PDA

View Full Version : Наркоман?



teenkopele
11-10-2006, 06:15
Абре този бил наркоман, онзи бил наркоман. А какво, според вас е точното определение? Много хора, пробват, от време на време взимат, но не го правят постоянно. Това прави ли ги наркомани?
Ще ми е интересно да видя вашите мнения по въпроса. :wink:

hamilcar
11-10-2006, 07:14
Наркоман е човек който се е пристрастил към нещо, нещо без което не може. Така го разбирам аз.

rosskata
11-10-2006, 08:24
Наркоман за мен е човек с психическа и/или физическа зависимост към някое наркотично вещество ( аз не броя в това число алкохола и цигарите, въпреки че би трябвало). Ако смъркаш амфети веднъж на 1-2 месеца като отидеш някъде и се ограничиш саммо с това, не си наркоман. Ако без амфети не можеш да отидеш никъде, защото не ти е кеф без тях, си наркоман.
Но това си е просто моето субективно мнение :roll:

extazygirl
11-10-2006, 15:30
narkoman e 4ovek koito se e pristrastil kam ne6to i ne moje da se otkaje ot nego!cigarite,kafeto,alkohola sa6to sa narkotici kam koito ako se pristrasti6 e malko trudno da se otka4i6.
mnogo e tapo i glupavo razbiraneto 4e horata koito pu6at treva sa narkomani,to po taq logika vseki koito pu6i cigari e narkoman.kazvam go tva za6toto vredata trevata i cigarite e po4ti ednakva,samo kadeto cigarite vredqt na edni organi trevata na drugi i taka...no vij ve4e ako vzima6 tvard narkotik,kato naprimerno heroin nqma da jivee6 dalgo vreme i cqloto ti tqlo 6te se sasipe napalno maximum za 2god.daje spored men e dosta po bezvredno da se pu6i treva vmesto cigari ZA6TOTO NQMA 4OVEK KOITO DA E UMRQL OT TREVA,NO IMA DOSTA HORA KOITO V POSLEDTSTVIE CIGARITE SA UMRQLI!!!

IlLuSi0nS`
11-10-2006, 17:46
наркоман си ако се бодеш.. готов си да дадеш всичко за едната доза херо.. когато загърбваш принципите, достойнството и амбициите си, когато не те интересува вече нищо друго освен дозата.. това е вече болест..

tra^la^la
11-10-2006, 18:43
Наркомани за мен са жълтаците.Само те и никой друг!
Другите са експериментатори...просто пробват хората :-D :D ахахааха аа и не мога ей така да нарека повечето си познати наркомани,нито пък себе си...
това е просто период... :mrgreen:

BornFromPain
11-10-2006, 21:15
Наркоман е начин на мислене(леле колко изтъркано звучи :>)
Така и така сме пристрастени към стотици неща, така че тва го заебаваме.. Ама когато някой започне да се държи като наркоаман(нервничи неполучавайки, това към което е пристрастен, винаги е негативно настроен към всичко и тн.)
За да си го представите по-лесно - наркоман е човек, който се държи спрямо наркотиците, както 18 годишно недоебано момиче спрямо секса..(я се замислете как се държат недоебаните момичета :П) Ей ви точния пример ;П

Amayo
11-10-2006, 21:20
А кво е "недоебано момиче" ? :roll:

BornFromPain
11-10-2006, 21:25
Такова на което яко му се иска ама няма възможност(и тва примерно ако продължи 1 месец?..)
П.С. amayo, задаването на тъпи въпроси за удоволствие ли го правиш, или ти е начин на живот?

Amayo
11-10-2006, 21:27
За нас тъпите е важно да знаем какво си мислите вие умните щото май само вие си знаете :smt009 . Даже кат се замисля май и вие не знаете.

BornFromPain
11-10-2006, 21:42
Последните 3 поста се конкурират кой е най-тъп.. От твойте глупости, до мойто обясняване на очевидни работи.. И тоя се числи към тях, изобщо с твое старание наспамихме темата и ако се намери някой - да ги изтрие..

Amayo
11-10-2006, 21:47
Защо да ги трие, сигурен съм че много хора изобщо не са и подозирали че съществуват тия твои "очевидни работи" :-)

BornFromPain
11-10-2006, 21:51
Ами хора на които погледа на тия хора не стига по-далеч от носа им, нямат и най-малка представа от психолигия и не могат да си разтълкуват причините за анормално за даден човек поведение, демек да съберат 2 и 2, май мястото им е сред хора(да се понаучат на нещо) а не по форуми, където ще си останат същите..
Можеш ли да четеш сложни изречения или тва ще трябва да ти го пиша пак - в опростен вариант.

Amayo
11-10-2006, 22:11
Ами хора на които погледа на тия хора не стига по-далеч от носа им, нямат и най-малка представа от психолигия и не могат да си разтълкуват причините за анормално за даден човек поведение, демек да съберат 2 и 2, май мястото им е сред хора(да се понаучат на нещо) а не по форуми, където ще си останат същите..
Можеш ли да четеш сложни изречения или тва ще трябва да ти го пиша пак - в опростен вариант.
Мне сичко разбрах, само тва в червеното ми го преведи. Има тълкуване не разтулкуване, тълкуват се понятия не причини. Много е смешно когато някой се опита с префърцунени думи да се изкара чич чирик да си ебе мамата сложното изречение. :-D

BornFromPain
11-10-2006, 22:30
Тълкуваш понятия, разтълкуваш причини. Чат?
Май единственото за което можеш да се фанеш е грешка щото поправих началото ама толкова и видях колко съм поправил. А ти можеш вместо да се правиш на дребнав и да се хващаш за всяка грешна дума, да се замислиш малко над това дето ти написах..

Amayo
11-10-2006, 22:32
Еми сори ама нямам и най малка представа от психология и не мога :smt009 .

BornFromPain
11-10-2006, 22:55
Всичките ти 1500 мнения ли са спам?
П.С. аз все още държа всички мнения след първото ми да се делийтнат..

Amayo
11-10-2006, 23:00
И аз пак ще се върна на първото ти мнение, може ли да сравняваш наркоманите с момичета? #-o

BornFromPain
11-10-2006, 23:13
Хах знаеш ли - бива те да дразниш.. Ама вече не ти се връзвам :> Пиши си ако искаш.. пък като накрая мине модера нема те пропусне :>

No_LiMiTe^f
11-11-2006, 19:11
Наркоман за мен е човек с психическа и/или физическа зависимост към някое наркотично вещество ( аз не броя в това число алкохола и цигарите, въпреки че би трябвало). Ако смъркаш амфети веднъж на 1-2 месеца като отидеш някъде и се ограничиш саммо с това, не си наркоман. Ако без амфети не можеш да отидеш никъде, защото не ти е кеф без тях, си наркоман.
Но това си е просто моето субективно мнение :roll: suglasen sum

Оооо не съм съгласна с вас!Амфетите не водят до пристрастяване,а само до леко зарибяване!Виж коката и хероина са друго нещо!Ако смъркаш няколко пъти дори и в месеца да е,тва не те прави наркоман,защото очевидно ти не зависиш от него и можеш и без съответния вид наркотик!Друго е всеки ден хероин и така нататък,различно е!

BornFromPain
11-11-2006, 21:45
Наркоман за мен е човек с психическа и/или физическа зависимост към някое наркотично вещество ( аз не броя в това число алкохола и цигарите, въпреки че би трябвало). Ако смъркаш амфети веднъж на 1-2 месеца като отидеш някъде и се ограничиш саммо с това, не си наркоман. Ако без амфети не можеш да отидеш никъде, защото не ти е кеф без тях, си наркоман.
Но това си е просто моето субективно мнение :roll: suglasen sum

Оооо не съм съгласна с вас!Амфетите не водят до пристрастяване,а само до леко зарибяване!Виж коката и хероина са друго нещо!Ако смъркаш няколко пъти дори и в месеца да е,тва не те прави наркоман,защото очевидно ти не зависиш от него и можеш и без съответния вид наркотик!Друго е всеки ден хероин и така нататък,различно е!

Окей.. Ходи си тупай и не ми обяснявай. Нагледал съм се на тупане, и ей така от скука(или от желание) съм тупал и в ден в който отново ще сме само на пейките в квартала и пиеме бири.. Като спреш ше осъзнаеш колко ти е било наркоманско поведението :> Успех :>

11-11-2006, 22:31
Амфетите не водели да пристрастяване, хайде ве... Ако имаш впредвид, че няма физическо пристрастяване, окей съгласен съм... Ама психическо... Аз, ако съм психически податлив, ей така мога да се пристрастя примерно към люта чушка да кажем, защото ме кефи вкуса и ефекта... А при метаамфетамина, където вече има изразен психотропен и на всичкото отгоре приятен ефект да не говорим... Това че ти чувстваш, че можеш да спреш, когато си решиш и да нямаш проблеми след това, не означава че всеки би могъл...
По тази логика щом' аз теоритично взема хероин няколко пъти (преди да е стигнало физическа зависимост) и после си спра безпроблемно, защото имам психическа стабилност да го направя имам правото да кажа: ”абе хора, к'во ми говорите за хероина, я си взимайте, пък после ще спрете както аз направих”... Дам, ама после като се окаже, че едно 80% не успеят да спрат, а продължат, докато си съсипят живота... Нещо в логиката куца...

IlLuSi0nS`
11-12-2006, 10:33
всеки наркотик зарибява.. веднъж като се закачиш и се понасяш обаче друг е вапроса че тфа е мн приятно понасяне хаха поне докато не стигнеш дъното.. и да амфетите водят до психическо пристрастяване..

playboycheto
11-12-2006, 12:20
DA si narkoman spored e men...e da si pristrasten...kum nqkav vid droga.. Opitvaneto na nqkoi vidove trevica :-D ili puk amfetka...ne te prai Narkoman...:]

KoKaTa
11-12-2006, 13:33
mn mrazq hora s predrasadaci! tezi koito nito te poznavat nito ni6to i vednaga re6avat 4e si narkoman(ne govorq za sebe si a po princip).trqbva da imate predvid 4e za da stane nqkoi narkoman ima pri4ina da drusa ili da se bocka(bilo to v semeistvoto,s fr ili ne6to dr.) taka 4e ne trqbva da se otbqgvat horata s podobna zavisimost a trqbva da se razbere 4e te sa napravili svoqt izbor(da se zahvanat s narkotici) ili za6toto e nqmalo koi da im pomogne da re6at problemite si ili za6toto ne4ii idiotski predrasadaci sa gi podtiknali! :smt012

ivan_kolev
11-12-2006, 15:24
за мен наркоман е човек готов да даде много за една доза херо

rosskata
11-12-2006, 15:42
Наркоман за мен е човек с психическа и/или физическа зависимост към някое наркотично вещество ( аз не броя в това число алкохола и цигарите, въпреки че би трябвало). Ако смъркаш амфети веднъж на 1-2 месеца като отидеш някъде и се ограничиш саммо с това, не си наркоман. Ако без амфети не можеш да отидеш никъде, защото не ти е кеф без тях, си наркоман.
Но това си е просто моето субективно мнение :roll: suglasen sum

Оооо не съм съгласна с вас!Амфетите не водят до пристрастяване,а само до леко зарибяване!Виж коката и хероина са друго нещо!Ако смъркаш няколко пъти дори и в месеца да е,тва не те прави наркоман,защото очевидно ти не зависиш от него и можеш и без съответния вид наркотик!Друго е всеки ден хероин и така нататък,различно е!

Сега ти чу ли се какво каза? Амфетите не водели до пристрастяване... И шоколада води до пристрастяване ако го лупаш всеки ден, а ако достатъчно дълго веме смъркаш по 2-3 пъти в месеца амфети да видим ще можеш ли да спреш. В един момент "Мога, но не искам" става "Не мога, но не си признавам" и тогава вече си наркоман.

Сега понеже си на амфети, казваш "Това е различно" . Ако беше на кока друга песен щеше да пееш "Тя коката не води до пристрастяване... :D

А,и каква е разликата между пристрастяване и зарибяване :|

Evil_ChilD_f_
11-12-2006, 23:27
Наркоман за мен е човек с психическа и/или физическа зависимост към някое наркотично вещество ( аз не броя в това число алкохола и цигарите, въпреки че би трябвало). Ако смъркаш амфети веднъж на 1-2 месеца като отидеш някъде и се ограничиш саммо с това, не си наркоман. Ако без амфети не можеш да отидеш никъде, защото не ти е кеф без тях, си наркоман.
Но това си е просто моето субективно мнение :roll: suglasen sum
дам дам ... вярно е... но най-големи наркомани са тея дето са се пристрастили към херцата ... е тфа вече е гадно :smt009

No_LiMiTe^f
11-13-2006, 13:35
Наркоман за мен е човек с психическа и/или физическа зависимост към някое наркотично вещество ( аз не броя в това число алкохола и цигарите, въпреки че би трябвало). Ако смъркаш амфети веднъж на 1-2 месеца като отидеш някъде и се ограничиш саммо с това, не си наркоман. Ако без амфети не можеш да отидеш никъде, защото не ти е кеф без тях, си наркоман.
Но това си е просто моето субективно мнение :roll: suglasen sum

Оооо не съм съгласна с вас!Амфетите не водят до пристрастяване,а само до леко зарибяване!Виж коката и хероина са друго нещо!Ако смъркаш няколко пъти дори и в месеца да е,тва не те прави наркоман,защото очевидно ти не зависиш от него и можеш и без съответния вид наркотик!Друго е всеки ден хероин и така нататък,различно е!

Сега ти чу ли се какво каза? Амфетите не водели до пристрастяване... И шоколада води до пристрастяване ако го лупаш всеки ден, а ако достатъчно дълго веме смъркаш по 2-3 пъти в месеца амфети да видим ще можеш ли да спреш. В един момент "Мога, но не искам" става "Не мога, но не си признавам" и тогава вече си наркоман.

Сега понеже си на амфети, казваш "Това е различно" . Ако беше на кока друга песен щеше да пееш "Тя коката не води до пристрастяване... :D

А,и каква е разликата между пристрастяване и зарибяване :|


Първо никой не е казал че ся съм на амфети или квото и да било!Второ има разлика между зарибяване и пристрастяване!Зарибяване о е временно и ти омръзва!Мисля че всички много добре знаем какво е пристрастяване да не обясняват!И трето чувате ли се че 2-3 пъти в месеца е много?!Просто има някои неща които не мога да ви ги обясня и вие сами трябва да се сещате!

Amayo
11-13-2006, 16:12
Анфетите наистина са най големите боклуци щото са пълна химия. Едно познато момче за два месеца буквално си изтри моцзъка с тия говна, а беше много добър майстор, имаше си негов си бизнес и си еба майката на всичко щото беше големио тарикат в квартала...

rosskata
11-13-2006, 16:23
Първо никой не е казал че ся съм на амфети или квото и да било!Второ има разлика между зарибяване и пристрастяване!Зарибяване о е временно и ти омръзва!Мисля че всички много добре знаем какво е пристрастяване да не обясняват!И трето чувате ли се че 2-3 пъти в месеца е много?!Просто има някои неща които не мога да ви ги обясня и вие сами трябва да се сещате!


Аз къде съм казала, че 2-3 пъти в месеца е много? Чети малко...Ако не се лъжа, казах, чв 2-3 пъти в
месеца не е много, а става зле когато станат повече. Ти се опитваш да ме убедиш, че амфетите били
различни от другите дроги, че не можело да се пристрастиш, което абсолютно не е вярно. Това е.

А реших, че си на амфети, защото всички които познавам и смъркат, говорят точно като теб... :roll:

No_LiMiTe^f
11-14-2006, 05:51
Не бе!Явно и двете не сме се разбрали правилно!Дрогата си е дрога!И ва никакъф случай не мога да кажа че амфетите не са или не6то такова!И те са си 100% дрога,но просто не е толкова лесно и бързо пристрастяването,както при много други!