PDA

View Full Version : Moderated: Мнения по въпроса: Защо днешните тийнейджъри...



nighgirl
11-06-2006, 13:03
Дайте ми мнения по въпроса:
Защо днешните тиинейджари нямат нужната мотивация да учат и как биха се реализирали след като заваршат?
Моля ви дайте мненията си!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка точка от правилника!

InHell
11-06-2006, 14:35
Веднага ще ти отговоря с едно изречение: Неграмотни са, разчитат изцяло на родителите си и си вярват, че цял живот мама и тати ще дават парички, винаги гледат да минат метър - няма значение от ситуацията...даже една тема не могат да си развият като хората, а се изисква единствено елементарни познания, малко труд, и леееекичко размърдване на закърнелите им мозъци.


Изключенията просто потвърждават правилото.

nightgirl
11-06-2006, 16:15
Да аз също смятам,че днешната младеш мисли ден за ден.
Благодаря ти,чакам още мнения по въпроса.Хайде де не е кой знае какво.

princess
11-06-2006, 17:40
Веднага ще ти отговоря с едно изречение: Неграмотни са, разчитат изцяло на родителите си и си вярват, че цял живот мама и тати ще дават парички, винаги гледат да минат метър - няма значение от ситуацията...даже една тема не могат да си развият като хората, а се изисква единствено елементарни познания, малко труд, и леееекичко размърдване на закърнелите им мозъци.


Изключенията просто потвърждават правилото.
съгласна съм с твоето мнение ти си абсолютно прав(а) няма ден в който да не се срещна с "мамини дечица"

psycho_girl
11-06-2006, 17:45
predpo4itet da si visqt pred kompovete, da se motaqt i da se trovqt, po-lesno e, ne iziskva mn mislene

dream_dragon
11-06-2006, 18:17
Ами и такива ги има. Признавам виновни сме си и ние, ама повечето учители дето са ми в "елитното" даскало не могат да преподават. Днес за малко да заспя в час по оформление и не бях единствения. Абе не сме само ние тийнейджърите проблема, но сме също важен фактор.

nightgirl
11-29-2006, 19:54
Да съгласна съм с вас, но как ще се реализират след като заваршат?

Loshotia
11-29-2006, 20:11
Като представител на така наречените тинейджъри, ще възразя на предишните постове. Хората, с които общувам, които са в обкръжението ми, са много амбициозни и са си поставили високи цели в близко бъдеще. 10клас съм, една част от хората около мен ходят на курсове за Adnavced. Други от догодина почват с Toefl и SAT. Аз също с това ще се захвана. Другата част от хората вече са наясно с какво искат да се занимават. Вярно е, че разчитат най- вече на родителите си за спонсориране, но това е само до време. Един ден нещата ще се обърнат.

InitialD
11-29-2006, 21:10
Сигурно тука има хора дет ходят в "Амор"...но да ви кажа такава детска градина не съм виждал никъде другаде...никога не съм влизал и няма да влезна там...пък и съм минал годинките за детска дискотека...! :mrgreen:

kati_0513
11-30-2006, 17:14
Не им пука за бъдещето, мислят само как да се напият и напушат (някои). И остават неграмотни и без обазование, мислят си само за това какво ще направят утре и нищо друго... А образованието е необподимо много!

http://www.bgportal.net/i/katri/3cb0af7803.jpg

peps_from_mars
12-01-2006, 14:31
охххх всичко упира до въпитанието....ваико зависи от това какродителите ше изградят преставата на детето докато е малко.ако го научат да нехае ,да разчита само да мама и тати,да му се дава всичко на готово ....е много ясно че ще свикне и занапреде пак ще си е такова.Мене примерно не ми се учи,ама уча ко да прая.ща не ща прая квото мога и квото ми е по силите...щот знам че ко не уча кат стана на 18-20 няа стаам и за чистачка на кенефите.....наще имат грижата до 18 оттам нататъка съм аз...па в крайна сметка...квот си надробиш ,тва ше сърбаш.......не пуша,не пия...за ся съм ок....:] :-D O:)

nightgirl
12-02-2006, 20:30
Тъй като правя едно проучване за заинтересоваността на учениците към учебните дисциплини се допитах до вас за мнение.Остана единствено да споделите как според вас едни такива тиинейджъри, които не се интересуват от училището ще си намерят работа и каква би била тя? Предварително благодаря на всички, които се включиха и тези, които сега ще се присъединят!

evil_lady_in_black
12-03-2006, 06:46
Дайте ми мнения по въпроса:
Защо днешните тиинейджари нямат нужната мотивация да учат и как биха се реализирали след като заваршат?
Моля ви дайте мненията си!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка точка от правилника!
Защото в днешно време тийнеджърите са самостоятелни не им трябва помощ за нищо.А и като не им се учи нито мотивация нито нищо може да ги накара да учат.В някои моменти те си задават въпроса какво става с тях и с живота им ?!?!?

RoyTheReaper
12-03-2006, 08:20
nighgirl мисля че преувеличаваш. в днешно време тийнейджърите имат мотивация да учат толкова колкото и преди. и спрете с изказвания тип "колко е пропаднала днешната младеж". във всяко едно поколение е имало такива които гълчат младите за поведението им и, разбира се, във всяко стадо си има мърша.

освен това се замислете какво ще стане ако всички се юрнат да следват вишу . тогава всички ще станат или икономисти, или инженери. а все пак има нужда и от другите професии: чистачи, фризьори, строителни работници.


Като представител на така наречените тинейджъри, ще възразя на предишните постове. Хората, с които общувам, които са в обкръжението ми, са много амбициозни и са си поставили високи цели в близко бъдеще. 10клас съм, една част от хората около мен ходят на курсове за Adnavced. Други от догодина почват с Toefl и SAT. Аз също с това ще се захвана. Другата част от хората вече са наясно с какво искат да се занимават. Вярно е, че разчитат най- вече на родителите си за спонсориране, но това е само до време. Един ден нещата ще се обърнат.

аз също общувам само с такива хора.

nikoceto
12-03-2006, 08:42
Дайте ми мнения по въпроса:
Защо днешните тиинейджари нямат нужната мотивация да учат и как биха се реализирали след като заваршат?
Моля ви дайте мненията си!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка точка от правилника!

да не правиш някое есе?или социологическо проучване?как биха се реализирали ли - спорни мнения...само времето ще си покаже

bibi1fit
12-03-2006, 09:19
Според мен има колкото свестни и целеустремени тиинейджъри, толкова и нехайни, мамини дечица. Всичко това се дължи на куп фактори, като социално положение, възпитание и разбирания на родителите, здраво семейство, местоживеене и много много други, но най-вече средата и познатите. Сега всеки тиинейджър се мъчи по всеки възможен начин да бъде лидер, като чак към 17г се осъзнават, че най добрия начин да бъдеш оценен и харесван е да бъдеш себе си, да бъдеш различен. Тази тема е много обширна и трудно ще намериш всички предпоставки за текущото положение в милата ни родина.
Единственото на което се надявам е ние да можем да поправим грешките си и на родителите си и следващото поколение да е по-читаво

nikoceto
12-03-2006, 09:22
Единственото на което се надявам е ние да можем да поправим грешките си и на родителите си и следващото поколение да е по-читаво

ще поправим едни...ще допуснем други...това е животът

nightgirl
12-03-2006, 11:40
Тъй като правя едно проучване за заинтересоваността на учениците към учебните дисциплини се допитах до вас за мнение.Остана единствено да споделите как според вас едни такива тиинейджъри, които не се интересуват от училището ще си намерят работа и каква би била тя? Предварително благодаря на всички, които се включиха и тези, които сега ще се присъединят!

Правилно се изразих "такива,които не се интересуват" не съм казала, че са всичките не ги вълнува бъдещето им! Правя доклад и ми бе необходимо мнението ви, ако има още нещо да споделите относно реализацията на "такива" ученици ще се радвам да ви чуя!

RoyTheReaper
12-03-2006, 12:02
ок, по принцип в обществото има работа за всички. ако съвсем не се интересуват от нищо, могат да станат общи работници, хамали, чистачи, тоест неща които може да прави всеки. иначе - зидаромазачи, готвачи, строителни работници, шофьори - неща които изискват поне малко познания.

най-интересното е че у нас (а и не само), много от незаинтересованите да учат гледат с интерес към армията. докато във военно училище се влиза сравнително трудно, със изпит, кадрови войник може да стане всеки който може да му издържи психиката. заплащането е добро, осигурени са условия за живот - звучи привлекателно за човек на който не му се учи.

а ако имат определен талант, могат да станат самоуки музиканти или спортисти.

ако хептен ги мързи да гледат - няма да стане нищо от тях :wink:

така виждам възможностите за реализация на тези хора.

teeeennnn
12-03-2006, 17:56
Vijte az postoqnno se dvija s takiva hora mojebi i az sam 1 kato tqh ne mi se u4i hi4 no u4a samo tezi predmeti s koito iskam da se realiziram mene primerno me vle4at mn komputrite za tova u4a mn po informatika i informacionni tehnologi dr predmeti ne mi puka za tqh te sa kolko da vurja 3ka i da mina natatuk