PDA

View Full Version : 17 години "демокрация"



Communist
11-10-2006, 16:00
Тук повечето са връсници на "демокрацията", да ви е честита =D> :(

П.П. На 10.11.1989 е свален Тодор Живков от власт и започва бавния и труден за всички преход.

Momchence
11-10-2006, 16:25
Още 3 пъти по 17 :D Да ни е честита

air_J
11-10-2006, 16:28
Да ти ебем демокрацията, която е сега! Само вижте кой ни управлвява, само вижте шефовете на всички медии (както и по-известните журналисти) как се оказват бивши агенти на ДС, само се присетете за робската психика, която имаме българите и ще си отговорите на въпроса - има ли демокрация! :-({|=

quench
11-10-2006, 17:22
Еър Джей,а къде има истинска демокрация?
Впрочем,Комунист,не знам - то сега че няма демокрация,така си е - но пък виж,макар че се говори за нов тип "информационно" общество,за нови връзки дръжава-хора-икономика,нищо не се е променило - пак залягат на капитализъма,което мен ме притеснява. Искам капиталистичен социализъм с тоталитарно управление - а тези,които не сикат,да ми кажат,имат ли реална свобода за нещо важо в момента...

Communist
11-10-2006, 17:34
Искам капиталистичен социализъм с тоталитарно управление...
хмм добре звучи :D

Briseis
11-10-2006, 18:07
Хмм по-скоро 17 години слободия...

BornFromPain
11-10-2006, 23:07
17 години какво?

koalka
11-11-2006, 05:38
Тия комунисти са ми адски противни,ама....все пак мерси!

mazonakiss
11-11-2006, 22:13
Незнам дали ви подценявам, но мисля че не разбирате нищо. Нито от демокрация нито от това, което е било преди това. Жалко е, че говорите наизуст сякаш сте с промити мозъци.

WILD__BOY
11-11-2006, 22:29
Да ни е честита?
Та тва е неандерталска демокрация. Те честители ли са си?

quench
11-12-2006, 07:55
В момента нямате свобода,а ревете че преди също сте нямали... Това е като да ви преместят от една клетка в друга... Свободата,която искате се нарича "анархия" - а не мисля,че на някого от вас (никой като чета досега не е достатъчно нихилистично настроен към политиката) би му се харесала анархията....

Освен това комунизмът се грижи за всички,а капитализмът - за никого. Честно ли е един борец,в чиято тиква се гонят две мухи като в буркан,да има джип за стотици хиляди евро,а един съкратен от БАН (заради великата реформа на капитализма) доцент ст.н.с. по (примерно) физика да рови из кофите?

Лошото е,че вие не познавате ОБЕКТИВНАТА старна на режима,за вас това е една легенда и единственият източник на информация е какво е казал в някое предаване някой нещастник. Ако имате поне капка желание,ще разровите,ще прочетете и ще видите от наколко ъгъла,за да можете да анализирате и прецените фактите - затова имате тъпите предмети в училище,свързани с философията (или вече ви ги махнаха,за да не можете да мислите и да ви манипулрат по-лесно). А за политическата идея,наречена комнизъм,съм сигурен,че нищо не знаете - и затова има философски речници,цели книги,но няма кой да ги чете.

Прегледах онзи ден един учебник по "Свят и личност" - там откровено се промъкваха про-политически идеи. Не знам защо да различавам този предмет от старата "Политика" - дори сега да не е такъв,няма да мине много време и ще се разгърнат цели политически идеи вътре. Стой та гледай. И когато някой мислещ индивид с ясна политическа идея каже "Но това е лошо!",тъмната тълпа марионетки ще отвърне "Да,ама при комунизма беше по-зле!"

Извинявайте,ако по някакъв начин съм ви засеганл егото,скъпи тийнейджъри...

quench
11-12-2006, 08:11
Което е какво? И към кой век може да се приложи ефективно? 14-16...

quench
11-12-2006, 10:39
Абе малко ми се струва невъзможно - запознат съм,макар и не в цялост,но ми се струва като странен мелез между анархия и законност... Поне както четох,идеята не беше доизкристалзирана. Но казвам,че е неприложимо,защото живота е много лсожен,обществото е комплексно,а преди 2-3 века "правилата на играта" не са били така развити (ако щеш объркани). Аз нямам нищо против либера-идеите,но не искам да се провеждат болезнени социални експерименти....