PDA

View Full Version : za6to "Obi4am te" ...



lady_bird
11-07-2006, 17:40
tezi dve dumi bi trqbvalo da obedinqvat horata,a ne da gi otgale4avat,no v pove4eto slu4ai stava to4no taka.subira6 nai-nakraq kuraja da kaje6 "obi4am te" i 4oveka sre6tu teb se otdale4ava. tezi 2 dumi pokazvat nqkakva serioznost,a serioznostta ni pla6i.za6to ni pla6i?za6to se strahuvame da kajem "obi4am te"?!

macka123
11-07-2006, 17:45
emi tova e za6toto tezi dumi ozna4avat mnogo
spored men ne vseki 4ovek gi e 4uval,(no iskreno kazani)
straha...ot...serioznostta
nz

koalka
11-07-2006, 17:47
Ами понякога и така се случва.Ами човека,който ти обичаш и да кажем се е отдръпнал(предполагам ти се е случило) явно се страхува от сериозна връзка или просто не те обича.Тези думи са адски силни и не бива да се казват с лекомислие и,ако не ги чувстваш.За това по-добре е според мен човека да не споделя да кажем любовта ти,само да те харесва,от колкото да те лъже,че те обича.Но пък от друга страна ако човека те обича няма да се страхува от сериозна връзка,така че май всичко опира до чувствата.

teardrop
11-07-2006, 17:52
Мда, macka-та е права. Тези думи означават прекалено много и като ги чуеш, дори и да изпитваш същото, някак си се стряскаш, защото осъзнаваш колко са големи нещата. Според мен е просто някъкв вид..не знам, защитна реакция, този страх от сериозността :-k Защита от болка по-нататък. Някои хора, дори и да обичат някого, не го казват, за да не бъдат наранени. Но в един момент чувствата стават прекалено силни, за да ги таиш в себе си и като го изненадаш по този начин, с тези две прости думички, той се стряска, защото не ги е очаквал...

lady_bird
11-07-2006, 18:01
Ами понякога и така се случва.Ами човека,който ти обичаш и да кажем се е отдръпнал(предполагам ти се е случило) явно се страхува от сериозна връзка или просто не те обича.Тези думи са адски силни и не бива да се казват с лекомислие и,ако не ги чувстваш.За това по-добре е според мен човека да не споделя да кажем любовта ти,само да те харесва,от колкото да те лъже,че те обича.Но пък от друга страна ако човека те обича няма да се страхува от сериозна връзка,така че май всичко опира до чувствата.ne,mai ne se e otdrupnal,vsu6nost ne se otdrupna,no me e strah da ne se promeni vs.

Scarabey
11-07-2006, 18:10
И аз си задавам този въпрос последните няколко дни.Момчето с което съм от доста време вече ми е казвал няколко пъти колко ме обича,как съм единствена за него нкви такива и точно когато му го казах той започна да се държи малко странно.Не се виждаме толкова често бе понякога не мога да разбера за кво някои се държат така.

Tokio_Hotelkata
11-07-2006, 18:13
S priqtelq mi redovno si gi kazvame i tova ne pla6i nikoi ot nas :-)

LO6IQ
11-07-2006, 18:14
Ами понякога и така се случва.Ами човека,който ти обичаш и да кажем се е отдръпнал(предполагам ти се е случило) явно се страхува от сериозна връзка или просто не те обича.Тези думи са адски силни и не бива да се казват с лекомислие и,ако не ги чувстваш.За това по-добре е според мен човека да не споделя да кажем любовта ти,само да те харесва,от колкото да те лъже,че те обича.Но пък от друга страна ако човека те обича няма да се страхува от сериозна връзка,така че май всичко опира до чувствата.
Няма какво повече да кажа ... мисля ,че това което написа Коалка е достатъчно :smt016

geri777
11-07-2006, 18:17
tezi dumi za mene sa sve6tenii.nikoi nqma pravo da gi izri4a ako ne gi izri4a s 4ustvo i serioznost.navseki moje6 da kaje6 "obi4am te",no dali e taka ne se znae.zatova ne gi izri4aite naprazno

bulgarche
11-07-2006, 18:31
Абе...аз вече много внимавам с тия думи и не позволявам много да ми се казват (когато чувствам че няма защо да бъдат казани).
Не се е отдръпнал, а и не мисля че нещо ще се промени. Освен към по-добро. Ако ти си изрекала тези думи първа (както е станало)... може (и ще е така) ще означава много за него. Естествено ао го кажеш искренно...ае..ще се премени..ай стига глупости, че ще ти счупя главата (знаеш че няма да го направя) :)

FaTaLn0t0_LaDy
11-07-2006, 18:57
Обичам те...тези думи значат абсолютно нищо за някой и същевременно адски много за друг...за мене човек който каже "обичам те" на друг то значи е преодолял всички проблеми, всички нерешителности в себе си за да се увери че е готов да го каже на своята половинка, но обаче не винаги става така че и другата страна да ти отвърне с същото...когато обаче ти отвърне с същото ти не трябва да я изпускаш защото не се знае че ще има друг който ще изпита същото...а относо раздалечаването-ами това става единствено когато другата страна има съвест, но не изпитва същото към тебе и тъй като не иска да те нарани се отдалечава от тебе и един вид по този начин др. страна си мисли че ще го забравиш и сичко ще се оправи...това е според мене а на тези които се обичат ЕВАЛА им.. :mrgreen:

bulgarche
11-07-2006, 19:54
ne,mai ne se e otdrupnal,vsu6nost ne se otdrupna,no me e strah da ne se promeni vs.
А ти от къде знаеш? До него ли беше когато му го "каза"? Какво почувства той според теб?

IlLuSi0nS`
11-07-2006, 20:12
'обичам те' .. даамм.. любовта е мн сложно нещо.. но тя не е тези две думички.. тя е чувството че някой е по-важен от теб самия.. любовта се доказва с времето и не и трябват думи за да се почувства.. защото ако е истинска думите стават излишни..

Alex___f
11-07-2006, 20:16
Аз не мисля,че точно думите играят важната роля...това са просто думи,действията са от значение.Преди беше табу да кажа на някой,че го обичам,но сега си се `гавра` с думичката.Никога няма да кажа 1ва `обичам те` не обичам и много много да ми казват,че ме обичат.Харесва ми,когато някой каже на друг,че го обича ей така...спонтанно тогава е хубаво.А не да плануваш как да го кажеш и как ще реагира.

deidiy
11-26-2006, 09:54
можеби защото тези две думи показват сериозността на една връзка и когато човека срещу теб не е готов за по-сериозна връзка се плаши и отдръпва :?
е естествено това се отнася само когато думата"обичам те" е казана искренно :mrgreen:

iiirish
11-26-2006, 10:03
"обичам те" както сбилижава, така и отдалечава хората. но това по-скоро зависи от нашата нагласа към човека насреща, а не от нас самите. ако обичаме момчето, което ни казва тези думи, те разбира се ще ни сближат. но като чувствата не са споделени те по-вероятно ще ни отдалечат един от друг - причини много (срам да го погледнем пак в очите, срам от самите нас и т.н.)

summer_04
11-26-2006, 10:26
kogato naistina go izpitva6 nqma da te e strah da go kaje6!purviq put kogato kazah "obi4am te" dori ne se zamislih ,prosto taka go po4uvstvah i 4oveka otsre6ta mi otvurna sus su6toto taka 4e !a we vis4ko si zavisi ot 4uvstvata!ako ne si siguren ne go kazva6 !:)

miloto_girl_4e
11-26-2006, 11:42
Аз не се страхувам да кажа "Обичам те", но тези думи святи съм ги казвала само на едно момче, защото аз лично ги използвам, когато наистина почувствам, че е така ...
Доста хора се плашат, когато чуят тези две думи, защото .. еми какво да ти кажа повечето тийнейджъри не искат нищо сериозно, искат да си живеят живота свободно и разнообразие, а когато чуеш тези думи, осъзнаваш, че нещата между нас са станали вече сериозни(или поне твоят партньор ги приема така)и ако на теб това не ти харесва, единственият начин да се предпазиш е да се отдалечиш от човека, който ти ги е казал тези думи...

Angel4eto_sl
11-26-2006, 20:19
moje bi se strahuvame da gi kajem za6toto zna4at mn i ne mislq 4e otdale4avat

panterata
11-26-2006, 22:07
нормално е да ни плаши сериозността.. защото нямаш такава свобода на която си свикнал , трябва да се съобразяваш с някой.. и т.н но ако обичаш човека дори и в началото малко да се стреснеш после ще осъзнаеш че искаш сериозна връзка с него и ще му кажеш "и аз те обичам" ;)