PDA

View Full Version : Българското здравеопазване - свинщиния!



DetE-Idi0t
11-10-2006, 20:22
Проблемът е следния:
На 08.11.2006г. в 12:30 дядо ми е бил приет в окръжна болница блъснат от кола и настанен в шокова зала на спешно отделение. Главата му беше пукната сериозно и кракът се беше подул доста, което е предпоставка за счупване. Това аз видях 2:10, като ми се обадиха в 2:00! Попитах, как е и имали сериозни травми. Отговриха ми, че му е правен рентген на крака и не е установено счупване и чакат медицинска сестра да му зашие главата. При опит да попитам няма ли да бъде прегледан от невролог отговора отново беше "Чакаме". Очаквах да чакам 10 минути , които се превърнаха в час и тридесет минути! През това време започна да ми кипва и неколкократно попитах, какво става, като едно мекотело взе, че започна да вика и обижда, но се страях, като една по спокойна сестра ми обесни, че неврологът е един! В 3:30 дойде един плондер с коментар "Тея ли са с претенцийте бе Пеев". При тоя коментар добре, че беше майка да не го пребия! Същият днес беше настанен в неврологичното отделение за 3 дневно лечение. Вечерта отново отидох да му занеса храна. Човекът трябваше да иде до тоалет, и като му погнах да се изправи буквално неможеше да си стъпва на крака, което ме осъмни, че това не може да е само натъртване, както ми обесниха.
Днес 10.11.2006г. , като отидох нямаше подобрение с крака и поисках нова рентгенова снимка. При нейното наличие се установи счупване! Е тогава вече побеснях. Майка реши, че е по-добре тя да намери онова малко, цайсато мекотело и в последствие разбрах, че онзи е започнал да вика, обижда и гони, и добре не го намерих! Два дни е без гипс и ще бъде още два! В понеделник го местим във военна болница, където ще се наложи операция за поставяне на пирон, която можеше да се избегне при установяването на травмата в по-ранен период.
Как за цяло спешно отделение и специализиран неврологичен отдел може да има само един невролог?! Защо трябваше да викам и налитам на бой, за да ми бъде обеснено кое, как, кога?! Защо има психично болни доктори. В един момент е спокоен, в другия започва да вика, псува и гони... е такъв, как да не го пребиеш с кеф?!
В момента в главата ми е към коя инстанция да се обърнем за санкций. Адвокат или по висше стоящи от некадърните доктори, с които се спречквахме. Просто няма да оставя това така! Ако нито едното не помогне ще се обърна към тези дето пишат в момента!

Sladkata_Nansi
11-10-2006, 20:39
Tova,koeto prochetoh e naistina neshto ujasno i neprofesionalno!Az lichno sashto mislq,che v Bulgaria niama dobro zdraveopazvane i tova mislq,che s vseki den se dokazva.Lichno spored men naistina trqbva da se obarnete kam nqkakva instituciq,zashtoto dokato tezi hora kato vas,koito ne sa poluchili neobhodimoto vnimanie i pomosht ne zapochnat da protestirat i da si tarsqt pravata,ako moga taka da go nareka,zdraveopazvaneto ni nqma da se podobri!A kam kade da se obarnete-mislq,che edin advokat bi vi posavetval nai-dobre.I dano dqdo ti se opravi po-skoro!

SweetBunny
11-10-2006, 21:05
Наистина нямам думи. Каквото и лошо да кажа за тях, мисля, че ще е излишно. От ден на ден чувам за все по-некомпетентни лекари, чиито грешки са водели до загуба на живот или трайни тежки последствия. Сещам се за няколко доста трагични случая :cry: :cry: :cry: , които даваха в няколко предавания.
Преди се говореше, че ще почнат да се правят проверки на ВСИЧКИ доктори, относно тяхната компетентност...
Както и да е :( дано дядо ти се оправи по-скоро и евала, че си има такъв внук като теб :)

11-10-2006, 21:17
Знам много добре,за какво говориш от личен опит. Не знам дали има смисъл,но все пак ще кажа по на кратко за какво става на въпрос.Та...от година и нещо на сам постоянно ме боли главата и ми се вие свят,с няколко думи не е добре положението.Но според тъпата ми лична лекарка ми няма нищо,тя дори не знае какво да каже като види изследванията и всеки път измисля различно,но и направление не ми дава....
По-миналата седмица буквално щях да си припадна...после ми се схвана лявата ръка и цялата лява част от лицето,майка ми се обажда на бърза помощ,а онези най спокойно си заявяват "Ами не можем да дойдем сега,ако може утре,ако не си вземете такси и елате"( става дума за окръжна болница и беше вечерта).
Отиваме там... естествено вкараха 3ма човека преди мен само защото не бяха от града. В цяла болница имаше само една лекарка,която можеше да ме прегледа,както и да е със зор си изчаках час и половина. Накрая влизаме в кабинета...казвам и че ми се вие свят и ме боли главата,разказвам и подробно какво е станало,защото този път наистина се бях упашила.Тя ми гледа гърлото...и след уж обстойния преглед ми заяви че аз трябва да знам какво ми е! и че всъщност ми няма нищо!!!!
Не знам дали биха го казвали и биха ни разигравали ако бяха на мое място или в случая на дядо ти... това си е чиста подигравка със здравето на хората!!! :evil:

DetE-Idi0t
11-10-2006, 21:18
Той проблема на човека не е толкова сериозен, но има къде, къде по-фрапиращи случай, където е поставен живот. Не се обръща внимание на тях, а какво остава за по леките случай.

П.П. Като отидох към 2:10 след 20 минути докараха човек паднал от 2-рия етаж с множество счупвания и травма на главата. Е... стоя си 30 минути ей така без никой да му обърне внимание! ](*,) #-o

Emocore
11-10-2006, 21:51
Lekarite ne si vur6at tolkova seriozno rabotata poradi niskoto zapla6tane.

DetE-Idi0t
11-10-2006, 22:36
Лекатите не си вършат толкова сериозно работата поради ниското заплащане.

Не само тяхното заплащане е ниско! Според теб с мързел ли ще си постигнат по-доброто заплащане. И имат наглостта да стачкуват, защото имат мнооого свършена работа зад гърба си! Малко повече всеотдайност към професията, която те са си избрали, можеби ще им доведе по-доброто заплащане. По този начин достигат до варианта "нито стотинка"! От тях зависи човешки живот все пак.
Снощи спрях на zone reality и предаването беше за момче престояло в ледена вода след автомобилна катастрофа 20 минути с хипотермия и удавяне. Е... спасиха го... след много труд и сега е живо и здраво.

LunaTriCk
11-11-2006, 10:58
Как ги обвинявате докторите сякаш на тях им е много лесно и с кеф се занимават с хорските проблеми почти денонощно. Стани лекар и ще видиш как и ти след първата седмица ще пускаш такива коментари. Да не казвам и как понякога самите пациенти са отвратителни нахални. Миналата година докато бях в болница направо съм се чудил как издържат лекарите на този ежеминутен стрес. Не казвам, че правилно е постъпил ама не го приемай лично.

WILD__BOY
11-11-2006, 11:44
Едно време Van лежа в окръжна болница. Как сме викали по сестрите. от смяна 6 човека 2, които знаят какво правят. Смешна работа. Лошо е че такива хора петнят репутацията на лекарите. Но пък знам и свестни лекари.

DetE-Idi0t
11-11-2006, 17:19
Как ги обвинявате докторите сякаш на тях им е много лесно и с кеф се занимават с хорските проблеми почти денонощно. Стани лекар и ще видиш как и ти след първата седмица ще пускаш такива коментари. Да не казвам и как понякога самите пациенти са отвратителни нахални. Миналата година докато бях в болница направо съм се чудил как издържат лекарите на този ежеминутен стрес. Не казвам, че правилно е постъпил ама не го приемай лично.

Като не работи с кеф, защо си е избрал тази професия можеш ли да ми обесниш?!? Определено не съм бил нахален, но те ме искараха от релси.