PDA

View Full Version : Дълга и трудна история, сега накъде ?!



Абсолютен кретен
11-09-2006, 03:29
Чудя се от къде да я захвана тая моята история, ама ше се пробвам
Всичко започна в края на 8-ми клас, харесах си едно момиче от моя клас, не беше кой знае какво, но на мен си ми харесваше, приключи даскалото и започна ваканцията, цяло лято не погледнах друго момиче, въпреки че не е като да съм нямал възможност, на баща ми му се налага да пътува постоянно и лятото прекарах кръстовайки Италия, но каквото и да правех все мислех за това момиче, тогава се познавахме доста бегло, но все пак явно започвах да хлътвам доста. Започна новата учебна година и аз малко по малко започнах да се опитвам да се сближавам с нея и с най-добрата и приятелка, която също беше от моя клас, те пък през лятото излизали доста често с 2 момчета от нашия клас, но само като приятели. Е както и да е не ми беше много трудно да стана доста гъст с тях 2-те, излизахме заедно, ходехме по купони рожденни дни и т.н, излизахме но винаги 5-мата, тогава не събрах смелост да я поканя да излезем само 2-мата някъде, тогава въпросното момиче видимо ми се кефеше дали само като приятел или и нещо повече за сега е загадка за мен. Всичко вървеше идеално до един рожден ден на който много се напих и направих доста глупости. След този злощастен уикенд всичко се обърна срещу мен, вчерашните ми приятелки се правеха че не ме познват, разказаха на всички за случилото се и паднаха големи ебавки, както и да е, не това ме тревожеше. Просто загубих доверието на моето момиче, бяхме в кофти отношения близо година. Станахме 10-ти клас и зимата тя тръгна с едно момче, което в интерес на истината е голям смешник, не само по мое мнение и поради редкият ми контакт с 2-те разбрах 1 седмица по-късно. А аз продължавах да я харесвам, като това просто привличане явно с времето бе се превърнало в любов. И така момичето което харесвах тръгна с най-големият смотаняк, не можах да си го простя ](*,) В началото не бях толкова притеснен защото мислех че възката им ще изтрае не повече от 1 месец, просто всичките и приятелки и говореха и и се смееха на избора, но....уви вече ходят близо 2 години, скоро се виждах с нея на кафе и тя ми сподели че не ме харесва и че не е толкова лесно да скъса с човек с който е вече цели 2 години. Другият проблем е че тя лятото заминава за Холандия и може и да не се върне повече, има намерение там да учи и не знам дали ще я видя някога пак. А аз съм много влюбен, не сме на 13 години, знам че сигурно звучи глупаво от устата (или по-точно клавиатурата) на момче, но колкото и да се опитвах не мога да я забравя, имах 2-3 връзки с други момичета за които тя не знае, но те бяха мимолетни, просто не мога да дам на друго момиче тази любов която изпитвам към Деси, сподели ми че обича да се грижат за нея и да и обръщат внимание.
Посъветвайте ме какво да правя, дали си заслужава да се боря или каузата е загубена. ](*,) ](*,)

koalka
11-09-2006, 04:32
Не звучи глупаво от уста на момче мога да ти кажа.Ами аз мисля,че трябва да се бориш.Отново да спечелиш приятелството й,а после и нещо повече.Не е въпроса в 2-те години,в които е ходила,тук въпроса е какви са й чувствата към това момче?Въпреки че две години са много време.Опитай се да се бориш за нея,но ако не стане цял живот ли ще се измъчваш заради нея?Все пак трябва да си готов,че може и нищо да не излезе и да си силен и да направиш усилие да я забравиш.

Shadow_Walker
11-09-2006, 15:32
Доколкото разбрах сега си 12 клас така ли?Цели 4 години я харесваш...и не си разбрал, че нищо няма да излезе?Ае пич земи я забрави.Ще кажеш-не мога...аз ще ти кажа-можеш, ако наистина разбереш, че това е най-доброто за теб.

totev
11-09-2006, 16:19
луда работа е тая любов... 4 години си я харесвал и си мислил само за нея... баячка си хлътнал... ако се откажеш от нея, тогава тия 4 години за кво са били ? няма да се отказваш... в никакъв случай :) ;)

JiMiTo
11-09-2006, 17:44
а може би тия 4 годни са ти били като урок а ? Че не трябва да изпускаш момента... ако и беше казал по-рано със сигорност щеше да узнаеш дали щеше да стане нещо или не...сега каузата е просто изгобена и безсмисленна...рабери човек...това момиче може да е единственното за момента за теб...познато ми е това чуство..но има и други... според мен вече е късно...може само да си приятел със нея ако тя е съгласна нищо повече...ако ви е писано по нататък може и да стане нещо кой знае ? Просто продължаваш напред както живота си продалжава... Ами това е от мен...умната и ...ти си решаваш ! :-)

Абсолютен кретен
11-09-2006, 19:01
луда работа е тая любов... 4 години си я харесвал и си мислил само за нея... баячка си хлътнал... ако се откажеш от нея, тогава тия 4 години за кво са били ? няма да се отказваш... в никакъв случай :) ;)
Сега с нея сме супер добри приятели, някой работи от миналото са забравени, но каза че ме възприема като приятел и някакси странно щяло да бъде да ходим. А и точно това е заради което не искам да се отказвам, подяволите 4 години са това, лошото е че не мога да бъда с друго момиче, постоянно мисля за нея и някакси не става, пробвал съм какво ли не. Хич не ми се иска да се примирявам със сегашното положение, ама :|
Мислех да и направя някой голям подарък, защото скоро предстои рожденният и ден, а скоро взе книжка, та не ми е финансов проблем да и взема дори кола, но не искам после да се чувства някакси задължена, и аз не знам коя пътека да хвана, но хич не ми се ще да се отказвам.
А относно този с който ходи, казва че го обича, но от 200км си личи че вече не е същото както едно време, пък и един път се изпусна пред мен казвайки "а в началото колко го обичах"
Объркан съм много #-o

iiirish
11-09-2006, 20:03
явно за тези две години в които са заедно любовта си е отишла, или то поне при нея. но наистина не е лесно да прекъснеш взаимоотношенията си с човек, с когото си делял всичко в продължение на толкова време. явно просто не и достигат сили и смелост да се изправи пред него и да му каже "край".
от друга страна тя сама ти е казала, че те приема само като приятел и не виждам защо тогава не се отказваш?! хубаво е човек да се бори за каузата си и за това на което държи, но при теб ситуацията е почти безмислена. не се заблуждавай, че едно приятелство така лесно може да се превърне в любов!

vandalz
11-09-2006, 20:49
според мен трябва да направиш всичко възможно за да й върнеш доверието...

LO6IQ
11-10-2006, 19:35
Доколкото разбрах сега си 12 клас така ли?Цели 4 години я харесваш...и не си разбрал, че нищо няма да излезе?Ае пич земи я забрави.Ще кажеш-не мога...аз ще ти кажа-можеш, ако наистина разбереш, че това е най-доброто за теб.