PDA

View Full Version : Moderated: Той вечно разчита, че аз ще му простя, а сега?



Sweety-Tweety
11-07-2006, 14:23
Искам да ви помоля за съвет относно мой приятел.аз съм 7 клас и от 3 клас насам имам най-добър приятел-Б.Той е малко мързелив и когато в училище ни дадоха проект за целия клас,аз реших двамата да сме екип(тъй като знам че няма да се напъне сам).Направих всичко каквото трябваше и му го поднесох на тепсия ,а от него сам се искаше да знае на изуст 2 стр.Дадох му две седмици и днес го питах знае ли го,а той"ами горе долу".Казах да остане след училище да се управнява ,но той си тръгна,а можеше само да го чете.Написах му съобщение да си прави нов проект а той ми написа"какъв е проблема?"Направо ме побърка. :smt013 Той вечно разчита че аз ще му простя, а сега?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

fifi_friend
11-07-2006, 14:44
ti sama znae6 kakav e problema. Tvoqt taka nare4en nai-dobar pr te izpolzva. Za6to mu pozvulqva6? I za6to go nari4a6 pr?. Prosto neka si ostane edin 4ovek, koito te e izpolzaval, a ne koito 6te te izpolzva otnovo

Sweety-Tweety
11-07-2006, 15:39
Той не ме е използвал,просто никога не оценява помощта ми!Преди 4-5 години не беше такъв,а сега просто се промени!Аз винаги му помагам за каквото и да е :той е един от малкото на ,които подсказвам или помагам с домашните.Преди го оценяваше,а сега само вика :"Добре,добре",когато му кажа някой съвет и прочие.

ElinoR
11-07-2006, 15:48
...Именно затова помагай на хора,които искат помоща ти...
И моят най-добър приятел не учи...и не го прави,защото го мързи,а за да е един от готините в класа откачалки-тъй че направи си извод :wink:

fifi_friend
11-07-2006, 16:03
Той не ме е използвал,просто никога не оценява помощта ми!

???? това не е ли използвач? Приятелите си казват поне едно "благодаря"

reason
11-07-2006, 19:58
Ми остави го на сухо...дори и сега да не му направи впечатление,след 2-3 пъти ще ти каже "извинявай",предполагам

Тудор
11-08-2006, 07:39
Върни му жеста. Дори и късно. Колкото по-късно - толкова по-мръсно.
Разбира се, аз мисля, че не би му го причинила.

ProstoAz
11-08-2006, 12:33
Е, това ако не е използване, то тогава незнам кое е! :evil:
Аз те съветвам да спреш да му помагаш за всичко. Първо, защото така приема помощта ти като даденост и не може да я оцени. И второ, защото от сега свикне ли да бъде един вид "паразит", който се възползва от чуждия труд и разчита винаги на някой друг, то нищо чудно цял живот да си остане такъв!

Sweety-Tweety
11-08-2006, 14:19
Всички ми повтарят да го оставя и че то после ще му се върне!И е истина!Просто аз не искам да го оставя да пропадне.

koalka
11-08-2006, 18:09
Е,то е ясно,че не искаш да го оставиш...все пак ти е най-добър приятел.Ами това дето е за училище-ами,щом иска да не го учи няма да стане наисила.Остави го,каквото иска да прави.Ти вече си му казала...Променил се е...човек за 5 години колко се променя във всичко,че...Не се стряскай,аз съм сигурна,че той държи на приятелството ви.