PDA

View Full Version : Roditelite mi ne iskat da me zapi6at na uroci



Sonq
11-05-2006, 07:20
moje tozi problem da vi se strori glupav ,sme6en... no za men e dosta golqm
taka predi vreme roditelite mi mi kazaha ``ako tazi godina v novoto u4ili6te ima6 za godinata 6 6te otide6 vuv franciq pri lelq si`` do tuk vsi4ko to4no no ima edno golqmo no nai-golemiq mi problem v u4ili6te e matematikata :oops: smqtah 4e roditelie mi 6te me zapi6at na uroci po matematika za da imam nqkakva dobra ocenka v kraq na godinata skoro 6te ima kontrolno a az ni6to ne razbiram ot zada4ite ama ni6ti4ko ne zacepvam govorih s maika mi da me zapi6e na uroci tq kaza ``ne 6te u4i6 sama`` obqsnih i polojenieto tq 7 godini ne me li e gledala 4e sum razvalina po toq predmet pomolih q,molih q kakvo li ne napravih no otgvoroa be6e ``ne 6te u4i6 sama`` pogovorih i s ba6ta mi toi su6to kaza 4e trqbvalo da u4a sama bez 4ujda pomo6t govorih i s dvamata zaedno pak ne se polu4i kazah im 4e 6te imam 2 6te me ostavqt na popravitelen no otgovora be6e `` dvoikata 6te si e tvoq ne na6a nie kogato e trqbvalo da u4im sme u4ili bez uroci``
predi malko pak popitah maika mi dali ima nqkakva vuzmojnost da me zapi6e na uroci no tq ve4e mi bila kazala 4e nqma da me zapis6e i neka ba6ta mi da obqsnqva zada4ite . ta toq 4ovek mnogo se iznervq i poneje e u4il vis6a matematika mi obqsnqva vse edno sum nqkakva super matemati4ka i kogato kaje 4e ne razbiram zada4ata zapo4va edno ludo kre6tene kolko glupava sum bila i tn.
molq vi pomognete mi vie tuk ste edinstvenata mi nadejda . kak da govorq s roditelite mi kak da im obqsnq 4e tova naistina e vajno za men
nare4ete me luda,za6toto iskam da hodq na uroci no ot tova zavisi edno strahotno lqto :::

.........
11-05-2006, 07:40
6tom va6ite sa re6ili 4e ti moje6 bez uroci zna4i vqrvat teb i mislqt 4e si umno dete i moje6 da se spravi6 sama!!!Mi xaide sq dokaJI IM 4e moje6 i sama vmeso da si gubi6 vremeto vav foruma!Zalqgai nad u4ebnika vikni priqteli da ti obesnqvat!!! Mislq 4e problema ne e samo vav zazda4ite ,iskai vseki 4as kogato ne razbere6 ne6to gospojata da ti obqsnqva ,izlizai na duskata pojelanie!! I ne si misli 4e kogato poiska6 pomo6t ot u4itelq suo4enicite ti 6te te pomislqt za tupa!!tva e izcqlo v tvoq polza!!!Ima6 stra6no mn jokeri sega e tvoi red da vidim umee6 li da gi izpolzva6!!!uspex

11-05-2006, 07:53
oooo mersi mnogo :D oba4e vsi4kite tezi ne6ta sum gi probvala i znam 4e bez da hodq na uroci nqma nomera da stane

Sladkata_Nansi
11-05-2006, 08:26
Qvno ti samata ne vqrva6 v sebe si,za da misli6,4e bez uroci nqma da stane.Moje bi si izpusnala nqkakav vajen material i za tova sega ni6to ne razbira6!Az naprimer sam v matemati4eska paralelka i nikoga ne re6avam zada4i vka6ti-prosto vnimavam v klas,kogato vzimame novi zada4i i tva e :lol:

BeBencEto
11-05-2006, 09:04
vqrvai v sebe si.l..tova e edinstvenoto,koeto mojesh da napravish i estestveno i da uchish urocite i teoriqta po matematika...az minalata godina bqh 7mi klas..i si misleh che ne znam nishto i imah samo 4ki nqkude..vtoriq srok me pratiha na u4itelka i se okaza che si znam vsichko i to dosta dobre...samo fakta s abstrahirvaneto :-)

JoeBanana
11-05-2006, 09:08
искат да се провалиш, за да не те пратят във францата
Тва е вариант 1
Вариант 2: целят да те амбицират (нахъсат) да се пънеш над математиката (ама без да те отчвайвам - щом не зацепваш, си остава дожиеот)

fifi_friend
11-05-2006, 09:32
явно опцията за частни уроци отпада. Защо тогава не си учиш с някой твой съученик/чка????

not_the_same^
11-05-2006, 09:41
ako ti davat pove4e djobni moje6 da si sabere6 pari i da otide6 bez da znaqt..ama ako ne iska6 da ne laje6 nz :roll:

Bloodlust
11-05-2006, 16:40
Не си мисли, че уроците ще променят нещо! Ти си си самовнушила, че само те могат да помогнат. Е не е така! Първия пост беше много точен - положи старание. Госпожата няма да ти откаже помощ. Отиди на консултации, покажи, че се стараеш. Незнам, защо реши, че точно уроците са начина. Може би, защото е най-лесното. Повярвай - ако сама не си наложиш и не се помъчиш няма да успееш.
Затова спри с изказванията "Само уроци ще помогнат" и хващай учебника!

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-05-2006, 17:24
reshavai pove4ko zada4ki!!!! moqta ne shte da me prati na kurs po AE vupreki 4e go u4a po 22 4asa taq god i go u4a za 1-va godina ama nishto ne moga da napravq po vuprosa :? ti poreshavai.. i moje da se polu4i :)

koalka
11-05-2006, 18:36
Факт е че не постъпват правилно.Но има и такива родители,абе всякакви.Ами говориш с ваште,че просто трябва да отидеш на уроци,за да ги разбереш задачите,за да можеш да ги решаваш.Но виж,ако по всичко друго си отличничка и само по математика имаш по-слаба оценка не ми се вярва ваще да направят ебати проблема.Просто не е честно.

melani
11-05-2006, 18:58
ami ne zalagai samo na urocite kato edinstveno re6enie na problema!!!rE6AVAI POVE4E ZADA4I 4ETI VSQKA TEMA KOQTO STE VZELI OT U4EBNIKA PO NQKLKO PATI DOKATO NE Q RAZBERE6!!AKO MOJE6 POSE6TAVAI NQKAKVI SIPOVEKOITO DAVAT DOPALNITELEN PLIUS!KAKTO KAZAHA PO GORE HODI NA KONSULTACII I IZLIZAI PO SOBSTVENO JELANIE NA DASKATA TAKA 6TE RAZBERE6 KADE DOPUSKA6 GRE6KI PRI RE6AVANETO!!! NADQVAM SE DA SAM POMOGNALA. JELAQ TI USPEH :wink:

andrea
11-06-2006, 06:29
zemi si nqkakav sbornik s re6eni zada4i, po4ni ot nai nai lesnite, re6avai tqh, 4eti ot u4ebnici teoriq i tn, re6i si4ki lesni, posle postepenno se opitvai da re6ava6 po trudnite, 4eti re6eni zada4i i se opitai da gi razbere6 a posle gi prere6avai
spored men vinagi pri motivaciq i dostatu4no otdelqne na vreme moje6 da se spravi6 i sama, moje da pomoli6 i nqkoi suu4eni4ki, koito sa dobri po matematika i mogat da obqsnqvat da ti otdelqt po nqkolko 4asa na sedmica i da se opitat da ti pomognat, no zavisi dokolko odbri pirqtelki i uslujlivi sa
po4ni ot ne6tata koito misli6 4e znae6, vurni se dosta nazad i gradi edna stabilna osnova, ne se mu4i prosto materiala koito zimate da razbere6, po4ni ot ponazad ako si izgubila nai vajnite osnovi, gradi postepenno i 6te si podobri6 rezultatite, i ako si postoqnna spored men uspeha 6te doide s vremeto
USPEH!!!

11-06-2006, 09:28
moje tozi problem da vi se strori glupav ,sme6en... no za men e dosta golqm
taka predi vreme roditelite mi mi kazaha ``ako tazi godina v novoto u4ili6te ima6 za godinata 6 6te otide6 vuv franciq pri lelq si`` do tuk vsi4ko to4no no ima edno golqmo no nai-golemiq mi problem v u4ili6te e matematikata :oops: smqtah 4e roditelie mi 6te me zapi6at na uroci po matematika za da imam nqkakva dobra ocenka v kraq na godinata skoro 6te ima kontrolno a az ni6to ne razbiram ot zada4ite ama ni6ti4ko ne zacepvam govorih s maika mi da me zapi6e na uroci tq kaza ``ne 6te u4i6 sama`` obqsnih i polojenieto tq 7 godini ne me li e gledala 4e sum razvalina po toq predmet pomolih q,molih q kakvo li ne napravih no otgvoroa be6e ``ne 6te u4i6 sama`` pogovorih i s ba6ta mi toi su6to kaza 4e trqbvalo da u4a sama bez 4ujda pomo6t govorih i s dvamata zaedno pak ne se polu4i kazah im 4e 6te imam 2 6te me ostavqt na popravitelen no otgovora be6e `` dvoikata 6te si e tvoq ne na6a nie kogato e trqbvalo da u4im sme u4ili bez uroci``
predi malko pak popitah maika mi dali ima nqkakva vuzmojnost da me zapi6e na uroci no tq ve4e mi bila kazala 4e nqma da me zapis6e i neka ba6ta mi da obqsnqva zada4ite . ta toq 4ovek mnogo se iznervq i poneje e u4il vis6a matematika mi obqsnqva vse edno sum nqkakva super matemati4ka i kogato kaje 4e ne razbiram zada4ata zapo4va edno ludo kre6tene kolko glupava sum bila i tn.
molq vi pomognete mi vie tuk ste edinstvenata mi nadejda . kak da govorq s roditelite mi kak da im obqsnq 4e tova naistina e vajno za men
nare4ete me luda,za6toto iskam da hodq na uroci no ot tova zavisi edno strahotno lqto :::suchuvstvam ti!I BASHTA MI E SUSHTIQ :smt018

sherry
11-06-2006, 11:22
Добре, остави го баща си. Защо не накараш някоя твоя приятелка/шриятел, който разбира добре задачите да ти ги обяснява, когато имаш проблем, поне 3 ще изкараш. Ако не ти стигне тая помощ, защо не ходиш на безплатни консултации, в повечето училища си ги има. Попитай учителката си по математика, би трябвало да ти даде правилен съвет. Успех :D

jenny_e
11-06-2006, 13:51
ходи на СИП по матем. или поне помоли вашите да те запишат на някакви курсове

Djoana
04-25-2007, 15:43
Az puk napulno te razbiram moito momi4e,i samo edno shte ti kaja-bashta ti i 100 vis6i matematiki da zavurshi tova suvsem ne ozna4ava 4e e ot nai-umnite hora koito biha mogli da te suvetvat neshto.. toi shtom edna zada4a ne moje da obqsni na deteto si bez da vika,zna4i otka4ena rabota.. Imash konservativni roditeli i trqbva da se primirish dokato sama ne se otdelish ot tqh edin den.. I MOLQ MOLQ za vnimanieto na ostanalite pusnati suveti- Trqbvat ti uroci pri uslovie 4e si probvala vsi4ki metodi za pomosht,4astniq u4itel shte moje da ti obqsni bavno kolkoto si iskash i spokoino bez da se vika i kreshti(plashtash vse pak) .. Chastniq u4itel moje mnogo da pomogne za hora s naistina kucane v suotvetniq predmet.. az naprimer u4a vis6a matematika v momenta i se vru6tam ot urok zashtoto i az ni6to ne shvashtam,no uvi 4astniq mi u4itel e edin piqnica koito za 1 4as mi obqsni to4no 1 zada4a.. :))) tui 4e i v tova vnimavai kude hodish..4e mnogo zle tva obrazovanie v Bulgaria!!! [-( :|

ThePowerOfLove
04-25-2007, 18:09
еми моите и двамата за математици...просто кажи на баща ти да говори на по-разбираем за теб език и ще ги посхванеш задачите... :roll: