PDA

View Full Version : Понякога замисляли ли сте се ?



11-05-2006, 16:45
Седя пред РСто, слушам депресираща музика и си мисля неща, които през седмицата не съм могъл да си ги обясна. Понякога замисляли сте се, че всичко което човек прави, го прави за себе си. Сега всеки ще каже "е тоя къв е че чак сега се осъзнава, нали на всеки трябва да му е добре и т.н.". От началото на учебната година нещата при мен не вървят добре и се опитвам да открия обяснение за всичко, за да не си повтарям грешките. Лятото беше повече от 6, но сега все едно всичко се обърна на 180 градуса. Нито в любовта върви, нито даскалото както трябва, нито нещата с родителите ми..само с приятелите ми и то сега се скарах с единия заради прекаленото МУ самочувствие и мнението му за него е много високо..както и да е. Та имаше една поговорка ' След висчко добро идва лошо, след лошото идва пак доброто '. Опитвам се да направя всичко възможно, че да се измъкна от това положение, но не мога и не мога да открия къде греша..Трябва да се науча да бъда непокуст до известна степен, защото някой път съжалявам за някой неща, които съм казал, а те са били точно така. Опитах се да го напиша с нормален тон, просто съм мн изнервен и не исках да си го изкарвам на вас.

Исках просто да споделя.. :(

JoeBanana
11-05-2006, 16:50
такъв е хода на живота. ако сичко е хубаво, няма да е интересно

11-05-2006, 16:54
Не искам да бъде винаги хубаво..искам да бъде нещо средно, ане изведнъж всичко да рухне :(

iiirish
11-05-2006, 16:56
не мисля, че трябва да се научаваш да бъдеш непукист. това отнема човешките черти в хората и те стават безразлични и студени към много от нещата в живота, които по принцип трябва да изживяват. сега си в лош период, но както сам каза след всяка буря изгрява слънце. и не винаги трябва да търсим грешката в себе си. понякога нещата просто не вървят както ние искаме, но това не е причина да падаме духом!

He3HauKa
11-05-2006, 17:02
Ако си сгрешила -извини се,ако обичаш някого-кажи му го,ако си нещастна -сподели с приятел.Права си ,че лошите моменти отминават и след това винаги идват добрите времена,така че бъди себе си,не наранявай хората около себе си,признавай ако си сгрешила и всичко ще е ОК :lol:

11-05-2006, 17:04
Е, кой ли не е изпадал в подобна ситуация?
Кофти е, знам ...
Но да бъдеш непукист е глупаво. По-добре бъди егоист.
Всеки някога е съжялвал за нещо, което е направил. Работата е там, че когато един път сгрешиш, гледай да се стремиш да си вземеш поука и да не повтаряш същата грешка за вбъдеще.
Всичко в тоя скапан живот има смисъл и се случва с някаква цел. Взимай най-доброто от всичко и продължавай напред!

koalka
11-05-2006, 17:46
Ами има моменти в живота,които просто не вървят и не трябва да се отчайваш-това ще премине.Като за начало се сдобри с приятеля ти-може и да има самочувствие за себе си,но пък нали ти е приятел.Просто се опитай да оправиш нещата.Не се карай с ваще и стани по-силен ученик,ако в това е проблема.А любовта сама ще дойде...

Amayo
11-05-2006, 17:56
А аз изобщо не разбрах за кво става на въпрос. Пак ви тресе пубертета май.

Imaginary_Love
11-05-2006, 17:57
И при мен е по същия начин...седя пред компа и слушам сдухваща музика и плача , и се чудя защо на мен....толкова ми е трудно....а съм само на 13 години! Чувството е ужасно :( наи-лошото е, че няма с кого да споделя тази мъка.... жалко е, нали? :cry: :cry: :cry:


Skype: Imaginary_Love

LO6IQ
11-05-2006, 18:44
Ако си сгрешила -извини се,ако обичаш някого-кажи му го,ако си нещастна -сподели с приятел.Права си ,че лошите моменти отминават и след това винаги идват добрите времена,така че бъди себе си,не наранявай хората около себе си,признавай ако си сгрешила и всичко ще е ОК :lol:
Мислите са ми 1 към 1 :mrgreen:

nifa
11-05-2006, 18:53
A kvo 6te kajete po vyprosa:Kvo e jiveto bez predizvikatelstvata?nqma li da mi e sku4no a?taka 4e kato e raznoobrazno i po qko i 4ovek nikoga ne moje da byde samo ot ednata strana taka 4e.... :roll:

11-05-2006, 19:54
gore glavata. teparva shte go razbirash.
mene taq godina celiq mi svetogled se obarna. batko mi po4ina. momi4eto koeto obi4ah pove4e ot sebe si me predade. premestih se v drug grad. rqdko se vijdam sas semeistvoto si. vsi4kite mi priqteli se prasnaha po stranata. nqmash si napredstava kakvo e da si sam. vapreki vsi4ko ne se ot4aivam. stremq se da davam vsi4ko ot sebe si. glavata gore i samo napred.
jivota ne e rozov. neprekasnata borba e.radvai se na malkite ne6ta,tarsi hubavoto na vseki mig,pravi dobro dokolkoto mojesh, badi veren na sebe si,ne ostavqi nikogo da te vodi. ne se trevoji za nishto. kakvoto ima da stava,6te stane kakvoto i da pravish. imai celi-goni gi.

6_sense
11-05-2006, 20:01
da i az sam se zamislqla vahru mn neshta
ama efekta ne e osobeno dobar - nakraq
me zabolqbva glava..be jivot i da go mislish
i da ne go mislish nemojesh da promenish
sudbata si.....pravi kvoto stava pak da staa
kvot shte.

IdiOtKa
11-05-2006, 20:27
хубаво ....че кои е казал че в живота всичко е хубаво и красиво ...това е само по приказките ...но се пак секи сам решава какво да прави и какво не ..такаче не трябва да се сърди на ниои друг освен себе си ... това е личното ми мнение ...

fifi_friend
11-05-2006, 23:28
на мен проблема ми е че много мисля :( и е гадно, защото винаги има "ако", винаги нещо може да стане и т.н.

DeSsY`
11-06-2006, 03:27
Това е период от живота ти, който ще е до едно време. Мисля си, че всички сме изпадали в подобни ситуации. Може би скоро този период ще свърши, при мен е имало подобно нещо с месеци и честно да ти кажа бях непукист до едно време, но после разбрах, че не трябва да се отказвам. Така че, горе главата, всичко ще се оправи. :]

AssShot
11-06-2006, 20:34
gore glavata. teparva shte go razbirash.
mene taq godina celiq mi svetogled se obarna. batko mi po4ina. momi4eto koeto obi4ah pove4e ot sebe si me predade. premestih se v drug grad. rqdko se vijdam sas semeistvoto si. vsi4kite mi priqteli se prasnaha po stranata. nqmash si napredstava kakvo e da si sam. vapreki vsi4ko ne se ot4aivam. stremq se da davam vsi4ko ot sebe si. glavata gore i samo napred.
jivota ne e rozov. neprekasnata borba e.radvai se na malkite ne6ta,tarsi hubavoto na vseki mig,pravi dobro dokolkoto mojesh, badi veren na sebe si,ne ostavqi nikogo da te vodi. ne se trevoji za nishto. kakvoto ima da stava,6te stane kakvoto i da pravish. imai celi-goni gi.

SRY за по-голямия ти брат, но за друго и аз така мисля. Нямаме време да сме доло, живота си върви и никого не чака, така че колкото повече губим време в правене на нищо, толкова повече трябва да наваксваме. Както се казва във Бушидо ( Моралния кодекс на самурая) "Живот във всеки дъх".