #-o Отказвай ги, докато е време, че на тая възраст тотално ще си прецакаш организма [-X

и аз съм на тфа мнение ... 6е зема и аз да спра да пу6а!