PDA

View Full Version : Смъртта.



dream_dragon
11-07-2006, 17:10
В един друг форум видях една тема, засягаща проблема и нека и вас ви питам по въпроса. Пишете, може само да е ваше виждане за завършека на живота или някой познат да си е отишал и да си го излеете тук.

Alex___f
11-07-2006, 17:28
Смъртта за едни е икупление за други точно обратното.Никога не сам се стахувала да умра страхът ми по-скоро е свързан с болката,агонията преди спартта.Винаги съм искала да умра в съня си...или като `полетя` било то и за броени секунди.
Никой умрял не се връща,за да знаем как е,какво е ..аз лично се колебая между две страни-това,че има задгробен живот;или че просто не съществяваме...А има много случай (ПБС) и те разказват за няколко `стъпки` по пътя към отвъдното....но точно същественната част не е известна...

priti_kiti
11-07-2006, 17:39
имаше такава тема (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=44385&highlight=%F1%EC%FA%F0%F2%F2%E0), но нищо..

Ами какво да мисля - за щастие не ми се е случвало да загубя някой много близък за мен човек,сигурно е много гадно..
Смъртта.. стремя се да я приемам като даденост;като част от живота на човека,като нещо нормално и естествено..
Разбира се,ако стане по нелеп начин ще е кофти.. особено ако става въпрост за дете или млад човек.
Тъжно е,защото никой не се замисля над това колко важен е живота всъщност, и че трябва да оценим всяка една минута.. и да повтаряме на любимите си хора колко много ги обичаме..защото утре може и да ни няма..

какво става след смъртта - не мога да си позволя да твърдя нищо,тъй като никой не се е върнал да разказва какво е 'там'.. само мога да предполагам,но и това не искам,защото ми става някак.. гадно. не мога да си представя..ъъ умираш и после кво.. незнам,предпочитам да не мисля за това :)
хаха има няколко неща,за които мразя да мисля,а именно това е едно от тях..

RoyTheReaper
11-07-2006, 18:07
смъртта е момент в който органите на човека престават да функционират и процесите които са се извършвали в тялото спират завинаги. надгробен живот - абсурдно е да се твърди че има. след смъртта просто преставаме да съществуваме и храним червеите.

brain_stew
11-07-2006, 18:10
Смъртта според мен е част от живота.Всяко начало има своя край-на нашето раждане това е смъртта!В задгробния живот вярвах...но сега просто не мога да открия смисъла на прераждането, след като в новото си тяло не помниш нищо от предишния живот....

Душата е нещо, в което хората сляпо вярват.Имам предвит, не че не вярвам че има душа, има си...ами просто не е отделна част от тялото.Като ми кажат "Тялото умира, но душата не!" ми става някво скептично, защото все пак тъй наречената душа е изградена от нашите "чувства", а "чувствата" на свой ред са пряко свързани(направо са си възпроизведени) с реакциите на мозъка...а когато умрем, клетките издадат фронта и не функционират, мозъка ти умира, няма реакции, няма "чувства" следователно и душа....

Мен не ме е страх от смъртта.За съжаление знам колко е гадно да почине някой твой приятел....Неприятно усещане!Но като си представя, че един ден просто няма да се събудя и няма да видя своите близки отново....майка ми, баща ми, сестра ми, приятелите....баси гадното усещане!Винаги съм искала да умра от масивен инсулт...не знам защо...или от некви рани...не искам просто един ден тялото ми да умре без бой!Искам да си умра с болката в гърдите, да знам че съм се борила за живота си, а не че просто съм си казала "Днес умирам!...и умрях!"Някак си проява на слабост е да се предадеш просто ей така.

Умерено вярваща съм, дотолкова, че по празниците да запаля една свещ в църквата...Досега не съм се молила просто за самата идея...Не вярвам в Свети Петър (едва ли на него му пука за мен!), не вярвам и в тея неща, че ако си грешен отиваш в Ада, а ако си признаеш греховете в Рая!

Но определено искам кремация!Тялото и "душата" ми да станат на прах, който да разпръснат из цяла България!Тва ми е предсмъртното желание, вече е и документирано....Аз се олях!

SlyN4o`f
11-07-2006, 18:15
(раждаш се)|___________________________|(Умираш)
Това е ,просто е !Смъртта-хах няма отърване от нея...Дали се страхувам ли...ами Да ,защото все пак съм едва на 15 и искам да повърва малко по този път от раждането до смъртта,още мисля ,4е е рано да стигам да края.Дали ще ме е страх след 60 год.-Не !
Не знам ,но аз не мога да повярвам ,че един ден ще затворим очи и...край...тишина...мрак...студ ...Не знам какво има там , но наистина вярвам,че има задгробен живот и прераждане!Тъпо нали !Но тогава как е възможно да има пророци,гледачки и т.н.!Повечето ги мислим за шарлатани,но хиляди пъти сме чували за хора ,които са получили правилна инфорамция за себе си,чува ли сме за хора ,които са били жертви на магия и т.н и .тн.!Е какво тези хора си измислят ли ,че говорят с невидими за нас същества!И какво ей така са решили да си измислят историйки , а пък дай Боже някой ден да познаят!Ми едва ли!Има много неша ,които ние обикнвените хора не разбираме,не виждаме...но не ни пречи да вярваме... :oops:

fake
11-07-2006, 18:26
смъртта е момент в който органите на човека престават да функционират и процесите които са се извършвали в тялото спират завинаги. надгробен живот - абсурдно е да се твърди че има. след смъртта просто преставаме да съществуваме и храним червеите.

koalka
11-07-2006, 18:55
смъртта е момент в който органите на човека престават да функционират и процесите които са се извършвали в тялото спират завинаги. надгробен живот - абсурдно е да се твърди че има. след смъртта просто преставаме да съществуваме и храним червеите.Най-логичното обяснение общо взето.

AliceSw
11-07-2006, 18:56
пффф, последния месец разбрах за смъртта на два разли4ни 4овека - все нелепи слу4аи - 16 годишно моми4е, което се е хвърлило/ бутнали са я от 9-ия етаж и 21 годишно мом4е, умряло в автомобилна катастрофа

дам, смъртта е неизбежна, тва е положението, дали има задгробен живот - не ми се вярва, само едно зная - като умра, искам да се дарят вс ми органи, а останалото да изгорят и да разпръснат из любимите ми места в България - Варна, Велико Търново и Лове4

bulgarche
11-07-2006, 18:59
Ае смъртта, живота...туй са лайна. Родил си се за твое нещастие...живуркаш си, стават гадни и хубави неща, после пукваш и...."те му носеха цвета, но не на него а на пръстта" (не е точн така текста де)

dream_dragon
11-07-2006, 19:04
смъртта е момент в който органите на човека престават да функционират и процесите които са се извършвали в тялото спират завинаги. надгробен живот - абсурдно е да се твърди че има. след смъртта просто преставаме да съществуваме и храним червеите.Най-логичното обяснение общо взето.

Може би си прав, но замисли ли се за душата? Това което те прави нещо повече от билогичен робот. Аз съм така да се кажи вярващ в невъзможното, и смея да твърдя, че душата ни не свършва своето съществуване след като тялото се е изчерпило, уморило... не знам думата която да сложа. Обаче те питам за душата, защото ми описваш изтощен робот.

dream_dragon
11-07-2006, 19:05
смъртта е момент в който органите на човека престават да функционират и процесите които са се извършвали в тялото спират завинаги. надгробен живот - абсурдно е да се твърди че има. след смъртта просто преставаме да съществуваме и храним червеите.Най-логичното обяснение общо взето.

Може би си прав, но замисли ли се за душата? Това което те прави нещо повече от билогичен робот. Аз съм така да се кажи вярващ в невъзможното, и смея да твърдя, че душата ни не свършва своето съществуване след като тялото се е изчерпило, уморило... не знам думата която да сложа. Обаче те питам за душата, защото ми описваш изтощен робот?

Emocore
11-07-2006, 19:06
Estestvena 4ast ot jivota.

rosskata
11-07-2006, 19:21
:smt087 :smt087 :smt087 Ама... Нееее... Няма да умирам пък!

Това ми е мнението за смъртта- не е философско, не ме интересува душата или кого щели да го ядат череите. От смъртта изпитвам непреодолим ужас. :smt103 Била съм на гробище веднъж и изпаднах в истерия. Като минавам във Варна покреай централните гробища , където има погребални агенции с изложени на витрините ковчези, също изпадам в див ужас. :smt107

Просто за мен животът е свръхценност. Няма нищо по- важно от него. Нищо по- хубаво. Нищо по- ценно, нищо по- прекрасно... :roll:

Сигурно и аз не съм наред. Не мога да гледам на смъртта философски. Изключвам я от мисълта си и толкова...

RoyTheReaper
11-07-2006, 19:31
смъртта е момент в който органите на човека престават да функционират и процесите които са се извършвали в тялото спират завинаги. надгробен живот - абсурдно е да се твърди че има. след смъртта просто преставаме да съществуваме и храним червеите.Най-логичното обяснение общо взето.

Може би си прав, но замисли ли се за душата? Това което те прави нещо повече от билогичен робот. Аз съм така да се кажи вярващ в невъзможното, и смея да твърдя, че душата ни не свършва своето съществуване след като тялото се е изчерпило, уморило... не знам думата която да сложа. Обаче те питам за душата, защото ми описваш изтощен робот?

душа е доста широко понятие и всяка религия или философско течение има различна концепция за душата. в зависимост от какво се разбира под душа може да се каже дали я има или не.

IlLuSi0nS`
11-07-2006, 19:39
смъртта.. да знам има я.. и аз ще умра.. но някак си не мога да приема факта че просто в един миг ще изчезна и няма да ме има повече.. че няма да съществувам.. ясно че след смъртта няма нищо, но как да си представя нищото.. бахти..

LunaTriCk
11-07-2006, 20:29
туй смъртта е много относително нещо. може да си мъртъв и докато си още жив, а може и да си жив, когато си мъртъв. дано някой ме е разбрал, че не ми се обяснява. :roll:

sladoled
11-07-2006, 20:32
Вижданията за смърта са много съществени в душевния живот на всеки човек.За смърта трябва да се говори, да се разменят мисли с най-близките хора.Смисълът е, че когато някой се изправи пред пред смърта на близък човек, вече ще има определена позиция, която да му помогне за преодоляването на стреса.
Психолозите са установили опитно, че най-стресиращо за човек е да загуби партньора си / в смисъл съпруг/ съпруга/ поради смърт.В този смисъл е важно да си подготвен.

dream_dragon
11-07-2006, 20:32
туй смъртта е много относително нещо. може да си мъртъв и докато си още жив, а може и да си жив, когато си мъртъв. дано някой ме е разбрал, че не ми се обяснява. :roll:


Я по-добре обясни, че нищо не те разбирам. Но може би имам някакво представа за какво говориш.

SweetBunny
11-07-2006, 20:36
смъртта.. да знам има я.. и аз ще умра.. но някак си не мога да приема факта че просто в един миг ще изчезна и няма да ме има повече.. че няма да съществувам.. ясно че след смъртта няма нищо, но как да си представя нищото.. бахти..
Дам, и аз така мисля...
Изпадам в някакъв страх като си помисля kaкво ще се случи след смъртта ми, не може да е нищо! :?
Maмка му, искам да ме кремират :shock: :!:

OPEL
11-08-2006, 15:06
Живота представлява две дати, на един камък, а теренцето между тях е твоя жизнен път- това е напълно верно. Аз искам да живея, искам и да умра. Да се родиш и да умреш са двете неща, които са най естествените неща на живота. Загробен живот- незнам дали има. За тези които вярват в него, го има, за другите-не. Няма безкрайно нещо, от едноклетъчните организми, до човека и всички машини. А помислете сега какво ли щеше да бъде, ако не умирахме.... едвали щяхме да сме живи сега... А тези, които сами си отнемат живота, заради несподелена любов или друго нещо, са пълни идеоти.... но няма да пиша за тях. Живота е най хубавото нещо на света. Дори и с лошите моменти, дори и с моментите в които искаш да умреш на секундата... Благодарение на тая магия, сърцето ви тупти и отмерва всяка секунда, благодарение на тази магия се движе света...

crazy_sexy_cool`f
11-09-2006, 08:20
не ме е страх от смъртта, но все пак искам да си умра от старост в топлото легло, докато сънувам хубавичък сън :Р Само едно ми е чудно...какво е да си умрял??? Не мога да си представя това, че човек изведнъжпрестава да съществува. Вярвате ли в ада и рая? аз лично незнам и не искам да узная в скоро време!

quench
11-09-2006, 09:04
Мен ме е страх от това,че може да умра,преди да съм се наживял. Но не ме е старх,че някой дяФол ще ме ръчка с жезъла след като умра... :lol:

SINDEL
11-09-2006, 11:26
Смъртта... ами смъртта ме плаши..
Плаши ме идеята 4е светът ще продължи да си съществува и без мен. 4е в един момент ве4е никой няма да знае 4е някога и мене ме е имало. Няма да си спомнят за мен...
Плаши ме и това 4е не знам какво има след смъртта, дали изобщо има нещо. Иска ми се да вярвам 4е действително има. Ина4е животът ни като цяло се обезмисля - живееш, умираш и те забравят, за никого ве4е не зна4иш нищо. А теб просто те няма, в един момент си някой, в следващия - просто умираш и край.

quench
11-09-2006, 16:10
Майната й на тая тема! Умираш и тва е! Баси...

rosskata
11-09-2006, 22:40
тук как пък никой не го е страх от смъртта...
направо не ви вярвам... ;)

Без мен... :oops: Както казах, насирам се само ри самата мисъл за смърт- моята или на някой друг... :?

rosskata
11-09-2006, 23:20
:? Не, аз няма да се женя... Ще изпадна в див ужас , ако трябва да кажа нещо като "Докато смъртта ни раздели"...

Като мина курс по преодоляване на тоя ужас в някоя психиятрия, ще се вземем... И без тва баба каза, че съм стара мома... :cry:

BornFromPain
11-09-2006, 23:23
Айде ше те жениме - и без тва в сф има една скинхед мацка(руса, 1ви номер коса, само един много дълъг кичур отпред), ще ви чифтосаме и почвате да правите ребелчета - серийно производство :>
Иначе за смъртта не знам.. Тя е като хлебарките у нас - знам че я има ама избягвам да си мисля за нея, щото само ми става кофти от тва..
П.С. късно вечер яко ям думи :> Едитнах го малко да се разбира за кво стаа въпрос :>

teenkopele
11-10-2006, 06:24
Както и да я погледнем, смъртта си е смърт.
Рано или късно ни стига, независимо какво правим и как живеем.
Тялото на човека престава да функционира, душата му напуска материалния свят и отива в духовния. Аз вярвам, че след смъртта има друг живот, от който никой, за съжаление, не се е върнал, за да разкаже как е. Много хора, било то по време на операция и т.н., разкават, че са видели голяма светлина, разкават, че са видели тялото си. Интересно при тези, които са видели тялото си по време на операция е, че разказват точно това, което е ставало, понякога дори в детайли, което, според мен, е доказателство, че не лъжат. :wink:

quench
11-10-2006, 08:57
Както казах вече - малко е тъпа темата! Тва е все едно да си скапваш деня като си мислиш,че ЕВЕНТУАЛНО шефът ти ще ти бие камшика. Или да не се жениш,защото има ъзможност да се разведеш. Нещата се случват и тва е!

PaChanGa_GiRl
11-10-2006, 12:45
Не искам да умирам.......

quench
11-10-2006, 13:51
Днеска дочетох Хайнлайновите "Звездни рейнджъри" - там военно-поелвите инженери имат такъв девиз: "Първо изкопаваме дупките,после лягаме в тях!". Циничен е,но е веселяшки - ето така гледайте на смъртта - и не я коментирайте повече,че току-виж ви потърсила.

И като казах това - сетих се за притчата за Смъртта и търговецът... И в Дамаск да отидеш - пак ще те открие...

KiLLeR_InSTiNkT
11-11-2006, 13:17
Смъртта рано или късно ще дойде /дано да е по-късно де/... Един мой приятел загина преди две години заради една нелепа случка и много жалко, защото беше адски добра душа, но какво да се прави.
Страх ме е от нея, не бих искала да умра преди да съм постигнала мечтите си и да съм си изживяла дните пълноценно /без да съм опитала някои неща/. Гледам да избягвам мисълта за края на моите дни...

PiLeto~UbieC
11-11-2006, 13:54
Да съм честен - да страх ме е ... Но мисля че просто не е честно хората да си отиват на 30 години и то без да знаеш нищо ... Баща ми умря като полицай - беше убит пред РПУ то си -- Влезнал в колата и бил застрелян през седалката . Но никой не каза на майка ми как така е бил застрелян пред РПУ то и никой не е чул или видял нещо :-$ .... Това се случи преди 7 години и макар вече да не се разстроявам от от това пак ми е мноо гадно когато се сетя че дори не можах да го опозная добре :cry: И така смъртта е нещо обичайно , но понякога когато ти вземе любим човек ти се чудиш "Защо точно на мен, аз ли направих нещо ?!? " (Говоря от личен опит )

OPEL
11-11-2006, 14:12
Няма да се плашите хора :-D
Наука и Техника
Вече е роден човекът, който ще доживее до 1000 години
Проф. Обри де Грей от Университета в Кеймбридж твърди, че най-късно до 2030 година ще бъде ликвидирано остаряването

Жените ще могат да раждат на 300 години, твърди ученият

Вече е роден човекът, който ще доживее до 1000 години

Известният британски геронтолог, професорът от Кеймбридж Обри де Грей твърди, че развиващата се с бурни темпове биология в най-близко време ще успее да гарантира хилядолетна продължителност на човешкия живот. Британският учен е убеден, че първият човек, който ще проживее 1000 години, вече се е родил.

Ежедневно в света умират стотици хиляди хора, две трети от тях- от старост. Теоретичните разработки на един от водещите британски геронтолози обаче говорят за това, че човечеството вече е на пътя към безсмъртието. Според него, състоянието на микробиологията вече е такова, че след 30-40 години тя ще може да гарантира хилядолетната продължителност на живота. "Вече днес - твърди британският геронтолог- ние имаме реалната възможност да продължим живота с няколко стотин години, такива опити вече се правят със животни. След пет години ще започне експеримент с хора, а към 2030 година вече ще бъде поставена преграда пред стареенето на организма."

Професор де Грей е убеден, че първият човек, който ще доживее до 1000 години, вече се е родил. По какъв начин учените смятат да победят старостта? Експериментите с мишки показват - а мишият геном прилича на човешкия - че това може да стане чрез блокиране на делението на клетката и отстраняването от нея на ненужни и вредни прониквания. Загубените клетки, например в резултат на болестта Алцхаймер или Паркинсон- ще се заменят с нови. С помощта на стволово- клетъчната терапия ще се обновяват човешките органи. Такъв вид опити вече се провеждат в клинични условия. Още не сме се научили, обаче - отбелязва проф. де Грей, докрай да изчистваме клетката от "боклука" в нея, за да предотвратяваме стареенето на организма.

До този момент няма клинични методи, способни да победят стареенето, става ясно от интервюто с проф. де Грей. Трябва да се разработи до край много сложната клетъчно-стволова терапия и общата терапия, за да се реши този проблем. Някои аспекти от него вече са решени и преминават през клинични изпитания, но по-голямата част ще стане факт след не по-малко от 10 години в лабораторен вариант. А след 30-40 години или малко по-късно тези терапии ще започнат да се прилагат в практиката.


http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=9087&PHPSESSID=e5aee1dc0943543c5fd1870b6c1f6ada


Хиляда години не са ли ви достатъчни бе :-D

Communist
11-11-2006, 14:22
Няма да се плашите хора :-D
Наука и Техника
Вече е роден човекът, който ще доживее до 1000 години
Проф. Обри де Грей от Университета в Кеймбридж твърди, че най-късно до 2030 година ще бъде ликвидирано остаряването

Жените ще могат да раждат на 300 години, твърди ученият

Вече е роден човекът, който ще доживее до 1000 години

Известният британски геронтолог, професорът от Кеймбридж Обри де Грей твърди, че развиващата се с бурни темпове биология в най-близко време ще успее да гарантира хилядолетна продължителност на човешкия живот. Британският учен е убеден, че първият човек, който ще проживее 1000 години, вече се е родил.

Ежедневно в света умират стотици хиляди хора, две трети от тях- от старост. Теоретичните разработки на един от водещите британски геронтолози обаче говорят за това, че човечеството вече е на пътя към безсмъртието. Според него, състоянието на микробиологията вече е такова, че след 30-40 години тя ще може да гарантира хилядолетната продължителност на живота. "Вече днес - твърди британският геронтолог- ние имаме реалната възможност да продължим живота с няколко стотин години, такива опити вече се правят със животни. След пет години ще започне експеримент с хора, а към 2030 година вече ще бъде поставена преграда пред стареенето на организма."

Професор де Грей е убеден, че първият човек, който ще доживее до 1000 години, вече се е родил. По какъв начин учените смятат да победят старостта? Експериментите с мишки показват - а мишият геном прилича на човешкия - че това може да стане чрез блокиране на делението на клетката и отстраняването от нея на ненужни и вредни прониквания. Загубените клетки, например в резултат на болестта Алцхаймер или Паркинсон- ще се заменят с нови. С помощта на стволово- клетъчната терапия ще се обновяват човешките органи. Такъв вид опити вече се провеждат в клинични условия. Още не сме се научили, обаче - отбелязва проф. де Грей, докрай да изчистваме клетката от "боклука" в нея, за да предотвратяваме стареенето на организма.

До този момент няма клинични методи, способни да победят стареенето, става ясно от интервюто с проф. де Грей. Трябва да се разработи до край много сложната клетъчно-стволова терапия и общата терапия, за да се реши този проблем. Някои аспекти от него вече са решени и преминават през клинични изпитания, но по-голямата част ще стане факт след не по-малко от 10 години в лабораторен вариант. А след 30-40 години или малко по-късно тези терапии ще започнат да се прилагат в практиката.


http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=9087&PHPSESSID=e5aee1dc0943543c5fd1870b6c1f6ada


Хиляда години не са ли ви достатъчни бе :-D
Всичко звучи прекрасно, но сигурно ще е достъпно само за супер-богатите.+това само си представи как ще се пренасели земята :shock:

LunaTriCk
11-11-2006, 15:59
Всичко звучи прекрасно, но сигурно ще е достъпно само за супер-богатите.+това само си представи как ще се пренасели земята :shock:

Ще е "победена" само естествената смърт. Нали затова са войните - да поддържат прираста на населението. :roll:

OPEL
11-11-2006, 18:57
Всичко звучи прекрасно, но сигурно ще е достъпно само за супер-богатите.+това само си представи как ще се пренасели земята :shock:

Ще е "победена" само естествената смърт. Нали затова са войните - да поддържат прираста на населението. :roll:
Да де. Защо мислите че са измислени болести като рака, спина, високите сметки и лекарите :-D

Ziezi
11-14-2006, 03:28
Не ви е страх от смъртта,а?Хаха,браво,браво.. .Иска се доста смелост за това..Аз ли4но (съжалявам за тва 4,но ми се прееба коп4ето с 24-та буква от азбуката) съм бил два пъти близо до "нея" и си беше доста стращни4ко.Въпреки,4е бях по4ти в кома и двата пъти..
Колкото до другото-не вярвам,4е същеествуват духове и подобни глупости,след смъртта си мъртъв и тва е!

crazyfenka
10-07-2013, 19:29
Смърта е гадна не искам никога да умирам искам винаги да съм с моето семейство :smt089
Но някой ден всички ще изллетим от тази земя (Колко трогателно :D ) :smt051 :smt059

NissaN
10-10-2013, 12:49
Като умреш отиваш при Свети Петър,но ако не си му точно авер ще отидеш при Луцифер.