PDA

View Full Version : FreeRun



11-07-2006, 14:56
Мноо се запалих по тва нещо и си направихме една групичка и ще ходим да тренираме. ГледалА съм много клипове на тая тема, искам да разбера като за начало какво да правим, с какво да започнем? И има ли някой,който го практикува, да ми каже дали да се отказвам или има някакъв смисъл да пробвам :mrgreen: btw, на 13,5 съм :mrgreen:

RAWRRR
11-07-2006, 15:06
freeruna е за празноглавци,които правят салта пред НДК за да се правят на голяма работа..препоръчвам ти да започнеш с parkour.
Лично аз съм от първите хора в България,зарибили се по тях..от преди 3 години..много неща се промениха оттогава..
Посети parkour-bg.com..разгледай сайта и ще получиш много полезна информация на български.Хайде успех и се пази..!
Ако си нямаш ио понятие от елементите на паркура,ти препоръчвам този сайт:
http://urbanfreeflow.com/fundamentals/fundamentals.htm

Ако ми беше споменал от кой град си,можеше да ти кажа дали има и там хора,които да скачат :-D ,за да се свържеш с тях и да излизате заедно на тренировки :-)

11-07-2006, 15:14
Мерси за инфото, искам да попитам каква е разликата м-у freerun-a и parkour-a? И друго- нужно ли е да съм актобатче, за да правя салта и т.н., и къде и как се учат тея работи :mrgreen:

BornFromPain
11-07-2006, 16:46
Ех големи разбирачи ве.. Ако чаткаше повечко щеше да знаеш че разликата между паркур и фрийрън не се изразява в тва кое е по-яко.. Въпроса е дали искаш да правиш красоти (паркур) докато се придвижваш или искаш да се придвижваш бързо(фрийрън).. А нещата до толкова се припокриват че е смешно да казваш че едното е за празноглавци а другото е готино.. земи се стегни.. Разликата е единствено в тва дали целта е да изглежда красиво или да е просто максимално практично.. Аман от разбирачи..

RAWRRR
11-07-2006, 17:13
Ех големи разбирачи ве.. Ако чаткаше повечко щеше да знаеш че разликата между паркур и фрийрън не се изразява в тва кое е по-яко.. Въпроса е дали искаш да правиш красоти (паркур) докато се придвижваш или искаш да се придвижваш бързо(фрийрън).. А нещата до толкова се припокриват че е смешно да казваш че едното е за празноглавци а другото е готино.. земи се стегни.. Разликата е единствено в тва дали целта е да изглежда красиво или да е просто максимално практично.. Аман от разбирачи..

Да,голяма съм разбирачка.
Със сигурност знам повече от теб,изчела съм почти всички възможни статии,познавам всички стойностни хора в България,които се занимават с паркур и с фрийрън.

Има разлика между фрийрън и паркур,но не е тази която казваш..изказването ти е направо смехотворно..фрийръна НЕ ти помага да се предвижваш бързо..фрийръна са САМО акробатичните салта,palmspin,wallspin,flips и тн..които са само за гъзарийка,за да се фукат пред приятелите си,които също "скачат" и пред малолетните курвички..и гадното е че всеки 13 годишен мухъл е тръгнал да прави салта наляво и надясно.Други пък ходят и тръбят по телевизии,вестници,радиа..з а спорта и накрая ще стане по-фЯшън на си трейсър,отколкото скейтър :smt005

Паркурът е този,който ти дава бързината и свободата на движение..за каква красота говориш..какво красиво има в това да прескочиш ограда,дупка,пейка и тн..става въпрос за отърсване от задръжки,предразсъдъци,стр ахове и тн..(vaults,pecision jumps,cat leap,roll и тн..ако изобщо ти говори нещо..това са елементи на паркура)

Ако ти беше толкова навътре в нещата със сигурност щях да те познавам,защото ние си имаме събирания (jam-ове) и се познаваме повечето..например на summerjama в София имаше 60 човека от цяла България..Мен всички ме познават,не си намерил с кой да спориш.
Под достойнството ми е даже да споря за това (нищо лично).


Мерси за инфото, искам да попитам каква е разликата м-у freerun-a и parkour-a? И друго- нужно ли е да съм актобатче, за да правя салта и т.н., и къде и как се учат тея работи :mrgreen:

Ами в irc има канали,за салта (трикинг) #urbanfreeflow,#tricking,за паркур #parkour..там винаги може да попиташ някой за да ти обясни,аз лично почти постоянно вися в последния канал и с удоволствие бих ти помогнала със съвет,линове за клипове,туториали и тн..дадах ти линк за българският сайт,там във форума има специално разделение за трикинг,което ще ти е от полза..това е засега,което се сещам.

fake
11-07-2006, 17:30
брей, RAWRRR...на колко години си викаш?

RAWRRR
11-07-2006, 17:32
19 :mrgreen:

fake
11-07-2006, 17:36
странно...ако наистина разбираше толкова много, нямаше да се надуваш толкова много.в смисъл, по-полека :---)

RAWRRR
11-07-2006, 18:04
Ми не се надувам,защитавам се..както и да е,всеки си преценява какво знае и какво не..дали някой ще ми вярва или не,не ме интересува..нали аз си знам,че съм права. :-)

Нямам намерение да се карам,просто искам да помогна на автора на темата и го направих,затова няма да влизам вече тук,може да ме солите колкото искате..дреме ми :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

peace ;-)

machoka
11-07-2006, 18:28
Ако ти беше толкова навътре в нещата със сигурност щях да те познавам,защото ние си имаме събирания (jam-ове) и се познаваме повечето..например на summerjama в София имаше 60 човека от цяла България..Мен всички ме познават,не си намерил с кой да спориш.
Под достойнството ми е даже да споря за това (нищо лично).

Е, аз не те познавам.. кога ще се запознаем? Освен ако не е под достойнството ти да се запознаваш с човек, който мисли че това пълна глупост де :D

BornFromPain
11-07-2006, 19:20
Добре може би миксвам понятието фрийрън прекалено много с ямакаши. Ама не можеш да ме убедиш в тва че целия паркур се върти около т'ва да скачаш насам натам просто за да го прескочиш, защото като са ми говорили за т'ва нещо е ставало въпрос че винаги целиш и да изглежда добре, дори просто да се извъртиш по някъв по-странен начин.
Иначе кой те познава и кой не слабо ме интересува понеже по темата като цяло не се интересувам. Знам че го има, ама съм на ниво слухове и разкази..

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-08-2006, 15:08
ee tova e super.. freeride.. nqma po qko neshto ot tva.. :) az li4no super se kefq na bikeri :) i poznavam 2ma 3ma po4nali sa da karat to4no na 13,5 :)

RAWRRR
11-08-2006, 15:13
a[N]D[i]T[k]a]ee tova e super.. freeride.. nqma po qko neshto ot tva.. :) az li4no super se kefq na bikeri :) i poznavam 2ma 3ma po4nali sa da karat to4no na 13,5 :)
Bike-ари викаш?
И ти си умно момиче :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

TikiraYang
11-15-2006, 20:36
http://video.google.com/videoplay?docid=3870983542953298080&q=russian+climbing
dokolkoto wijdam towa bi trqbwalo da e parkour ;-) a i da ne zabrawq ;] http://video.google.com/videoplay?docid=-9065306381812850532&q=russian+climbing

skate_warrior
11-15-2006, 20:47
деца... 'що не си намерите някое друго занимание? ;)

TikiraYang
11-15-2006, 20:50
priqtelio az ne se zanimawam s tazi glypost :-)

skate_warrior
11-15-2006, 20:54
и добре правиш ;)

Inn0c3nCe
11-15-2006, 21:03
wow рядко се случва в такъв форум някой да даде толкова добро и ВЯРНО определение за parkour като RAWRRR ;] в повечето случаи започват да го наричат ямакаши или street climbing или нещо такова и да го свързват само със салта и флипове. Аз също скачам чат пат и наистина по хубав спорт няма ;] Тренирам parkour защото колкото и клиширано да звучи ме кара да се чуствам свободен и жив,също така това е един доста добър начин да се разтовариш и да се отървеш от стреса ;щ



деца... 'що не си намерите някое друго занимание? ;)
и да ако целта ви е гъзария най добре се захванете със skate ;щ

skate_warrior
11-15-2006, 21:20
Inn0c3nCe целия ти пост смърди... банааалноо.....

Inn0c3nCe
11-15-2006, 22:11
Inn0c3nCe целия ти пост смърди... банааалноо.....
Хмммм.... кое е баналното ? Ако става на въпрос за последното в което обяснявах защо го тренирам аз самият си казах: "...колкото и клиширано да звучи...". Но не това е важното... банално или не важното е че това което съм написал е истина ;]

RAWRRR
11-15-2006, 22:24
Inn0c3nCe,благодаря ти. :-) Ника ти ми изглежда познат междудругото..мисля,че съм те срещала и в стария паркур форум,но не съм сигурна...nevermind.

Иначе не съм гледала Ямакаши,понеже е филм,а е против принципите ми да гледам филми изобщо,но в него участва един от най-добрите team-ове Yamakasi.Иначе другият по-стойностен филм според мен е "Banlieue 13",защото там участва Давид Бел (Le

skate_warrior
11-16-2006, 06:30
А,да междудругото паркур не е спорт,а начин на живот. ;-)

OMG ! :smt044 :smt046 :smt043


То всеки спорт вече стана начин на живот :smt005 :smt005

skate_warrior
11-16-2006, 08:22
На ви още един Софийски безделник...

http://www.youtube.com/watch?v=eD2YFCjvamI


- Писна ми от тебе..
- Еми майната ти тогава!

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :mrgreen:

koalka
11-16-2006, 08:44
деца... 'що не си намерите някое друго занимание? ;)Ей...големия батко...

skate_warrior
11-16-2006, 08:55
ъхъм 8)

RAWRRR
11-16-2006, 10:46
А,да междудругото паркур не е спорт,а начин на живот. ;-)

OMG ! :smt044 :smt046 :smt043


То всеки спорт вече стана начин на живот :smt005 :smt005

Кх..да,паркура те прави по-смел и борбен,пробужда бунтарския дух,прави те по-агресивен към препядствията не само по пътя,ами и в живота..иначе за тази фраза да бъде толкова използвана и да звучи така банално голям принос имат скейтърите. ;-) но nevermind..

Това клипче,което си дал няма да го гледам..просто като видях,че е на Благо от SJC (Sofia Jumpers Crew) ми се отщя,принципно те са най-заблудените..всмисъл мнгоо са добри на техника (особено на флипове/салта),ала малко философията на паркура им се губи.А за да можеш да скачаш добре,за да можеш да има flow,трябва да имаш комплекс от знания на теория за паркура и добра техника..

TikiraYang
11-16-2006, 11:28
http://video.google.com/videoplay?docid=-5171798698189751342&q=russian+climbing RLZ !

skate_warrior
11-16-2006, 15:03
иначе за тази фраза да бъде толкова използвана и да звучи така банално голям принос имат скейтърите. ;-) но nevermind..


от скейтър до скейтър има доста голяма разлика, която ти едва ли можеш да разбереш ;) нищо лично, просто с момичета за футбол, скейт и бира не споря.. и колкото и книжки и статийки да си прочела за паркюра ( така се произнася на френски.. следвашия път да си по-подготвена), не ме впечатляваш.. съветвам те да пишеш в раздел "Козметика и диети"... там е по-подходящо място за теб ;)

teenkopele
11-17-2006, 04:29
На ви още един Софийски безделник...

http://www.youtube.com/watch?v=eD2YFCjvamI


- Писна ми от тебе..
- Еми майната ти тогава!

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :mrgreen:

Красота! :wink:

lunnoto_momi4e
11-17-2006, 07:49
При нас има едни дето се занимават с тва и ти казвам-сладури не ами.......... :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

11-20-2006, 19:15
Откъде мога да разбера имената на най-важните елементи на Freerun-а?

RAWRRR
11-20-2006, 19:58
Откъде мога да разбера имената на най-важните елементи на Freerun-а?
FrontFlip
BackFlip
RailFlip
WallFlip
SideFlip
Aerial
Barani
Geiner
Palmspin
Wallspin
Flashkick
B-twist


Това са имената,на някои поне,които аз знам,със сигурност на по-важните,иначе виж това:
http://www.club540.com/
Там ги има подредени всички трикове в азбучен ред :-) ;-) !

11-20-2006, 20:21
Е, мерси, супер си! :wink:

12-01-2006, 21:45
А къде в Бургас има трейсъри 8)