PDA

View Full Version : Насилието в училище!



Forslor
11-06-2006, 16:32
Бях провокиран да пусна тази тема от видяното по новините .

Разбирам момче с момче да се сбият, ама какво е това момче да унижава момиче по този начин, да я бие удря и т.н за удоволствие и за да изгражда някакъв безмислено смешен "имидж" в училището.
:| Не съм си и помислял ,че в някой училища е възможно проявата на такава жестокост и то срещу момиче!?!?!? :smt119 На такова едно поведение не изключване,не изправителен дом ми директно в затвора с присъда минимум 3 години.
:arrow: Във вашето училище случвали ли са се подобни фрапиращи случки изключвайки по дребните (ежедневни) спречквания.
:arrow: Какво мислите ,че провокира учениците към подобен вид отношение и действия?
:arrow: Имат ли вина учителите или причината е при родителите?

Споделете какво мислите по въпроса ....

IlLuSi0nS`
11-06-2006, 16:36
кога са давали и какво по тв ? че аз не гледам тв и незнам
ама схванах че за бой стаа дума де.. ем в мойто даскало не е имало некфи големи побоища или поне аз не съм ставала свидетел..
но кадето има със сигурност вината е обща и на учениците и на учителите

50_cent
11-06-2006, 16:40
nqma smisul da si prehvurlqme vinata.Vsi4ki sa vinovni roditeli direktori y4enici i y4iteli-mislq 4e nqma smisul da obqsnqvam za6to

HopeLesss
11-06-2006, 16:47
В моето училище не са се случвали подобни неща и дано не се случват. Не знам ако на мен ми погодят онзи номер с 'лайната' на какво ще ги направя. :smt011 Направо съм изумена как може изобщо да съществуват такива хора. Според мен вина имат самите те и отчасти родителите! :smt011

martin69
11-06-2006, 16:48
В моето училище такова фрапиращо нещо( нямам думи как да го нарека) не се е случвало.
Мисля, че виновните трябва да бъдат родителите, защото ще трябва да ми признаете, че не може при все, че родителите забраняват и не са възпитали такова поведение у децата си, те да се държат така! Учителите нямат вина, защото не може всички даскали да бъдат "вампири", които да изпиват всяка жизнена енергия у учениците. Има даскали, които не могат да бъдат лоши. Та, според мен, виновни са родителите, които допускат децата им да се чувстват нещо повече от останалите 7 милиарда на Земята.

martin69
11-06-2006, 16:49
50_cent аз мисля, че трябва да обясниш!

HaCkO
11-06-2006, 16:56
Еми аз като гледам нз защо нарочно или не ама пожечето случеи са в София и нз защо ама май май има някжа работа а? вие какво ще кажете не че сам нещо против софианци но май там са най-големите разбойници... аз във моето даскало и изобщо във Пловдив наи големият случей стана заради едни тапи ромчета без да се обиждат помите щото и сред тях има свястни хора ,но те вече прекаляват бяха пребили до смърт едно моме мн по-малко от тях и то не каде да е а във даскало ! затова че тука си е мирно и тихо :)

hamilcar
11-06-2006, 17:06
В училището в което уча не са се случвали такива неща. Случая който каза автора не ми е познат, но ако нещо подобно се случи при нас. Момчето ще яде много бой, толкова много, че даже не мога да си представя и не само от мен.

^FaiNt^F
11-06-2006, 17:34
Всичко се прави за да се изтъкнат, да се покажат, че са силните. Оня ден в автобуса някви мухльовци не спряха да си говорят как пребили някви малки около НДК...как утре в даскало тряяло да потрошат пак някакъв 'щот от предния път не зацепи че требе си трае пред мене' :shock: ](*,) После налетяха на бой на някакъв малък, който само ги изблъска с раницата (беше фул) и после се извини... ](*,)
В мойто даскало няма такива изцепки. Има някви които само говорят...но по никакъв начин не може да се сравни с видяното по телевизията....
Причината е в семейството. Учителите не могат да контролират 700-800, че и повече деца, при положение че колектива е по-малко от 100. Всичко е в мозъка, в поведението на тия копеленца. А всичко опира до възпитание и до акъла на самите родители.

psycho_girl
11-06-2006, 17:52
eee poboi6ta nqma, ama postoqnno ima mejduli4nostni konflikti, mom4e unijava momi4e, tva ve4e ne mi pravi tolkova golqmo vpe4atlenie, pravqt go za6toto sa nqkvii kompleksirani tupaci, 4ast ot stadoto, nemogat da priemat razli4nite, iskat da se iztuknat i da stanat populqrni
nai-frapira6toto pone v moq klas e tormoza na momi4eta v/u mom4eta ee i v/u drugite momi4eta, nqkvi isteri4ni selqndurki pravqt vsi4ki na ludi, a kak naletqha na boi na edin suu4enik, ne e si istina :-s mn stranno

IlLuSi0nS`
11-06-2006, 18:13
абе некой нема ли да обясни тоя ужасен случай за който става въпрос че ми стана интересно пък не съм го гледала
сори ама ми стана интересно :roll:

psycho_girl
11-06-2006, 18:27
ako e tva koeto si mislq dvama gurci iznasilili brutalno bulgarsko momi4e v u4ili6tnite toaletni na nqkuf ostrov v gurciq :-k

koalka
11-06-2006, 18:36
Ми то в предаването на Милен Цветков редовно показват такива прояви.Според вина имат всички,а не само един човек...учителите,че не знаят как да се държат и въобще не им пука,а родителите,че си нямат и представа какви деца имат.В нащо училище не съм чула да има такива прояви,ама може и да е имало.Е сега,днеска дадоха едно момиче от 153-то,където е било ударено с облегалка на стол от едно момче.За какво си говорим...

Forslor
11-06-2006, 19:52
Ми то в предаването на Милен Цветков редовно показват такива прояви.Според вина имат всички,а не само един човек...учителите,че не знаят как да се държат и въобще не им пука,а родителите,че си нямат и представа какви деца имат.В нащо училище не съм чула да има такива прояви,ама може и да е имало.Е сега,днеска дадоха едно момиче от 153-то,където е било ударено с облегалка на стол от едно момче.За какво си говорим...

Да имало е предаване на Милен Цветков точно за тези случай ,там са били показвани още записи но аз не съм го гледал. Днес обаче по нова телевизия случайно хванах новината как някой си праснал съученичката с облегалката на стола и и пукнал главата-действието се развива в часа по английски . Директорката обаче ме разби с исказването си : Ми то момчето искало да я защити :-s

11-06-2006, 20:46
lol bez dumi sum... ne sum si i predstavql che stavat takiva raboti v uchulishtata,v nahsto nikoi s nikoi ne se kara veche 4-ta godina sam tam..ne sum chul dori nqkoi da se psuva po koridorite.. naprao sum strashno u4iden.. no ne sum tolkova u4uden ot fakta che se biqt.. tva moje da prepolojim da se sluchi.. po strannen mi e fakta che sichki gledat i ne zimat otnoshenie,nai malkoto trqbva da gi razturvat.. tzzz.. tva e napraou mnou tapo.. nqmam dumi.. nemoa opisha uchudvaneto i otvrushtenieto :shock:

PiLeto~UbieC
11-06-2006, 21:00
Ами аз съм виждал такива побоища и трябва да кава че гледката е отвратителна .... А по въпроса с материалите от Часът на Милен Цветков трябва да кажа че като ги гледах настръхнах от страх ... (Не казвам че съм кой знае колко смел , но тфа беше ужасно) и ако наистина такива разботи се случат в моето даскало няма да знам как да отреагирам .. БТВ : това с момичето беше мноо гадно защото показаха лицето й - беше уплашена

DjBaloon
11-06-2006, 21:11
Ами аз съм виждал такива побоища и трябва да кава че гледката е отвратителна .... А по въпроса с материалите от Часът на Милен Цветков трябва да кажа че като ги гледах настръхнах от страх ... (Не казвам че съм кой знае колко смел , но тфа беше ужасно) и ако наистина такива разботи се случат в моето даскало няма да знам как да отреагирам .. БТВ : това с момичето беше мноо гадно защото показаха лицето й - беше уплашена
e kato si vijdal nikoi li ne se opitvashe da gi razturve?tva mi e super stranno da gledat 100 choveka i da ne pravqt nishto..

PiLeto~UbieC
11-07-2006, 03:08
Ами не никой не е се опитвал защото всички сме (говоря и за мен) страхливци - ако се опиташ да се намесиш и едните те смазват ](*,)

deem-1
11-07-2006, 12:56
На втория ти въпрос отговарям така- Синдром на Емоционалния Срив от първо ниво,т.е. вирусът на агресията.