PDA

View Full Version : Водафон влиза в Левски



niki000
11-14-2006, 10:37
Най-големият мобилен оператор в Европа Водафон има намерение да стане акционер в шампиона на България Левски,съобщиха от управата на клуба.
Ръководството на сините,генералния спонсор на Левски - Мтел и англичаните обмислят по какъв начин да стане това.Първата идея е Водафон да купи част от акциите на футболния клуб.
Съществува и друг вариант - компанията да участва в предстоящата реконструкция на стадион Георги Аспарухов.
И третата възможност е мобилния оператор да построи на Герена ново помощно игрище за Детско-юношеската школа на сините,което да носи неговото име.
След като напусна Манчестър Юнайтед през миналата година,Водафон насочи усилията си към отбори от Източна Европа.Интересът именно към Левски се дължи на сътрудничеството между генералния спонсор на сините - Мтел и англичаните. Обмисля се вариант трима от футболистите на Левски да станат рекламни лица на компанията,но още не са известни конкретни имена.
"За нашия клуб би било много добре,ако силна световна компания,каквато е Водафон стане акционер.Официални разговори за това обаче не са водени",заяви изпълнителният директор по финансовите въпроси на сините Константин Баждеков.
"Знае се че англичаните имат отношения с генералния ни спонсор -Мтел и може от там да има интерес. Мтел няма акции в ПФК Левски АД,така че не могат да им прехвърлят. Има и други варианти Водафон да получат ценни книжа от Левски,ако решат да инвестират",каза Баждеков.

teenkopele
11-14-2006, 14:00
За първата идея съм твърдо против!!!

Ако може да се направи комбина от 2та- реконструкция на стадиона и 3та- построяване на помощно игрище за детско-юнушеската школа, ще бъде повече от добре! :wink:

мечтател
11-17-2006, 11:28
на мен идеата ми харесва. време е в България да започне да се работи както трябва с пари и професионализъм.