PDA

View Full Version : Толерантност?



rosskata
11-14-2006, 01:27
Mислех си... :smt017 Доколко днешните тийнове са толерантни към хората, различни от тях. Можеби темата е прекалено обща... Но все пак. Как гледата на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др. А тези , кито говорят на различен диалект - помня една тема преди време "бихте ли се оженили за човек който говори меко"- уникална просто, и всички казаха "не"(стара мома ще си умрааа :cry: ).Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания(гейове, лесбийки, жени с "леко" поведение), с различни килограми( подигравате ли се на преминаващи "слонове" " свини" или "сопи"). А различните етноси и раси?
Въобще толерантни ли сте към различните? А смятате ли, че това е важно? :roll:

Ziezi
11-14-2006, 03:20
Mислех си... :smt017 Доколко днешните тийнове са толерантни към хората, различни от тях. Можеби темата е прекалено обща... Но все пак. Как гледата на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др. А тези , кито говорят на различен диалект - помня една тема преди време "бихте ли се оженили за човек който говори меко"- уникална просто, и всички казаха "не"(стара мома ще си умрааа :cry: ).Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания(гейове, лесбийки, жени с "леко" поведение), с различни килограми( подигравате ли се на преминаващи "слонове" " свини" или "сопи"). А различните етноси и раси?
Въобще толерантни ли сте към различните? А смятате ли, че това е важно? :roll:
Не,не съм толерантен!Не става въпрос за говорещите на "миеко",а за гейове,цигани и тн.

teenkopele
11-14-2006, 03:48
:arrow: Доколко днешните тийнове са толерантни към хората, различни от тях?

Накара ме да се замисля...според мен, една голяма част, но не всички, нямат толерантност към по-различните. Мисля, че неща, като средата, в която даден тинейджър расте и се развива, както и обстановката, играят ключови роли за това. Има и такива, които нямат собствено мнение и се водят по акъла на другите...Тоя е някъв тъпанар...еми да, тъпанар е. Хора, характери и т.н. колкото искаш.

:arrow: Как гледате на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др.?

Гледам нормлано. Като става въпрос за стил на обличане, фиешъните никак не ги долюбвам...дразнят ме! Не само, заради начина по-който се обличат и "марковите" дрешки, които слагат, за да се правят на голямата работа....турбогъзари, но и заради начинът на поведение. не казвам, че всички са такива, напротив. Познавам няколко много свестни и печени хора, които се обличат по този начин, слушат си музиката, не им пука...
Сега, всеки си има свой собствен вкус. Един харесва едно, друг друго. Не можеш да се нервиш на някой, само защото харесва нещо, което ти не, нали?!
Хората в различно социално положение (Визирам тези с не големи финансови средства.)...нямам нищо против тях. Една не малка част от тях, не са виновни за положението, в което са. Не веднъж съм помагал на такива хора и ще продължа да го правя, стига да имам възможност и т.н.
За по-заможните...сега всеки ще се съгласи, като кажа, че голяма част от тях, само се правят на голямата работа, само защото имат повечко кинтаж, но като хора са...сещате се. Има и такива, които не парадират с това, и които са съвсем нормални хора...нито се надуват, нито се правят на "Вижте кой съм аз.".

:arrow: А тези , които говорят на различен диалект?

Нямам нищо против тях :). Познавам такива хора и те по нищо не се различават от останалите.
Всеки говори на някакъв диалект, замислете се. :) :wink:

:arrow: Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания?

Лесбийките ме кефят, а педалите ме дразнят! :mrgreen: :x

:arrow: А различните етноси и раси?

Циганите и турците ме дразнят много. Имам си много причини, за да казвам това, които сега не ми се пишат. Честен и свестен циганин се среща 1 на...мнооогооо.
Арабите и тем подобни не ги долюбвам въобще.
Чернокожите....има големи пичове, има и големи тъпанари.

:arrow: ...с различни килограми?

Признавам си, има хора, на които съм се присмивал :oops: .
Нямам нищо против тях. Килограмите не правят човека.
:) :wink:

:arrow: Въобще толерантни ли сте към различните?

От отговорите, които съм дал, може да разберете.
Да, толерантен съм. (Вижте по-горе за какво точно става въпрос.)

:arrow: А смятате ли, че това е важно?

Да, според мен това е важно, защото има ли толерантност, значи, че има и разбиране, а има ли разбиране...има и мир, така да се каже...нормално съжителство. :wink:

bulgarche
11-14-2006, 07:12
Наистина е много обща темата.
Към различните етноси и раси...отнасям се с пренебрежение (да не казвам друго)
На мен даже са ми интересни хората от други части на България, защото...диалекта си е много интересно нещо. Никога не съм се подигравал на някой за това (е винаги подчертавам, че аз говоря по правилно от тях и правя забележка за неправилно казана дума, но това е само на много близки и то с цел да се пошегувам).
За хората с килограми излизащи от кръга на нормата...ходил съм с 4о, ходил съм и със 140 килограмова (е не буквално де). МИсля че е достатъчно показателно.
Социално положение...имам и по-богатички и по-беднички приятели. Всичко си делим и не се имам за нещо повече ако съм с 5 лева повече в джоба.
За стил на обличане...ако е наистина стилно...може да се отдръпна да му направя път да мине ;)

3абаВно
11-14-2006, 08:20
Как гледате на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др.?

Малко или много се влия от начина на обличане и не мога да търпя разни крайности. Изобщо не се интересувам от социалното положение още повече, че прителите ми (на моято възраст) нямат никаква вина за положението си. Смятам, че е хубаво хората да са с различни чкусове и се дразня когато всички говорят,харесват, обсъждат за едно и също нещо ( например както се беше случило с Биг Брадър в началото му).

А тези , които говорят на различен диалект?

Няма проблем когато диалекта е в рамките на нормалното. Но Веднъж имаше една циганка в болницата, която говареше по такъв начин на "български", че трябваше да я слушам 5-6 пъти докато и разбера изречението...то негрите-студенти говорят много по-ясно български от нея...за какво говорим тогава.

Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания?

Толерантен съм гейовете стига да не се нахвърли някой такъв на мен, лизбииките му възбуждат.

А различните етноси и раси?

Не преценявам хората по кожата или религията. Аз преценявам хората по други качества. Имал съм контакт с 2-3 турци/туркини и си бяха напълно нормални хора. Кантактувал съм с доста цигани. От тях съм възприел само 3 човека. Както казах горе аз не ги дискриминирам, защото са цигани, но почти всичките, които съм виждал не се вместват в представите ми за нормалнен човек. Почти всички от тях са мръсни, нямат елементарна хигиена, неграмотни са и доста дори не могат да четат и пишат...е с такива хора изобщо не искам да имам нищо общо. Но има няколко циганина/циканки, които са нормални. Аз гледам на тях като на напълно пълноценни хора, тъй като не смятам, че националността определя човека. Те не са виновни за това какви са другите цигани.

Какво мислите за хората с радлични килограми?

Когато бях малък (до към 4-5 клас) им се подигравах, но сега смятам това за ограничено поведение. Самият аз поради здравословни проблеми, които и вмомента продължават напълнях доста. Опитвам се да отслабвам, но след като взимам лекарства, които ми увеличават глада/апетита 3 пъти е "малко" трудно. Не съм съгласен с мнението, че килограмите не правят човека. Фактът, че след като нямаш здравословни проблеми не можеш да отслабнеш показва, че си безволев и психически слаб човек. Така че това не е вярно.

Въобще толерантни ли сте към различните?

Да мисля, че съм толерантен, но до определена степен.

А смятате ли, че това е важно?

Да. Мисля че е добре да съм толерантен спрямо различните, както искам и те да са толерантни спрямо мен.

Swinkenhoffer
11-14-2006, 09:51
Как гледате на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др.?

хората с различен стил на обличане винаги са ми били интересни (изключваме масовата, грозна мода, която не е мода всъщност, но това е друга тема). радвам се всеки път като видя някой човек облечен оригинално и с вкус, няма значение дали ще е точно с моите представи за хубави дрехи... просто го поглеждам от друг ъгъл. социалното положение никога не ме е интересувало :)

А тези , които говорят на различен диалект?

някои са ми смешни, признавам... но зависи от човека. ако не говори глупости - пука ми, че дрънка на меко. запознавала съм се с такива хора и начина им на говорене е много зарибяващ и почвам да ги имитирам без да искам... предполагам, че се дразнят, ама кво да правя :lol:

Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания?

гейовете (истинските, не такива като Азис), адски много ми харесват, супер яки са. лесбийките - не ме интересуват.

А различните етноси и раси?

не мога да общувам с мангали без да чувствам отвращение, погнуса и силно желание да ги убия. толкоз. с някои турци е същото, както и с арабите... и некви идиоти, които ми досаждат по скайп и ай си кю :lol:

Какво мислите за хората с радлични килограми?

по принцип нищо, но не ми харесва, когато някой, който е с наднормено тегло, не прави усилия да го свали и само се оплаква, докато се тъпче с долна храна. хората, които са напълняли поради болест... не мога да имам нищо против тях, защото на всеки може да се случи. за сметка на това изпитвам силно презрение към пушачите примерно, но не с цел да ги обидя.

Въобще толерантни ли сте към различните?

зависи от различието... ако се вписва в рамките на това, което смятам за оригинално и интересно - няма проблем, но иначе - не!

А смятате ли, че това е важно?

за някои сигурно е важно, за мен не чак толкова... например, ако ми се наложи да избирам за някаква работа българин, който не е толкова кадърен и циганин, който е кадърен, бих избрала първия. което, всъщност, изобщо не е честно, но съм такава и туй то :-)

koalka
11-14-2006, 11:43
Ами аз честно казано нямам особено отношение към другите етноси и народи.Е,смешни са ми гейовете,а момчетата много им се подиграват,а лесбийките...де да знам.Не съм виждала по улиците,защото не си личи коя е и коя не.А относно хората с килограмите-ами аз определено не се присмивам,защото и аз съм имала проблем с тях и знам какво е да ти се подиграват.

machoka
11-14-2006, 12:04
Да прави кой - каквото знае и както знае. Никой не съм, че да осъждам дали някой се облича добре или не. Не ми е приятно и мен да ме съдят. Да се обличат хората, да слушат и да правят каквото си искат. Всеки е свободен човек и има право на избор, който трябва да бъде уважен и не потъпкван.

LunaTriCk
11-14-2006, 21:41
Толерантен съм само към хора, които и с мен са толенрантни. Освен циганите. Те винаги са ми черни пред очите. :-D

brain_stew
11-14-2006, 22:11
Как гледам на хората с различни вкусове, начин на обличане, социално полоение и т.н.?!Ами по принцип дрехите правели чоека, но аз съм далеч от това мнение.Не обръщам внимание на начина на обличане, естествено, ако е нещо без вкус подбрано се набива в очите и няма как да го избегнеш, но иаче....искам първо да опозная човека и тогава да реша дали начина на обличане отговаря на неговата същност от моя гледна точка!
Тези, които говорят на различен диалект не ми правтя впечатление.Аз съм една от тези многото.Ако си човек, който по-дълго време ме познава и се заслуша в речта ми, ще осъзнае, че използвам "диалектни" форми на някои думи.Главно са с родопски диалект, защото по принцип съм си от Смолян (и съм горда с този факт 8) )!
Нямам нищо против гейове, лесбийки, бисексуални и т.н.Само против имам зоофилите...брррр!
Етноси, раси и т.н....не съм расист по принцип.Някои хора казват "Не съм расист, мразя расистите" и по този начин проявяват известен "расизъм".Не обръщам внимание на подобни индивиди.Освен може би на циганите, защото нищо добро не съм видяла от тях и пак вземам предвит човека срещу мен!
За хората с различни килограми....не обичам анорексиците! :lol:
Мисля, че съм толерантна към различните, защото главно не се влияя от външния вид, а от вътрешния.