PDA

View Full Version : Неразделни или....



totev
11-08-2006, 15:48
При много двойки ( включително и при мен и приятелката ми ) съм забелязал, че са постоянно заедно,неразделни... По някой път тази постоянна близост ме задушава...
Аз примерно почти съм изоставил приятелите си и спорта ( футбол )заради нея и много често се питам дали постъпвам правилно...
Тази близост до голяма степен ограничава личния живот...
на какво мнение сте ?

Когато двама човека се обичат, неразделни ли трябва да бъдат или...

e_l_i_z_a
11-08-2006, 16:01
Постъпвай така,както чувстваш,че е правилно,а не както си мислиш,че "трябва" :wink: Ако връзката е в началото си,смея да твърдя,че тази постоянна неразделност води до бързо омръзване...Което си е и съвсем нормално.Прекалено многото контакти "от раз" с човек,когото от скоро познаваш(или поне отскоро общуваш с него),оказват драстични(и катастрофални :-D ) промени в т.нар. "изграден от теб график на личния живот" или така да го кажем-обикновеното ти ежедневие преди да си с този човек.
-Ако много се объркаш,прочети първо всичко извън скобите,после и тях :lol: ,защото понякога имам да казвам много неща едновременно и става обърквация :lol: :mrgreen: -
Та...докъде бяхме стигнали-а,да! ;-) Ами значи недей да се ограничаваш от приятелите си и спорта заради това момиче.Както тя,така и ти сте си двама човека-два различни персонажа,две различни личности.Вие сте заедно,но НЕ В БУКВАЛНИЯ СМИСЪЛ :!: Пък и ти сам го каза-задушаваш се.Ами това е лош признак :mrgreen: Отпусни му края малко,че да не се превърне влюбването ти в антипатия :wink: Аз съм сигурна,че ако го обсъдите без недомлъвки и много открито и искрено,всичко ще е ок.Ако е точна мацка,ще те разбере. :D :wink:

totev
11-08-2006, 16:04
хааххх :) душичката.. благодаря ти за подробните обеснения, но смятам че съм достатъчно зрял за да преценя какво да правя :)
плюс това не съжалявам за нищо... така съм преценил, така съм направил... просто ми е интересно при вас как е и какво мислите по въпроса :)

между другото ходим от близо година, а я познавам от сума време... не е от най-пресните връзки :) хахахах ;)

e_l_i_z_a
11-08-2006, 16:08
Ами извинявай.... :mrgreen: ....както казах,понякога се увличам :-D хихихихи
Ами аз лично обичам свободата.Затова може би много рядко допускам да съм за дълго с някого,дори да е идеалния. :| Харесваме се-ок.Заедно излизаме-ок.Но той е равностоен на приятелите ми и не прекарвам повече време с него отколкото с тях.Долу-горе гледам да е по равно :D Не обичам всеки ден да излизаме....всяка жаба да си знае гьола :mrgreen:
Той иска да излезе по мъжки-окей,но проблъм 8) Аз излизам с приятелки и готово 8) и т.н.... :-D

tedinkata_
11-08-2006, 16:22
emi za jalost-naposledak se vijdame mn rqdko :( ako zaviseshe ot men shtiaxme da sme nerazdelni no... :|

iiirish
11-08-2006, 16:23
една връзка задушава тогава когато чувствата или са повърхностни или са започнали да охладняват! когато обичаш даден човек ти винаги искаш да бъдеш максимално повече време с него и това разбира се е напълно разбираемо. не трябва да се отказваш или лишаваш от нищо друго било то приятели или любимо занимание, но е хубаво да намериш начин да съчетаваш нещата. при теб например тя може да идва когато има възможност на тренировките ти по футбол. ето как се съчетава полезното с приятното ;)
а иначе ние с приятеля ми се виждаме достатъчно често - толкова колкото да не ни втръсва един от друг, и толкова колкото да се радваме на всяка възможност да бъдем заедно. мисля, че намираме златната среда във това отношение

Dr. Kazimbutt
11-08-2006, 16:33
При много двойки ( включително и при мен и приятелката ми ) съм забелязал, че са постоянно заедно,неразделни... По някой път тази постоянна близост ме задушава...
Аз примерно почти съм изоставил приятелите си и спорта ( футбол )заради нея и много често се питам дали постъпвам правилно...
Като човек, който е бил в твоето положение, мога да ти кажа, че не постъпваш правилно. В момента сигурно не го осъзнаваш, но след време ще го... Само дето тогава вече ще е твърде късно. Другото нещо, което ще разбереш е, че момичето, с което си бил, не е заслужавало такава голяма жертва от твоя страна.
Хубаво е един човек да е влюбен и да се вижда с този, когото обича. Но всеки от двамата трябва да има свое лично време. Не може да сте постоянно заедно (най-малкият проблем е това, че ще си омръзнете бързо). Aко един човек посвещава цялото си време на друг, той не може да се развива, а хората се раждаме с тази цел - да се развиваме.
Не е трябвало да зарязваш приятелите ти. Те са една много голяма ценност...

koalka
11-08-2006, 17:32
Приятелят ми е моят личен живот...нямам друг,а и не искам да имам.Не,прекалената близост не ме задушава,напротив-дава ми нови сили,чувствам се толкова щастлива като съм край него и направо съм на седмото небе.Но уви заради това тъпо училище тази година ще се наложи да се виждаме само съботата и неделята,което е ужасно....честно казано ви завиждам,че можете да се виждате доста често.

totev
11-08-2006, 18:05
еми при нас е мн интересно, защото тя влезна в моето училище и постоянно сме заедно - и в училище, и извън него.. малкото пъти когато съм се мяркал сам или с някой приятел из центъра ( град Хасково не е от най-големите градове и повечето народ тук се познаваме ;) ) винаги ме питат "Къде е Мирка" просто до такава степен сме свикнали един с друг и сме навсякъде заедно, че не мога да си се представя без нея.. и винаги когато някъде се каже моето име.. веднага след него е и нейното :) ... ех.. на 17 години толкова сериозна връзка...
Там е работата, че на мен малко ми липсват излизанията по мъжки с приятелите ми.. липсва ми смеха на футболния терен.. типично момчешките глупости които всеки е правил в така наречената "коч компания" :lol: :cry: ... примерно днес бяхме на фитнес с няколко приятелчета, по късмет се уцелихме всички в залата.. беше перфектно.. идеята е, че не беше нужно да се съобразявам какво приказвам.. не беше нужно да внимавам как се държа... когато си постоянно с половинката си, тая свобода я няма... което си е тъжно...

totev
11-08-2006, 18:09
Като човек, който е бил в твоето положение, мога да ти кажа, че не постъпваш правилно. В момента сигурно не го осъзнаваш, но след време ще го... Само дето тогава вече ще е твърде късно. Другото нещо, което ще разбереш е, че момичето, с което си бил, не е заслужавало такава голяма жертва от твоя страна.
Хубаво е един човек да е влюбен и да се вижда с този, когото обича. Но всеки от двамата трябва да има свое лично време. Не може да сте постоянно заедно (най-малкият проблем е това, че ще си омръзнете бързо). Aко един човек посвещава цялото си време на друг, той не може да се развива, а хората се раждаме с тази цел - да се развиваме.
Не е трябвало да зарязваш приятелите ти. Те са една много голяма ценнос

в думите ти има истина, но нали знаеш приказката, че любовта е сляпа... може би до една степен съзнавам, че не се развивам, но.... обичам си я мамка му :) кво да се прави... луда работа ;)

miloto_girl_4e
11-08-2006, 18:51
Ние много често сме си заедно, но не и постоянно...
Просто .. не знам, не ми е някакси комфортно той да ми е като втора кожа ...
Обичам да съм с него, приятно ми е да съм заедно, но имам нужда и от свобода, да си се видя с приятелите без него, та евентуално, ако има какво да се оплаквам от него да го направя :mrgreen: